1894. Donderdag 31 Mei. N°. 8541. iuitenl axidsclie Berichten. A.clitenveertig'ste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgtzonderd Dinsdag, UITGE VErTu. ODÉ. jkBONNEHENTSi'RiJS, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Jtfiomierlijke nommers (■richtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie- SiM; Gezien tiet verzoek lo. van W. F. TAK, om vergunning tot slthreiding zijner branderij aan den Jfrevmehavemoeg no. 53, kadaster sectie M ao. 300/j, door plaatsing daarin van een stoomketel van 3 M2 verwarmingsoppervlak, ter vervanging van dien van kleiner afmeting; 2o. van J. .1URRIAANSE, om vergunning tot uitbreiding zijner branderij aan den Buitenhavenweg no. 90, kadaster sectie L no. 1560 met een stoomwerktuig van 4 paarden kracht en ketel met een vervvarmingsopper- dak van 4 M1; 3o. van 13. VERKAAIK, om vergunning tot oprichting eener zouterfj en rookerij tan vlccticSi, op een perceel open grond achter ïi«-t pand aan den Buiteahavenweg no. 164. kadaster sectie L no. 110. Gelet op de art.t. 6 en 7 der wet van den fiden Juni 4375 (Staatsblad nu. 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie legd; dat op Wocnsdug den 13den «funl a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadlmize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te "brengdij en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hiei boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten Mei 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris YERNÈOE. F R A N K K IJ K. De volledige samenstelling van het minis terie is als volgt: Dupuy, voorzitter en binnenl, zaken en eeredienst; Guerin, jus titie; Hanoteau of Cambon, buitenl, zaken; Leygnesonderwijs en fraaie kunsten Barthouopenbare werken Delcasse, kolo niën Lourdes, koophandel. Cambon weigert de portefeuille van bui- tenlandsche zaken te aanvaarden. Hanoteau heeft zijn antwoord tot hedenochtend uit gesteld. De Kamer heeft Maandag nog een zitting gehouden, onder voorzitterschap van den heer Ch. Dupuy. Er waren nauwelijks een zestigtal afgevaardigden tegenwoordig. De Voorzitter deelde mede dat van den heer Saillant een interpellatie tot den minister van binnenlandsche zaken is ingekomen, betreffende bet beletten der manifestatie op Père-Lachaiseop 27 dezer. Dit belicht t 1.85. 2.50. - 0.10. BFBfiAV: BOTERSTR1 AT, E 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. verwekte eenige vroolijklieid onder de leden; men besloot, de behandeling dezer interpel latie tot geschikter lijd uit te stellen. De Kamer zal Donderdag weder bijeenkomen. Jaarlijks, althans sinds enkele jaren, wordt door de aanhangers van de communards, die in 1871 op Père-Lahaise te Parijs werden neergeschoten, op hunne graven demonstra ties gehouden van vrij onschuldiger! aard. De politie liet dat toe, maar langzamerhand ontaardden die betoogingen. Daarom waren dit jaar op den herinneringsdag, Zondag j.L, door de politie vele maatregelen genomen, die een einde moesten maken aan de belee- digiog van het gezag. Ditmaal waren toch, zelfs binnen de muren van het keikhof, alle optochten, vertoon van roode vlaggen en redevoeringen in de open lucht verboden. De politie toonde dit verbod te willen handhaven en had alle straten die naar het kerkhof leiden, door niet minder dan '1250 republikeinsche gardes doen afzetten. Zoo werden alleen de di-agers der kransen toegela ten, maar weid hun gevolg, waaronder ver schillende Kamerleden behoorden, streng geweerd. Zoodra het nu bleek, dat er slechts kleine groepjes op de piek der laatste worsteling bijeen zouden kunnen komen, besloot de socia listische Kamerclub aan de regeeringsmaatre- gelen geen weerstand te bieden, maar de manifestatie tot een lateren dag te verschui ven. Hierdoor is de dag zonder rustversto ring afgeloopen. DUITSCIILANI) De Bondsraad heeft het meerendeel der hem toegezonden ontwerpen afgedaan en zal in de eerste helft der volgende maand verdaagd wor den tot October of begin November. Men hoopt evenwel dat hij nog eerst over het besluit van den Rijksdag in zake de Jezuïeten- wet eene beslissing zal nemen. De veeboeren aan den Beneden-Rijn zullen bij den Pruisisclien minister van landbouw een verzoekschrift der landbouwraden steunen, waarbij aangedrongen wordt, dat de grenzen voortdurend gesloten zullen zijn voor den in voer van vee uit landen, waar de politiever ordeningen niet voldoende zijn. Het is den veeboeren in hoofdzaak te doen om een ver bod op den invoer van vee uit Nederland. De strijd tusschen de Berlijnsche sociaal democraten en de bierbrouwerijen duurt nog steeds voort. Thans heeft een socialistisch comité de kroeghouders te Frierichsliage aangemaand een onderzoek in hunne kelders te doen instellen of daar nog bier van de geboycotte brouwerijen aanwezig is. Door eenige ingezetenen van Hannover was den keizer vergunning gevraagd tot het oprichten van een standbeeld van wijlen koning George V te dier stede. Van den minister van binnenl. zaken is op dat ver zoek een afwijzend antwoord ontvangen. B E L G I E. Een gisteren door het gouvernement ter tafel gelegd ontwerp stelt een invoerrecht voor van 25 fr. op 100 kilo margarine-boter, van 2 fr. op 100 k. haver, 1 50 fr. op 100 k. meel, 10 fr. op 100 k. geconserveerde groen ten, 3 fr. op 100 k. havermeel, en 30 fr, op 100 k. in blikken ingemaakte conserven, wild, vleesch en gevogelte. Ook op geweven sloffen worden verschillende invoerrechten voor gesteld. E N G E L A I D. Het Lagerhuis heeft het voorstel van den heer Rowlands, om de kosten van de Parle mentsverkiezingen uit de openbare fondsen te betalen, met 166 tegen 39 stemmen aan genomen. 