Biniieiilaiidgcïte Berichten. met vijftien bereden agënlen en vijftig andere der Liverpoolsclie politie. Bij het jaarlijksche feestmaal van het bier- hromversgilde te Londen heeft lord Randolph Churchill als zijne overtuiging uitgesproken, dat het ontwerp van sir "William IJarcourt, regelende den verkoop van sterke dranken, waartoe ook alle biersoorten gerekend worden, niet opnieuw bij liet Lagerhuis zal worden ingediend maar zelfs al ware dat het geval en al werd liet ontwerp door het Lagerhuis aangenomen, dan zou liet Hoogerhuis liet toch verwerpen en zich daardoor nog popu lairder maken dan door de afstemming van hot homerule-ontwerp. Overigens erkende spreker dat eene hervorming der wetten op den verkoop van sterken drank noodig was, in den zin van meer eenheid, maar hij achtte het billijk dat bij intrek van vergunningen schadeloosstelling werd toegekend. liet parlement van Ulster het comité dat, bij eventueele aanneming van homeruie voor Ierland, het feitelijk verzet der protes tanten in het graafschap Ulster tegen dien maatregel zal leiden is Dinsdag voor de eerste maal te Belfast bijeengekomen. Na door den lord-mayor dier stad te zijn geopend, verkoos de vergadering den hertog van Aber- corn tot baren voorzitter. Eene motie werd aangenomen, waarbij aan het Hoogerhuis wordt dankgezegd voor de verwerping van het homerule-ontwerp. Tegen hel oude loon is het werk hervat in de kolenmijnen van Ilemsworth. Dit zijn de eerste mijneigenaars van de vereeniging der eigenaars in Yorkshire, die toegeven. Sedert Vrijdag zijn 40 stoomschepen met 43,000 ton steenkolen op de Theems aange komen, uieerrmleels bestemd voor de I.onden- sclie gasfabrieken. OOST E N 51 IJ K. In de Woensdag door de Kamer van af gevaardigden van den Oostenrijksehe Rijks raad voortgezette eerste lezing van hel ont werp tot kiesrechthervorming verklaarden de jong-Czeclien zich vóór liet ontwerp, terwijl de woordvoerder der oud-Czechen de regee ring voor de indiening er van dank betuigde. Daarentegen verklaarde de lieer "Wahlbrand dat de plattelandsbevolking tegen invoering van algemeen stemrecht is, omdat zij vreest door de sociaal-iiomociuten overvleugeld te worden. De iegercommissie heeft het wetsontwerp betreffende de landweer aangenomen. ITALIË. De plechtige begrafenis van den Britschen gezant, lord Vivian, bad een groote menigte doen samenstroomen. Het diplomatenkorps bad in groot ornaat plaats genomen in den stoet: de slippen van het lijkkleed werden gedragen door den minister Brin, de gezanten van Frankrijk, Rusland, Duitschland, Oosten rijk, Turkije en Spanje. De ceremoniemeester Gualtieri was de veilige wonde plok in zijn hart. Gesa was diep getroffen door de veranderde uitdrukking op het gelaat van zijn vriend. «Hoe is die trouw er ooit toe gekomen met mijn aniion pleegvader te trouwen vroeg bij. aHoe j i, line zij had haar stem verloren, haar minnaar on lmar gezondheid. Ze was acht en dei tig jaar Ilij was van goede familie en hetgeen hem van zijn zeer aanzienlijk fortuin nog overbleef, nadat hij het grootste gedeelte er vil besteed had om philanthropische ondernemingen te steunen was voor haaf, die niets bezU. altijd nog Weelde en overvloed. Hij heelt haar een hemel op aarde bezorgd, al hare wenschen bevredigd en zij zij is een halfjaar na de geboorte van haar kind uw verloofde weggeloopen ik geloof met een Pooi, een oplichter van het eerste water. Delileo Leeft haar later in de diepste armoede, ziek en vei laten teruggevonden op een zolder kamertje. Hij heeft haar weder to nch genomen en haar verpleegd tot aan haar dood Arme drommeli Hij had het huwelijk van het hof en de vertegenwoordigers van Kamer en Senaat volgden onmiddellijk op den zoon van lord Vivian, naast wien gingen de prins van Napels als vertegenwoordiger des konings, en kolonel Slade als vertegen woordiger van koningin Victoria. Vervolgens kwamen het personeel van het gezantschap admiraal Seymour en drie officieren van het Britsche eskader, senatoren en afgevaardigden, waaronder de heer Crispi werd opgemerkt. Bij een déjeuner dat gisteren in het burger lijk casino te Spezzia werd gegeven, hebben de burgemeester en admiraal Seymour toosten ingesteld, waarbij zij elkander gelukwensch- ten met de uitstekende verhouding tusschen Italië en Engeland, waardoor de handhaving van den vrede en de voortgang der beschaving verzekerd worden. Te Fioresca, bij Palermo, hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad, een gevolg van ontevredenheid der bevolking over eene druk kende gemeentebelasting, 't Werd zoo