mum mill PER ÏELEGiTIiT ,,'t Is alles geen goud wat blinkt", Gemengde Berichten. Post en Telegraphie, Land- en Tuinbouw. V i s s c h e r ij. Kerknieuws. Stedelijk Nieuws. Marktberichten. De heer Van Kerkwijk zal op de kieswet een amendement voorstellen om den kies gerechtigden leeftijd te bepalen op 28 jaar. De stoomtram van de Hollandsche spoor wegmaatschappij van Den Haag naar Scheve- ningen vervoerde Zondag circa tien duizend personen. ïAugust de Domme", die avond aan avond in den circus Carré zooveler lachlust opwekte, heeft thans zelf reden tot blijdschap. Zaterdag schonk med. Ca valine, zijne echtgenoote, haren man een drieling, drie meisjes, aan wie de vorstelijke namen gegeven zijn van Wilhelmina, Emma en Sophie, wellicht omdat hij lid is van het personeel van den koninklijken Nederl. circus. Eene vrouw te Leiden, reeds eenigen tijd malende, is gestikt in jenever met mosterd, waarvan zij eene tamelijke hoeveelheid inge nomen had. Naar wij met genoegen vernemen, heeft de heer Kneus met goed gevolg eene tweede operatie ondergaan, waarbij het stukje van de huls, dat door het ooglid hem in het oog was gedrongen, is verwijderd geworden. Alle gevaar voor het behoud van het oog is nu geweken en men mag hopen, dat de patiënt eerlang volkomen hersteld zal zijn. RaarlCt.) In aansluiting aan een vroeger bericht deelen wij omtrent de vereeniging tegen vroege huwelijken mede, wat wij in het Dagblad lazen: Vooral in de veenstreken zijn vroege huwe lijken hij arbeiders gewoonte en het gevolg isgroote, arme huisgezinnen. Te Stadskanaal is thans door eenige jongelieden eene ver eeniging sNederlandsche Volksverbetering" opgericht, waarvan de leden zich verbinden niet vóór hun 30e jaar in den echt te treden. Elk lid betaalt jaarlijks in de bondskas eene som welke hem hij zijn huwelijk op of na 30-jarigen leeftijd uitgekeerd wordt. De ver eeniging telt reeds 15 leden, terwijl 15 andere jongelingen, ter vergadering aanwezig, nog bedenktijd vroegen vóór zij tot lid toetraden. Te Sneek moet het weer niet rustig zjjn. Vrijdagavond j.L leverde de politie een for meel gevecht met een hoop kwajongens en meiden, die zich betitelen met den naam socialisten. Van den wapenstok werd vrij goed gebruik gemaakt, waardoor schuldigen en ook niet- schuldigen ongemakkelijk klop kregen. Uit Nijmegen schrijft men aan het N.v.d. D. »De sedert eenige dagen voortvluchtige bankier en commissionnair in effecten J. D. Isaftcson is thans in staat van faillissement verklaard. Omtrent het passief en het bedrag, hetwelk de voortvluchtige heeft medegeno men, loopen de geruchten zeer uiteen." De brouwer H, te Horst had het ongeluk in den ketel met kokend brouwsel te vallen, en daarin op jammerlijke wijze om te komen. De zoon en de knecht, die vruchtelooze po gingen tot redding aanwendden, werden even eens deerlijk aan de handen gebrand. Men schrijft aan de N. B. Ct. Daar aan het station te Venlo nog geene aanschrijving ontvangen is, dat het verbod van invoer naar Duitschland opgeheven is, werd de verdere verzending van eenige waggons fok- vee, inHolland aangekocht, daarheengeweigerd. Zaterdagavond kwamen uit Antwerpen te Rozendaal aan eenige honderden Russische landverhuizers. Door de marechaussees wer den zij een voor een in de stationswachtkamer gelaten teneinde hun reispas te doen nazien. De menschen waren uitgeput van dorst en vroegen om water, dat hun natuurlijk werd verstrekt. De kinderen waren legio; de kleinen hadden blijkbaar geen bed noodig om rustig te slapen. Omstreeks halftien mochten allen verder reizen. De kommiezen te Rijsbergen hebben dezer dagen rog 943 kilogram zout in 21 zakken aangehouden, waarbij