dynamietcapsules gevonden, van zeer gevaar lijken aard, en een flesch met kwik. Vroeger had Fénéon in vereeniging met Huysmans, "Verlaine, De Goncourt en andere schrijvers van naam de Revue indépendante opgericht, voornamelijk aan kunstcritiek ge wijd in den laatsten tijd werkte hij nog slechts voor de anarchistische pers. Donderdagavond te G uur zijn zekere Bosse- land en zijn vrouw in de Rue de la Tour d'Auvergne in hechtenis genomen. De anar chist Matha had zich destijds in hun woning schuilgehouden. Nog is de anarchist Ségard Jr. te Saint-Denis gearresteerd. Een Duitsch officier, majoor Von Seel, te Briche in den Elzas in garnizoen, is te Mar seille in hechtenis genomen op ernstig ver moeden van spionnage. Bij een tochtje door de Alpen had hij de aandacht der autoritei ten op zich gevestigd; toen men hem ver zocht zijn naam op te geven, weigerde hij, en daarop vond men in zijn reiskoffer een aantal plannen en aanteekeningen betreffende de verdedigingswerken der Alpen. In een brief uit Mentone protesteert de Itaüaansche generaal Goggia tegen de behan deling die hij van de Fransche autoriteiten heeft ondervonden; hij verklaart op zijn eere woord als soldaat, zich nooit aan eenig spion- nenbedrijf, voor rekening van welke natie ook, te hebben schuldig gemaakt. DUITSCULANU. Het le Engelsche dragonder-regiment waarvan keizer Wilhelm chef geworden is, werd in 1G61 opgericht, had o. a. Marlborough en den graaf Van Peterborough tot chefs, veroverde bij Dettingen den standaard der Fransche zwarte musketiers en vocht onder "Wellington in Spanje en bij Waterloo, waarom het iederen 18n Juni een lauwertak aan zijn standaard mag hechten. Het voert tot motto nSpectemur agendo," „oordeel ons naar onze daden". De keizer heeft besloten de hem door wijlen graaf Van Schack vermaakte schilderijen- verzameling te laten blijven waar zij is, te München. In de Beiersche hoofdstad was men reeds zeer mistroostig over het voor haar verloren gaan van dezen kunstschat, en de bladen waren vol klaagliederen. Nu heerscht aldaar zóo groote vreugde over het besluit des keizers, dat het stedelijk bestuur besloten heeft een afzonderlijke deputatie naar Berlijn te zenden om den keizer den dank der be volking over te brengen, alsmede eene mar meren plaat in het gebouw der schilderijen galerij te doen aanbrengen, met een opschrift, dat van 's keizers grootmoedigheid aan de nakomelingschap zal getuigen. Bij de beraadslagingen over de begrooting in het Pruisische Heerenhuis heeft de mi nister-president, graaf Eulenburg, gisteren den rijkskanselier verdedigd tegen den aanval van Mirbach, dat de ryk-n-egeering de belan gen van den landbouw niet voldoende zou bevorderen. Ten stelligste moest hij protes teeren tegen de dwaling, also! de rijkskanse lier vijandig of zelfs maar onverschillig tegen over de landbouwbelangen zou zijn. Overigens was ia den Bondsraad Pruisen nooit in de behartiging dezer belangen te kort geschoten. Het Heerenhuis heeft het contract tusschen Pruisen en Lubeck, betreffende aanleg van een Elbe-Trave-kanaal, aangenomen. In aansluiting op het verbod van deelne ming aan weddenschappen bij den totalisator is thans aan de officieren nog verboden, anders dan in uniform aan wedrennen deel te nemen, terwijl zij voortaan ook geene renpaarden er op na mogen houden dan onder nadrukkelijke toestemming van den regiments commandant, die alsnu verantwoordelijk is gesteld dat alleen genoegzaam vermogende officieren zich deze weelde veroorloven. Volgens de Berl. Action ar zal, te beginnen met 1 Mei, op de Pruisische staatsspoor wegen de Zondagsrust ten opzichte van het goederenvervoer in vollen omvang worden toegepast. Alleen vervoer van ijlgoed en vee zal daarvan zijn uitgezonderd. De Hessische Tweede Kamer verwierp met 22 tegen 21 stemmen de wederinvoering vau een wijnbelasting. EïdEIAKD. In het Lagerhuis verklaarde sir Edw. Grey Donderdag dat de aannemers van den spoor weg van Lurissa hunne rechten voor den Griekschen rechter kunnen doen gelden, in welk geval hun de steun der Britsciie diplo matie werd toegezegd. De regeering wil alles doen om tot eene bevredigende oplossing te geraken. De minister Key Shuttle worth gal eenige ophelderingen betreffende het bezoek eener Fransche commissie aan de Britsciie tuig huizen, en wees er op dat ook Frankrijk dergelijke gunsten aan Engelsche vertegen woordigers toestaat. Het Lagerhuis heeft gisteren de motie, om voor de wetten betrekkelijk Schotland eene groote commissie te benoemen, met 232 tegen 207 stemmen aangenomen. In eerste lezing is de wet. tot het