voort te zetten, P. FAN KATWIJK, TABAK, SIGAREU, Koffie en Thee enz., D. SC IIILD, Massage en Electriciteit, e oop: Distilleer- en Ruwketels, 94 Haïti 94, ROTTERDAM. L ter overname aangeboden Eesttegels, Pompen etc. etc. Gemengde Berichten. PEE TELEGRAAF. Post en Telegraphie. Stedelijk Nieuws. ar vee ten tien. BASTIAAX BAX, Agatha van de Water, SLAHGEN, PERS, Specialiteit; Methode Dr. MEZGER. Spreekuur van t—3 uur. In Friesland -wordt een adres aan de Tweede Kamer gericht, om aan te dringen op wette lijke maatregelen tegen het vervuilen en be smetten van rivieren, kanalen, vaarten en grachten. Het weder doorloopen der directe rijtuigen Hamburg—Vlissingen zal, naar men verneemt, niet afhankelijk worden gesteld van de op 1 Dec. in te voeren nieuwe dienstregeling op de spoorwegen, maar zal hiertoe reeds spoedig worden overgegaan.' Naar ons van particuliere zijde uit Parijs wordt bericht, heeft daar Vrijdagavond weder eene bijeenkomst plaats gehad van Neder landers die belangstellen in de vestiging van eene Nederlandsche Kamer van koophandel. Er werd daar in beginsel tot de oprichting besloten. Aan de hh. mr. H. Lonis Israëls, advocaat, en Johs. Pierson van de firma J. O. G. Pierson, is opgedragen de zaak verder voor te bereiden, en concept-statuten te ontwerpen, welke aan de goedkeuring van eene nadere vergadering zullen worden onderworpen. (N. Jt, Ct.) Zaterdag zijn ruim 200 emigranten naar de gronden der Nederlandsche Amerikaan- sche land- en emigratie-maatschappij in Colorado vertrokken. Zij reizen met het stoom schip Dubbeldam, dat uitsluitend voor die emigranten was ingericht. De emigra -jen worden bij aankomst in de kolonie voorlcopig onder dak gebracht in de emigrantenhuizen, die voor elke familie af zonderlijke vertrekken bevatten, en waar hun alle levensbehoeften zullen worden verstrekt. Het centraal bestuur van den R.-k. Volks bond bericht thans dat op Maandag en Dins dag 1 en 2 Mei 1893 te Rotterdam een con gres zal plaats hebben van katholieke vakver- eenigingen, waaraan ook door niet bij den bond aangesloten vakvereenigingen kan wor den deelgenomen op nader te bepalen voor waarden. Aan het spoorwegstation te Dordrecht is gisteravond bij aankomst van den trein, die te ruim 11 uur nit Rotterdam was vertrok ken, een conducteur, die van de loopplank sprong vóórdat de trein stilstond, onder de wagens geraakt en overreden. De ongelukkige werd zwaar verminkt en was terstond dood. Aan de Goorn onder de gemeente Hoorn brandde gisteravond het huis van de weduwe Koppes, die eenige dagen te voren overleden was, af. Het lijk stond gekist in de woning om den volgenden morgen begraven te wor den. Daar de vlammen spoedig het geheele huis aangetast hadden, kon er niets gered worden en is ook het lijk mede verbrand. Eene oppasseres die bij het lijk de wacht zou houden, schjjnt ingeslapen te zijn en kon met moeite zich zelve redden. De 25-jarige gedenkdag van den slag bij Mentana is Zondag te Utrecht door eene bijeenkomst van Ned. oud-zouaven feestelijk gevierd. Generaal De Charette was er by tegenwoordig, en dr. Schaepman hield de feestrede. Uit Helmond bericht men over de on geregeldheden aldaar het volgende De politie nam Vrijdagavond eene afwachtende houding aan, maar stond in de kazerne gereed om bij het minste onraad met kracht op te tre den. Het volk hield zich evenwel rustig. Op den Steenweg werd eene ruit ingeworpen, overigens gebeurde er niets meldenswaardigs. De marechaus sees hebben dan ook niet behoeven uit te ruk ken. Zaterdagmorgen waren er op verschillende plaatsen dei- stad stukken papier aangeplakt, waarin d# schrijver zijn baat jegens de politie luchtte. Ook Zaterdagavond is het rustig gebleven. Sequah (Davenport) heeft Vrijdagavond in een bijzonder drukke en woelige séance afscheid genomen van het Bossche publiek met de woordensjelui bent het domste volk van Ne derland". De jongens trokken