1 500,000 Mark L. SÏÏSSMAM, HYPOTHEEKBANK, T I'/ E E merk T Vollen h ovens S TOU oUenhovens LAGER la 1 a la la 2a 2a 2a 16 October a.s. Soucno 11. 300,000 2 a It 20,000 7 a in nnn L 100,000 Sdrwerin i. M. 19 a 5,000 60,000 la 4,000 50,000 154 a 3,000 40,000 3 a 2,000 30,000 313 a 1,000 25,000 42? a 500 641 a It 300 etc, Gemengde Berichten. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken. Kerknieuws. ADVERTENTIEN. DUITSCHLAND. m óUUjUUU i a lu,UUU De 's-Gravenliaagselie Thee-import lede lOns ï25Cts. Probeert: Geen Grijs Haar meer!!! JÉ| fWWfNKELfcC? J3peldogkn; meest versterkende drank. beste Bier voor dageli jkscli gebruik. Verkrijgbaar te Schiedam bij J.M.C. FAJV 7VAAMT gebotteld en op fusten van 20, 40 en 80 liter, tegen brouwers- prijs. De koning van Siam heeft den wensch geuit, twaalf jaren lang een jaarlijksche bijdrage van f1200 te geven voor de uitgave en vertaling der heilige boeken van het Oosten, welke prof. Max Muller ondernomen heeft. Te Londen zal eene verzameling Engelsche, Schotsche en Ieische sprookjes, legenden en sagen in het licht verschijnen. Edwin Sydney Hartland bewerkt het Engelsche deel. Te Rome zal in November geopend worden eene jacademie" voor het nasporen van volks sagen en volksliederen van Italiaanschen bodem. Dit is de eerste stap die in die richting in Italië wordt gedaan. Professor A. de Gubernatis heeft zich aan het hoofd der beweging gesteld, en koningin Margaretfca heeft zich onmiddellijk bereid verklaard een werkzaam aandeel in dit streven te nemen. De academie zal een tijdschrift in het licht geven, en de verzamelde en opge- teekende zeldzame stukken in druk doen ver schijnen. Bij een vermaard geneesheer voor zielsziekten te Weenen kwam onlangs een net jong heer spreken over zijn vrouw, die behept was met een onbedwingbaie kleptomanie (ziekelijke zucht tot stelen). Na het hooren van allerlei bijzon derheden verzocht de dokter den jongen man, de patient bij hem te brengen. De dame kwam en bleek in haar spreken een allerliefste, wel opgevoede vrouw, altijd met uitzondering van haar gebrek. De dokter zag, hoe zij, telkens als zij meende dat er niet op haar gelet werd, iets van waarde in haar zak stakeen paar kleine gouden voorwerpjes, een photographie- lijstje met diamanten, enz. Bij het afscheidnemen pikte zij nog handig een fraaie speld uit de das van den geneesheer. sGij ziet," fluisterde de man hem toe, thoe treurig het met mijne arme vrouw gesteld is. Ik zal u morgen alles wat zij wegnam terugbrengen, en dan kunt gij mij meteen uw oordeel zeggen over haar geval en mij raden wat ik moet doen." De man kwam echter niet terug en de dok ter heeft zijn oordeel over dit geval van klep tomanie geformuleerd in een aanblacht bij het gerecht. De dieven zijn echter nog niet ge vonden. Menotti Garibaldi, Italiaansch Kamerlid en zoon van den beroemden held, heeft een maat schappij gesticht tot het opduiken van schatten, welke bij de kust van Uruguay in zee moeten liggengoud en zilvergeld, afkomstig van Spaansche galjoenen, welke daar in da 17e en en 18e en het begin van deze eeuw zijn ver gaan. De regeering van Uruguay gaf reeds de noodige veigunning tot de opgravingen, welke eerlang zullen beginnen, onder leiding van den heer Garibaldi zeiven. Voor rekening van het Deensehe blad Poluiken, zal een bekend Deensch luchtschipper een lucht reis maken met een daarvoor bijzonder inge- richten ballon, waarmede hij GOOO voet hoopt te rijzen en zoo lang mogelijk uit te blijven. Op reis zal hij metereologische waarnemingen doen en die op briefkaarten schrijven en neerwerpen. Den vmders wordt