Woensdag 28 Juni. A°. 1893. N". 8302 KENNISGEVING. KENNISGEVING. Ze v n en ve ©rtigst Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: T ODÉ. IBnitonlandscIie Berichten* Bü de ramp der Victoria zijn omgekomen 22 officieren en 238 manschappen; gered zijn 29 officieren en 287 manschappen. tOUBIIT. Abonnementsprijs, per kwartaalƒ1.85. Franco per post, door het geheele Bijk 2.50. Afzonderlijke nommers.0.10. RCI1EAC: B OTEKSTRAAT, E 2 7. ADVERTENT IE PR IJ Sv an 1—iOgewonaregelsmet inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regél meer.- 0.10. DRIEMAAL geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester EN WETHOUDERS if AN SCHIEDAM; Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 4875 (Staatsblad no. 95); "Geren kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend: o. aan de firma L M. TAN DER SCHALK Co., en hare reehtyerkjggendep, tot uit breiding harer bierbrouwerij aan de Westvest alhier, wijk B no. 38, kadaster sectie Xi no. 455, door plaatsing daarin van een •stoomketel van 81 M2 verwarmingsoppervlak, ter vervanging van den bestaanden stoom ketel van kleiner afmeting: 2o. aan de firma "VOORWALDT GOUD- SMIT Sz., en hare rechtverkrijgenden, tot oprichting eener zeepzieder!], in het pand aan de Groenelaan alhier, wijk G no. •96, kadaster sectie L no. 1368; 3o. onder zekere voorwaarden aan H. DE KONING, en zijne rechtverkrijgenden, tot oprichting van een herstelplaats van koper-, zink- en klikwerk, in het pand aan de Westvest alhier, wijk B no. 28, kadaster jsectie C no. 488; Schiedam, den 24sten lunt 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Da Secretaris, VERNÈDE. DE Burgemeester VAN Schiedam Brengt bij dezen ter kennis van do ingezetenen: Dat de kohieren van het Patentrecht NOS. 4 en 5 ^bevattende de wijken D enE) dezer gemeente, over het dienstjaar 1893/94, door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotterdam, op den 23n Juni 1893 executoir verklaard, op heden aan •den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invorde ring zijn overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder ver plicht is zijnen aanslagop den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat heden de termijn •van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 27n Juni 1893 Se Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. F R A N K B Ij K. De president Carnot zal voor eenige weken té Marly gaan wonen, daar dit dichter bij Parijs is dan Fontainebleau. Hij zal het huis van een vriendin zijner vader betrekken, dat telegraphisch met het Elysée zal worden verbonden. Carnot zal, zoolang de Kamers bijeen zijn, tweemaal in de week te Parijs den minister raad komen presideeren; de vacantie zal hij te Fontainebleau doorbrengen. Dreyfus heeft Zaterdag in de Kamer een voorstel tot het verkenen van amnestie in gediend minister Dupuy heeft het bestreden, hoewel hij in gedeeltelijke gratie zeide te be willigen, en de Kamer heeft het met 337 tegen 115 stemmen verworpen. Met 167 tegen 103 stemmen heeft de Senaat gisteren het ontwerp betreffende de dranken aangenomen. Decrais heeft den post van ambassadeur te Londen, ter vervanging van "Waddington, aangenomen. De minister van buitenlandsche zaken heeft gisteren in de couloirs der Kamer medege deeld dat Cornelius Herz overleden is. In eene groote meeting om te protesteeren tegen de maatregelen door de regeering tegen de syndicaten genomen, die zich niet houden aan de wet van 1884, is de gemeenteraad uitgenoodigd de regeering te waarschuwen, dat de werklieden het voorbeeld der Belgen volgen zouden en algemeen het werk staken. DUITS CHLAND. Gisteravond was van 116 herstemmingen het volgende bekend. Gekozen 25 conserva tieven, 10 leden der Rijkspartij, 35 nationaal- hberalen, 10 van de vrijzinnige vereeniging, 21 van de vrijzinnige volkspartij, 7 Zuid- duitsche volkspartij, 9 leden van het centrum, 7 Polen, 14 anti-semieten, 20 sociaal-demo craten, 7 "Welfen, 1 Elzasser. De Bondsraad heeft de wet, rakende het verraden van legergeheimen, zooals die door den Rijksdag is gewijzigd, goedgekeurd. In goed onderrichte kringen verzekert men, dat de regeering alle hoop op het tot stand komen van een handelsverdrag met Rusland heeft opgegeven en aan haren gezant te Petersburg, generaal Von Werder, last heeft gezonden, onderhandelingen t- staken welke alleen kunnen strekken om den agra riërs een vtapen tegen de regeering te ver schaffen, ENGELAND. Vóór de aanneming van art 4 van de Home- Rule-bill hebben de vrijmetselaars nog eens hunne intrede in het debat gemaakt. John Morley had toen nog de gelegenheid te ver klaren, dat Gladstone geen enkel woord ten nadeele der vrijmetselaars gezegd had, voor welk genootschap hij, Morley, gevoelens van eerbied koesterde. Zonder hoofdelijke stem ming werd art. 4 aangenomen. In de avondzitting van Vrijdag werd het Huis verrast door een voorstel tan dr. Clark om Home Rule aan Schotland te geven. Meer dan de helft der leden was