A0.1893. Vri dag 24 Februari. N°. 8216. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Feuilleton. Zevenenveertigste Jaargang. DB GRENS. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J.' ODÉ. Burgemeester EN Wethouders VAN Schiedam; Gezien het verzoek van A. VAN DIJK, -om vergunning tot oprichting van een koper en blikslagerij in het pand aan -Ae Hoofdstraat alhier, wijk G no. 89«, kadaster •sectie L no. 1307 Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van dan 2den Juni 1875 (Staatsblad n°. 95): Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen -op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den »den naart -a.s. des namiddags ten twee ureten Roadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwaren tegen het toestaan van dat ver zoek =n te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23sten Februari 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris VERNÊDE. verkrijgenden vergunning verleend is tot uitbreiding zijner branderij aau de Over- schieschestraat alhier, wijk A, no. 104a, kadaster sectie I, no. 484, met een stoom werktuig van 2 paat Jenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 2.50 M\ Schiedam, den 23sten Februari 1893. litenlaiidsclie Berichten. F K A K K K IJ K. Volgens Mgaro staat aan het hoofd der lijst van getuigen, om gehoord te worden bij het proces wegens omkooping in de Panama zaak, de president der republiek. De heer Carnot is echter niet verplicht persoonlijk voor het hof van assises te verschijnen. De voorzitter van het hof kan zich naar het Elysée begeven, vergezeld van een griffier, om aldaar Carnot's getuigenis te vernemen en het door den griffier te laten opteekenen. De heer Carnot zal gehoord worden over de vraag, of hij de lijst der omgekochte parlementsleden heeft gekend, gelijk de oud minister Yves Guyot ten aanhoore van eenige personen in de couloirs der Kamer verklaard heeft. In een gisteren gehouden vergadering van de vereenig.de groepen der linkerzijde van den Senaat zijn tój de eerste stemming van de .155 stemmen die uitgebracht zijn, 70 ten deel gevallen aan Jules Ferry als candidaat voor het voorzitterschap van den Senaat; 44 aan Maguin (gouverneur der Fransche bank), 25 aan Challemel-Lacour, enz. Bij de daarop gevolgde tweede stemming, waaraan 151 leden deelgenomen hebben, verkreeg Jules Ferry 87 en Magnin 53 stemmen. Onder voorbehoud wordt medegedeeld dat Magnin zijn candidatuur intrekt. Een telegram van den gezant te Bern, gis teren te Parijs ontvangen, bericht dat de Bondsraad zeer verontwaardigd is over de beleediging, Carnot aangedaan bij een carna vals-optocht te Bazel, en dat hij bereid is met alle hem ten dienste staande rechts middelen die beleediging te straffen en aan Frankrijk volkomen genoegdoening te ver schaffen. Eiffel is ziek. ÜUITSCHLAND. De Rijksdag heeft gisteren het wetsont werp, betreffende de invoering van den een- heidstijd, zonder debat bij derde lezing aan genomen. De Rijksdagcommissie voor het ontwerp betreffende het verraden van legergeheimen heeft, met algemeene stemmen behalve die der vrijzinnigen en sociaal-democraten, 1 van het regeeringsvoorstel goedgekeurd, met toevoeging echter dat verzachtende omstan digheden kunnen worden in aanmerking ge nomen en in dat geval de geringste straf zal bedragen 10,000 mark boete, subs. 6 maan den gevangenis. Te Barmen werd Maandag eene groote vergadering gehouden van evangelische man nen uit gansch Duitschland, om te prote steeren tegen de weder-toelating der Jezuïeten. Aan den keizer werd een telegram verzonden, waarin hij, met herinnering aan zijne te "Wittenberg hernieuwde geloofsbelijdenis, wordt gewezen op de ernstige gevaren, welke de wedertoelating dier orde voor het vader land zou opleveren, terwijl aan den rijkskanse lier per telegraaf mededeeling weid gedaan van eene met algemeene stemmen aange nomen motie in gelijken zin. Het comité voor de oprichting van een standbeeld voor Heinrich Heine maakt in de Jfrankf. Zeitg. bekend dat, met het oog op de weigering van het gemeentebestuur van JDusseldorf om eon terrein voor dat stand beeld af te staan, het thans in Frankrijk zal worden opgericht. ENGELAND. Gladstone en zijn gemalin waren Dinsdag bij de koningin op "Windsor te gast en ble ven er 's nachts. De groote Orangistische loge te Belfast maakte gisteren een manifest openbaar ten gunste van eene algeheele vereeniging van Ierland met Engeland of wel algeheele on afhankelijkheid voor Ierland. Bij gebreke daar van moet men zich beslist tegen de bill van Gladstone verzetten. By de verkiezing van een afgevaardigde te Stockport, ter vervanging vair wijlen Jennings, conservatief, is de conservatief Whiteley gekozen met 5264 stemmen tegen 4799 op den Glastoniaan Hurne uitgebracht. Thompson zal in het Lagerhuis een motie tot verdediging van het bimetallisme voor