Sequah na*, zijn hotel en de geheele stad was op de been en sloot zich bij den optocht met fakkellicht aan. Het was zegt de berichtgever een echt Bosch avondjevan wanorde geen zweem. Te ijk-Maastrieht zijn valsche kwartjes in omloop met de beeltenis van Koningin Ihelmina en het jaartal 1892. Zij werden door een onbekend persoonuitgegeven. s-Gravenhage. De eerste cursus voor ontsmetters werd Zaterdag gesloten. De volgende cursus zal op Vrijdag en Zaterdag a.s. worden gehouden. Harderwijk. Aan het fonds der her vormde bewaarschool alhier is door wijlen H. F. van Meurs Nz. eene som gelegateerd van drie duizend gulden en aan het fonds der vrouwenvereeniging van liefdadigheid een som-van duizend gulden. Egjpte is een schatkamer van kostbare oud heden. Thans zijn daar weder door Fransche oudheidkundigen in een giaf eenige handschrif ten ontdekt, welke van groots beteekenis zijn voor de kennis van het Nieuwe Testament. Het eerste is een Openbaring van Petrus, een werk dat veel overeenkomst heeft roet die van Johannes en door Clemens, van Alexandria in da tweede eeuw onzer jaartelling onder de hei lige geschriften werd genoemd. Sedert was het echter verlorengegaan. Het tweede is het zoo genaamde Evangelie van Petrus, dat vooral bij de oude gemeenten in Syrië gebruikt werd, maar later als kettersch werd verworpen. Beide ge schriften, die aan den apostel Petrus v erden toegeschreven, zijn nu grootendeels teruggevonden. Het derde handschrilt bevat belangrijke ge deelten uit het boek Henocheer. profetisch werk dat bij de eerste Christenen in hoog aanzien stond en waarvan langen tijd slechts enkele aanhalingen bekend waren. In de vorige eeuw werden in Ethiopië eenige exemplaren ontdekt. Thans heeft de Fransche archeologische commis sie, welke nasporingen in Egypte doet, een groot gedeelte van een ander handschrift ontdekt en met de twee genoemde bekendgemaakt, zonder echter de beteekenis er van in te zien. Prof. Harnack heeft echter aangetoond dat die vond sten van groot gewicht zijn voor de kennis van het ontstaan des Nieuwen Testaments. De heer Jules Fresart, eeri groot bankier en industrieel te Luik, is Zaterdagavond het slacht offer geweest van een moordaanslag door een anarchist, die hem een vreejeüjken hamerslag op het hoofd toebracht. Zijn toestand is zeer be denkelijk. De dader heeft bekend, den heer Fresart te hebben willen dooden,' alleen om te kunnen stelen. Een staatkundige bedoeling heeft de aanslag niet. Te Londen wordt door een aantal menschen- vrienden, onder welke ook de aartsbisschop van Westminster, een s Clearinghouse" voor werk- loozen gesticht, met het doel, den nood der werk zoekende arbeiders te lenigen en verstandige liefdadigheid te oefenen. Alleen Engelschen, die 6 maanden te Londen wonen, kunnen aanspraak maken op hulp van de nieuwe inrichting en werk stakers zijn geheel buitengesloten. Uit New-York wordt gemeld dat bijna de ge heele arbeiderswijk van Camden (Maine) afge brand is. De schade bedraagt een haif millioen dollar. 's-GRAVENHAGE, 15 November. Tweede Kamer. De Indische begrooting is Dinsdag aan de orde gesteld. Benoemd tot rapporteurs der kieswet de heeren Heldt, Goeman Borgesius, Haffmans, Van derFeltz en JE. Mackay. De gelegenheid tot verzanding der correspon dentie naar New-York en Baltimore bestaat door middel van het stoomschip Schiedam. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rotter dam is bepaald op 16 dezer, dés voormiddags ten 8.30 ure spoortijd. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Met i Januari a.s. zullen van den Kongo- staat nieuwe postzegels worden uitgegeven. Eenige modellen zijn reeds te Brussel vervaar- digd. BURGERLIJKE STAND. Geboren 111 November. Johanna, dochter van P. de Bruin en G. van Pelt, Broersvest. - 12. Maria Johanna, dochter van E. van Loenen en A. M. van der Schalk, Lange Achterweg. 