Binnenlanflsclïë~Berichten*. tot nog toe vreemdelingen daarvan streng zijn geweerd De zitting van den Badenschen Landdag werd Donderdag door den groothertog geslo ten. In de sluitingsrede wordt op het tot stand komen der inkomstenbelasting met enkele woorden gewezenvoorts betreurt de regeering het mislukken der hervormingsplan nen van de rijksfinanciën, wijst op den aan leg van spoorwegen, en spreekt de hoop uit, dot de intrekking der wet tot wering van geestelijke orden de zaak des vredes zal be vorderen. De voorstelten tot wijziging van het kiesstelsel zullen door de regeering in ern stige overweging genomen worden. In verscheidene giasslijperijen te Berlijn is het werk gestaakt, uit ontevredenheid omdat een der patroons weigerde een opzichter, die zich onaangenaam tegenover de werklieden aanstelde, te ontslaan. Ook in de kolenmijnen dreigt weer een werkstaking. In eene te Dortmund gehouden vergadering van 2000 mijnwerkers is beslo ten, met het oog op de voortdurende verla ging der loonen en stijging der kolenprijzen, eene algemeene ioonsverhooging te eischen van 20 pCt., met eene minimum van 3.50 mark daags voor de houwers en 3 mark voor de sleepers, afschaffing der twee cate gorieën van houwers, invoering van den achtuurswerkdag, met inbegrip van den tijd voor nederdalen, in- en ophalen uit de mijn, en benoeming vau de mijnbazen door het Oberbergambt, met vervanging van het pre miestelsel voor meerdere productie door ver hooging van loon. ESGELiïD. In het Lagerhuis heeft de heer Buxton gisteren medegedeeld, dat de regeering een telegram heeft ontvangen van sir Henry Loch, waarin hij als gevolg van zijn onderhoud met Kruger mededeelt dat de Transvaal geen per sonen van Engelsche nationaliteit meer wil verplichten bij de Transvaalsche krijgsmacht en genegen is eene overeenkomst te sluiten, waarbij Engeland ten aanzien van dat punt behandeld wordt op den voet der meest be gunstigde natie. Voorts is de Transvaal gezind, de tegenwoordige overeenkomst betreffende Swaziland met zes maanden te verlengen. Naar uit Malta aan de Times gemeld wordt, heeft een zekere professor Stiion eene revolver afgeschoten op den Italiaanschen consul-gene raal, wiens toestand hopeloos is. De zaak heeft geen politieke beteekenis. B S L A N D. De regeering heeft de door het ministerie van financiën ontworpen naastings-voorwaar- den van den Losowo-Sebastopol-spoorvveg goedgekeurd. OOSTENK IJ JE. Een gerucht wil, dat ook een komplot tegen den keizer zou zijn ontdekt. In den Hofburg te Weenen zouden drie Czechen zijn gevet, verzekeren, maar in waarheid dacht ik alleen aan mijn eigen leed. «Hebt gij geen rechtsgeleerde geraadpleegd vroeg ik. «Hij had er niets aan kunnen doen, daar 't fortuin niet vóór mijn huwelijk op mij was overgegaan." «Maar veronderstel eens, dat het geheele verhaal onwaar werd bevonden en dat miss Stuart niet dood waswat dan Zij barstte in een harden, schamperen lach uit. «Gelooft gij, dat hij bij mij zou zijn gekomen, als hij niet volkomen zeker van haar dood ware geweest Het fortuin wilde hij bemachtigen, en leefde zij nog, dan behoorde het haar toe. Het is mij ook volkomen onverschillig wie van de twee het bezit Het eemge wat ik verlang is wraaken daarna te sterven." «Mevrouw Darvill," zeide ik, «gij hebt mij zeer verplicht door mij deze inlichtingen te geven. Toen ik bij u kwam, wist ik zeer weinig van den heer Darvill en van miss Stuart. Nu die dolken onder hun