het hun gelukte, een der smokkelaars in handen te krijgen; wel een bewijs, dat de zoutfraude aan onze zui delijke grens nog niet heeft opgehouden. Te Maastricht zijn in de afgeloopen week 10 personen door diphtheritis aangetast en 2 daaraan overleden, 's-Grarenhage. De koning en de koningin van Saksen en aartshertog Maria Josepha zijn gistermorgen uit Scheveningen vertrok ken. De koning van Saksen heeft aan den burgemeester eene belangrijke gift doen toe komen ten behoeve der armen. Apeldoorn. Bij gelegenheid van den verjaardag der Koningin-Regentes waren de weeskinderen dezer gemeente ten paleize genoodigd en werden zij in liet »chalet" van de jonge Koningin op versnaperingen ont haald. Aan het weeshuis is °ene gift van f100 geschonken, terwijl ook de ouderlooze knapen der hervormde gemeente werden bedacht. Ingezonden medcdeellngcn, betreffende xaken van particulier handels- en nijverheidsbelang. 20 Cent* per regel, maar Sequah's geneesmiddelen zijn onschat baar en hun gewicht in goud waard. Sequah's olie draagt een voortdurenden goeden naam overal waar zij werd ingevoerd en Sequah's Prairie flower geeft eene spoedige en zekere verlichting bij verschijnselen van slechte spijs vertering en maag of leverziekten. De lijder, die eens 'tnut dezer geneesmiddelen onder vonden heeft, zal nooit zonder een flesch hiervan in huis willen zijn. Uitsluitend verkrijgbaar bij D. MALTHA Gzn., Drogist, Hoogstraat 343, Schiedam. Prijs 1.25 Cild. per flacon. Volgens de Tribuna waren te Napels van Zaterdag- tot Zondagmiddag elf cholera-gevallen voorgekomen, terwijl zeven peisonen, die vroeger door die ziekte waren aangetast, overleden zijn. Dat het onwaarschijnlijke mogelijk is, bewijst een echtpaar te Zsombolyi in Hongarije, dat in Mei van dit jaar zijn honderdjarig huwelijks feest gevierd heeft, indien althans dit beiicht niet in een of ander dagblad wegens gemis van stof in den komkommertijd slechts tot opvulling der ruimte dienst heeft moeten doen. Volgens authentieke en onbetwistbare bewijsstukken zou den John Szathmary en zijne nog levende echtge noote in 1793 in den echt getreden zijn en dus thans ongeveer 120 jaar oud zijn. Tot voor korten tijd voorzagen deze oudjes door veldarbeid nog in hunne trouwens bescheiden behoeften. Voorzichtigheid met benzine kan niet genoeg worden aanbevolen. Nu weer heeft een vreeselijke benzine ontploffing te Kiew een geheele fabriek vernield. Verscheidene werklieden werden gedood en een groot aantal gewond. 's-GRil.TSIHUA.CiE, 8 Augustus. Kiesrechtdebat. De heer Pijttersen verdedigde het ontwerp en protesteerde krachtig tegen de hoofden der liberale partij, die een bevriend Kabinet afbreken, speciaal tegen den heer Van Houten, wiens geheele verleden eene verdedi ging was van de voorstellen-Tak, die hij nu bestrijdt. De heer Borret was er sterk voor mits het grondwettelijk bezwaar opgelost wordt. De heer Lambrechts was er sterk tegen, de heer Lieftinck sterk voor in het belang van rechtvaardigheid. De heer De Ras dringt aan op concessies der regeering. De heer Gerritsen meent dat de concessies der voorstanders van groote uitbreiding zijn uitgeput. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar Bergen (Noorwegen) bestaat door middel van het stoomschip Olaf Kyrre. De laatste buslichting aan bet postkantoor te Rotterdam is bepaald op 10 Augustus, des avonds ten 5.40 ure spoort ijd. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. De rekening der «Hollandsche Maatschappij van Landbouw" over 1892 sluit in ontvang met f 32,049.64Vs en in uitgaaf met f 30.005.01zoo dat het batig slot f 2044.031/3 bedraagt. De be grooting voor 1894 sluit in ontvang en uitgaaf met f20.190. In Zeist moet in een tuin, vroeger eigendom van den heer C. van Wijk, een rozeboom aan wezig zijn, die in vollen bloei met minstens 2500 a 3000 witte bloemen prijkt. De boom is on geveer 1.80 M hoog, van boven gezien plat en rond en bezit eene doorsnede van 0 Meen gezelschap van 30 a 40 petsonen kan er zich ge makkelijk onder bewegen. (Ned. Tbwblad De Spaansche kooplieden in rundvee zijn weer in Friesland aangekomen. Voor hooge prijzen hebben zij reeds verscheidene schoone exem plaren aangekocht. In België blijft do besmettelijke longziekte onder het vee zich nog vooitduiend openbaren. Volgons het ofiicieeie bulletin van de regeering zijn in het 2e kwartaal van dit jaar 247 i anderen daardoor aangetast, d. i. 58 meer dan in het le kwartaal. Het mond- en klauwzeer nam daaientegen belangrijk af en daaidoor werden slechts 2G1 runderen aangetast, d. i. 2377 minder. SCHIEDAM. Gisteren kwam van de travvler- visscherij binnen de stoomboot Vigilant, leapt. A. Heinen, met een partij versche visch. Ter haringvisscbenj vertrok gistel en de logger Schiedamschipper P. Stseil. VLAARDINGEN. De boide laatste dagen zijn alhier aangekomen 11 loggers, gezamenlijk aanbrengende 243 last pekel-, 2 last en 12000 stuks steurharing, 50 ton zouleviscli en 5 ton teng, en 6 bommen, gezamenlijk aanbiengende 1835 kantjes pekel- en 25 kantjes steuihaiirg. MAASSLUIS. Den 5n en 7a dezer zijn alhier binnengokomen 17 schepen, gezamenlijk aanbrengende 355 last pekelharing en 3 bom schuiten, aanbrengende 42 last en 308 kantjes pekel- en 25 kantjes steui haring: KRALINGSCHE VEER. Gisterochtend wer den ter markt alhier aangevoerd 389 zalmen, die de groote voor f 0.80 tot 1.en de kleine voor f0.70 tot 0.90 per i/j kilo weiden verkoi ht. Nog werden aangevoerd 129 St.-Jacobszalmpjes, die f 1.per i/3 kilo golden, en 1 steur. De vorige week werden alhier ter markt aan gevoerd en verkocht 2756 zalmen, 1597 St.- Jacobszalmpji s en 10 sternen. Netl.-IIerv. Kerk. Beroepen: te Middelburg ds. L. II. F.A. Faure H.Ez., te Rede bij Arnhem teNijkerk (Geld.) ds. J. van 't Hooft, te Vlaardingen te Oudenhoorn ds. Biandt, te Kruislandte Wervershoof de heer F. Tammens, cand. te Leiden - te Aalten ds. H. van Druten, te Rijnsburg te Nederhemert ds. G. Timmers, te Nieuwpoort. Aangenomen: naar Gelselaar door ds. F. Beumer, emer. pred. van Cortgene. Bedankt: voor Obergum door ds. J. Heeringa, Sebaldeburen. Gereformeerde Kerken. Beroepen: te Dordrecht dr. J. P. Hania, te Oosterbierum. Bedankt: voor Schiedam door ds. P. van Son, te Amsterdam. R®outsell-katholieke Kerk. De bisschop van Breda heelt benoemd tot kapelaan te Wagenbetg den heer G. P, Dirven. De hoogeerw. heer A. van de Laar, vicaris- generaal van het -bisdom van 's-Bosch, is be noemd tot huispielaat van Z. H. paus Leo XIII. (Tijd.) Israëlletiselie Kerk. Door de algemeene commissie van examina toren zijn als godsdienstonderwijzers voor de gemeenten toegelaten de heerenA. van der Flei te Vorden, L. Arnold, L. Cohen, L. Levin van Amsterdam, L. Koppels te Diuten, D, Sla ger te Dalfsen, P. Wijnberg te Assen, J.Sanders te Sneek, N. Spreekmeester te Zuidland, J. de Wilde te Heerenveen, en als onderwijzeres mej. M. Gaarkeuken te Rotterdam. Afgewezen 4 candidaten. Voor den middelsten rang (waarnemend hoofd) de heeren B. de Lange te Dedemsvaart, en M. de Metz te Goor. BURG ER L IJ KE S T A N 1). Geboren 3 Aug. Arie, zoon van P. A. Maan en A. van der Helm, Broersveld. 4. Johannes Cornells, zoon van C. F. van Dorp en C. Schuring, Kreupelstraat. Christiaan, zoon van B. Kok en J. E. F. G. Beukers, Houtstraat, 5. Cornelia Helena Huberta, dochter van N. van der AYilk en E. E. J. Jansen, Prinsensteeg. 