A0. 1894, Vri dag 11 Mei. N°. 8527 KENNISGEVING. Achtenveert gste Jaargang. Verschijnt dage! ks, u^gezonderd Dinsdag, UITGEVERIJ. ODÉ. Biiitenlaudsche Be rich ten. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Kijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. BCIiBAtl: BOf KU8TBAAX, E 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en Wethouders vanSciiiedam, Gezien de circulaire van den heei Commissaris der Koningin in de provincie van den 28sten April j.l. A, no. 594 (3e afdwaarbij het e enschelijk wordt geacht de ingezetenen te wijzen op enkele van de voornaamste verplichtingen, die zij ten aanzien van de belasting op bednjfs- en andere inkomsten hebben te vervullen. doen hieronder volgen den woordelijken inhoud van eemge bepalingen der wet van 2 October (staatsblad no. 149) Art. 15 2 Ieder die optreedt als bestuurder of baheerend veuiioot van eene hier te lande gevestigde vennootschap, onderlinge vei zeke ring-inaatsehappij, coöperatieve vereeniging, of van eene vereeniging of stichting die een bedrijf of beroep uitoefent, of als boekhouder eener hier te lande gevestigde eedenj, is gehouden daarvan schriftelijk binnen éene maand kennis te geven bij het bestuur der gemeente waar hij woont. Art. 16. Hier te lande wonende beheerende vennooten van Nederlandsche vennootschappen en maat schappen, als bedoeld in art. 6 en van de in art 1 b bedoelde commanditaire vennoot schappen op aandeelen, bestuurders van hier telandegevestigde naamlooze vennootschappen, coöperatieve en andere vereenigingeu en onderlinge verzekeringmaatschappijen, alsook boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen mogen niet tot het doen van uit- deelingen of uitkeeringen, waarvoor volgens art 5 g 1 en 2 en art. 6 2 belasting verschuldigd is, overgaan, alvorens daarvan aangifte gedaan en de over vroegere uit- deelingen of uitkeeringen verschuldigde belasting betaald te hebben. Bij liquidatie mogen de hier bedoelde uitdeelingen of uitkeei ingen niet geschieden, alvorens de daarover veischuldigde belasting is roldaan. Art. 45. Bestuurders van de bij art. 1 b en c bedoelde naamlooze vennootschappencoöperatieve vereenigingeuandere vereenigingen en stichtingen, die een bediijf of beroep uitoefe nen onderlinge verzekering-maatschappijen en sociëteiten, alsook beheerende vennooten van hier te lande gevestigde commanditaire vennootschappen op aandeelen en boekhou ders van hier te lande gevestigde reederijen, zijn gehouden binnen veernen dagen na de vaststelling van balans of rekening een zoodanig uittreksel als noodig is tot toe lichting der winst, uitkeenugen of uitdee lingen te duen toekomen aan den vooizitter der commissie van aanslag, bedoeld bij art. 19 1 b of 2, die den aanslag moet regelen. Art. 47 5. Hij^die daartoe gehouden, nalaat de veipliehtingen na 'e komen bedoeld lnj art 15 1 eeiste lid, en art 15 2 eerste lid, wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25. Gelijke straf wordt opgelegd in geval van overtreding van art. 45. 0. Overtreding van ait. 10 wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste 400. Art. 34 le lid. Handelsreizigers, kramers en alle verdere personen, die hun bediijf of beroep rondtrekkende uitoefenenvoor zoover zij behooren tot de bedoelden bij art. la, h en ik, zijn gehouden onverminderd hunne ver plichtingen omschreven bij artt. 12 en 14, zich ter plaatse binnen het rijk, waai zij zich na het begin van het belastingjaar het eerst bevinden, bij het gemeentebestuur sclniltelijk aan te melden, met opgaaf van hun naam, hunne woonplaats en hun bedrijf of beroep. Ten blijke dat zjj hieraan voldaan hebben, ontvangen zij kosteloos een door of vanwege het hoofd van dat bestuur onderteekend be wijs, dat zij gehouden zijn mede te onder- teekenen en op aanvraag aan ambtenaren der directe belastingen te veitoonen Ait. 47 7. Personen, die van een bewijs voorzien moeten zijn als bedoeld