A0. i893. onderdag December. N°. 8418. Nationale Militie. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Kennisgeving. v n n v© ©rtig-st© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. BiiUenlainlsche Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Eijk Afzonderlijke noramers 2.50. - 0.10. BÏIKBAC: IOTERRTRAAT, E 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. E Burgemeester en wethouders van Schiedam herinneren bij dezen alle belanghebbenden aan hunne "verpbcb'ing tot het doen van aangifte ter inschrijving .toer de nationale militie, in de maand Januari 1894. De bepalingen dei wet betrekkelijk de nationale militie van den 19den Augustus '1801 (staatsblad no. 72) waarbij de inschrijving is geregeld, zijn de volgende: Art. 15. Jaailijks worden voor de militie ingeschreven, alle mannelijke ingezetenen, die op den 1 sten Januari van het jaar hun 19de jaar waren ingetreden. Voor ingezeten wordt gehouden lo. Hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28sten Juli 1850 staatsblad no, 44); 2o. Hij, die geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste, aan liet in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafglande, achttien maanden in Nederland vei blijf hield 3o. Hij, van wiens ouders de langstlevende ingezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het rijk vei blijf houdt. Voor ingezeten ivorilt niet gehouden de VI oomdelinp, behoorende tot eenen staat, waar de Nederlander met aan den verplichten knjgsdienst is ondervvoipen, of naar ten aanzien der dienstplichtigheid bet beginsel •van wederkeei iglieid is aangenomen. Ait. 1G. De inschrijving geschiedt io. Van een ongehuwde tn de gemeente, waar de vader, of is deze oveileden, de moeder, of, zijn beiden overleden, d- voogd woont; 2o. Van een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente waar hij woont ■3a. Van Item, die geen vader, moeder of voogd heeft of d or dezen is acliteigelaten, of wiens voogd buiten 's lauds gevestigd is, in de gemeente, waar Inj woont; 4o. Van den buiten 's!an;s wonenden zoon van een Nedei lander, die ter zake van's lands dienst in een vreemd lami woont, m de gemeente, waar zijn vader of voogd bet laatst in Nederland gewoond beeft. Ait. 17. Voor de militie wordt niet ingeschreven: do. De in een vreemd rijk achtei gebleven zoon van een ingezeten, die geen Nedei lander is 2o, De in een vreemd rijk verblijf houdende ouder- looze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten 3o. De zoon van den Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in 's rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Art. 18. Elk, die volgens art. 15 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Bui gemeester en wethouders aan te geven tussclien den lsten en den •31 sten Januari. Hij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of, is deze overleden, zijne moederof, zijn beiden overleden, zijn voogd tot het doen van die aan gifte verplicht. De wijze, waarop van het doen van de aangifte blijken moet, woidt door Ons bepaald. Art. 20. Hij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar, doch voor het volbrengen van zijn 20ste, ingezeten wordt, is verplicht, zich, zoodra dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en wet houders der gemeente, waar de inschrijving, volgens art, 10, moet geschieden. Daarbij gelden de bepalingen der 2de en 3Je zin sneden van ait 18. Zijne inschrijving geschiedt in het register van het jaar, waartoe hij volgens zijnen leeftijd hehooit Dientengevolge wordt aan alle mannelijke ingezete nen, die geboren zijn in den jare 1875, kennisgegeven, dat ten laadhuize, op dagen en uren hieronder ver- •meld, tot het doen dier inschrijving meer bepaaldelijk gelegenheid zal worden gegeven, te weten: op ZATERDAG den 6n Januari 1891 en MAANDAG den 8n Januari 1894, telkens van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. let register van inschrijving zal bovendien geopend blijven tot den 31 sten Januari daaraanvolgende des na middags ten vier urewanneer het voorloopig zal worden gesloten. loorts worden belanghebbenden nog opmerkzaam gemaakt, dat met eene boete van teil minste vijftig cents en ten hoogste f 109 worden gestraft zij, die ver zuimen zich in de maand Januari voor de militie te doen inschrijven. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet be- liooit, den 5den December 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJlv VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie dam Gezien het verzoek van lo. W. IRISH' STEPHENSON te's-Gra- v e n h a g e, om vergunning tot oprichting van een fabriek ter bereiding van alcohol en albuinine, in het pand aan de Noordvestgracht alhier, wijk B no. 93A", kadas ter sectie II no. 227 2o de firma J. H. VAN GENT, om ver gunning tot uitbreiding harer branderij aan de Boterstraat, wijk E uo. 71. kadaster sectie B no. 2385, met een stoomwerktuig van 2 paardenkracht en ketel met een ver warmingsoppervlak van 3 Ms. ter vervanging van het beslaande stoomwerktuig met ketel 3o. P. C. KREUGER, om vei gunning tot uitbreiding zijner branderljaan de Noord- vest. wijk F no. 326, kadaster sectie A no. 125-4, met een stoomwerktuig van 3 paarden kracht en ketel meteen veiwarrnings-opper- vlak van 3 M\ Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad tt". 