1 A4. 1894. Woensdag 2 Mei. N°. 8521. Tweede Blad. KENNISGEVING. -A.clitenveertig'st© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, uitgeverT~jT odé. Binnenlandse he Berichten. Land- en Tuinbouw. OOHAIT. ABONNEMENTSPRIJS, per kwartaal f 1.85, Franco per post, door het geheele Rijk2.50. Afionderlijke nommers- 0.10. BUHEa8: BOTGK8TKAAT, E 27. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Beschrijving voor «lc Belasting op Be- drf|fs- en andere Inkomsten en roor de Ptersoneele Belasting. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien de besluiten van den lieer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland van den 20sten April j.fii litt. A. nos. 562 en 568 (3e Afd.) prov. lieden nos. 24 en 25, betrekkelijk de beschrijving voor de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten en voor de personeele belasting voor het dienstjaar 1394/95. Doen te weten: 1. Dat de beschrijving voor de belasting op bediijfs- en andere inkomsten voor het dienstjaar 1894/95 in deze provincie zal aanvangen op Maandag den lien Mei aanstaandeterwijl de beschrijvingsbil jetten, ingevolge art. 13 1, tweede zinsnede, der aangehaalde wet van den 2den October 1893 (Staatsblad no. 149) door of vanwege den ont vanger der directe belastingen twintig dagen na de uitreiking zullen worden opgehaald 2. Dat de beschrijving roor de personeele belasting voor bet dienstjaar'1894/95 insgelijks een aanvang zal nemen op Maandag den 7den Mei aanstaande, terwijl zij, die op den 20sten dier maand, geen 'biljet mochten ontvangen hebben, verplicht zullen zijn er een ten kantore van den ontvanger der directe belastingen te doen a/kalen, en aldaar, behoorlijk ingevuld, terug te bezorgen vóór den 31sten dierzelfde maand; strekkende voider tot naricht inet betrekking tot de berekening van den aanslag voor de huurwaarde, de deuren en vensters en de haardsteden, dat de bevulking van de kom dezer gemeente bedraagt een aantal van 25377 zielen; 3. Dat, ingevolge art. 29 2 der wet van Un 29sten Maart 1833 staatsblad no. 4), tel, tegen- schatters in deze gemeente zijn benoemd de heeren: AUGUSTINUS KOLEN, JOHANNES N1COLAAS IGNATIUS WOUTERLOOD, JOHAN NES FRANl 'SCUS ROZESTRATEN en K.ORNE- LIS SNEIJLERS DE VOGEL; 4. Dat bij bezwaarschriften tegen de aanslagen in zake de personeele belasting, ingevolge ait. 1 der wet van den 4n April 1870 staatsblad no. 60) behoort te worden overgelegd een duplicaat van het aanslagbiljet, tegen betaling van 5 cents bij den ontvanger verkrijgbaar gesteld. Wordende voorts de ingezetenen aandachtig ge maakt op hunne verplichtingen om in- en uifwonende dienstboden der eerste, en de in- en uitwonende dienstmeisjes der vierde klasse, die op 1 Mei 1894 reeds den leeftijd van 15 jaar zullen hebben bereikt, in de belasting aan te geven, alsmede op de wijzigingen, wslke door de wet van den 9n April 1869 staatsblad no. 59) in de wetten betreffende de personeeie belasting »n 1833 en 1843 zijn gebracht, en wel bijzonder op de volgende artikelen der wet van 1869, te weten: Art 5, waarbij is bepaald, dat de belasting niet is verschuldigd wegens de eenige vrouwelijke be diende overigens naar de eerste, derde of vierde klasse belastbaar, in dienst van den belastingpLich- tige, welke geene andere bedienden houdt en vier of meer eigen of aangehuwde kinderen, kindskinderen of pupillen bij zich heeft inwonen, die op den eersten Mei des jaars, waarover de belasting loopt, jonger dan een en tmintig jaar zijn. Art. 7, houdende bepalingen dat de eerste twee paragrafen van art. 27 der bovengenoemde wet vi 1833 worden gelezen als volgt: 1. Die ua den 15n Mei een perceel in gebruik neemt, is voor dit perceel de belasting naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, verschuldigd. 