verzocht die berichten onver wijld aan de redactie van de Politikcn te telegrapheeren. Voor dezen tocht wordt éen groote ballon gebruikt, die met een buis aan vier kleinere bevestigd is. Begint nu het gas te verminderen, dan wordt de buis geopend en het gas der kleinere ballons in den grooten overgebracht, waardoor de draagkracht ver meerdert. Een eloctrisch licht is aangebracht om bij nacht den barometerstand te kunnen zien. Met spanning ziet men deze reis te gemoet, die om slecht weer een week werd uitgesteld. Dezer dagen is uit New-York het stoomschip Kearsage vertrokken, om te kruisen op het noordelijk gedeelte van den Atlantischen Oceaan en daar aiie losdrijvende wrakken of stukken van schepen te vernietigen. Dit is een eerste poging tot het uitvoeren van een internatio nale overeenkomst tusschen de regeeringen der landen, die belang hebben bij de vaart op die zee, waarbij bepaald werd, dat al zulke belem meringen van het vaarwater vernield zullen worden. De besmettelijke longziekte heeft in de maand Augustus in België vele sterfgevallen onder het rundvee veroorzaakt. Vooral heeft de ziekte gewoed in de noorde lijke provinciën, de beide Vlaanderens en Bia- bant. In Vlaanderen vertoonde de ziekte zich in 8 gemeenten, er kwamen 73 gevallen voor, en in Brabant 3. Het totaal aantal gevallen in Augustus in Belgie geconstateerd bedroeg 77. Thans, nu de oogst van het veld is, blijkt het dat de afgeloopen zomer voor de meeste kleiboeren in de provincie Groningen uitstekend is geweest. Een landbouwer te Niehove oogstte van 83 aren 45 HL Tilsit-tarwe van 80 kilo de HL en van 1 HA 56 HL roode dikkop-tarwe. De geheele opbrengst van 1 HA 83 A werd verkocht voor f8l9.86Vj. Dit Fiieslands zuidwesthoek wordt geschreven Worden er, onder normale omstandigheden, eik jaar, omstreeks November, groote hoeveel heden vee naar de verschillende markten over gebracht, dit jaar maakt op dien aigemeenen regel een ongunstige uitzondei ing. Hoewel wij nog pas begin Oct. schrijven, kan men nu reods van alle kanten het vee ter marktplaats zien opdrijven, om, zoo mogelijk, van eigenaar te verwisselen. Bij den overvloed, die aangevoerd wordt, gelukt dit aan de besten vrij spoedig dia van mindeie qualiteit vinden echter schaars koopers. De reden, waarom de boeren hunne koeien dit jaar zoo vioegtijdig verkoopen, ligt in de geringe hoeveelheid gras op het land en den onvoldoenden voorraad hooi in de schuren. De rechtbank te Arnhem heeft Donderdag in de zaak van den heer Van Dedem tegen den heer Van Dam van Brake), laatstgenoemde veroordeeld tot f 100 schadevergoeding, wegens beleediging, en tot aanplakking van het vonnis. De eisch tegen den heer Van Gortfil, uitgever der Nieuwe Wageningsche Courantwerd ont zegd. De rechtbank heeft zich vereenigd nmt laatstgenoemdes beweringdat hij tegenover den heer Van Dedem geen beleedigend oogmerk heeft gehad, en op dien grond aan dezen zijnen eisch ontzegt, hem tevens veroordeelende in de kosten van het rechtsgeding. Als advocaten waren opgetredenvoor den eischer mr. Heemskerk en voor den gedaagden uitgever mr. Hazelhoff, beiden te Amsterdam. De eisch was tegen ieder f25,000. Ncd.