Binnenlandsclie Bericliten. Uit Oran wordt van 5 dezer gemeld, dat twee bataljons van het vreemdelingenlegioen te Ain Sefia gereedstaan voor alle eventuali teiten aan de grens. Met het oog op de ge beurtenissen te Melila zijn drie Frnnsche pantserschepen te Meresel Kebin aangekomen. In eene gisteren gehouden vergadering van de conservatieve partij beeft Canovas een leaderspeech gehouden en verklaard, dat tegenover de moeilijkheden waarin het land thans is gewikkeld, de vereeniging van alle monarchale krachten noodig is, zoodat men de geschillen tusschen de verschillende dynas tieke partijen voorloopig moet laten rusten. A M E R I K A. De Senaat heeft de wet op de Chineezen aangenomen. De tijd dat de Chineezen zich nog in overeenstemming met de Gcavy-wet kunnen doen inschrijven, wordt met G maan den verlengd. Na dien tijd zullen alle Chi- neesche arbeiders, die geen bewijs hebben dat zij zijn ingeschreven, gedeporteerd worden. Het Congres is Zaterdag voor onbepaalden tijd verdaagd. Uit Washington wordt gemeld dat de ge zanten van Engeland en Frankrijk een bezoek hebben gebracht bij den minister van buitenl. zaken Gresham, om dezen te verzekeren dat hunne regeeringon dc zaak van admiraal De Mello in gecnen doek begunstigen. De Standard vernoemt uit New-York, dat de regeering last gaf de noodige papieren voor v het vertrek van do door de Braziii- aanscho regering gekochte schepen te ver schaffen. De Ameiikaansche regeering be schouwt «la eerder als een zeeroover dan als een opstandeling. Indien Mello niot oppast, zal Amerika openlijk vijandig tegen hem optreden. De Times verneemt uit Philadelphia, dat het gouvernement van Brazilië zal trach ten vle kanonnen van Krupp te koopen, die te Chicago waren ten toon gesteld. EGYPTE. Aan de Times wordt uit Kaïro geseind dat de wrijving tusschen de regeering en de staats- departementen onder vreemdelingen toe neemt, hetgeen hun beleid sterk belemmert; de tegenwoordige premier werkt elke uitbrei ding der Eurepnasche invloeden tegen en acht Egypte voor zelfregeering rijp. AFRIKA. Eene depêche van Cecil Rhodes bevestigt, dat Lobengtda zich dicht hij Buluwavo schuil houdt, naar liet heet met 7000 manschappen. Belangrijk gevecht wordt verwacht. Te Port "Victoria schijnt men nogal ongerust, omdat het rechtstreeksch nieuws van Buluwayo ont breekt, terwijl het regenseizoen nadert. SCHIEDAM7 November 1893. Vergadering van den gemeenteraad op 7 November 1803 des namiddags ten kwartier voor twee ure. Tegenwoordig waren 17 leden, afwezig de heeren Hoelants, Hoogendarn, Elzevier Dom eu Loopuvt, de beide eerstgenoemden met kennisgeving. Na vaststelling der notulen der vergade ring van 17 October j.l. kwamen de volgende stukken in, welke reeds ter visie hebben gelegen Vau d" Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ini-sivo houdende bericht dat D. A. van de Poel alhier, die zich bezwaard acht met zijn aanslag in de plaatselijke directe belas ting, dlöjist 1803, door hen opgeroepen is om zijn beroep voor de commissie uit haar midden, belast met het voorbereidend onder zoek, nader mondeling toe te lichten, op Maandag 20 November a.s., voormiddag 11 !