A°. 1893. Woensdag 18 October N°. 8382, Eerste Blad. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Zevenenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsche Berichten. UITGEVER; J. ODÊ. BIJKEAUs BOÏKRSTRAAT, B S 9. AnoKvtMENTSPKiis, per kwartaal Franco per post, door het geheele Bijk Afzonderlijke nommers /;i.85. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eena Courant. ƒ1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam Gezien de aanschrijving van den heer Com missaris der Koningin in deze provincie van den 2den October j.l. A, no. 1487, (3e Afd.) prov. blad no. 47, Herinneren bij dezen ieder, dien zulks mocht aangaan, dat wanneer men, volgens de artt. 27 -en 42 der wet op da personeele belasting, van den 29sten Maart 1833 (staatsblad no. 4), zooals die zijn gewijzigd en aangevuld bij de artt. 7 en 14 der wet van den 9den April! 869 (staatsblad no. 59), ter oorzake van nieuwe aanschaffing, verandeiing of verwisseling van belastingvoorwer- pen, vallen mocht in de termen van art. 27 der eerstgenoemde wat, daarvan suppletoire aangifte moet worden gedaan, invoege als bij art. 30 dier wet is voorgeschreven, te welken einde een biljet ter invulling bij den ontvanger der directe belas tingen bekomen kan worden. Bij het g8hee! achterlaten, of het doen van te geringe aangiften, zijn op de belastingschuldigen de strafbepalingen van toepassing, vervat in de artt. 35 en 39 van meereomelde wet van den 29sten Maait 1833 staatsblad no. 4), zooals die zijn gewijzigd bij art. 13 der wet van den 9den April 1869 staatsblad no. 59). En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 17den October 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd, •VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris VERNÈDE. De burgemeester van Schiedam Vestigt, op uitnoodiging van den heer Com missaris der Koningin in deze provincie, do aandacht van belanghebbenden op het volgende bericht aan zeevarenden Xo. 1139. Schietoefeningen op bet fort b(J dien Hoek-van-Molland. Volgens wededeeling van den minister van oor log, dd. 10 October j.l, zullen op den 24n October ja.s. en zoo noodig een der volgende dagen van af 10 u. 30 no. v.m. schietoefeningen gehouden worden op het fort bij den Hoek-van-Holland, in Z.W.bjka richting, op een schijf, geplaatst aan de Z.zijdo van den Nieuwen Rotlerdamschen Water weg. Op de dagen dat gevuurd zal worden, zal van af 9 u. v.m. tot na afloop van het vuren op het foit eene roode vlag geheschen worden. Schiedam, 17 October 1893. De burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. F It A S K R IJ 1 Tusschen den czaar en president Carnot zijn, naar aanleiding van het bezoek van het Russische eskader aan Toulon, vriendschap pelijke telegrammen gewisseld. Toulon was Vrijdagavond geïllumineerd. Admiraal Avelane en zijn officieren kwamen op het balkon om de menigte te begroeten. Zij werden luide toegejuicht, maar op een teeken der Russische, officieren werd alles stil. Toen riepen alle officieren te gelijk: leve Frankryk De officieren gingen door een muur van menschen, om te 11 uur naar hun schepen terug te keeren. Het publiek werd Zaterdag toegelaten om de Russische schepen te bezichtigen. Verschil lende delegatiën, speciaal die van den ge meenteraad van Parijs, werden aan boord ontvangen door admiraal Aveiane. Zaterdagavond werd op de reede het Vene- tiaansche feest gehouden. Aan de haven waren duizenden toeschouwers op de kaden opge hoopt. Alle schepen waren prachtig geïllu mineerd, hetgeen een phantastischen aanblik opleverde. De volksmenigte uitte luide hoera's, die op de schepen met herhaalde juichkreten beantwoord werden. Voor de marine had een militair concert plaats. Het feest duurde tot in den nacht. Aan 't einde van 't banket aan boord van de Formidable heette admiraal Boissoudy de Russische officieren welkom en drukte zyn genosgen uit, dat hij hen mocht ontvangen. Hij dronk op de gezondheid van den czaar en de czarina en verzocht den Russischen officieren om dezen zijn wenschen voor de grootheid en voorspoed van Rusland over te brengen. Verder voegde