afwezig. Met 168 tegen 150 stemmen is het voorstel ver worpen, niet wijl Schotland van geen Home Rule weten wil, gelijk de unionisten be weren de verkiezingen hebben anders geleerd, en bij deze stemming bleek het eveneens maar omdat het voorstel on tijdig was. De nieuwe financieele voorstellen der regee ring zullen de oppositie tegen Home Rule voor een deel wegnemen. De eerste 6 jaar zal het rijksparlement toezicht houden over de belastingheffing in Ierland, en de bijdrage van dit land in de rijksuitgaven zal een derde van zijne belastingen zijn. John Redmond zal op deze ontwerpen eenige amendementen voorstellen. Ten eerste wil hij het 6-jarig toezicht doen verwerpen, en zoo dit mislukt, voorstellen na die 6 jaar aan het Iersche Parlement het beheer over alle Iersche be lastingen te geven. Dan wil hij eene commis sie benoemd hebben tot vaststelling der financieele verhouding tusschen de twee lan den. Voor de eerste 6 jaar stelt hjj voor de bijdragen der iersche belastingen aan de rijksuitgaven op een vierde te stellen. Nadat de Camperdown tegen de Victoria was aangekomen, liet admiraal Tryon de Victoria landwaarts stevenen. Hij liet de zieken en gevangenen der equipage op dek brengen. Maar het vaartuig begon te zinken. Toen beval Tryon een sauve qui peut. Hij zelf bleef op de brug. In den tijd van ruim tien minuten was het vaartuig m demafgrond verzonken. Uit Tripoli wordt van 25 dezer aan de Times gemeld: Tijdens de ramp van de Victoria was de zee volkomen kalm. De schepen voer den een verandering van slagorde (changing line) uit. Vele manschappen werden door de schroef gedood. De Poortermeester heeft inschrijvingen ge opend ten voordeele van de betrekkingen, nagelaten door de verongelukten bg de ramp der Victoria. Uit Rangoon verneemt de Times, dat de Bdtsche consul te Bangkok zijne regeering gewaarschuwd heeftdat eene blokkade waarschijnlijk is, weshalve de Chineezenook reeds voor twee weken rijst hebben opgedaan. NOORWEGEN. Het voorstel om op Noorsche koopvaardij schepen, post- en douanevaartuigen, alsook op openbare gebouwen, voortaan de Noorsche vlag zonder het Zweedsche unieteeken te doen hijsehen, is in de zitting der Odelsthing (Tweede Kamer of afdeeling der Storthing) aangenomen met 47 stemmen der linkerzijde tegen 36 van de rechterzijde en gematigden. Daarna werd bet voorstel verzond en aa n de Lagthing (Eerste Kamer of afdeeling), ten behoeve van gemeenschappelijk besluit. BUSEAN D. Het Journal de St. Bétershourg zegt, dat in Rusland een dubbel tarieven-stelsel tot regeling der in- en uitvoerrechten zal worden ingevoerd. Voortaan zal het nu bestaande tarief be schouwd worden als het minimum-tarief en toegestaan worden aan die staten, welke aan Russische producten de gunstigste voorwaarden voor den invoer en den doorvoer toestaan. Die landen, welke aan Rusland met de be handeling willen toestaan op den voet der meest begunstigde naties, zullen onderworpen worden aan de bepalingen van het hoogste tarief. De bepaling, op welke landen het maximum-tarief toegepast zal worden, moet worden vastgesteld door den min. van finan ciën, in overleg met den min. van buitenl. zaken, onder goedkeuring des keizers. Uit St.-Petersburg wordt gemeld, dat, naar men verneemt, Duitschlands antwoord op de aan het eind van April door Rusland inge diende tegenvoorstellen omtrent de weder- zijdscbe handelsverhoudingen, aldaar is ont vangen; daaiin worden de door Rusland aan geboden concession onvoldoende geheeten. ITALIË. De Kamer is Zaterdag met de beraad slaging over de reorganisatie der banken be gonnen. Cavalotti stelde voor de beraadslaging uit te stellen totdat de enquête-commissie hare documenten zou hebben overgelegd. Mon- dini, de voorzitter dier commissie, beloofde met het werk haast te maken, maar het is de Kamer, zeide hij, die over de reorganisatie der banken beslissen moet. Giolitti drong op de onmiddellijke behandeling aan in het belang van 's lands krediet en stelde daaibij de Kabinetsquaestie. De Kamer heeft met 239 tegen 143 stem men en 21 onthoudingen de motie van Di Rudini verworpen. S 1? A N J E. De Senaat heeft het handelsverdrag met Portugal goedgekeurd. De Kamer die met Zweden, Nederland en Zwitserland. De regeering heeft zich verklaard voor een handelsverdrag met Engeland op den voet van meest begunstigde natie. De Engelsche gezant echter heeft onderhandelingen geopend om met Spanje een afzonderlijk en voortdurend verdrag te sluiten. SEBTIE. De Skuptchina heeft bij eerste lezing het ontwerp van eene handelsovereenkomst met Oostenrijk goedgekeurd. CHINA. Naar de Standard uit Shangai verneemt, heeft Li King Chung verklaard dat het noo- dig zal zijne eene nieuwe overeenkomst met de Vereenigde Staten te sluiten, naar aan leiding van de Cirïneezen-quaestie, daar ge rezen. De nieuwe Chuieesche gezantte Washington zal de noodige instructiën,ont vangen om de onderhandelingen daarover te voeren.

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1