2. Aan den belastingplichtige, die in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eenige roerende goederen of iemand in zijn dienst achter te laten, wordt ontheffing verleend van zijn aanslag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienstjaars, die dan nog over is, indien daarvan door hem, binnen den tijd van eene maand, vol gende op die, waarin hij het perceel verliet, tegftn bewijs, schriftelijke aangifte is gedaan ten kantore van den ontvanger, op een aldaar kosteloos verkrijg baar biljet. De ontheffing wordt ook verleend over het driemaan- delijkscho tijdvak, waarin het perceel werd verlaten, indien de belastingplichtige daarna, doch in den loop van hetzelfde tiju.'ak, een ander perceel, waarvoor hij belastingplichtig is, in gebruik neemt. Bij overlijden van don belastingplichtige treden zijne erfgenamen in dezelfde rechten en verplichtingen. De aangiften, volgens het eerste en dei de lid in gediend, worden als gewone bezwaarschriften aan gemerkt en behandeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten April 1894. Burgemeester en Wethouders van Schiedam VAN DIJIv VAN MATENESSE. De Secretaris VERNÈDE. SCHIEDAM, 1 Mei 1894. De minister van financiën maakt bekend, dat op 28 April bij de betaalmeesters in kas wasf 1,205,49G.87 en dat op denzelfden dag door de Nederlandsche Bank, ingevolge art.lliis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot was verstrekt ten bedrage van- 1,091,513.05'/j> De minister van waterstaat, handel en njjveiheid heeft goedgevonden: met ingang van 1 Mei 1894, mede voor het doorgaand vervoer van goederen over de spoorwegen in Nederland, bestemd naar of afkomstig van Luxemburg, voor zoover dit vervoer geschiedt transiet Duitschland, toe te laten de afwij'kingen der bepalingen van iiet aangehaald algemeen reglement, welke voort vloeien uit de toepassing van de beschikking van 13 Juni '1893, waarvan de inhoud werd medegedeeld bij zijne aangehaalde beschik king van 26 Februari LI. Nederlandsche Staatscourant van 28 Februari 1.1., no, 49). Bij de sMaatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen" worden, naar reeds met een enkel woord gemeld is, ter bevordering van de Zondagsrust van haar personeel, met ingang van 1 Mei de goederentreinen op Zon- en algemeen erkende christelijke feest dagen opgeheven. Door dezen maatregel zuilen van de 830 treinbeambten, bij die maatschappij in dienst, op die dagen telkens niet minder dan 529 vrij van dienst zijn. Volgens de Post is gebleken, dat men te Eist wel degelijk met een onderteekening te doen had, want de kiezer S. J. van Gelder heeft zelf bekend zijn stembriefje ondertee- teekend te hebben. In dit opzicht is de Post, naar men aan de Arnh. Ct. meldt, verkeerd ingelicht. Wel wordt beweerd, dat zijne vrouw het biljet zou hebben ingevuld, maar dan kan niet ge zegd worden dat art. 61 der kieswet zou geschonden zijn. Dit zegt: van onwaarde zijn de briefjes die onderteekend zijn. Door het stembureau te Eist is als geldig sternbiljet medegeteld een stembriefje van den volgenden inhoud: «Wouters en Janssen laten heden samen de poppen dansen, inaar nu de vei kiezing is gedaan zullen zij elkaar wel uit de weg gaan tot dat 't volgend jaar is da dan loopt Wouters Janssen na omdat hij zoo graag in de raad zou blijven en dus met Janssen niet durf kijven daarom O Wouters opgepast het ander jaar brengt ander last E. D. De Meester". De Tijd deelt een ander bezwaar tegen de geldigheid van de verkiezing van den heer De Meester in het district Eist mede. Volgens het stembureau zouden op den heer De Mees ter en op mr. Van Basten Batenburg ieder '1301 stemmen zijn uitgebracht, terwijl 53 biljetten van onwaarde waren. Te zamen zou den dus 2775 stemmen zijn uitgebracht. Maar volgens de lijsten der verschillende stem bureaus zouden 2776 kiezers aan de stem ming hebben deelgenomen. Aangaande de Meib^weging te Hengelo deelt men het volgende mede: Te ongeveer halfiien kwamen Zondagochtend