vestigen van kerspelraden in Schotland goedgekeurd. .De politie te Londen zoekt ijverig naar eenen anarchist, die in anarchistische kringen bekendstaat als sde bankier". De politie gelooft dat hij te Londen toeft. Zijne vangst ware zeer gewichtig, daar het vaststaat dat hij Carnot en andere anarchisten van geld voorzag. De zaak van den Franschen anarchist Meu nier is Donderdag opnieuw voor den politie rechter in Bowstreet te Londen geweest. De rechter heeft den verdediger inzage van alle stukken toegestaan, waarna deze verzocht zijn pleidooi onmiddellijk te mogen houden, ten einde de kost-n niet noodeloos op te drijven, aangezien Meunier's vrienden die zullen be talen. De rechter heeft echter voorgesteld de pleidooien uit te stellen tot Vrijdag der vol gende week, welke dag dan geheel daarvoor zal worden beschikbaar gehouden. De verde diger heeft daarmede genoegen genomen. Ondanks alle geruchten als zouden de te Londen gevangengenomen anarchisten aan slagen te Londen in den zin gehad hebben, blijft de politie van meening dat de bij hen gevonden bommen bestemd waren voor aan slagen in Frankrijk. RUSLAND. Naar verzekerd wordt, zal de grootvorst troonopvolger op zijne terugreis van Coburg naar Petersburg een bezoek aan Berlijn bren gen om keizer Wilhelm uit te noodigen de voltrekking van zijn huwelijk bij te wonen. In het gouvernement Petrikof is een uit gebreide werkstaking uitgebroken. Ter voor koming van ongeregeldheden zijn in den om trek van Sosnowice'1500 man troepen samen getrokken, terwijl nog 800 man in reserve gehouden worden. OOSTENRIJK. Het comité van meester-timmerlieden te Weenen heeft alle eischen der werkstakers van de hand gewezen en besloten dat alle werkplaatsen zullen gesleten worden, wanneer een of meer der bazen na afloop der tegen woordige werkstaking door de werklieden cp den index mocht worden geplaatst. De kosten van Kossut' s begrafenis, die, gelijk men weet, docr de stad Buda-Pest bestreden worden, bedragen in ronde cijfers 70,000 florijnen. Luidens een bericht uit Buda-Pest zijn te Vasarhely zeventig socialisten gevangengeno men. Uil het onderzoek zou gebleken zijn, dat de stedelijke politie met de socialisten heulde. ITALIË. In de Kamer gaf de interpeüatie-Canegallo, over de verwijdering van den generaal Goggia van Fransch grondgebied, tot een vrij levendig debat aanleiding. De heer Crispi antwoordde in hoofdzaak, dat het aan de Fransche re geering vrijstaat een vreemdeling te verwij deren van liet grondgebied van den staat zonder een reden op te geven: Crispi zelf heeft dit recht, dat ook Italië zich voorbe houdt, meer dan eens toegepast. SPANJE. In den Senaat is door den conservatieven markies De Vadillo tot de regeering een vraag gericht over het gerucht dat de angii- kaansche aartsbisschop van Dublin voornemens zou zijn, een proteslantschen bisschop voor Spanje te wijden. De minister van binnenl. zaken antwoordde dat, indien dit geval zich voordeed, de regee ring zou onderzoeken of het in strijd is met de grondwet. Te Gerona zijn de uit Rome terugkeerende pelgrims uitgejouwdde politie dreef de betoogers uiteen. GRIEKENLAND. De berichtgever vau de Times deelt uit Athene hartverscheurende bijzonderheden mede omtrent de aardbeving. De verwoesting ea het verlies van mensehenlevens rondom Atalanti is ontzettend. Het dorp Malesina, in een diep ravijn gelegen, werd bijna geheel weggevaagd. Geen huis staat er meer overeind en overal liggen er nog lijken onder de bouw vallen. B U I G A E IJ E. Tusschen vorst Ferdinand en Zijn eerste minister Stambouloff schijnt werkelijk on- eenigheid te zijn ontstaan. Zijne moeder, prinses Clementine, was uitgenoodigd tot bij woning der huwelijksfeesten te Coburg, maar zij weigerde daarheen te gaan zonder haren zoon Ferdinand. Deze wenscht zich met Rus land te verzoenen omdat het hem grieft, bij feestelyke gelegenheden in het buitenland slechts als eenvoudige prins van Coburg in politiek te kunnen verschijnen, maar Stam bouloff en de vaderlandlievende Bulgaren kunnen zich daarmede niet vereenigen en be weren dat de afwezigheid van een Russischen consul de onafhankelijkheid des lands veel minder in gevaar brengt en het beter in staat stelt zich buiten internationale strijd vragen te houden. Vorst Ferdinand is daar door in zijn persoonlijken trots gekrenkt. De minister van oorlog Sanow is afge treden en vervangen door kolonel Petrow. A M E RIKA. In den Senaat der Vereenigde Staten werd levendig debat gevoerd over de Commonweaïers naar aanleiding van het voorstel van Allen, om hen tot het Kapitool toe te laten, hetgeen