-HerT. Kerk. Beroepen: te Egmond-aan-Zee ds. Wierts van Coehoorn, te Etershem te Woubrugge ds, W. van den Bijtel, te Eijbergente Siochteren (toez.) ds. G. Cazemier, te Exmorra te Nieuwveen de heer R. Schaaff, cand. te Surhuisterveen (toez.) de heer Sikkema, cand. te Gieten; te Deume en Liesel ds. J. A. M. Bolderman, te 's-Giavenzande. Aangenomen: naar Stavenisse door ds. H. Snel, laatstelijk pred. te Curapao. Bedankt: voor Zegveld door ds. E. J. Homoet, te Staphorstvoor Kattendijke en voor Borsele door den lieei Th. Ch. Frederikse, cand. te Alm en bij Zutfen voor Wolsimi en Westhem door ds. P. Kuijlman Jr., te Bunnik en Vechten. De zevende algemeene Nederlandsche zendings conferentie wordt Dinsdag 17 dezer in de doops gezinde kerk te Amsterdam gehouden. De ondeiwerpen van behandeling zijn: 1. De ordening der zendelingen, In te leiden door prof. dr. J. J, van Toorenenbergen. 2. Hoe is, sedert den overgang van onze 0.- I. bezittingen aan den Nederlandschen staat, de vei houding der regeering, zoo hier te lande als in Indië, tot de zending? Welke verbeterin gen kunnen daarin redelijkerwijze, niet van idea listisch standpunt, gewenscht worden Referaat in te dienen door den heer J. C. Neurdenburg. 3. Zuid-Gelebes. In te leiden door ds. J. T, G. Westhoff. Des avonds te voren wordt in de doopsge zinde keik eene openbaie samenkomst gehouden, waarin als sprekers zullen optreden ds. M. A. Adriani, zendingsdirector te Utiecht, dr. P. J. Muller, hoogleeraar te Amsterdam, en P. van Wijk Jr., predikant te Rotterdam, Gereformeerde Kerken. Aangenomen: naar Alkmaar ds. J. W. Wechelaer, te Dirkshorn. Ds. Sieders te Vlaardingen hoopt 11 October a.s, den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar als predikant aldaar werkzaam is. geoorloofd en gewaarborgd door de regeering van bet Groothertogdom Mecklenburg: de soliditeit dezer Geld-Loterij is dus zonder twijfel! Dezelve bevat 60,000 loten en 30,200 prijzen. Ieder tweede lot moet alzoo winnen, de grootste prij's bedraagt in het gelukkigste geval Bijzonder maak ik opmerkzaam op de navolgende hoofdprijzen Alle 30,200 prijzen worden in 6 spoedigs op elkander volgende afdee- lingen uitgeloot en aan de winners in baar geld uitbetaald. De prijs der loten is ambtelijk opgegeven en bedraagt voor de eerste trekkingsafdeeling N.ü. 1.90 ets. voor een Tierde Orig.lot 5 3.8» voor een half Orig.lot. Naar wensch worden 2 halve loten met gelijke nummeis algegeven. Tegen ontvangst van het bedrag in Holland- sche banknoten of postzegels, zend ik als hoofd-collecteur dadelijk de bestelde loten en wordt bij iedere zending een program van alle 6 trekkingsafdeelin- gen toegevoegd. Na verloop van iedere trekking ontvangt ieder lotbezitter tel kens de officieele prijslijst. "Voor de eerste trekkingsafdeeling verzoek ik de bestel lingen per omgaande post, ten minste vóór aan mij op te geven. Hoofd-Collccteur» gevestigd te 's-Gravenhage, verstrekt gelden ter leen onder eerste hypothecair verband tegen jaarlijksche rente van AVi waarin administratiekosten zijn begrepen, en geeft 3!/s- en 4-°'0- Pandbrfeven uit. Inlichtingen te bekomen bij den Heer ■J. F. W. MEIJEK, Nieuwe Haven, G 238ao, Schiedam. J Goud- en Zilversmeden, Juweliers, Graveurs, Binnenrotte 17 8, Rotterdam, is het beste adres voor: Gouden, Zilveren, Diamantwerken, Horloges. Ruime keuze in artikelen \oor Zilveren Bruiloften. Speciaal adres voor smaakvolle Kunsthaarwcrkcn. lïena- rceren alle Kunstvoorwerpen. Made. JAVA PECCO BOUCSON 20 cent per ons. BOTJCHON- CHUT A EE 25 cent per ons. HoofdagentaahfcPMeguliersda. 48, AjlsrsRUAM Te Schiedam: 13. DDBItGLD; P. A. J. HEtft'SBKOEKHoogstraat C 157A. J. BI3LOOSingel. De Mlettive Loudon doet het grijze Haar binnen enkele dagen verdwijnen, maakt liet glansrijk en zacht, is onscha delijk voor de huid en verft niet. Prijs 85 cent de flacon en f 1,5» de dubbele flacon. Alleen verkrijgbaar te Schiedam bij C. MONTFOORT, Coiffeur. Agentuur bij de firma GEZ. WILLEMS, Hoogstraat. j

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 7