A0. 1894. Vrijdag 30 IV'aart. N°. 8498 KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Bek end mak iig. -A. olitenveertig'st© t ang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buiten laiidscli e Berielit en. UITGEVER: j. ODÉ. URANT Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers 1.85. - 2.50. - 0.10. Hp HE A t'i ROTGBITBA1T, E 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. ƒ140. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie dam; Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op lieden aan S. J. ZOETMULDER en zijne rechtverkrijgenden, vergunning verleend is •tot uitbreiding zijner brander)! aan de Bieuwehaven alhier, wijk G no. i<*, kadaster sectie L no. 628, met een stoomwerktuig van Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat, vermits A. VERINGMEIER zijn aanhangig verzoek om vergunning tot oprichting van een koper- en blikslager!) in het achtergedeelte van het pand aan de Maas straat alhier No. 22, kadaster sectie L no. 769, heeft ingetrokken, hun College be slist heeft, dat verzoek buiten verdere be handeling te later Schiedam den 29sten Maart 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris VERNÈDE. inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van A. VERINGMEIER -opn vergunning tot oprichting van een koper- en blikslagerij in het achterge deelte van het pand aan de Maasstraat no. 22, kadaster sectie L no. 781. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad n". 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 12den April a.s., des namiddags ten 2 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, orn bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar let behoort, den 29sten Maart 1894. Burgmeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. 2 paardenkracht en ketel met een verwar- mings-oppervlnk van 2 M*. Schiedam, den 29sten Maart 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. De Voorzitter van den Gemeenteraad van Schiedam brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen 1o. dat de op den 1 sten Maait j.l. vastgestelde lijsten der kiesbevoegden tot het kiezen van leden van de Tweede Kamer der Satcn-Generaalvan de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad opgemaakt ingevolge ait. 6 der wet van der 4den Juli 1850 .staatsblad no. 37), zooals zij is ge wijzigd bij het Vilde additioneele amkel der grondwet, op heden, krachtens het bepaalde bij art. 31 dier wet, zijn gesloLen en op de gemeente secretarie ter inzage voor een ieder neder gelegd, en dat een exemplaar dier lijsten is aangeplakt aan het raadhuis 2o. dat de lijsten der kiezers van leden van de Tweede Kamer der Slalen-Gcnerani der genieenten OVERSCHIE, SCHIEBROEK, KET1IEL VLAAR- DINGEN en VLAARDINGER-AMBACHT, als mede die der Provinciale Stalen van de gemeen ten OVERSCHIE en KETHEL, zijnde ondeikies- distncten van het hoofdkiesdistrict Schiedam, mede ter inzage voor de belanghebbenden op de secretarie zullen worden nedeigelegd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 29sten Maart 1894. De Voor;itter voornoemd. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Burgemeester van Schiedam, Gezien de wet van den 30n December 1887 (staatsblad no. 255) betreffende onderstand (onder steuning) aan mindere geemployeerden, vaste werk lieden en bedienden, op daggeld wei kzaam bij inrich tingen van 's rijks zeemacht en op 's rijks werk vaar tuigen, niet vallende in de termen van art. 2 der wet van 24 Juni 1854 staatsblad no. 92); Gelet op art. 6 van het Koninklijk besluit van den 10n Januari 1888 staatsblad no 3), houdende bepalingen nopens de betaalbaarstelling der bij eerst genoemde wet toegekende ondersteuningen; Maakt bekend dat de attestatien de vita tot ont vangst van bedoelde ondersteuningen, m het begin van ieder kwartaal, op de werkdagen van des voor middags 10 tot des middags 12 uren, tei secretarie der gemeente verkiijgbaar zullen zijn. Schiedam, den 29sten Maart 1894. De Burgemeester voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. F R A N K R IJ K, Door den minister van onderwijs, den heer Spuller, is gisteren het 15e congres geopend van het instituut voor internationaal recht. In eene samenkomst der leden van den gemeenteraad te Parijs zqn gisteren de vol gende voorstellen gedaante weigeren om bil de volgende oproeping tot eene vergadering van den gemeenteraad te verschijnenalle betrekkingen met den prefect der Seine te verbrekengezamenlijk ontslag aan te vragen. Wat de gevolgen zijn van het zoo hoog beschermend Fransehe tarief, toont het Jour nal des Dêbats aan. De handel tusschen Frank rijk en Italië over en weer bedroeg in 1877 ruim 664 millioen en is tot in 1887 nagenoeg op dezelfde hoogte gebleven. In 1888 werd de toestand anders, en daarna volgde de tariefoorlog. In dat jaar viel de handelsbe weging tusschen de beide landen tot een cijfer beneden 317 millioen. In 1892 be reikte zij