in art 34 en die in gebreke blijven dit bewijs op aanvrage aan bevoegde ambtenaren te vertoonen, worden gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25. Geven zij ter bekoming van dat bewijs aan het bevoegd gezag een valschen naam, woon plaats, bedrijf of beroep op, of maken zij gebruik van het aan een ander afgegeven bevvijs, dan worden zij gestraft met eene geldboete van ten hoogste j 150. en wijzen der ingezetenen ten slotte op art. 12 2, 2e lid, lo d der wet. op "grond waarvan voor hen, aan wie wel een biljet A maar geen biljet B is uitgereikt, en die nochtans persoonlijk hunne inkomsten of ontvangsten optegeven, daarvoor een biljet B verkrijgbaar is bij den ontvanger der Diiecte Belasting, mits zij zich uiterlijk up 15 Mei daarvoor bij dien ontvanger schriftelijk aan melden. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den Ssten Mei 1894. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN DIJ1C VAN MATENESSE. Ut Secretaris, VERNÈDE. 1) U 1 T S C II L A N I), In het groothertogdom Baden is thans het vraagstuk van proportioneele verkiezingen aan de orde. Aldaar bestaat voor den Land dag, evenals voor den Rijksdag, het algemeen gelijk stemrecht, doch met dit onderscheid, dat bij de verkiezingen voor den Landdag de kiezers in elk district een comité benoemen, hetwelk alsdan de afgevaardigden benoemt. Reeds lang is er op afschaffing van dat stelsel aangedrongen. Eene commissie tot onderzoek van een democratisch-vrijzinuig voorstel ter invoering van rechtstreeksch kiesrecht heeft met algemeene stemmen dat voorstel aange nomen, doch onder voorwaarde dat daarmede het proportioneele stelsel worde verbonden, waardoor elke partij zooveel vertegenwoor digers verkrijgt als waai op zij naar het aan tal der door haar uitgebrachte stemmen aan spraak heeft. Er bestaat echter weinig waar schijnlijkheid, dat de Eerste Kamer en de regeering met dat denkbeeld zouden instem men. Te Berlijn is Dinsdag het proces aange vangen, door het hoofd der politie ingesteld tegen verschillende liberale en radicale bladen, die de houding der politie bij de ontbinding eener groote vergadering van werkloozen te Berlijn in het begin dezes jaars ernstig heb ben gelaakt. Verschillende getuigen, onder wie een eeiste luitenant en verslaggevers van conservatieve bladen, verklaarden dat het optreden der politie afkeuring verdiend had. Door het O. M. werden tegen de beklaagden geëischt verschillende gevangenisstraffen van 44 dagen, 3 maanden tot een jaar. Het gerechtshof, gisteren uitspraak doende, veroordeelde drie der beklaagden tot geld boeten tan 450 tot 500 mark, vijt tot ge vangenisstraffen van twee tot 6 maanden. De negende beklaagde, de socialistische dagblad schrijver Schmidt, was reeds voordat het proces begon naar het buitenland gevlucht, daar hij ook nog aan andere perszonden schuldig stond. De Berlijnsche sociaal-democraten hebben eene brouwerij te Rixdorf geboycot. De ver eeniging van brouwers heeft thans bekend gemaakt dat, wanneer die maatregel niet vóór 45 Mei wordt ingetrokken, de tot haar behoorende brouwerijen hun bedrijf zullen inkrimpen en 20 percent hunner werklieden zullen ontslaan, in de eerste plaats diegenen, die tot de sociaal-democratische partij be hooren. F R A N K It IJ K. De minister Burdeau heeft een onderhoud gehad met de begrotingscommissie, en nieuwe bezuinigingen toegezegd. De minister meent dat een belasting op de Fransche staatspa pieren onrechtmatig zou zijnnaarmate echter het openbaar krediet verbetert, kunnen meer dere conversies bewerkstelligd worden. Wat een belasting op de buitenlandsche fondsen betreft, daaromtrent deed de heer Burdeau opmerken, dat de wet deze schuldbrieven tegen elke taxe waarborgt. De commissie heeft, met bijna algemeene stemmen, den heer Poincarié tot rapporteur- generaal benoemd. Van de 127 anarchisten, die te Parjjs gevangengenomen waren uit kiachte van de wet van 