A0. 1893. Vrijdag 11 Augustus. N°. 8334. KENNISGEVING. KENNISGEVING. evenenveert gste .Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlaiidscïie Berichten. UITGEVEE: J. ODÉ. inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam; Gezien het verzoek van de firma WENNE- KER Co., om vergunning tot uitbreiding harer branderij staande aan de Schie, wijk F no. 37, kadaster sectie A no. 185, met een stoomwerktuig van 2 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 2.50 M*. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad n°. 95); Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; datop Donderdag den 24sten Augustus n.s., des namiddags ten 2 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den lOden Augustus 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris v. LUIK, I.-S. Inrichtingen vrelke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 4875 Staatshlad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. aan J. L. GOUKA en zijne rechtver krijgenden, tot uitbreiding zijneibranderU aan de Korte Raven, wijk A no. 145, kadaster sectie C no. 1027, met een stoomwerktuig van 2 paardenkracht en ketel met een verwar- mings-oppervlak van 2 M2; 2o. aan M. DIRKZWAGER en zijne recht- verkiijgenden, tot uitbreiding zijner brnn- 4icr(| aan het Qroemoeegje, wijk D no. 176, kadaster sectie A no. 1013, door plaatsing daarin van een stoomketel met een verwar mingsoppervlak van 6 M2, ter vervanging van dien van kleiner afmeting. Schiedam, den lOden Augustus 1893. F R A N K K IJ K. Naar aanleiding der onthullingen van Dupas heeft de heer Loubet, destijds minister van binnenlandsche zaken en dus de man wien de verantwoordelijkheid het zwaarst zou treffen, aan het agentschap Havas de vol gende korte nota gezonden sik heb op de tribune en voor de enquête commissie alles gezegd wat ik wist betref fende de maatregelen ter opsporing van Arton, tijdens mijn ministerschap, en ik zal mij wel wachten, te antwoorden op de publication die slechts een voor ieder duidelijk verkie- zings-motief hebben." Na de heeren Ribot en Loubet, komt nu ook de beer Léon Bourgeois verklaren dat de feiten, in de brochure van Dupas te zijnen nadeele genoemd, valsch zijn. De heer Andrieux heeft in een kiezers vergadering verklaard, de brochure met ver schillende bewijsstukken te zullen beant woorden. Figaro acht het zeer onwaarschijnlijk dat de regeering zal overgaan tot vervolging van den heer Dupas, ofschoon zulk een maatregel onvermijdelijk schijnt. Overigens, zegt dit blad, bewijst een heel eenvoudige bijzonder heid, dat de heer Dupas inderdaad belast is geweest met een zending van den aard zooals hij beschrijft, immers, waarom anders geen bijzonderen commissaris naar Arton gezon den, een die de macht gehad zou hebben, hem in hechtenis te nemen, terwijl de heer Dupas, die slechts een bureau-beambte was, Arton niet kon airesteeren. Volgens Charles de Lesseps, door een jour nalist over de quaestie-Arton ondervraagd, heeft deze laatste zijn geduchte »lijst van afgevaardigden" alleen opgemaakt omdat hij de hem door baron Reinach ter nbewerking" van afgevaardigden te hand gestelde sommen voor andere doeleinden had aangewend. De lijst moet dus valsch zijn, en Arton wil alleen daarom niet in nadere bijzonderheden treden, omdat hij die niet kent. Andrieux is Maandag te Tours, waar hij een lezing zou houden, mishandeld. De menigte heeft hem uitgejouwd en uitgefloten. Uit het. raam van een restaurant, waarin hij de vlucht genomen had, wilde hij de menschen kalmeeren, maar de voorwerpen, die hem om de ooren geworpen werden, noodzaakten hem, zich terug te trekken. De Parijsche bladen vermelden, dat onder de sociaal-democraten en aan de arbeidsbeurs alles in het werk gesteld wordt om den ln October een algemeene werkstaking te kunnen beginnen. Clémenceau heeft gisteren in eene open bare vergadering te Draguignan het stelsel der lasteraars van zijne tegenstanders hevig aangevallen en de valschheid der tegen hem ingebrachte beschuldigingen aangetoond, vol gens welke hij bezoldigd werd door Cornelius Herz. Deze was eenvoudig aandeelhouder in zijn blad la Justice Sprekende van de Panama zaak, verklaarde hij dat de monarchalen den veldtocht te dier zake gaande gemaakt heb ben. Hij viel ook de rallies aan. 0Ü1TSCUH8D. By den Rijksdag is thans een ontwerp in gediend, waarbij tal van uitzonderingen op de wet tot verplichte Zondagsrust worden toegestaan aan nijverheidsinstellingen. De Beichsangeiger van 8 dezer bevat de wet van 3 Augustus j.l. tot uitbreiding der legersterkte, alsmede een keizerlijk besluit van 24 Juli, waarbij de rijkswetten op Helgo