95); Doen te weten: dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Woensdag den 2tisl.cn December a.s., des namiddags ten 2 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den Oden December 1893. Burgemeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, «chade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan J. KEMP en zijne rechtverkrij genden vergunning verleend is tot oprichting van een fabriek van koper-, zink-, lood- en ijzerwerken, met kopergieter!.! en -draaierij op het perceel open grond ge legen achter het pand aan de Hoofdstraat wijk G no. 173, kadaster sectie L no. 1323. Schiedam, den Oden December 1893. Burgemeester en zoethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris VERNÈDE. D I 1' S C 1 L A X I). De Rijksdag heeft in zijne zitting van Maandag het ontwerp tot bestrijding van besmettelijke veeziekten naar eene commissie van 21 leden verzonden. Nu de Rijksdag het voorstel der Centrum partij tot intrekking der wet van 1872, waarbij aan de geestelijke orden het verblijf binnen het rijk ontzegd werd, bij eerste en tweede lezing heeft aangenomen, is het zöogoed als zeker dat de derde lezing geen bezwaren zal opleveren. Een andere vraag is liet echter of de Bondsraad de intrekking der wet, welke den Kulturkampf feitelijk opende, zal goed keuren, Alles zal in dezen van de stem der vertegenwoordigers van Pruisen afhangen, zoodat de rijksregeering nog tot het laatste oogenblik bet heft, in handen houdt. Waar schijnlijk zal zij dat ook niet loslaten, voor zij zeker weet dat het offer, aan de clericalen gebracht, vruchten zal opleveren. Bepaalde zekerheid schijnt zi daarvoor nog lang niet te bezitten, want nog voortdurend wordt ón met het Centrum èn met de Polen ijverig onderhandeld over een steunen der tabaks belasting, welke bij de openbare meerling steeds feller bestrijding vindt. Aan de Polen moet reeds zijn toegezegd dat ter belooning voor die hulp een keizerlijk besluit zal worden uitgevaardigd, waarbij het onderwijs op de scholen in de provincie Posen weer in de Poolsche taal zal worden toegelaten. In hoe verre dit waar is, zal spoedig blijken, want het comitó der oudsten in den Rijksdag heeft bepaald dat de financieele hervormingsplan nen van den minister Miquel na de belasting- ontwerpen, dus niet voor Januari, aan de orde gesteld zullen worden. Dinsdag is de behande ling van het ontwerp tot invoering van liet quitantie-zegel aangevangen; onmiddellijk daarna komen de tabaksbelasting en de han delsverdragen met Spanje, Rumenië en Servië. Het wijnbelasting-ontwerp zal niet vóór Kerst mis aan de orde kunnen komen. Al die ont werpen zullen bovendien commissoriaal ge maakt worden, waarmede weer heel wat tijd zal verloren gaan. De minister Miquei zal inmiddels nog eens over zijn verdere plannen kunnen nadenken. Tot dusver vinden die weinig bijval. Te Berlijn heeft eeue gebeurtenis plaats gehad, die een verbazenden indruk gemaakt heeft. Wurtemberg heeft de betrekkingen met Pruisen afgebroken. De verhouding was reeds gespannen, sedert de indiening van het belasting-ontwerp op den wijn. De gevolmach tigde van Wurtemberg. Von Moser, heeft plotseling Berlijn verlaten, zeggende dat hij niet meer terugkwam. De minister van finan ciën Von Riecke en Von Mittnaeht zijn te Berlijn aangekomen om te trachten de goede verstandhouding tussclien de beide hoven te herstellen. F K A N K R IJ K. De afgetreden minister-president Dupuv werd met 251 stemmen tot voorzitter der Kamer gekozen. Op Brisson werden 213 stemmen uitge bracht. Het maar even ontkomen van liet nieuwe ministerie aan eene nederlaag in de vergade ring van Maandag wordt in alle ochtendbla den erkend, en de schuld er van geworpen op de rede van den minister van binnen- landsche zaken, die, schrijft Magnnrd in de Figaro, om er van te zeggen wat ieder denkt, snijdend scherpen onhandig was. Het resultaat wordt er niet beter op, wanneer men de stemmen, ten gunste van het standpunt der regeering uitgebracht, gaat ontleden. Onder het cijfer 257 zijn 44 briefjes der rechter zijde en 8 van de ministers-afgevaardigden 96 Kamerleden namen aan de stemming geen deel of waren met verlof. Zonder den steun van rechts zouden dus gisteren Casimir Périer en Payrial den weg Dupuy zijn gegaan. De radicale groep die gisteren na afloop van de Kamerzitting een vergadering gehou den heeft, toonde volstrekt geen lust te ge voelen om (hans een debat over de algeinecne politiek uit te lokken. ENGELAND. In het Lagerhuis deelde Mundella gisteren mede, dat de totale uitvoer van steenkolen, van Augustus tot November, dus inclusief de maanden der werkstaking, bedragen had 2,310,000 ton minder dan in hetzelfde tijd perk van 1S92. De hertog van Edinburgh, tweede zoon van koningin Victoria, beeft, nu bij hertog van Saksen-Coburtr is ueworden, zijn lidmaatschap van den Britsehen «Geheimen Raad der Koningin (Privy Council) nedergelcgd. De anai cliisii-clie betooging op Trafalgar Square, Zondag le Londen, beteekende weinig. De raddraaiers waren weggebleven, terwijl ook slechts weinige partijgangers opgekomen waren, waarvan sommigen beproefden de menigte toe te spreken. Maar de politie be lette den sprekers voort te gaan en haalde eenen op liet voetstuk van Nelsons zuil ge klommen redenaar naar omlaag. Om vier uur veegde de politie het plein schoon. Bij een in de voorstad Hampstead te Lon den woonachtigen vreemdeling, Schneider genaamd, die voor Nederlander doorgaat,

Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 1