anderen met kracht bestreden. De muntcommïssie uit het Huis van Afge vaardigden der Vereenigde Staten heeft zich verklaard tegen de aanmunting van het zil versaldo der schatkist en vóór de vrije aan munting van zilver. De republikeinsche conventie van Indiana nam een nieuw verkiezingsprogram aan, waar van het hoofdelement was, dat Noord-Ame- rika differentieele rechten behoort te heffen op den invoer uit alle staten, die weigeren zilver aan te munten op grondslag van de besluiten eener internationale muntconfe- rentie. Het leger der werkloozen rukt steeds nader op Washington aan. Eene afdeeling van 500 man heeft zich meester gemaakt van een spoortrein van den Northern Pacific in Mon tana en heeft daarmede een honderd mijlen afgelegd. Te Columbus werd de trein door eene afdeeling goed gewapende politie opge wacht, die hem tot staan liet brengen en de overweldigers trachtte te verjagen. De werk loozen, ofschoon ongewapend, boden zoo krachtig weerstand, dat zij ten slotte de politie ontwapenden en het treinpersoneel dwongen de reis voort te zetten, thans dreigende hen dood te schieten in geval van weigering. De regeeriug heeft terstond naar Dakota geseind den trein eene afdeeling troepen te gemoet te zenden, teneinde hem tot staan te brengen en de werkstakers, die verzet bieden, gevangen te ne men. 250 man troepen hebben den trein te „Al Irmseht mijn mtxpraak ook schijnbaar tegen allo gezond vet stand in, dan houd ik u toch voor te flink om tegenover ntiss Siuart zoo'n verantwoording op u to nemen". Natuurlijk kon ik niets hiertegen inbrengen. „En hoe zou 't nu verder met haar geheugen ;;aan?' vroeg ik. „Zij heeft mij verteld, dat zij zich niets meer van het verleden weet te herin neren. Zou deze toestand van voortmirenden aard zyn V' „Met zekeiheid kan ik daaromtrent niets zeggen maar kans bestaatdat zij met den terugkeer barer krachten ook haar geheugen zal herkrijgen. Heeft zij u niet verteld, hoe haar soms op eens iets voor don geest komt V' „Ja, maar dat helpt haar niet veel." „Niet voor het oogenblik, maar het belooft wel iets voor de toekomst en t bewijst, dat er werking komt. Alles is beter dan die geheide verlamming." liet deed mij genoegen dit te hooren, want ik was zeur verlangend iets van Etheleens veileden te vernemen. Wat dit ook wezen mocht, zij zou mij even dierbaar blijven, maar toch nam dit niet weg, dat ik gaarne iets meer van haar wenschte te weten. Verder nadenkende over dio korte flikkeringen van haar geheugen, viel mij in, dat het misschien niet kwaad zou zijn haar te ieeren teekenen. In elk geval zou het een goede gelegenheid wezen meer met haar samen te zijn, maar van den anderen kant zou het haar kunnen heipen die vluchtige flikkeringen beter vast te houden, tenminste als Etheleen eenig .artistiek talent bleek te bezitten. Ik verloor geen tijd met mijn plan voor den dag te komen. Terstond sprak ik er met Etbeleen over en zij nam onmiddellijk mijn aanbod aan. Niets kon haar aangenamer zijn, als't tenminste mij niet te lastig was. Ik verzekerde haar, dat het voor mij een groot genoegen zou zijn. De barones scheen net denkbeeld minder toe te juichenzij vreesde, dat het Etheleen te veel zou opwinden ori Theresa meende, dat het te vermoeiend zou zijn. „Ik gevoel mij geheel hersteld," zeide Etheleen. „En dan is er nog de reuk der verven," zeide de barones. „Wij zullen beginnen met enkel te teokenen," antwoordde ik hierop, „en laten kunnen wij ons bepalen tot de waterverf, als dat gewenscht wordt." Alle tegenwerpingen der beide dames warden op deze wijze uit den weg geruim t, behalve de laatste, namelijk dat eerst dokter Falck over de zaak moest worden geraadpleegd. Zelfs Etheleen vond dit noodzakelijk. „Ik twijfel geen oogenblik aan zijne goed keuring," zeide zij, „maar het zou beleefder zijn het hem eerst te vragen. Hij is zoo vriendelijk en goed voor mij geweest, dat ik hem niet gaarne zou kwetsen, maar natuurlijk zal hij er niets tegen hebben." Ik was daar in 't geheel zoo zeker niet van en kon mij niet onthouden eenigszins sarcastisch op te merken „Hij zal misschien vinden, miss Stuart, dat zijn Duitscbe lessen beter voor u zijn". „Neen, dat denk ik niet," antwoordde zij argeloos. Dus moest ik weder met den dokter te rade gaan. Ik had dit wel aan de barones of aan Etheleen kunnen overlaten, maar ik vond het beter zelf deze zaak op mij te nemen. Dien zelfden dag nog zocht ik hem op en ik zag terstond, dat 't plan hem weinig beviel. „Mij dunkt, dat het al te veel te gelijk is," zeide hij. (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 6