6. Richard Antonius, zoon van J. C. H. Kramers en M. A. Greenough, Korte Haven. Jacob, zoon van J. Huiswaard en A. M. Leeüang, Spin- Tiuispad. Johannes Simon, zoon van H. J. Landsbergen en C. J. Looman, Achter de Teerstoof. Cornelis, zoon van A. Speel man en M. Zevenbergen, Lange Achterweg. 7. Christoffel, zoon van N. Schouten en G. Schreuder, JVoordvcstsingel. Jan, zooa van P. Berkel en E. de Zanger, Ploegstraat. Adrianuv, zoon van J. Vredenbregt en D. M. Maai tense, Gasstraat. Overleden: 4 Aug. Johannes Bartholo- meus Fianciscus van Harmeien, oud 1 jaar en 1 maand, Botterdamsche dijk. Johannes de Jager, oud 4 maanden, Adrianastraat. 5. Jan Scheurkogel, oud 58 jaar en 4 maan den, Hoojdstraat. 6. Calhaiina Maria Suttorp, oud 7 maanden, Buitenhavenweg. Theodora Maria Yleesch, oud 15 jaar en 2 maanden, Kreupelstraat. Johannes Kooij- man, oud 1 jaar en 4 maanden, Spoorstraat. 7. Coenradus Kramers, oud 77 jaar en 7 maanden, Dam. Mijnheer de Redacteur. Met genoegen en innige dankbaai beid kan vermeld worden, dat de welwillende handelingen van hh. gtaammpoiteurs om de granen van de Oost- en Zwaite Zee alhier direct te doen ont lossen, een vveldadigen invloed hebben uitge oefend voor den wei kenden stand enz. Op het Hoofd, alsmede m liet belang van de gemeente kas, want er is natuurlijk ook meerder haven geld ontvangen. Zoo verooi Joof ik mij tot UEd. een kiemo bede te richten, om zooveel mogelijk ook do m.ns van Amerika alhier te doen ontlossen docli ilc ben ten volle overtuigd dit met eenige moeilijkheid gepaaid za! gaan, maar het spreekwooid zegt: «Eendracht maakt macht", buitendien de gun stige bepaling, dat men slechts havengeld be hoeft te betalen voor het gedeelte dat alhier gelost wordt volgens tonnenmaat van het stoom schip, geeft te meer de blijde verwachting van een gunstig resultaat op mijn vei zoek. Dankzeggende voor de vriendelijke opname, toeken ik een Jloofdenaar. Schiedam, 7 en 8 Augustus. Boggu en Gerst zonder handel. Moutwijnnoteering der makelaars f S'/s. Jenever Amsterd. proef 12 >/g per heet. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: 7. fl.8. f0.90 per ketel. ROTTERDAM7 Augustus. Binnenlandsche granen. In het algemeen heerschte heden weder eene gedrukte stemming, waardoor de kooplust traag was en sommige aitikelen opnieuw iager moes ten worden afgegeven. Tarwe. Jarige 25 a 40 ct. lager. Per heet. f5 a 6.70, en per 100 kilo f 7 a 8.50. Van nieuwe was heden eenige aanvoer, uiteenloopend van qual., waarvoor naar deugd van f5.50 tot G. 75 is bedongen. Canada- zonder handel. Rogge. Jarige onveranderd. Naar qual. f5 a 5.GO. Nieuwe ruimer, aangevoerd, werd van f4.50 tot 5.25 verkocht. Gerst. Winter-, redelijk ter markt, moest 10 cents lager worden afgegeven. Per heet. f3.80 a 4.75 en per 100 kilo f6.50 a 7.85. Haver kan, wegens kleinen aanvoer, prijs houdend plaatsing vinden. Per heet. f3.50 a 5. Blauwe erwten waren tot onveranderde prijzen te plaatsen. Naai deugd f7.50 a 8.75. Koolzaad bleef qualitatief beneden vorige aanvoeren. Aan deze leden is het dan ook toe te schrijven dat de prijzen iets daalden. Men ver kocht naar qual. van f8 tot 9. Kanarieiaad vindt voortdurend zeer weinig kooplust en kon aan benoodigden met dan tot eene vernieuwde vei laging van 50 ct. ge plaatst worden. Rotterdam 7 Augustus. Op de veemarkt alhier waren heden aange voerd: 124 vette runderen, 133 vette kalvei er:. nuchteie kalveren, 1864 schapen ol taroumen, 484 varkens, biggen, bokken. De prijzen waren ais volgt: rundei en 1ste qual. 70 c., 2de qual. 64 c., 3de qual. 58 a c.,

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 3