erg, dat de burgemeester de vlucht nam en de karabiniers ontwapend werden. Daarbij wer den verscheiden personen gekwetst. Eene afdoeling troepen moest ten slotte de orde herstellen. De paus heeft pastoor Kneipp te YVöris- liofen tot geheimen kamerheer benoemd. SPAN ,1 E. Uit Barcelona wordt bericht, dat iiet ont- werp-handelsverdrug met Duitschland daar hovigen tegenstand ontmoet. AMERIKA. De minister van buitonlandsclie zaken heeft gisteren aan den gezant van Brazilië het leedwezen betuigd van de regeering der Vereeriigde Staten over de handelwijze van admiraal Stanton. De minister voegde daarbij dut er eene officieel*! uiteenzetting zal worden gezonden aan do Hraziliuansche regeering. De gezant gaf in zijn antwoord te kennen dat de genoegdoening, verschaft door de ver plaatsing van Stanton, volledig is. Brazilië verlangt niets meer. Aan de Standard wordt uit New-York geseind, dat liet Huis van afgevaardigden, een voorstel aannam, bepalende, dat alle officieren cu machinisten van Amerikaanscbe booten onderdanen der Vereenigde Staten moeten zijn. De president der Argentijnsche republiek, dr. Saënz Pena, is voornemens eene reis te maken door de verschillende provinciën. De commissie uit de Kamer, die bet ont- werp-scliuldregelingmoet onderzoeken, schijnt het daarmede uiet eens te wezen. Terry zal Dinsdag a.s. de directeuren der spoorwegmaatschappijen samenroepen om hun eene regeling van de door den staat verleende garautiën voor te stellen. Door Peixoto, president derBraziiiaansche republiek, moet een besluit zijn uitgevaardigd tot beperking der aan vreemdelingen gewaar borgde vrijheden. gesloten tegen den zin zijner familie en ondanks alle raadgevingen van zijne vrienden. Van zijn geld was bijna niets rneer over hij had nog joist genoeg om in de me Ravestein te leven zooals f)ij deed. liet is een treurige geschiedenis, maar tocli ziet ge, hij heeft tenminste nog anderhalf jaar aan hare zijde geleefd 1" De Sterny zweeg en staarde somber voor zich uit. Gesa legde eindelijk zacht de hand op den arm van zijn vriend en zeide »Waar de hetinneiing aan deze vrouw bij u nog zoo levendig is, kan het u toch niet var wonderen, dat ik hare dochter tot vrouw ver lang tere dochter, die al het bekoorlijke der moeder heeft geërfd en geen enkele harer zonden De Sterny lachte, maar op eene wijze die Gesa onaangenaam aandeed. »Hoe oud is zij Zestien of zeventien jaar, als ik me niet vergis 7" Gesa knikte toestemmend. »Zoo En nu denkt gij al over haar karakter te kunnen oordeelen," Cas' mno Nascimento is benoemd tot minister van buitenlandsche zaken in Brazilië. Het vaartuig Oregon, het machtigste oor logsschip van de Vereenigde Staten, is gisteren te San Francisco te water gelaten. Het heeft vier millioen dollar gekost. De te Parijs gevestigde gedelegeerde van Brazilië in Europa ontving een telegram, waarin gezegd wordt, dat het fort Villegaig- non, dat aan de oproerlingen overging, ern stig gehavend is door het bombardement dei- voornaamste gebouwen. De oproerlingen, ver plicht tot het doen van groote herstellingen, zijn daardoor tot het staken van verzet ge doemd. Nitcheroy blijft zich heldhaftig ver zetten. De gedisciplineerde landmacht blijft Peixoto ondersteunen. SCHIEDAM27 October 1893. De minister van waterstaat heeft bepaald, dat het goedkeuringsmerk, gedurende het jaar 1S94 te bezigen, zal zijn bij den ijIc en herijk der maten en gewichten de letter f in den gewonen schrijfvorm en bij den ijk en herijk van gasmeters de koninklijke kroon. De minister van buitenl. zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens bericht, opgenomen in de Moniteur Beige van 22 dezer, de Belgische tolkantoren Bouchante, Staak (Assenedo), de Tromp (Slekene), Achel (station), Harnont (station) en Moutend, voor deu invoer van rundvee, herkomstig uit Nederland, geopend zullen zijn Dinsdag 31 dezer, in plaats van den vol genden dag, zijnde Woensdag 1 November Allerheiligen. Bij kon. besluit van 24 Oct. is bepaald, dat de stembriefjes, ter verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal in het hoofdkiesdistrict Roermond, op Dinsdag 31 October e.k. in te leveren, zullen geopend worden op Donderdag 2 November daaraan volgende. St.