A0. 1893. Vrijdag 20 October. N°. 8384. Eerste Blad. KENNISGEVING. Kennisgeving. ©v©n©nv©ert g-st© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlamlsche Berichten. UITGEVER: J. ODÉ. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en "wethouders van Schie dam; Gezien het verzoek vaa H. TÖNS. om ver gunning tot oprichting van een herstel- plaats van koper- zink- en bllkwerk, in het pand aan de St.-Anna-Zusterstraat, -wijk D no. 498, kadaster sectie A no. 1383. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad n°. 95); Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente ia ter visie gelegd; dat op Donderdag den Zrlen November a.s., des namiddags ten 2 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 19den October 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DDK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan de firma HODES Co, en hare rechtverkrijgenden vergunning verleend is tot uitbreiding barer brandery aan de Boterstraat, wijk E no. 48, kadaster sectie B no. 1807, met een stoomwerktuig van $i/s paardenkracht en ketel met een verwar- mings-oppervlak van 2.50 M\ Schiedam, den 19den October 1893, Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris VERNÈDE, DU1T8C9LAND. De keizer kwam gistermorgen te Bremen aan om de onthulling bij te wonen van het gedenkteeken van Wilhelm I. De burgemees ter Pauli hield een rede, waarin hij zeide, dat het gedenkteeken het nageslacht herin neren zal aan den stichter des rjjks, den grooten krjjgs- en vredevorst, die in de sage zal voortleven als de lieveling des volks, evenals Barbarossa. Ten slotte begroette de burgemeester den keizer als den behouder en voortzetter van het werk en eindigdesLeve de keizer". Het omhulsel viel op een teeken van den vergenoegden keizer. Op de toespraak van den burgemeester hij het diner in het raadhuis antwoordde de keizer met een rede, waarin hij wees op den beteekenisvollen herinneringsdag van 18 Oc tober, namelijk als den geboortedag van keizer Frederik, die met zijn hamerslagen de wapen rusting van het Duitsche rijk vastgesmeed heeft. Het Duitsche volk zal den toenmaligen kroonprins daarvoor eeuwig dankbaar blijven. Zooeven, heden, op zijn geboortedag, viel het omhulsel van het beeld zijns grijzen vaders. Hem was het van God toegestaan den wensch van alle Duitschers te vervullen en mèt de triomfantelijk bevochten keizerskroon aan Duitschland zijne eenheid terug te geven. Hij mocht bjj dat groote werk mannen vinden, wien de eer te beurt viel zijne gedachten tot uitvoering te brengen, als zijne raadslie den mèt hem te arbeiden. De keizer dankte voorts de stad Bremen voor de hem ten deel gevallen warme ont vangst en zeide ten slotte: Moge Bremen» handel in de schaduw van den vrede zich ontwikkelen en tot bloei geraken, gedachtig aan de oude spreuk van de Hanze-steden Navigare necesse, vivere non necesse. Ik ledig dit glas op het welzijn van Bremen, van zijn Senaat ea van zjjn burgerschap. De Berliner Börsenzeitg. verzekert dat de Pruisische regeering eerlang gestreng zal optreden tegen de ambtenaren, die in de agrarische beweging partij tegen haar gekozen hebben. Het stoffelijk overschot van maarschalk Mac-Mahon zal op staatskosten begraven worden, doch, naar beweerd wordt, eerst na afloop der Fransch-Russische feesten die door dit sterfgeval op zoo droevige wjjze worden onderbroken. De regeering zal aan de familie vergunning vragen, het stoffelijk overschot van den maarschalk te doen bijzetten in het n Hó tel des Invalides". De Russische officieren dineerden gisteren in het Russisch gezantschapsgebouw te Parjjs. Heildronken werden uitgebracht op president Carnot en den czaar, maar verder werden geen redevoeringen gehouden.- Hoe de protectionistische beginselen wer ken, wordt beter, dan door beschouwingen, bewezen door de volgende statistiek. Over de maand September bedroegen de in voeren, resp. in 1891, '92 en '93394,108,000 frs., 254,984,000 frs. en 294,354,000 frs.; de uitvoeren315,448,000 frs., 272,539,000 frs. en 262,386,000 frs. De verkoop van ge maakte goederen is alleen reeds met 34 mil- lioen verminderd. Over de eerste 9 maanden der laatste drie jaren zijn de cijfers als volgt: Invoeren3,468,456,000 frs., 3,235,426,000 frs. en 2,870,837,000 frs. Uitvoeren: 2,557,185,000 frs., 2,520,642,000 frs. en 2,427,496,000 frs. Het ergste is, dat de daling een gelijk matige schijnt te zijn. B E I 9 I E. Bij de Kamer is ingediend een tusschen Nederland, Belgie, Luxemburg en Frankrijk gesloten conventie ter uitvoering van de Ber- ner