48 December j.l., zijn er thans niet meer dan 56 in verzekeide bewaring. De anderen zijn allen óf voorloopig op vrije voe ten óf buiten vervolging gesteld. Maandag had men eenige kransen neerge legd op het voetstuk der Vendóme-zuil. De politie heeft deze huldebetuigingen aan keizer Napoleon doen verwijderen. Msgr. Periaud, bisschop van Autun en lid der Fransche academie, was, gelijk gemeld is, bestemd om in liet eeistvolgende consistorie tot kardinaal te worden benoemd. Zoo had de paus besloten. Maar sommigen meenen te weten, dat de Fransche regeering hare toe stemming tot het verleenen van den kardi naalshoed aan den bisschop niet zal geven, vermits deze zijn verheffing tot kardinaal be kend had laten maken voordat zij er haar zegel aan had gehecht, en ook omdat de bisschop liet protest van den aai tsbisschop van Lyon tegen de wet op de kerkfabrieken ondersteund heeft. ENGELAND. In het 11 oogerhuis vestigde lord Hood de aandacht der regeering op de vooitdurende uitbreiding der buitenlandsche vloten, op grond waarvan hij haar verzocht na te gaan of de versterking der Britsclie vloot, welke voor dit jaar in uitzicht is gesteld, als vol doende is te beschouwen. Voornamelijk wees hij er op, dat de vloten van Fiankrijk en Rusland te zamen thans sterker in getal zijn dan de Britsclie. De eerste lord der admiraliteit, lord Spencer, antwoordde dat hij niet meende verdere inlichtingen ten aanzien der vloot te mogen geven dan reeds aan beide huizen verstrekt zijn, maar in elk geval moet Engeland zijn overwicht ter zee handhaven en de regeering vertrouwt, met het aangenomen maiine- program dat doel te zullen bereiken. In het Lagerhuis verklaarde de onder secretaris van koloniën Sydney Buxton dat tot dusver met Frankrijk geen onderhande lingen zijn geopend in zake Newfoundland, en dat de kustbevolking en de visschers dier kolonie over het algemeen in goede verstand houding leven met de Fransche visschers. In de Londensche voorstad Zuid-Hackney is de radicaal J. Fletcher Moulton met 4530 stemmen tot lid van liet Lagerhuis verkozen, ter vervanging van den radicalen sir Charles Russell, die wegens zijne bevordering tot lord of appeal naar liet Hoogerhuis is overgegaan. De unionist Robertson, die reeds vroeger voor dat district camhdaat was, verkreeg 4338 stemmen. Behalve in Hydepark te Londen hebben Zondag ook te Edinburgh, Glasgow. Dublin, Leeds, Nottingham, Bristol en nog verschei dene andere steden in het vereenigd koninkrijk demonstration plaats gehad ten gunste van den acht-uurs-werkdag. Nergens werd de orde verstoord. De meeting in Hydepark was zelfs een vooi beelrl van ordelijkheid, hoofd zakelijk een gevolg hiervan, dat de «opgescho ten jongens", die alleen komen om rumoer te maken, daar niet waren verschenen. Z W E I) E N. De Tweede Kamer heeft geweigerd eene interpellatie in behandeling te nemen over de van regeei ingswege genomen of nog te nemen maatregelen tot opheffing van E»t dooi de Noorsehe regeering uitgevaardigd verbod van invoer van Zweedsc'n vee in Noorwegen, op grond, dat bedoeld verbod zou zijn in strjjd met de vvettelyke bepalingen, rakende de handelsbetrekkingen tusschen Zweden en Noorwegen. De Rijksdag zal vermoedelijk den 42n dezer gesloten worden. OOSTENRIJK. In liet llongaaische Magnatenhuis hield kardinaal Yasari Dinsdag een uitvoerig ver toog tegen het outweip tot invoering van het vei plicht burgerlijk huwelijk. Hij zeide trouw te hebben gezworen aan den paus en den koning en het met dien eed niet in strijd te achten wanneer hij het ontwerp verwierp, maar achtte het ontrouw jegens de keik het aan te nemen. Daarom zou hij ook tegenstemmen. De minister van justitie Szilagyi weesop de souvereiniteit van deu staat op liet ge bied van burgerlijke wetgeving en bijgevolg ook op dat rakende de huwelijks-wetgeving, terwijl hij verder wees op Frankrijk en

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1