/s uur; verder wordt ia deze missive medege deeld, dat bij die mondelinge toelichting een lid van den raad, door dat college daar toe gemachtigd, of de burgemeester, kan worden toegelaten, met verzoek vóór 15 No vember a.s. te melden of een gemachtigde tot gemeld einde zal overkomen, de behan deling er van zal straks aan de orde worden gesteldidem, missive houdende bericht, dat door hen wordt berust in het raadsbe sluit waarbij aan het burgerlijk armbestuur en het stadsziekenhuis alhier, respectievelijk een subsidie vau f 1350 en 6100 is toegekend idem, missive, waarbij zij de ontvangst be richten van de hun in afschrift medegedeelde, door den raad den 17n October j.l. vastge stelde verordening op de openbare reinheid en gezondheid", beide missives aangenomen voor kennisgeving; idem, missive ten geleide van een exemplaar van het kon. besluit van 28 October j.l. no. 1 en van den daarbij be hoorenden staat, tot aanwijzing der kringen van de commission vau aanslag voor de be lasting op bedrijfs- en andere inkomsten en van hare standplaatsen; tevens het verzoek bevattende zoo spoedig mogelijk de namen mede te deelen van het door den raad te benoemen niet ambtelijk lid en plaatsvervan gend lid in de commissie van aanslag, be doeld in art. 19 14 en 2 der wet van 2 October 1893 (Stil. no. 149), aangezien bet J kon. besluit van 2S Oct. j.l., no. 1, tot heden nog niet in het Staatsblad is geplaatst, kan de benoeming van het hierbedoelde lid en plaatsvervangend lid heden nog niet plaats hebben op voorstel van burgemeester en wethouders werd besloten deze missive ter I visie te laten liggen, om in eene volgende vergadering tot eene benoeming over te gaan van burgemeester en wethouders, afschrift van hunne besluiten van 19 en 26 October j.l., waar- j bij met ingang van 1 Januari a.s. een pensioen ten laste der gemeente is toegekend groot f 206 per jaar aan den eervol ontslagen brugwach ter aan de Appelmarktbrug P. Hersbach en een, groot f238 aan den eervol ontslagen ambtenaar bij de plaatselijke directe belas tingen C. Knikking, aangenomen voor ken nisgeving idem, missive ten geleide van een bjj hen ingekomen schrijven van curatoren van het gymnasium alhier, waarbij zij zich vereenigen met de door de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs aan den raad voorgestelde regeling van de bezoldiging van leeraren aan middelbare scholen, voor zoover deze de leeraren van het gymnasium i betreft, besloten werd op den inhoud van dit schrjjven van curatoren te letten, wanneer de regeling der jaarwedden aan de orde zal zijnvan de commissie voor de plaatse- lijke belastingen, missive met bericht, dat nu het raadslid, de heer Elzevier Dom, zijne bij den raad aanhangige voorstellen heeft inge trokken, zij van oordeel is, dat de reden, waarom zijne bemerkingen op de door de commissie ingediende ontwerp-verordeningen op de heffing en invordering van havengeld haar in handen werden gesteld, geacht moet worden te zijn vervallen, waarom zij die bij dezen terugzendt, aangenomen voor kennis geving; van de commissie belast met het onderzoeken der bezwaarschriften van aange- slagenen over hunnen aanslag in de plaatse lijke directe belasting naar het inkomen, hare rapporten nos. 23 en 24 op de in hare handen gestelde bezwaarschriften van N. van Gerven e. a., tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1893/4, de behandeling van deze rapporten zal straks, gelijktijdig met de bezwaarschriften waarop ze betrekking hebben, aan de orde worden gesteldmissive van de raadsleden de heeren IC. J. van Erpecum, mr. H. J. Schuurman en M. C. M. de Groot, ten ge leide van eene verordening, waarbij de raad het benoemen en ontslaan van gemeente ambtenaren en bedienden aan anderen op draagt, krachtens art. 145 der gemeentewet, ter visie laten liggen ter behandeling in eene volgende vergadering; missive van de com missie voor het burgerlijk armbestuur alhier, houdende aanbeveling ter benoeming van drie geneesheeren der armen, in de plaats van dr. C. J. Vaiilant, dr. E. J. M. Nolet en dr. B. de Bruijn, en van een heelmeester der armen en der lijders in het stadsziekenhuis, in de plaats van J. A. Rutschy, die met 1 Januari