stellen de kanselier der schatkist zal hem bestrijden. Becket zal voorstellen het weder bijeenkomen per muntconferentie, die tot dus ver zónder eenige vrucht bleef, af te keuren. De Schotsclie afgevaardigde Clark zal in het parlement voorstellen om het beginsel van de Home Rule ook op Wales en Schotland toe te passen. Den 3n Maart zal Gladstone een deputatie van mijnwerkers ontvangen, om de quaestie van den 8-uurs-arbeidsdag met haar te be spreken. ZWITSERLAND. Vanwege het departement van politie in het kanton Bazel is gisteren bij den regee- ringsraad een rapport ingekomen betreffende het voorval gedurende het carnaval, dat aan leiding heeft gegeven tot vertoogen van de zijde der Fransche regeering. De regeerings- SLUiEDISCHE 4» COURANT Rijk ƒ1.85. 2.50. 0.10. B n E A 11 BOTKHSTKAAT, Bi 2». ADVERTENTIEPRIJS: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. iedere gewone regel meer0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Abonnementsprijs, per kwartaaL Franco per post, door het geheele Afzonderlijke nommers. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester enWethouders VAN Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad no. 95); Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan A. BERKEL en zijne recht- Roman van JOHANNES VAN DEWALL. 38. njuist aan zijne natuurlijke geaardheid kan •niemand iets doen. Indien dit den menschen reeds moeilijk valt, wat kan men dan van een Tedeloos dier verwachten", hernam de luitenant. »'t Is echter waarlijk niet aangenaamik kan nauwelijks uit mijne oogen zien!" riep graaf Hancke. i Wanneer het droog is, valt het vanzelf af. 'tZou goed zijnindien het met alle dingen zoo ging. Wat doet gijvriend t Doe geen moeite en Iaat het gerust zitten. Het paard toonde voor den kouden steen zijn eerbied. Ik ken echter ook zeer verstandige menschen, die voor andera heiligenwier harten nog kouder en ongevoeliger zijn dan het hart der jonkvrouw Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, VERNEDE. met de zeven dolken, knielden en die ook niet naar goeden raad wilden luisteren," plaagde de prins. Graaf Hancke vond het beter, op dezen uit val niets te antwoordende prins, die geene gelegenheid liet voorbijgaan om den graaf zijne meening over diensnaar hij geloofdemis plaatste liefde te zeggen in de hoophem te beteren, ging op denzelfden toon voort sMen kan beweren dat ik hier niemand op het oog heb, doch ik spreek zulks tegen 'tis een pijnlijk en vernederend gezicht als men iemand, dien men liefheeft en hoogacht, aldus ziet handelen." Toen de graaf ook nu nog zweeg, schoof hij de schroeven nog een weinig vaster aan. »Het is naar mijn inzien met de liefde even als met den oorlog met de sabel in de vuist gaat men er op los; niemand kan door smachten en smeeken het hart eener vrouw veroveren of een veldtocht winnen. G ij hebt goed praten maar waarom bemoeit gij u toch altijd met de zaken van anderen? Gij doet zelf eveneens en duizend ande ren doen zoo, zonder dat zij daarom slechter zijn," antwoordde graaf Hancke toornig, en met samengetrokken wenkbrauwen. ïNu, koel uwe woede maar niet op het paard, anders krijgen wij een nieuw stortbad van modder," nep de piins bijna overmoedig, en zeer blijde, dat de graaf eindelijk zijn zwijgen verbrak. «Maar, wat gij daar zegt, is niet waar, waarde vriend, want ik smeek nietik zeg even als die groote Romeinik kwam, ik zag, ik overwon 1" »Dat is ook wat mooisEn dan komt het vóór alles op het toorworp aandat men ver eert. Ik zou wat het voorwerp betreftniet gaarne ruilen, en 't is mij zoo veel liever, dan dat ik aanstonds met pauken en trompetten ingehaald werd. Juist de tegenstand trekt mij aan." Dat is smaak, en daarover valt niet te twisten, waarde graaf; maar waarlijk, een flinke, forscbe man als gij moest zich schamen, een dame het hof te maken, die ons als ondergeschikten als een minder soort van menschen aanziet, zich evenwel door een verloopen persoon laat kussen, zich dan den eenen en daarna den anderen zonder bedenken in de armen werpt." ïDat is patriotisme overdreven ijver dat begrijpt gij niet 1 Zij is een Poolsch meisje." ïZoo begrijp ik dat niet! Nu, dat doet er ook niet toemaarwaarde Hanckehet doet mij toch leed, te zien, dat een keizer lijk officier een Poolsch meisje om liefde bedelt nu heb ik het u zonder omwegen gezegd." De prins had de laatste woorden met grooten nadruk, bijna wet warmte gesprokende spot tende toon was op eens verdwenen de diepe ernst van een man, die zijn kameraad dringend waarschuwtwas in de plaats gekomen. Zij maakten op den graaf een sterken indruk en dit des te meer, daar de spreker, niet om zijn hoogen rang in de maatschappij, maar om zijn karakter bij al zijne vrienden en kameraden in hoog aanzien stond. Graaf Hancke wist zeker besthoezeer de

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1