1 s. A. MAAS, herstemming op 24 April. e. 1894. Zaterdag 21 April. N°. 8514. KENNISGEVING. Kennisgeving:. Achtenveertigste Jaargang. Buitenlaiidsche Berichten. lk\ o> Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVERIJ. ODÊ. BCKRAIii ROTEBRTRAAT, B 2 7. Voor het lidmaatschap der Tweede Kamer hevelen wij ernstig aan onzen stadgenoot 000 no- 5/8, per tos- OL Abonnementsprijs, per kwartaal Do.co per post, door hetjfgeheele Rijk XfiQinlerlijka nomtners t 1.85. 2.50. - 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Wethouder van Financiën. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie- mlm; Gezien het verzoek van T. J. M. ZOET MULDER, om vergunning tot uitbreiding jjner brander^ aan de Bakkerstraat alhier, no. 15, kadaster sectie L no. 196, met een stoomwerktuig van 2Vs paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 2 ML Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad n°. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Vrijdag den Aden Mel a.s., des namiddags ten 2 ure, ten Raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek a te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 20sten April 1894, Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op beden aan A. VERINGMEIER en zijne recht verkrijgenden vergunning verleend is tot oprichting van een koper- en blik- iiagery in het achtergedeelte van het pand tan de Maasstraat no. 22, kadaster sectie L oo. 781. Schiedam, den '19den April 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris, VERNÈDE. E N]G E L~ Gisteren legd ,jord Jersey ^an het Hooger huis de petitiën over "der "Belanghebbenden :n de zaak der Costa-Rica-Pachet. In het Iloogerhuis deelde Kimberley giste ren mede, dat over de zaak van Costa-Rica- Packet nog altijd met de Nederlandsche re geering onderhandeld wordt. »Wij hebben ons", zeide de minister, »nog geenszins bij de weigering der Nederlandsche regeering om schadevergoeding te verleenen, nedergelegd. Ik sta op het punt, heette het verder, opnieuw aan onzen gezant te 's-Gravenhage een nota te zenden, om hem te gelasten bij de Neder landsche regeering aan te dringen, dat zij gerechtigheid betrachte. Wij twijfelen niet aan het slagen van onze betoogen, want wij gelooven, dat kapitein Carpenter streng be handeld is. Hjj heeft recht op vergoeding." Buxton deelde gisteren in het Lagerhuis mede, dat Transvaal op het oogenblik met het volk van Swaziland onderhandelt over de proclamatie, waarin Swaziland, zonder inlij ving bij Transvaal, verklaard wordt onder het bestuur van Transvaal te komen. Er is nog geenerlei bevestiging van debeweerdeonlusten. Morley vroeg om de aanneming in eerste lezing van het wetsontwerp op de uitgezette Iersche pachters. Het ontwerp stelt een scheidsgericht in van drie leden, die te be slissen zullen hebben of een herstel gelast moet worden. Indien een uitgezette pachter weer op zijne hoeve hersteld wordt, bepaalt het scheidsgericht eene billijke pacht. De pachter betaalt de helft van de achterstallige pacht over twee jaar. De staat betaalt de andere helft. De eigenaar kan den pachter echter dwingen de hoeve te koopen. Daaren tegen, als de hoeve in het bezit is van een nieuwen pachter, die zich tegen het herstel van den vorigen pachter verzet, is het herstel niet geoorloofd gedurende den tijd, dat de nieuwe pachter in het bezit der hoeve blijft. Stemt deze echter toe, dat de vorige pachter weder op zijne hoeve komt, dan stelt het scheidsgericht eene schadevergoeding voor het verlaten van de hoeve vast. Eene som van 100,000 pd. st., tot uitvoering van het wetsontwerp benoodigd, wordt uit de fondsen der Iersche kerk betrokken. Het Lagerhuis heeft het wetsontwerp op de Iersche pachters bij eerste lezing aangenomen. Sir Edward Watkin, de ispoonvegkoning", ook bekend als ontwerper van het plan van een tunnel onder het Kanaal, is te Londen overleden in den ouderdom van 73 jaar. Watkin maakte zich niet alleen bij de uit- bieiding van liet spoorwegnet in Engeland, maar ook in het Lagerhuis, waarvan hij jaren lang lid was, in vele opzichten verdienstelijk. De parken in de groote Engelsclie steden o. a. zjjn voornamelijk te danken aan Watkin, die het denkbeeld daarvan opperde en onver moeid daarvoor ijverde. Twee jaar geleden is sir Edw. Watkin voor de tweede maal getrouwd, en wel met lady Ingram, weduwe van den eigenaar van The Illustrated London News, een dame, die een paar jaar ouder was dan hij. O D 1 I H' H L A N 9. 