a.s. periodiek moeten aftreden met welke aanbeveling burgemeester en wethou ders zich hebben vereenigd. Aanbevolen zijn voor drie geneesheeren der armen1. dr. C. J. Vaiilant en dr. P. J. Jansen 2. dr. E. J. M. Nolet en dr. J. Endtz en 3. dr. B. de Bruijn en N. F. Elzevier Dom voor heel meester der armen en der lijders in het stads ziekenhuis J. A. Rutschy en YV. van der Sman. Aan het slot van die missive wordt herinnerd dat een van de benoemde genees heeren nader door den gemeenteraad moet worden aangewezen als uitsluitend belast met de betrekking van geneesheer van het zieken huis ter visie laten liggen, teneinde m eene volgende vergadering tot het doen der be noemingen over te gaanadres van J. Wolsky, onderwijzer aan de le openbare kostelooze school alhier, om eervol ontslag als zoodanig met 1 Januari a.s., omredenen van gezondheid, blijkens daarvan overgelegd geneeskundig attest; zal straks aan de orde worden gesteld dankbetuiging van G. Bok horst voor zijne benoeming tot onderwijzer 3e klasse aan de le openbare kostelooze school, aangenomen voor kennisgevingver zoek van P. Kortland, bode bij de commissie van toezicht op het lager onderwijs alhier, om hem overeenkomstig het bepaalde in al. 2 van art. 29 der pensioenverordening te vergunnen die betrekking nog tot 21 Sep tember 1S94 te blijven waarnemen, zal straks aan de orde worden gesteldadressen van Ma. Et'u. van Hoek en A. B. Knappert, om restitutie van te veel betaalde plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1893/4, wegens het metterwoon verlaten dezer gemeente, zullen straks aan de orde worden gesteldbezwaarschriften van W. Bijl, "W. van Meenen, F. D. Roeters en Jan Roetman tegen hunnen aanslag in de plaat selijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1893/4, werden, op voorstel van bur gemeester cn wethouders, overeenkomstig art. 20 der verordening op de heffing dier belasting, in handen gesteld van de in dat artikel genoemde raadscommissie, ten fine van onderzoek en advies. De later ingekomen stukken, bedoeld in het 2e lid van art. 10 van het reglement van orde, zijn: van burgemeester en wethouders, een ontwerp-besluit tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeeutebe- greoting voor 1893, ter visie gelegd ter be handeling in eene volgende vergadering idem proces-verbaal van de door hen op den 3in October j.l. gedane opneming der boeken en kas bij den gemeente-ontvanger. Voorts deelden burgemeester en wethouders mede, dat op dien dag bij den gemeente-ontvanger van het beheer der stedelijke gasfabriek geen geld was gedeponeerd, aangenomen voor kennisgevingmissive van de commissie tot beheer der fondsen van het vroeger alhier bestaan hebbende oude-mannenhuis, ten ge leide der rekening over 1892, vergezeld van de daartoe behoorende bewijsstukken, ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergaderingadres van B. van der Zee, om continuatie van huur van het aan de ge meente behoorende woonhuis aan het Broers- veld, wijk C no. 462, waarvan de huur met 31 December a s. expireert, ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering bezwaarschriften van A. C. Perre, YV. F. H. Robat, C. J. Oosterveer en W. Y'ervoort tegen hunnen aanslag in de plaatselijke directe be lasting naar het inkomen, dienst 1893/4, die van Robat, Oosterveer en Vervoort werden in handen gesteld der commissie vau onderzoek, terwijl op dat van A. C. Perre a/wijzend werd beschikt, op grond dat het niet is in gediend binnen den termijn bij art. 205 dei- gemeentewet gesteld, daar het aanslagbiljet hem werd uitgereikt den 19n Juli j.l., en hij zijn "bezwaar eerst den 6n November bij den raad heeft ingediend. Alsnu tot