een paar honderd betoogers te voet uit Almelo en Goor. Ongeveer een uur later kwam de optocht uit Enschede aan en trok men daarop ge zamenlijk naar het gebouwVerlichtingsoord". Des middags werd, begunstigd door helder weder, door de voornaamste straten van Hengelo een optocht gehouden; 4 of 5 mu ziekkorpsen lieten daarbij hnnne opwekkende tonen hooren, terwijl in den stoet tal van vaandels en een 10-tal ruiters opgemerkt werden. Naar eene globale telling werd aan dezen optocht door circa 1500 mannen en jongens, vrouwen en meisjes deelgenomen. Alles ging ordelijk in zijn werkde politie was slechts matig aanwezig en had eene ge makkelijke taak. Om en in het gebouw ïVerliehtingsoord", waar Domela Nieuwenhuis en anderen als sprekers optraden, waren versieringen van groen aangebracht en estrades opgeslagen. Aan het comité voor de Meibeweging te Rotterdam is door den burgemeester vergun ning gegeven tot het maken van muziek op de meeting, die op Donderdag 3 Mei van 11 tot 3 uur zal gehouden worden op een terrein aan den Waleburgerweg (einde Schiekade). Als sprekers zullen optredenA. H. Gerhard, P. M. Verdorst, F. NV. Gebing, allen van Am sterdam, D, Troelstra, van Utrecht, J. K. van der Veer, van Middelburg en W. A. Vliegen, van Maastricht. Totdat des avonds ongeveer 6 uur de aan wezigen van elders den terugtocht voor het meerendee! te voet aanvaard hadden (naar Almelo en Goor is het volle 3 uur loopen heerschte er eene zeer levendige drukte en werd daarna door de Hengelosche betoogers de avond verder met gezang en tooneelvoor- stelling doorgebracht. Hedenmiddag is er van 3—6 uur kinder feest, terwijl er hedenavond weder eene alge meens vergadering zal plaats vinden. Het Leger des Heils heeft besloten ook Java te «openen". De generaal heeft een officier aangewezen om daarheen te gaan en een geschikt gebouw te zoeken, waar kan worden begonnen. Een Nederlandsch officier is naar Londen geroepen, om de zaak met den genei aal te bespreken. Eenigen tijd geleden werd het ooievaars nest in het dorp Woubrugge door een wijfjesooievaar betrokken het mannetje liet op zich wachten. Dezer dagen kwamen er een paar vreemde ooievaars opdagen, die zich op dat nest wilden installeeren, hetwelk tot een verwoed gevecht, 1 tegen 2, aanleiding gaf. De slotsom was, dat het wijfje voor een oogenblik van het nest verdreven werd, waarop de vreemde indringers hare eieren, 4 in getal, in den bek namen, en op het dak van het huis van den heer Guldemond te pletter smeten. Na het verrichten van deze euveldaad ver trokken zij en kon de verdrevene haar nest weder betrekken. Uit Hengelo (O.) deelt men aan de JV. B. Ct. nader mede, dat van den commissaris van politie te Helder bericht is ontvangen, dat aldaar 2 personen (de makelaar O. ea zijne vrouw) vermist worden, terwijl men om op gave van signalement verzocht. Het zal af gewacht moeten worden of de heer en dame, die zelfmoord pleegden, deze 2 personen zijn. Te Oldenzaal, waar zij, komende van Bent- heim, eenig oponthoud hadden, trokken zij door hun vreemd gedrag de aandacht en is door de douane een koffertje gevonden, het welk hun klaarblijkelijk toebehoorde. De in houd er van bevatte niets, wat tot vaststelling hunner identiteit kan leidenuit eenig onder goed waren duidelijk de merkteekens ver wijderd. Eene gedane analyse heeft inmiddels de zekerheid verschaft, dat het door hen inge nomen vergift cyankali is. De minister van buitenlandsche zaken ad interim brengt ter kennis van belanghebbenden, dat blijkens eene bekendmaking voorkomende in den Belgischen Moniteur van 24 April liet grens- kantoor Wnestwezel voortaan voor den invoer van rundvee en schapen uit Nedetland zal zijn geopend den derden Dinsdag van elke maand van 2 tot 4 uur des namiddags, in plaats van 10 tot 12 uur des ochtends, (St.-Ct.)

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 5