'De Rijksdag heeft Woensdag, na een uit voerig debat, de verkiezing der heeren Von Moltke en Polenz ongeldig verklaard. De aanvullingsbegrooting voor 1892/93, alsmede de ontwerpen tot wijziging der wetten op de veeziekten en op het faillissement wer den bij eindstemming goedgekeurd. De zitting der door de regeering ingestelde commissie tot onderzoek van het zilvervraag- stuk is verdaagd tot 23 Mei a.s. De commissie tot onderzoek van het tabaks belasting-ontwerp heeft art. 4 met 17 tegen 11 stemmen verworpen, zooiiat het lot van b," field ontwerp daarmede beslist schijnt. Uit de debatten blijkt echter, dat de regee ring in de voigende zitting weder dezelfde belasting op bewerkten tabak zal indienen, maar dan eenigszins veranderd, n.l. met een booger invoerrecht voor tabak en een lager recht voor inlandsche fabrikaten. Minister Miquel verklaarde uitdrukkelijk, dat de regee ring het ontwerp weer zal indienen zij gelooft dat er het volgende jaar een meerderheid in den Rijksdag voor te vinden zal zijn. De Rijksdag heeft gisteren het beursbe- lastingontwerp bij derde lezing aangenomen, na verwerping van alle daarop ingediende amendementen. De wet treedt reeds met 1 Mei a.s. in werking. Alvorens de Rijksdag gisteren gesloten werd, heeft de rijkskanselier verklaard, dat de re geering in de volgende zitting nieuwe ont werpen zou indienen ter voorziening in de behoeften van het rijk en tot doorzetting van de hervorming der financiën. B E L G I E, De voltrekking van het huwelijk van prinses Josephine met prins Karei van Hohenzollern is op 22 Mei bepaald. Er zullen slechts familiefeesten gegeven worden, met een klein aantal genoodigden. De huwelijksvoltrekking wordt opgedragen aan burgemeester Buis; de kerkelijke plechtigheid aan den aarts bisschop van Mechelen, mgr. Goossens. NOORWEGEN. De heer Andersen heeft bij de Storthing een voorstel ingediend tot invoering van den acht- uurs werkdag in alle staats-werkplaatsen. RUSLAND. Het ministerie van openbare werken over weegt plannen voor den aanleg van een kanaal van de Baltische naar de Zwarte zee. De kosten worden geraamd op omstreeks 30 millioen roebel. Met den bouw van den Kauka- sus-spoorweg zal nog twee jaar worden gewacht. OOSTENRIJK. Het OostenrijkscheHuis van afgevaardigden besloot Woensdag, met 104 tegen 52 stem men, over te gaan tot de artikelsgewijze behandeling van het ontwerp betreffende den landstorm. De minister van landverdediging verklaarde, dat Oostenrijk verplicht is de beweging te volgen, welke zich alom in Europa openbaart. De heer Lüger verweet het leger bestuur de officieren tot het aangaan van tweegevechten aan te zetten en noemde den persoon, die een ander tot een duel uitdaagt, een misdadiger. De heer Mueger, die hem toeriepidat is de taal va,a een lafaard werd deswege onder censuur gesteld. Te Weenen hebben 13,000 schrijnwerkers- gezellen het werk gestaakt. Zij verlangen een werkdag van 8 uren, een weekloon van minstens i 10 en vrijaf op 1 Mei. ITALIË De bladen melden, dat de commissie van XV bet ontwerp op de circulatie, door den minister Sonnino ingediend, behoudens kleine wijzigingen heeft goedgekeurd. Het rapport over het kon. besluit, waarbij de circulatie der bankinstellingen geregeld wordt, zal Zaterdag bij de Kamer inkomen. De Italia meent dat de maatregel, aan de banken opgedragen, om in de schatkist de muntreserve te deponeeren, tot groote moei lijkheden aanleiding zal geven. Opnieuw werden Woensdag de Spaansche pelgrims, onder geleide van 15 bisschoppen, in de Sint-Pieterskerk vereenigd. Namens da bedevaartgangers werd een adres aan den pnu? voorgelezen Leo XIII deed hierop een in liet Spaansch gesteld antwoord voorlezen. Negen tien kardinalen, onder wie kardinaal Rampolla, woonden de plechtigheid bij, die in volkomen orde afliep. De gezondsheidstoestand van den paus scheen niets te wenschen over te laten. SPANJE. Het te Madrid verschijnend blad El Liberal maakt onrustbarende berichten openbaar be treffende de houding der Kabylen te Melilla, en dringt aan op een gestreng onderzoek, teneinde te beletten dat de gebeurtenissen een ernstiger wending nemen. PORTUGAL. Uit de 171 afgevaardigden zal de regeering eene meerderheid van 40 tot 50 stemmen hebben. Tot de oppositie behooren 50 pro gressisten en 2 republikeinen. BOIGARIJE. De Russische stoomvaartlijn tusschen de Zwarte zee en de Bulganrsche havens, die acht jaar geleden op last der Russische re geering werd opgeheven, zal eerstdaags her opend worden. De dienst is opgedragen aan de door do Russische regeering gesubsidieerde stoomvaartmaatschappij van vorst Gagarin. T U R K IJ E. De gouverneur van Scutari is bij de Mon;

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1