kleeren verborgen had den. Heden vertrekt keizer Frans Jozef naar Zuid-Tyrol, waar hij eenige dagen zal ver toeven. Door de politie zijn bijzondere voor zorgsmaatregelen genomen voor de veiligheid des keizers, vooral met het oog op de rumoe rige Italiaansche irredentisten, die daar wonen. Het doel van 's keizers reis is een bezoek te brengen aan keizerin Elisabeth, die tot her stel van gezondheid in Tyrol vertoeft. ZWITSERLAND. In den Nationalen Raad heeft de afge vaardigde Joos het voorstel ingediend dat de regeering zich met andere industrie-staten in verbinding zai stellen om te trachten tot een internationale fabriekswetgeving te geraken. ITALIË. De Kamer van afgevaardigden heeft gisteren de gezamenlijke finaneieele voorstellen der regeering aangenomen met ISO tegen 74 stemmen. Aan het slot der Kamerzitting van Woens dag werd door den minister van buitenland- sche zaken, baron Blanc, lof toegezwaaid aan de Fransche autoriteiten voor hunne houding ten opzichte der ongeregeldheden in verschei dene plaatsen van Frankrijk. Daarbij werden wel Italianen gekwetst en hun huizen ge plunderd, maar er is niemand gedood. De regeering doet echter al het mogelijke om deze volksopwellingen te keer te gaan, ver scheidene politie-agenten werden daarbij ge wond. De geruchten, omtrent het vermoor den van Italiaansche ambtenaren verspreid, zijn ongegrond. De minister is overtuigd dat het Italiaansche volk de rustige en waardige houding zal bewaren die het tot nog toe aan nam. De afgevaardigden, die de regeering over deze kwestie ondervraagd hadden, verklaar den zich volkomen voldaan. Uit Rome verneemt de Times dat Italië het initiatief genomen heeft tot een voorstel aan de mogendheden om ;te .anarchisten onder internationale bewaking ve stellen, met een Europeesch informatie-bureau te Genève. Te Rome is, naar de Capitals mededeelt, een wijdvertakte samenzwering van anarchis ten ontdekt. De politie nam 38 «mannen van de daad" in hechtenis, daaronder be vinden zich drie anarchisten, die een komplot smeedden tot het plegen van een aanslag op het gebouw der Kamer. De politie te Rome heeft ontdekt dat Cesa- rio, toen hij te Milaan verblijf hield, als tus- schenpersoon dienst deed om de briefwisseling der anarchisten te bezorgen, van 1890 tot '93. Alle anarchistische geschriften en brieven die in beslag genomen zijn, dragen het adres Santo Cesario, poste restante, Milaan. Te Turijn, waar voortdurend uit Frankrijk vluchtende Italianen doortrekken, is Woens dagavond een groote troep volks door de hoofdstraten getrokken, eischend dat alle weet ik veel meer, en wat éen punt betreft, zelfs meer dan gij." «En wat is dat vroeg zij levendig. «Dat miss Stuart niet dood is." «Malligheid!" riep zij driftig. »Ik heb het uittreksel van het kerkregister met eigen oogen gezien. Zij overleed ergens in Doitschland." «Dat geloof ik gaarne, en het eerste certificaat van haar overlijden was echt, want ik ken den dokter, die haar dood constateerde. Maar later bleekdat zij slechts schijndood was ge weest." Met wijd geopende oogen zat mevrouw Darvili mij aan te staren. «Hoe vreemd," zeide zij wantrouwend. «Zijt gij daar zeker van «Volkomen zeker, want ik bevond mij juist in dien tijd te Grenzstadt." «En zij leeft dus nog 7" «Een week geleden leefde zij tenminste nog, dit zag ik uit een brief, dien ik uit Grenzstadt ontving." «Dan bezit zij het fortuin, en niet hij." rouwvlaggen ingenomen zouden worden. Aan