land van toepassing worden verklaard. In de gisteren te Frankfort gehouden con ferentie van de ministers der bondsstaten, die van 12'/s tot 5Va uur geduurd heeft, is de beraadslaging begonnen over de middelen tot dekking der meerdere uitgaven van de leger- wet, en in het bijzonder over de regeling der tabaksbelasting, over de verandering in de rijkszegelwet, over de belasting op de omzet tingen ter beurze, enz. Bij de behandeling dezer aangelegenheden moet er over de vast stelling der wezenlijke beginselen, die tot leiddiaad zullen dienen bij de nadere uitwer king der betreffende voorstellen, overeenstem ming bereikt zijn. Er bestaat dus vooruitzicht dat de confe rentie reeds heden haren arbeid zal geëindigd hebben. In eene audiëntie welke de Pruisische mi nister van financiën Miquel in Frankfort Dmsdagvoormiddag aan eene deputatie van wisselmakelaars verleende, heeft hij verklaard dat de invoering eener beursbelasting onver mijdelijk is, aangezien zij de eenige populaire belasting is, zonder welker invoering niet op de goedkeuring van andere belastingen te rekenen valt. ENGELAND. In het Lagerhuis verklaarde de minister president Gladstone Dinsdag, dat de regee ring vast besloten blijft de tegenwoordige zitting niet te verdagen, zoolang het homerule- ontwerp niet alle stadiën heeft doorloopen en zoolang de begrooting van uitgaven niet is vastgesteld. Eerst dan zal de regeering in eene verdaging berusten, maar alleen op voor waarde dat eene buitengewone najaarszitting zal gehouden worden om de verdere publieke zaken af te doen. (Toejuiching op de banken der radicalen.) Daarna werd de derde lezing van het liome- rule-ontwerp voortgezet, waarop door de oppositie weder een reeks van amendementen is ingediend. Het Lagerhuis heeft gisteren met 221 stem men tegen 181 een amendement verworpen van Mac Carthy op het Homerule-ontvverp, strekkende om art. 9, volgens hetwelk de Iersche afgevaardigden in het rijksparlement medestemmen over alle ontwerpen, een ander artikel in de plaats te stellen, waarbij be paald wordt, dat zij alleen stem hebben in het rijksparlement, indien er voorstellen wor den gedaan tot wijziging van de Homerule-bill. De mijnwerkers in Monmouth hebben be sloten den arbeid niet te hervatten dan bij eene loonsverhooging van 20 pCt., gelijk gevraagd is. SCS1AN0. De regeering heeft bepaald dat goederen, uit Zwitserland ingevoerd, voortaan dezelfde voorrechten zullen genieten als die uit Fi ankrijk. Bij keizerlijk besluit is aan Israëlieten het verblijf te Yalta, in de ICrim, ontzegd en is de opheffing gelast van Israèlietische kerk besturen in Lijfland en Koerland. OOSTENRIJK, De veldtuigmeester baron Merk, eerste sectiechef aan het ministerie van ooi log, is ad interim belast met de portefeuille van oorlog. ZWITSERLAND. Het socialistisch congres te Zurich heeft gisteren een voorstel aangenomen van alle Zwitsersche vereenigingen, waarin de invoe ring van den werkdag van acht uren gevraagd wordt. Bij dit voorstel wordt aangedrongen op de volledige verwezenlijking eener staat kundige en industrieele organisatie. Met dit doel zal er eene internationale conferentie bijeengeroepen worden. De Nederlandsche gemachtigden dienden een voorstel in, vol gens hetwelk de socialisten in geval van oorlog hunnerzijds dadelijk eene andere oor logsverklaring zullen openbaarmaken: die van de algemeene werkstaking en van wei geren van militairen dienst. De beraadslaging hierover is verdaagd tot heden. In eene door de anarchisten te Zurich ge houden bijeenkomst is besloten om heden een afzonderlijk congres bijeen te roepen. De orde van den dag zal de volgende punten bevatten Algemeene werkstaking, oorlog, de houding der partij tegenover de socialisten. ITALIË. De Senaat heeft gisteren by geheime stemming met 400 tegen 57 stemmen de bankwet goedgekeurd. De Senaat is daarna voor een onbepaalden tijd uiteengegaan. SPANJE. Met het oog op de beweging tegen de legerhervorming zijn in alle provinciale hoofd steden uitgebreide voorzorgsmaatregelen ge nomen. Te Vittoria heerscht groote op gewondenheid. Patrouilles hebben troepen manifestanten uiteengejaagd en drie personen gevangengenomen. GRIEKENLAND. De koning aanvaardt heden zijn Europeesche reis. Gisteren heeft de kroonprins den eed als regent afgelegd. R U L G A R IJ E. Het gemeentebestuur van Kneehevo, eene Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Bijk Afzonderlijke nommers 1.85. - 2.50. - 0.10. BUREAU: BOTEBITBAAT, E 2 7. Advertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENCSSE. De Secretaris, v. LUIK, Tj -S.

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1