'Namens de regeeiing had John Motley voorgesteld, de bestrijding dier kosten aan de plaatselijke besturen op te dragen. Op eene interpellatie in liet Lagerhuis, heeft de regeering geantwoord, dat zij niet wisj__.of de gestolen plannen voor een nieuw oorlogsschip aan de Amerikaansche marine waren verkocht. De minister van binnenl. zaken heeft eene commissie benoemd tot onderzoek van het gevangeniswezen. Herbert Gladstone is presi dent van de commissie, waarin ook eene dame zitting heeft. De hoop, dat de afgescheiden liberalen (unionisten) zich weder bij de regeeringspartij zoudeu aansluiten, is tot dusver ijdel gebleken. De hertog van Devonshire zeide Vrijdag in eene rede te Southampton, dat de houding der liberaal-unionisten onveranderd zou blijven. De genezing van Gladstone's oog gaat ge heel naar wensch en liet volkomen goed ge volg der operatie is feitelijk reeds verzekerd. De werkstaking onder de koetsiers van de cabs te Londen duurt voort en vele eigenaars van deze huurrijtuigen hebben het vak er aan gegeven. Zondag hielden de werkstakers eene demon stratie in Hyde Parkde opkomst was niet zeer groot. De voornaamste spreker was het Parlementslid John Burns. Hij maande de werkstakers aan vol te houden, omdat hun positie nooit zoo sterk was geweest als thans, nu de vereeniging 7000 leden telt. Terwijl de werkstakers slechts een verlies van enkele shillings daags leden, hadden de eigenaars reeds 10,000 p. st. schade. De gebruikelijke motie, waarin de mannen verklaren te zullen volharden, werd ten slotte aangenomen. De »Cab Proprietors' Association" heelt een manifest uitgegeven, waarin gewezen wordt op de billijkheid van de huur die de koetsiers moeten betalen, en een beroep wordt gedaan op alle weldenkende burgers, om beu te steu nen in den strijd tegen de tyraunie van de koetsiersvereeniging. Inmiddels treedt de justitie streng op tegen de werkstakers, die zich in woorden en daden te buiten gnau. Zoo werd een cabman ver oordeeld tot 3 p. st. boete, omdat hij een eigenaar had uitgescholden voor s bloedzuiger en sioeater" een andere koetsier kreeg 10 p.st, boete, omdat hij den eigenaar van zijn rijtuig had gedreigd. OOSTENRIJK. De audiëntie, die de Hongaarsche minister- p resident Wekerle Zaterdag bij keizer Frans Jozef bad, heeft geen r:nde gemaakt aan den onzekeren toestand in Hongarije. Een besluit werd niet genomen de keizer zou den minis ter-president Maandag- opnieuw ten gehoore ontvangen. De ctericalen zien hierin eene be vestiging van het gevoelen, dat de keizer niet geneigd zou zijn nieuwe magnaten te benoe men. Van officieuse zijde woidt evenwel verzekerd, dat Frans Jozef de aanneming van het wetsontwerp op het burgerlijk huwelijk door de Magnatentafel wenschten "dat het Huis het wetsontwerp in den loop van deze week zal aannemen. Het Hongaarsche Huis van afgevaardigden heeft nu ook de tweede der zoogenaamde kerkelijk politieke wetten aangenomen, name lijk liet ontwerp waarin bepaald wordt, dat voortaan de registers van den burgerlijken stand zullen worden gehouden door staats- I c ambtenaren. Het Huis heeft slechts een paar onbeduidende veranderingen gebracht in de redactie van het ontwerp. ITALIË. In de Kamerzitting van Maandag vroeg de lieer Imbriani, de regeering te mogen interpelleeren over de wijze waarop zij het Italiaansche element in den vreemde denkt' te beschermen. Hij hing daarna een sterk gekleurd tafereel op van de toestanden in Hon garije en Zevenbergen. De heer Crispi wei gerde echter, de interpellatie te beantwoorden. De heer Nicotera heeft Maandagavond een aanval van beroerte gehad. Zijn toestand is zeer onrustwekkend. PORTUGAL. De bevelhebbers der oorlogsschepen Min- dello en Alberquerque zijn uit Brazilië te Lissabon teruggekeerd, waar zij zich voor een krijgsraad zullen hebben te verantwoorden. S E R V I E. Het is thans zoogoed als zeker dat de regeering voornemens is eene vervolging in te stellen tegen de aanvoerders der radicale partij, wegens het smeden eener samenzwe ring tegen de dynastie. Eiken dag hebben nieuwe arreslatiëri en huiszoekingen plaats, zoowel te Belgrado als in de provincie. Tot dusver schijnt er echter niets gevonden te zijn, wat als grond voor de aanklacht zou kunnen dienen, maar voor de regeering is dat geen beletsel om zich voor eenigen tijd van hare politieke tegenstanders te ontslaan. De voormalige gezant te Petersburg Pasitch, die als hoofd der radicale partij geldt, heeft be slist verklaard, dat rer geen sptake hoege naamd is van eene beweging ten gunste van

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1