nog geen 301 millioen, in 1893 viel zij tot 262)4 millioen. Gemiddeld hebben de uitvoeren van beide landen naar Italië en Frankrijk, vergeleken met 1887 en 1888, eene vermindering ondergaan van 60 pCt. Die cijfers heeft het blad ontleend aan de statistische opgaven van de Italiaansche Kamer van koophandel te Parijs. Ziedaar, zegt het Journal des Déèatswat er overblijft van de verklaringen van den heer Méline en zijne protectionistische vrienden, dat men bescherming kan verleenen aan de F ranse! ie industrieeïen ea landbouwers, zon der den handel van het vaderland in gevaar te brengen. De werkstaking te Saint-Etienne heeft zich nu tot 5 fabrieken uitgebreid800 werk lieden hebben zich bij de beweging aange sloten. Tot nog toe is alles rustig gebleven. Het gerechtshof van Vendóme heeft Char- tier, Philippot en Huart verootdeeid, de beide eerste wegens vervaardiging van ontplofbare stoften bestemd om bij aanslagen te worden gebruikt, den derde wegens aanwijzingen aan de eerstgenoemden verstrekt, respectieve lijk tot 3, 2 en 1 jaar gevangenis. De anarchisten hebben zich met de Paasch- dagen vrij rustig gehouden. Alleen te Wasque- hal bij Roubaix verrichtten zij de heldendaad, het kerkhof te schendeneen zestal graven werden opengebroken en de menschelijke overblijfselen op den spoorweg geworpen. De daders zijn onbekend gebleven. Uit Monceau-les-Mmes wordt aan de Temps melding gemaakt van een nieuwen dynamiet- aanslag. Een metalen bus, met schietkatoen en stukken ijzer gevuld, werd buiten tegen het venster van een balzaal geplaatst. De bom sprong te middernacht, terwijl het lokaal met gasten gevuld was. Als door een wonder werd niemand der aanwezigen getroffen. DUlIStlllLiSI). Opnieuw loopt het gerucht dat de regee ring de meening der verschillen ssa mogend heden heeft gevraagd ten aanzien van internationale maatregelen tegen de anar chisten, waarvan het ontwerpen aan eene conferentie zou worden opgedragen. ENHliSD. In de eerstvolgende dagen zullen zeven verkiezingen voor het Lagerhuis plaats hebben, noodig geworden door het aftreden om gezond heidsredenen of bevordering van vroegere afgevaardigden tot ledeu van het Hoogerhuis of door de wettelijke bepaling dat nieuwe mi nisters zich aan eene herkiezing moeten onder werpen. Aangezien zes dier thans vacante zetels vroeger door liberalen werden inge nomen, valt er voor de regeering veel meer te verliezen dan te winnen, en bij de ge ringe meerderheid, waarover zij in liet La gerhuis beschikt, is dat van groot belang. Harerzijds zal dan ook al het mogelijke worden aangewend om te behouden wat zij beeft, teneinde de maatregelen, welke met het oog op de onvermijdelijke parlementsont- binding dringend noodig zijn, te kunnen door voeren. In de eerste plaats komt daaronder voor het bereids ingediende ontwerp lot vast stelling van kiezeislijsten en dat tot regeling der verkiezingen. Het eerste bepaalt dat men, om zijn kiesrecht te kunnen uitoefenen, mins tens drie maanden op de kiezerslijsten moet ge plaatst zijnhet tweede dat alle algemeene ver kiezingen op denzelfden dag zullen plaats heb- ben.Vooral deze laatste bepaling is van gewicht en zal van conservatieve zijde heftig worden bestreden, omdat daardoor feitelijk het begin sel van elke kiezer slechts éene'stem", waar voor de minister Gladstone zoo lang vergeefs geijverd heeft, zonder eene voorafgaande wijzi ging der kieswet zou worden gehuldigd. Vol gens de tegenwoordige bepalingen der wet toch kan een persoon zijne stem uitbrengen ;n elk der districten, waar hij genoeg onroe rend vermogen bezit om daarvoor zekeren census in de belasting te betalen, zoodat, wanneer de verkiezingen over een tijdvak van 2 of 3 weken verdeeld worden, menig een verscheidene malen kan medestemmen. Worden echter alle op den dag gehouden, dan zal dat, zoo niet geheel, dan toch voor liet grootste deel onmogelijk worden gemaakt. De eerste der aanvullirgsverkiezingen werd Dinsdag te Leith, nabij Edinburg, gehouden. De heer Fergusson, jongste lord der schat kist in het ministerie-Rosebery, werd daar herkozen met eene meerderheid van 1194 stemmen op zijn conservatieven tegenstander Bell. Te Harwick, mede in Schotland, werd de heer Show, onlangs tot algemeen woordvoer der voor Schotland benoemd, herkozen met eene meerderheid van 947 stemmen. Naar verzekerd wordt, bestaat er alle grond om te gelooven, dat belangrijke gehei men aangaande de verdediging van Gibraltar aan de Fransehe regeering zijn in handen ge komen. Er is een gestreng onderzoek ingesteld. In Northumberland zullen de belanghebben den bij de mijnen een mijnraad instellen, be staande voor de helft uit mijneigenaars en voor de andere helft uit mijnwerkers, met een onpartijdig voorzitter. Deze raad zal o. a. om de drie maanden het loon vaststellen. Te Londen loopen geruchten omtrent huwelijksplannen van den 47-jarigen minis-

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1