EEN LANGE STRIJD. A0. 1894. Zondag 29 en Maandag 30 April. IM°. 852a Tweede Blad. KENNISGEVING. e u i 11 e t o n. •A.clitenveertig*ste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, I T O KVE Itl. O D Buitenlaudsclie Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Kijk Afzonderlijke nommers t 1.85. 2.50. - 0.10. «HUE I I B O T K II S T It A A T, E 3 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. DriemaaX geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Oproeping in activiteit van milicien- verlofgangers der lichtingen van 1S91 en 1993. De Burgemeester van Schiedam, Gelet op de circulaire van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-llolland van den 14den April j.l A, no. 1095 ("2de Afd.); Brengt oij dezen ter kennis van de belangheb benden lo. dat de milicien-verlofgangers van de lichtingen van 1891 en 1892, behoorende tot de navol gende korpsen, dit jaar onder de wapenen worden geroepen gedurende den tijd hieronder aangegeven. Lichting 1891. Regiment Grenadiers en Jagers, van 17 Augustus tot 18 September. 1ste Regiment Infanterie, Dde bataljon, van 30 Augustus tot 15 Sep tember. 1ste, 2de, 3de en 4de bataljon, van 17 Augus tus tot 18 September. 2de Regiment Infanterie, 4de compagnie van het 5de bataljon, van 19 Juli tot 21 Augustus. Iste, 2de, 3de, en 4de bataljon, alsmede de lste, 2de en 3de compagnie van het 5de bataljon, van 21) Augustus tot 21 September. 3de Regiment Infan- tene, van 20 Augustus tot 21 September. 4de Regi ment Infantei ie, van 17 Augustus tot 18 September. 5de Regiment Infanterie, van '17 Augustus tot 18 September. 6de Regiment Infanterie, 3de en4de com pagnie van het 5de bataljon, van 19 Juli tot 21 Augus tus. lste. 2de, 3de en 4de bataljon, alsmede de lste en 2de compagnie van het 5de bataljon, van 20 Augustus tot 21 September. 7de Regiment Infanterie, van 17 Augustus tot 18 September. 8ste Regiment Infan terie, van 17 Augustus tot 18 September, Lichting 1891 lste Regiment "Veld-Artillerie, 2de, 4de en 6de batterij, van 12 Juli tot 14 Augustus. 1ste, 3de en fide batterij, van 17 Augustus tot 19 September 2de Regiment Veld-Artillerie, lste, 3de eu 6de batterij, alsmede de lste treincoinpagnie met ■uitzondering van lien die van het wapen der cava- lenedaarbij zijn ovei geplaatst, van 4 Juli tot 7 Augus tus. 2de 4de en 5de battel ij, alsmede de 2de trein- soinpagr.ie, tnet uitzondering van hen die van het wapen der cavalerie daaibij zijn overgeplaatst van 16 Augustus tot 19 September. 3de Regiment Veld Artillerie, alle batterijen, van 20 Augustus tot 22 September Korps Rijdende Artillerie van 9 Augus tus tot 12 September. Korps Pontonniers, lste com pagnie, van 2 Juli tot 4 Augustus. 2de compagnie van 23 Juli tot 25 Augustus. Korps Torpedisten lste peloton van de lste compagnie plaad van op komst fort de Ruijteij, 2 ie peloton van de lste coir, pagme, (plaats van opkomst Hellevoetsluis), van 3 uli tot. 4 Augustus lste peloton van de 2de compagnie plaats van opkomst fort aan den Iïoek-van-Ilolland). 2de peloton van de 2de compagnie, plaats van opkomst Deo Helder), an 21 Augustus tot 22 September, Lichting 1892 lste Regiment Huzaren, van 16 Augustus tot 18 September. 2de Regiment lluzaran, van 20 Augustus tot 21 September Lichting 1892. lste Regiment Vesting-Aitillerie, lste, 2de, 3de en 4de compagnie, van 29 Mei tot 30 Juru. 9de compagnie, v«o 5 Juni tot 7 Juli. 5de 6de, 7de en 8ste compagnie, van 31 Juli tot 1 September. 10de compagnie, van 21 Augustus tot 22 September. 2de Regiment Vesting-Artillerie, ste eu 9de compagnie, van 17 Augustus tot 18 September. 2de, 4de 0de, 7de en )0de compagnie, van 21 Augustus tot 22 Septembei. 3Je, 5de en -3ste compagnie van 1 September tot 2 October. 3de Regiment Vesting-Artillerie, Ode, 7de, 0de en 10de compagnie, van 24 Juli lot 25 Augustus. 8ste compagnie, van 31 Juli tot 1 September, lste, 2de, 3de, 4de en 5de compagnie, van 28 Augustus tot 29 September. 4de Regiment Vestiug-Artillene, 2de en 4de compagnie, van 3 Juli tot 4 Augustus, iste en 5de compagnie, van 17 Juli tot 18 Augustus. 