-Ct De minister van waterstaat, handel en nijverheid brengt ter kennis van belang hebbenden, dat zich, tot bevordering van de belangen van de Nederlandsche inzenders op de in 1894 te Madrid te houden univer- seele internationale tentoonstelling, een comité gevormd heeft, hetwelk als volgt is samengesteld eere-voor/.uiers Zijne Excellentie Wenceslno Ramirez de Villa-Urrutia, minister-resident van Spanje in Nederland, te 's-Gravenhage, en Zijne Excellentie mr. K, W. P. F. baron Gerickevan Henvijnen, buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister van Nederland in Spanje, te Madrid voorzitter: dr. L. Mulder, oud-lioogleeraar, oud-voorzitter van het Nederlundseh Barcclona- cotnité, te Haarlem onder-voorzitterO. A. Eckstein, directeur van de topographische inrichting van het depar tement van oorlog te 's-Gravenhage secretarissen W. Voüte, gepensionneerd Oost- De Sterny trommelde met zijn vingers op tafel. Het bloed steeg Gesa naar het hoofd. »De Sterny!" riep hij uit, na een oogenblik te hebben gezwegen, nboeveel ik ook van je houd ik mag en kan het niet aanhooren, dat gij zoo over haar spreekt. Doe me het groote ge noegen om met haar kennis te komen maken en oordeel dan zelf Kom op een avond bij ons thee drinken als de rue Ravestein je tenminste niet afschrikt." n Wanneer je maar wilt, groot kind morgen of overmorgen Je lessen zijn toch vroeg afgeloopen. Ik kan komen vóór ik uitga 's avonds 1" Eenige oogenblikken daarna nam Gesa afscheid. De Sterny deed hem uitgeleide en riep hem nog over de trapleuning na uTot overmorgen dus omstreeks acht uur Ik ben verlangend je Dulcinea te lee- ren kennen In de woning van Gaston Dolileo heerschte groote drukte. Een heerlijke geur van versch indïsch ambtenaar te Amsterdam, en B. de Vries, consul van Turkije, kanselier van de Portugeesche legatie te 's-Gravenhage penningmeester G. E. L. Hijmans, koopman, chef van de firma Schletto Co. te Samarang en Soerabaja, te Haarlem gevolmachtigd commissaris van het Neder- landsch comité J. M. van Hulsteyn, vice-consul van Nederland, te Madrid leden J. J. F. Beyneseigenaar van de koninklijke fabriek van rijtuigen en spoorwagens, te Haarlem W. A. Hienfeld, vice-consul van Spanje, te Amsterdam dr. D. de Loos, directeur van de hoogere burgerschoool te Leiden mr. H. J. A. Mulder, advocaat te 's-Gravenhage S. R. Stokvis, consul van Spanje, te Rotterdam G. Visser Bz., chef van de firma Daniël Visser en Zonen, te Schiedam C. A. A. Dudok de Wit, lid van het bestuur van de afdeeling Amsterdam van de Nederland sche maatschappi: van nijverheid, te Amsterdam. {Sl.-Cl.) De liberale kiesvereeniging te Stadskanaal, in het district Veendam, heeft den lieer mr. J. A. van Gilse te Rotterdam candidaat gesteld. De heer dr. W. Everts, candidaat voor de Tweede Kamer in het district Roermond, deelt den sheeren kiezers" per circulaire mede, dat hij una rijp overleg en op aan drang van een aantal hooggeachte en zaakkun dige personen" gemeend beeft de camlidatuur te moeten aannemen, ofschoon deze door hem snoch gevraagd, noch gewenscht is". Het Nieuws van den Dag vernam van den heer Treub zei ven, dat hij aanvankelijk de candidatuur voor Veendam weigerde, doch na langdurige briefwisseling ten slotte toch toegestemd heeft. De voornaamste overwe ging is daarbij geweest, dat mr. Tvenb van alle radicale woordvoerders het meest bekend was in het district en zijne candidatuur dus de meeste kansen opleverde. De Zuidhollandsche maatschappij tot red ding van schipbreukelingen zal weldra aan den Hoek-van-Holland een stoomreddingsboot stationneeren. Deze boot zal genoemd worden «President Van Heel", als een hulde aan de vele diensten, door den tegenwoordigen eere- presideut, den heer J. J. M. van Heel ga- durende tal van jaren aan de redding-maat schappij bewezen. Het nieuwe vaartuig is een navolging van de Engelsehe stoomreddings boot »Duke of Northumberland", die te Har wich en bij Holyhead reeds vele diensten heeft bewezen. De commissie in zake Neerbosch is, naar aan het U. D. gemeld wordt, voortdurend werkzaam. De omvang van het onderzoek is evenwel oorzaak, dat zij hare taak niet zoo spoedig zal kunnen voleindigen als in den aanvang verwacht werd. In deze maand zgn do verschillende sub commissies aan den arbeid geweest. In het begin der volgende maand zal waarschijnlijk gebak steeg uit het kleine salon op. Annette zag nu eens bleek, dan weder vuurrood. Onop houdelijk verschikte zij de meubels om de tallooze gebreken er van zoo goed mogelijk te verbergen. Met een diepen zucht keek zij naar het hei- groene belang en zeide mismoedig: «Hoe zal hij liet hier toch we! vinden Gesa lachte, kuste haar op het voorhoofd, gaf haar een vertrouwelijk tikje op de wangen antwoordde s Wees gerust, hartje Hij komt om jou te leeren kennen, en niet om een oerdeel over onze woning te vellen". fVordt, vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 2