13. Andries, zoon van L. van Oosten en A. Zwaan, Korte Gromioeegje. Petronella Jannette, dochter van L. Hemmes en A. Visser, Hoofdstraat. Johanna Petro nella Liduina, dochter van P. M. Offerman en J, P. Scheffer, Oude Kerkhof. Chris tina Jacoba Pieternella, dochter van J. Goe- mans en J. van der Schouw, Dam. Leo- nardus Gerardus, zoon van J. van Kan en A. M. van Hoogstraten, Overschiesche weg. 14 Mattheus Lambertus Josephus, zoon van M. C. van Pinxteren en A. G. Lerou, Hoogstraat. Marinus en Cornelis, zoons van C. Slagmoolen en J.Vermeer, Nieuwsticht. Catharina, dochter van B. van den Berg en C. Oudshoorn, Singel. 15. Wilhelmus Johannes, zoon van T. M. Schoof en J. J. B. Schaap. Boterstraat. Overleden 13 November. Johanna van Bree, oud 22 jaar, Laan ons Genoegen. 14. Bernhard Heimïch van der Heide, oud 68 jaar en 3 maanden, Broersveld, Basti- aan Bax, oud 63 jaar, Oostsingel. Johanna Theodora Rangelrooy, oud 8 maanden, Bui- tenhavenioeg. Johanna Maria van der Laan, oud 78 jaar en 7 maanden, weduwe van L. Verbrugge, Lange Achterweg. 15. Agatha Reuvekamp, oud 90 jaar en 5 maanden, Korte Achterweg. Bevallen van een MKISJK A. LECHNERVan der Sluis. Schiedam, 15 November 1892. -'Bevallen van een ZOON Mevrouw P. DE WITLoopuyt. Utrecht, 15 November 1892. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig en smartelijk doch ge- duldig lijden, onze innig geliefde Echt- genoot en Vader, de Heer in den ouderdom van ruim 63 jaar. H. C. BAX, geb. Lucas. J. BAX. Schiedam, 14 November 1892. Algemeene Kennisgeving. Hedeu overleed tot onze diepe droef heid, na eene gelukkige echtvereeniging van 70 jaar, voorzien van de HH. Sacra menten der Stervenden, onze veelge liefde Echtgenoote, Moeder en Behuwd- moeder, geboren Ruivekamp, in den ouderdom van rum 90 jaar. Uit aller naam J. VAN DE WATER. Schiedam, 15 November 1892. 'Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de deelneming, ondervonden by het overlijden van onzen geliefden Broeder en Aanbehuwdbroeder, betuigen wij onzen har- telijken dank. Uit aller naam: S. VAN DER VELDEN. Schiedam, 12 November 18S2. i Blijkens onderhandsche akte Sb den 12 November 1892 te Schiedam in twee eensluidenden onder teekend, en den 14den dier maand geregis treerd, zijn de ondergeteekenden GERRIT VAN KATWIJK en FRANQOIS BARON, beiden molenaars, en wonende te Schie dam, met elkander overeengekomen de -vennootschap ten doel hebbende het voor gemeenschappelijke rekening doen bemalen van den wlndkorenmolen dDE OOST" en het drijven van den daarmede in ver band staanden handel, welke tusschen hen den 1 October 18S4 is opgericht, doch met den 30 September 1892 geëindigd was, onder de Firma voor den tijd van 3 achtereenvolgende Jaren, gerekend van den 1 October 1893, tot den 30 September 1893, met dien ver stande evenwel, dat, bijaldien dezelve niet drie maanden vóór het eindigen van dien tijd, door een der part ij "is schriftelijk zal zijn opgezegd, zij gerekend wordt telkens met één jaar verlengd te zijnen wijders met bepaling, dat zij zal gevestigd zijn te c h i e d a m en dat de eerstgenoemde on- dergeteekende uitsluitend bevoegd is tot het teekenen der firma, doch dat tot het ver krijgen, vervreemden of hypothekeeren van onroerende goederen en het stellen vau borg tocht, de onderteekening van ieder derven- nooten wordt vereischt. G. VAN KATWIJK. F. BARON. Wegens sterfgeval een sedert jaren gevestigde ZAAK in op het beste gedeelte der Hoogstraat te Schiedam. Geheel nieuwe Winkel-iuventaris. Franco brieven orider letters K.K. bij den Boekhandelaar G. ODÉ. Van eene altgebroken wordende BB1NDERM en nOUTEBIJ Te bevragen bij A. HENKEMANS, Qoud- sche Singel 72, Rotterdam. Gedipl, aan verschillende Universiteiten. Behandeling van zenuw- en ge wrichtsziekten jicht, rheumattek, verlammingen, kramp, verstuikingen, waterzuchtasthma maagziekten verstoppingen, zwakten en rugpijn.

Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3