admiraal Boissoudy er bij Wie is de Franschman, die zijn hart niet voelt, kloppen by de altijd dierbare herinne ring, die drie leden van het doorluchtige vorstenhuis Romanoff, die den naam Alexander droegen, bij Frankryk achterlieten Eveneens noodig ik u uit onze eerbiedsbetuigingen neder te leggen aan de voeten der keizerin, een toonbeeld van alle lieftalligheden, van alle deugden, een dochter van het vorstenhuis van Denemarken, dat altijd zooveel sympathie voor Frankrijk gevoelde. In een tweeden toost dronk admiraal Bois soudy op de Russische vloot en leger, en bracht de helden in herinnering, die tijdens den Russisch-Turkschen oorlog door hun stout moedigheid en militaire deugden de bewonde ring van geheel Frankryk opgewekt hebben. Admiraal Avelane bracht, m antwoord op admiraal Boissoudy, een toost op president Carnot uit. In een anderen toost zeide hij, dat de Russische officieren trotsen zijn zich aan boord van een Fransch schip te bevinden. In hun naam, eindigde hij, drink ik op den voorspoed van leger en vloot van Frankryk. Na het diner werd in het tuighuis door de officieren der landmacht een bal aangeboden. Admiraal Avelane werd door het Russische volkslied ontvangen en met herhaalde kreten sLeve Rusland!" »Leve de czaarI" begroet. Meer dan 5000 personen verdrongen zich rondom de Russische officieren. Dezen waren een voorwerp der vriendelijkste oplettend heden en dansten met veel opgewektheid. Admiraal Avelane trok zich om 12 uur terug hij was den heelen avond in gezelschap van de vrouw van den maritiemen prefect, me vrouw "Vignes; nu en dan werd een der Fransche officieren aangesproken. De dans- lust op het bal was zeer groot. Uit tal van steden van Frankryk zyn tele grammen gekomen, die aankondigen, dat daar ter eere van het Russische bezoek met de meest levendige geestdrift feesten gevierd worden, met name te Chartres, Brest, Per- pignan, Cannes enz. Het feestmaal, Zondag door de stad Toulon den Russischen officieren aangeboden, was zeer schitterend. In een toost deed de bur gemeester het vredelievend karakter der be tooging uitkomen en admiraal Avelane sprak over de onverbreekbare vriendschap tusschen beide volken. De toosten op den czaar, de czarina en president Carnot werden met geestdrift toegejuicht. De dag eindigde met een gala-voorstelling, waarbij een koor van 200personen het Russische volkslied zong. De geestdrift was algemeen. Vanwege de stad Toulon zijn aan de Russische officieren bekers aangeboden. Men meldt dat president Carnot den 26n dezer te Toulon zal aankomen. Te Valence-sur-Rhöne is de stad bevlagd ter eere der Russen en had er een fakkel optocht plaats. Te Atrecht werd een feest gegeven en was de stad geïllumineerd. Te Montpellier is de dag van 43 October ge vierd als de nationale feestdag op 14 Juli. Te Douai is een volksfeest gegeven, gevolgd door een fakkeloptocht. De stadsklokken hebben alle geluid. Te Castres is een Fransch- Russisch feest met groote geestdrift gevierd. Te Saintes is de stad schitterend gedecoreerd. De stad Algiers heeft admiraal Avelane een massief zilveren theeservies gezonden. Gisteren had aldaar een grootsch feest plaats. DU1TSCHLAND. Alle ministers zyn te Berlijn teruggekeerd. De rijkskanselier werd gisteren terugverwacht, met het oog op de hervatting der vergade ringen van den ministerraad. Alle geruchten omtrent het aftreden van de ministers van oorlog en justitie worden officieus tegenge sproken. In eene Zaterdag te Berlyn gehouden ver gadering van den agrarischen bond, welke ook door graaf Herbert von Bismarck werd bijgewoond, is besloten aan de regeering en den Rijksdag een adres te zenden, waarin bij voorbaat wordt geprotesteerd tegen elke verlaging der invoerrechten op Russische granen, welke den ondergang van den Duit- scben landbouw zou ten gevolge hebben. De ontevredenheid in de Poolsche volks partij over de Rijksdags-afgevaardigden, aan wier stem de regeering de aanneming van het legerontwerp te danken heeft, is zoozeer toegenomen, dat het tusschen haar en de z.g. hofparty tot eene scheuring is gekomen. De beide fractiën zullen bij