3de, 6de, 7de, 8ste, 9de en 10de compagnie, van 13 Augustus tot 15 September. Korps Pautsei fort- Artillerie, 3de compagnie, van 29 Mei tot 30 Juni. 2ecompagnie, van 19 Juni tot 21 Juli. Iste compagnie, van 3 Juli tot 4 Augustus. 4de compagnie, van 24 Juli tot 24 Augustus. Lichting 1891. Korps Genietroepen (uitgezonderd de vesting-telegrafisten die hebben voldaan aan het bepaalde in den eersten volzin van art. 6 van het Koninklijk besluit van 29 Februari 1884, no. 13), van 18 Juli tot 21 Augustus. Lichting 1892. (uitgezonderd als voren), Korps Genietroepen, van 23 Mei tot 21 Juni, (de vesting- telegrafisten voren gemeld) Koips Genietioepen van 16 Mei tot 25 .Mei. Lichting 1891. lste Compagnie Hospitaalsoldaten, 2de en 3de idem, van 17 Augustus tot 18 September 2o. dat de verlofgangers, voor wie de opkomst op eeuen Maandag is gesteld, indien zij gevestigd zijn in gemeenten, vanwaar zij niet in éen dag hun garnizoen kunnen bereiken, niettemin zich eeist op den dag voor de opkomst bepaald, op marsch behoeven te begeven en den volgen den dag, zoo vioegtijdig mogelijk, bij het korps zullen moeten aankomen. Woidende den betrokken verlofgangers verwittigd, dat zij zich, voorzien van al de voorwerpen van klee ding en uitrusting door hen bij hun vertrek inet groot veilof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, op het bepaalde tijdstip bij hunne korpsen moet bevindendat zij zich echter vooraf ter ge meente-secretarie moeten vervoegen, zoowel tot het afteekenen van hun verlofpas als tot het ontvanger, van de passagebiljetten en daggelden v> or zoover zij daarop aanspraak hebben dat de verlofganger, die in gebreke blijft op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij zijne latere opkomst zoo veel langer in dienst Wordt gehouden en hij, die aan de opioeping niet voldoet, als deserteur zal worden behandeld; dat hij. die wegens ziekte of gebreken aan ie oproeping niet kan voldoen, daarvan moet doen blijken door eene ter gemeente-secretarie over te leggen geneeskundige verklaring, zullende zoodanig verlofganger voorts verplicht zijn, zich na zijn her stel onmiddellijk bij zijr. korps te vervoegen. En dat na deze openbare kennisgeving ieder mili cien hierm betrokken, geacht wordt van zijne verplichting kennis te dragen, waardoor hij gehou den is, zonder verdere oproeping, aan de voorschre ven opkomst te voldoen, en derhalve later geene onwetendheid ten deze zal kunnen voorwenden. Schiedam, den 28sten April 1894. De "Burgemeester voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSF,. F R A n k n IJ K. Rouvier is tot voorzitter van de begrootings- commissie gekozen. In zijne rede bij de aan vaarding van dit ambt legde hij den nadruk op de noodzakelijkheid van bezuiniging. Door den heer Guillemet zijn op de finan- cieete begrooting twee amendementen inge diend. Het eene wil de belasting volgens de huurwaarde verdubbelen voor de ongehuw- den en de weduwnaars zonder kinderenbij het andere amendement wordt voorgesteld ontheffing te verleenen van 12 Vu procent voor een huisgezin van drie of vier kinderen van 40 procent wanneer iemand 7 of meer kin deren bezit. De socialistische Petite Rêpttblique, spre kende van de bijna 85-maal volteekende in schrijving der jongste Parijsche leening van 200 millioen frank, ziet daarin geen bewijs van buitengewone welvaart der industrie. Als de kas der kapitalisten goed voorzien is, dan worden de werkplaatsen ontvolkt. Zoekt men plaatsing voor het geld in eene staats- of stadsleening, dan kan men daaruit afleiden, dat men het niet steekt in nijverheidsonder nemingen. De Temps antwoordt, dat dit juist gezien is, maar de Petite Républigue be hoort te vragen, hoe het komt, dat het kapi taal onttrokken wordt aan de industrie, en die vraag stelt het socialistische blad niet. De Temps nu geeft er het antwoord op. Het kapitaal, wel verre van een vijand van den arbeid te zijn, is er de eerste hulpbron, de noodzakelijke voorwaarde van. Maar de socia listische revolutionnairen, de "ophitsers van de werkstakingen en van den haat tusschen de klassen schrikken de kapitalisten af om hun geld in de nijverheid te steken. Zijn zij het niet, die al het mogelijke doen, zooals nu nog weer te Trignac, om een gewenschte overeenstemming