overeenkomst over het goederenvervoer. Te Charleroi is de werkstaking als geëin digd te beschouwen. Op een duizendtal na hebben alle mijnwerkers den arbeid hervat. ENGELAND. In de rede, door lord Salisbury te Orms- kirk gehouden, wees deze op de noodzakelijk heid voor de regeering om de macht van de Engelsche marine te verhoogen; de andere mogendheden legden eveneens veel zorg voor de marine aan den dag. Indien Ierland Home- Rule kreeg, zou de Engelsche marine de Iersche kusten moeten bewaken, waar even tueel vijanden van Egeland toegang zouden kunnen vinden. In Derbyshire, Leicestershire en eenige andere districten werd Maandag het werk in de kolenmijnen door een groot getal arbeiders tegen het oude loon hervat. Doch in York shire en Lancashire blijven de patroons staan op hunnen eisch van 15 pCt. loonsverminde ring, en het werkvolk volhardt in zjjne weigering. Van de werkenden wordt nu eene bijdrage van een shilling 's weeks geheven ten behoeve van de niet-werkenden. Aan de Timen wordt uit Calcutta geseind dat, volgens berichten uit Afghanistan, aldaar de invoeren van zilver geheel ophielden. De emir moet 10,000 krijgsgevangen Hazara's verkocht hebben, tot dekking der kosten van den opstand der Hazara's. DEHB11BXE11. De Russische keizerlijke familie is aan boord van de Fooister, de prinses van Wales met haar dochters aan boord van de Osborne, gistervoormiddag te halftwaalf onder salvo's van het geschut van Kopenhagen vertrokken. OOSIESBUE. Het Huis van afgevaardigden heeft gisteren het wetsontwerp betreffende de toepassing van exeeptioneele maatregelen op de stad Praag aan eene commissie verzonden. Uit Buda-Pest wordt gemeld dat de dag bladen mededeelen dat de Oostenrïjksche regeering besloten heeft Bosnië endeHerze- gowina te annexeeren. Graaf Zichy, de aanvoerder der clerical© partij in het Hongaarsch Magnatenhuis, heeft aan de Festi Naplo medegedeeld dat de aanneming der kerkelijk-politieke wetsont werpen door dat lichaam thans verzekerd is. ITALIË. De minister-president Giolitti heeft gisteren voor zijne kiezers te Dronero eene rede ge houden. Hij verklaarde dat het een gebiedende plicht der regeering is onverwijld het even wicht op de begrooting te herstellen. Hij kondigde eene herziening van de wet op het successierecht aan, de invoering van pro gressieve belastingen en andere hervormingen, bestemd om jaarlijks 40 millioen meer aan de schatkist op te brengen. Op die wijze zal men het tekort en het stelsel van het sluiten van leeningen doen ophouden. De schatkist zou dan elk halfjaar 120 a 150 millioen aan het buitenland te betalen hebben. Te Tarente brachten gisteren bij het diner aan boord van de Itaha de Engelsche en de Italiaansche admiraal toosten uit op de vriend schappelijke verhouding tusschen beide volken. Barzilai is Maandagavond in het iPoliteama" te Rome in eene vergadering verschenen, om rekenschap aan zjjne kiezers te geven van zijn gedrag als afgevaardigde; maar het ging met horten en «tooten. Een troep socia listen en anarchisten viel hem telkens inde rede en men schold hem uit voor een mis leider. Het rumoer werd al heviger en heviger, er vielen slagen en er werd zelfs eene revolver gelost. Eindeljjk werden da rumoermakers de zaal uitgedrongen, en toen kon Barzilai aan het woord komen. Eenige uren later stond het ïPoliteama" in brand, en om vierjure 's ochtends stortten de muren in. Uit Genua is te Berlijn bericht ontvangen, dat toen Grispi Dinsdag aldaar onder geleide van vrienden door de galerij Mazzini kwam, een persoon op hem aanviel, naar het scheen om hem dood te slaan. De toevallig aan wezige Fransche journalist Juvent dekte Crispi en wierp den aanrander op den grond. Daaruit ontstond eene algemeene vechterij, waarna een Garibaldiaan gewond werd weggedragen, terwijl Crispi verder ongedeerd is gebleven. SPANJE. Het stoomschip Seviïla heeft te Melila200 man troepen aan land gezet. De toestand bleef onveranderd. Er is bericht van Tanger ontvangen, meldende', dat de sultar. verklaarde, dat de oproerige stammen zullen gestraft worden. A H E I E A. Aan de New-Torle Herald wordt uit Montevideo geseind dat admiraal Saldana da Gana, een der bekwaamste officieren van de Braziliaansche vloot, met het fort Villegaig- non de zijde van admiraal De Mello heeft gekozen. Abonnementsprijs, per kwartaal;/21.8b. Franco per post, door het geheele Hijk2,50. Afzonderlijke nommers0.10. BUREAU: BWTERITBAAT, E 37. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. FBINEBIJI,

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1