behandeling der voor heden aan de orde gestelde onderwerpen overgaande, werd besloten geen gemachtigde te zenden om tegenwoordig te zijn bij de mondelinge toelichting van D, A. van de Poel, in zake het bjj Gedep. Staten dezer provincie inge steld beroep, ten aanzien van 's raads af wijzende beschikking op zijn verzoek om vrij stelling der betaling van plaatselijke directe belasting over 1893, doch eene memorie daaromtrent bij dat college in te zenden op voorstel van burgemeester en wethouders, in overeenstemming met het advies der com missie van ouderzoek, uitgedrukt in haar rapport no. 23, de aanslagen der navolgende belastingschuldigen te wijzigen en, voor het dientengevolge minder verschuldigde, hun ontheffing te verleenen, als aanN. van Gerven, H. Post, YV. C. YVasman, YV. Coi- lignon, J. F. Möhring, M. van den Hoek, A. Daalmeïjer, G. van Hattem, C. Houtman, J. H. Houtman, wed. J. Houtman, A. P. van der Burg, 3. B. Nolet, A. Bakkes en J. D. Stcoker terwijl mede op advies dier commissie, uitge drukt in haar rapport no. 24, de verzoeken van de volgende belastingschuldigen, op de gron den door die commissie aangevoerd, werden afgewezen, als vanP. A. van de Poll, G. Plooij, T. J. Putters, wed. J. H. Mincke, 15. de Maar, J. Bauman, J. van der Burg Jz. en P. C. Bijlookrachtens art. 245 der ge meentewet, werd, op huu verzoek, afschrijving of restitutie verleend vau te veel betaalde plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 4893 4, van L. Y'rijkind c. s., over 7 maanden ad f lol .60wed. A. van Noort- wijkDe Goederen, over 16 maanden ad f 5.S3'/9M. E. van Hoek, over 6 maanden ad f 2.40 en A. B. Knappert over G maanden ad f 3.50aan M. P. Ulenberg, oppasseres in het stadsziekenhuis, werd, op haar verzoek, vergunning verleend om tot 18 Februari 1894 (wanneer zij den leeftijd van 71 jaar zal hebben bereikt) nog in functie te blijven; terwijl ditzelfde werd toegestaan aan P. Kort land, bode bij de commissie van toezicht op het lager onderwijs tot 21 September 1894 (wanneet- hij den leeftijd van 72 jaar zal hebben bereiktaan J. Wolsky werd, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als onder wijzer aan de le openbare kostelooze school, om redenen van gezondheid, met ingang van 1 Januari a.s. Overeenkomstig liet voorstel van burge meester en wethouders Werd hierop ten aan zien van het verzoek van 't bestuur van liet Nutsdepartement alhier, om bij bet van ge meentewege doen uitvoeren van werken, die handenarbeid vereischen, dien arbeid zóo te regelen en te verdeelen, dat hij zooveel mo gelijk ten goede kome aan de reeds alhier gevestigde werklieden en bij voorkeur kunne verricht worden ia die tijden, waarin de werk lieden het minst van werk voorzien zijn, besloten op dit verzoek zooveel mogelijk te letten. Thans kwam in behandeling het adres van N. Bijlo Jr. c. s., allen bewoners of eigenaars van panden aan den zoogenaamden Oostsingel, om die straat door en voor rekening van de gemeente te doen verlichten, en, in verband daarmede adres van J. Hoek, daarbij zicli be reid verklarende ten behoeve der gemeente afstand te doen van zijn eigendomsrecht op genoemde straat. Burgemeester en wethouders stelden voor om, wanneer de adressant, J. Hoek bereid is aan de gemeente vergunning te verleenen tot het eventueel aanleggen en onderhouden van verschillende gemeentewerken in bedoelde straat en ook het betrokken polderbestuur voor zooveel noodig zijne toestemming daartoe zal hebben gegeven, die straat van gemeentewege van gasverlichting te doen voor zien, en voorts aan meergenoemden adressant te kennen te geven, dat de gemeente van

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 2