de a.s. verkiezing voor den Pruisichen Landdag met eigen can- didaten optreden. B R 1 G I E. Uit Charleroi wordt van gisteren gemeld Tengevolge van een beslissingZondag genomen door het comité van de ridders van den arbeid, begon gisteren de werkstaking opnieuw te Charleroi, Chatelineau, Gilly, Marchiennes en Montigny; 8000 werklieden zyn hieronder begrepen. ENGELAND. Een betooging van twintig duizend perso nen, met muziek en vaandels, is Zondag in Hydepark gehouden ten gunste der mynwer- kers. Vele leden van het parlement, hoofden der werkliedenpartij, hielden redevoeringen, waarin de mijneigenaars gelaakt werden. Er viel niets bijzonders voor. De mijneigenaars in het zuidelyk deel van Derbyshire en Leicestershire besloten de mijnen weder tegen het oude loou te openen, in afwachting eener regelÏDg van het geschil. Aan de Times wordt uit Simla van 13 dezer gemeldDe Russen beproefden brutaal weg hunne rechten te doen gelden op de districten Shighnan en Oroschon, door de Afghanen bezet. Kolonel Vannovsky, de zoon van den minister van oorlog, wilde het land van de Murghali doortrekken te Darawazin Bokbaral. De Afghanen verzetten zich echter en gaven vuur, met het gevolg dat de Russen werden teruggeslagen. Deze verschansten zich en kwamen later in Murghali. DENEMARKEN. Tengevolge der nieuwe grondwet voor IJsland, waardoor te Kopenhagen het bestuur over dat eiland is vervallen, is de IJsiandsche Althing ontbonden en zijn aldaar de verkie zingen uitgeschreven voor de nieuwe Althing, waarin de leden zes jaar zitting zullen hebben. OOSTENRIJK. De Hongaarsche Kamer is Zaterdag tot het laatst dezer maand verdaagd, teneinde de cominissiën in de gelegenheid te stellen hare taak af te doen. De commissie voor onderwijszaken heeft hare goedkeuring gehecht aan het ontwerp, waarby aan den Israëiietischen godsdienst dezelfde voorrechten worden toegekend als aan de beide aan groote kerkgenootschappen, het katholicisme en het protestantisme. De politie te Pest heeft zich met geweld toegang verschaft tot de kantoren van de Festi Naplo en daar een huiszoeking gehou den, kennelijk om zich meester fe maken van de stukken, op grond waarvan dat blad vol houdt dat tusschen de Hongaarsche regeering en de hooge geestelijkheid een vergelyk is ge troffen in zake de invoering van het verplicht burgerlijk huwelijk en de echtscheiding. ITALIË. Te San Martino della Battaglia had Zon dag in tegenwoordigheid van de koninklijke familie en de ministers de onthulling plaats van het standbeeld van Victor Emmanuel. De koninklijke familie werd zeer toegejuicht. Het Engelsche smaldeel is gistermiddag te Taranto aangekomen. Saluutschoten wer den gewisseld, en langdurige toejuichingen begroetten de Engelsche schepen, terwijl de muziek de Engelsche en Italiaansche volks liederen liet hooren. Te éen uur brachten de vlootvoogden elkander bezoek. SPANJE. Het ontslag van den heer Venanzio Gon zales als minister van binnenlandsche zaken is aangenomen. In zyne plaats is de heer Puygcerver benoemd. Het blykt dat de mi nister-president Sagasta voor eene moeilijke keuze stond, daar hij het evenwicht tusschen de verschillende groepen der liberale partij in het Kabinet wilde bewaren. Daarin nu schijnt hij geslaagd te zyn. De Marokkanen maken toebereidselen om het aanleggen van verdere versterkingen bij Melilla te beletten. Slechts een kruiser en een advies-jacht bevinden zich ophetoogen- blik voor Melilla. Vijf andere schepen liggen te Algesiras beschikbaar. De kruitfabriek te Sevilla maakt 10 mil- lioen kogels voor zending naar Melilla gereed, waarheen ook 36 kanonnen worden gezonden. De minister van oorlog bereidt de zending van nieuwe versterkingen voor. De reizigers en goederen, komende uit Amsterdam, worden tot het vrije verkeer toegelaten. T R K IJ E. Uit Konstantinopel verneemt de Standard dat de sultan gelast heeft te Mekka een monsterhotei te doen bouwen om de pelgrims tijdens de bedevaart te herbergen. Eene bui tengewone commissie zal den bouw uit saui- tair oogpunt nagaan. De sultan draagt da

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1