tusschen patroons en werk lieden te beletten? Het gerechtshof te Parijs heeft gisteren het proces tegen den anarchist Henry ge opend. Er zijn strenge voorzorgsmaatregelen genomen. Een buitengewoon belangrijke arrestatie is Donderdag verricht. Reeds Woensdag vernam men dat eea anarchist, wiens naam door de politie nieit werd medegedeeld, op het punt stond in hech tenis genomen te worden. De naam van dezeo geheimzinnigen persoon was gevonden onder de papieren van Matha, en het had allen schijn dat deze laatste opzettelijk den persoon in qnaestie in handen van het gerecht wijde spelen. Het is nu gebleken dat de gezochte anar chist niemand minder is dan een hoofdcom mies aan het ministerie van oorlog, Fénéon genaamd. Officieel wordt enkel medegedeeld, dat de man verdacht wordt in betrekkingte staan tot de anarchisten. Fénéon is hoofdcommies 3e klasse, opeen bezoldiging van 3500 fr. Hij heeft zijn dienst plicht vervuld en is onmuldelKjk daarna big het ministerie in dienst getreden. Hij is 33 jaar oud en zou te Turijn uit Fransche ouders geboren zijn. In een lade van zijn bureau werden 41 18. >Gij kunt zelf oordeelen, dokter," antwoordde "Etheleen glimlachend. »Ben ik geen toonbeeld van gezondheid?" «Een toonbeeld zijl gij zeker, miss Stuart," antwoordde hij, en ik begreep, dat hij een beeld van schoonheid bedoelde en was verwonderd over de zachte, vleiende manieren welke hij kon aannemen. »Ik ben uit geweest," zeide Eiheleen, en de '■buitenlucht heeft mij veel goedgedaan." «Ik heb een boek voor u medegebracht," hernam hij, een fraai ingebonden deeltje uit zijn zak halend. »Ik weet, dat gij van Tennyson's gedichten houdt, dit is zijn laatste werk." Etheleen bedankte hem en nam het boek met zichtbaar genoegen aan. Waarom had ik er nooit aan gedacht haar een boek te brengen? Daar ik zelf een Ëngelschman was, zou het eerder mijn zaak zijn geweest haar van Engelsche boeken te voorzien. De barones en Theresa kwamen nu insgelijks binnen. Mij dacht, dat de laatste niet erg op haar gemak was. »Het spijv mij, mijnheer Lindley," zeide de barones, «dat ik niet thuis was, toen gij kwaamt." Zij meende dus, dat mijn bezoek haar gold. De tegenwoordigheid van den dokter scheen zij als een bezoek voor de zieke te beschouwen, maar Theresa vroeg terstond «Zijt gij reeds eeiiigen tijd hier, dokter?" «Misschien vijf minuten, zeker niet langer." Dit antwooid, hoe eenvoudig ook, scheen Theresa zeer te ontstemmen en ik geloof, dat zij alleen die vtaag deed om te weten hoelang Etheleen en ik alleen waren geweest. «Ik hoop toch, Etheleen," zeide zij, «dat gij niet te veel van uw krachten hebt gevergd." «Och neen, dat geloof ik niet," antwoordde Etheleen met een lieven glimlach. «De wandeling had mij een weinig vermoeid, maar sedeit ik binnenkwam heb ik geen ver moeidheid meer gevoeld." Ofschoon zij verder niets zeide, zag ik duidelijk, dat dit antwoord Theresa niet beviel, en nadat wij nog wat gepraat hadden over onverschillige dingen, nam ik afscheid. Dokter Falck haalde mij in, vóór ik nog de deur uit was. Dit was mij zeer aangenaam, daar ik hem wilde spreken. «Welnu," vroeg hij, «wat zegt gij van miss Stuartvindt gij niet dat zij goed vooruitgaat «Ja zeker vind ik dat. Wanneer denkt gij, dat zij weer geheel tot haar vorige krachten zal zijn teruggekeerd «Het is nog te vroeg daaromtrent met zeker heid iets te kunnen zeggen. Een instoriing zon zeer gevaarlijk zijn. Gij hebt daar roet huw sprekende wel aan gedacht, niet waar?" Schijnbaar deed hij deze vraag als terloops, maar zijn scherpe blik was onderzoekend op mij gericht. «Natuurlijk heb ik uw raad opgevolgd, maar ik vind miss Stuart nu wel genoeg om vrijuit met haar te durven spreken." «Wacht u daarvoor," zeide hij. «Waait gij dokter, dan zoudt gij zelf het gevaar inzien, d«t daarin gelogen is. Daar gij het niet zijl, dient gij mij wel te gelonven." Zijn bevelende toon ergerde mij, zoodat flt knorrig antwoordde: «In elk geval bezit men gelukkig nog zijn eigen gezond verstand". Hij bemerkte, geloof ik, dat hij mij hoos had gemaaktwant met geheel veranderde stem hernam hij lachend

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 5