dezen eisch werd overal voldoening gegeven. Een tegen het Fransche consulaat beraamde betooging werd door de politie in de kiem gesmoord, zoodat geen verdere wanordelijk heden zijn voorgekomen. SPANJE. De Senaat heeft de overeenkomst met de Spaansche bank bekrachtigd, welke de uitgifte van 333 millioen peseta aan schatkistbil jetten voor den tijd van zes maanden zal ten gevolge hebben. Uit Barcelona wordt bericht, dat de Spaan sche regeering onlangs de Fransche waar schuwde, dat op een vergadering van anar chisten in Algerië gehouden, was besloten president Carnot te vermoorden. PORTUGAL. De regeering en de Afrikaansche telegraaf- maatsclmppij hebben een overeenkomst ge sloten voor den aanleg van een telegraafkabel, waardoor Kaïro en Kaapstad zullen worden verbonden. De politie te Lissabon heeft de hand gelegd op zes Spanjaarden, die beschuldigd worden biljetten te hebben aangeplakt, waarin gezegd wordt dat Ravaehoi, Vaillant en Henry door Santo, den moordenaar van president Carnot, zijn gewroken. T U R K IJ E. Naar de Daily News uit Konstantinopel verneemt, is, op de verzekering dat de ka nonnen de Engelsche regeering toebehooren, aan het Engelsche stoomschip Science ver gund, zijne reis door de Dardanellen voort te zetten. AFRIKA. Uit Pretoria verneemt de Times dat sir Henry Loch naar Kaapstad terugkeert zonder Johannesburg aan te doen, en in zeer vriend- schappelijken geest van president Kruger scheidt, die sterk de door enkele leden van het Kaapsche parlement tegen Loch gerichte aanvallen afkeurt, Krugers verklaring aan de deputatie uit de burgerij dat hunne vader landlievende uitingen hun recht geven op het verkregen van dezelfde rechten als de stamburgers bezitten, heeft eenen zeer gunsti- gen indruk gemaakt. Van de 156 te Pretoria voor den krijgsdienst aangeworven jongelieden waren slechts 13 Engelschen en 43 van andere nationaliteit. De meesten gingen vrijwillig. Heulers bureau meldt dat uit Kaapstad uit goede bron gemeld wordt, dat de bestaande Swaziland-overeenkomst hernieuwd is. Aan de Times wordt uit Kaapstad geseind dat de Volksraad van den Oranje-Vrijstaat met algemeene stemmen eene resolutie heeft aangenomen, verklarend dat de wenschen der Transvalers in zake Swaziland ingewilligd be- hooren te worden, omdat dit de harmonie tusschen de verschillende staten in Zuid- Afrika zou verzekeren. «Zij behoorde 't misschien te bezitten, maar zij is in tegendeel zeer arm." «Des te beter," zeide mevrouw Darvill wraak zuchtig. Zij scheen al de gevolgen van dit verbazende nieuws te willen doorgronden. «Nu begin ik de zaak te begrijpen, mijnheer Lindleyzij heeft u in haar netten weten te lokken. Gij zijt verliefd op dat lage wezen. Zie, gij kunt het niet ontkennen. «Ja, ja, nu begrijp ik alles. Hij dacht, dat zij dood was, en tot het leven teruggekeerd, zocht zij iemand anders. Zij heeft u weten te betooverenmaar ik heb h nu uit haar netten gered, niet waar? Gij kunt nu niet langer wenschen met zoo'n slecht schep sel te trouwen. Het is ook onmogelijk, want zij is reeds gehuwd. «Alles wat gij mij verteld hebt, mevrouw, is zoo vreemd en onverwacht, dat ik eenigen tijd zal noodig hebben om er over na te denken." «Maar gij zult mij toch helpen dien schelm op te sporenriep zij levendig. «Gij hebt mij dit in uw brief beloofd, en daarom heb ik u dit alles verteld. Spoor hem voor mij op, ver uit Marokko wordt aan JSavas gemeld dat 600 ruiters van den stam der Hajejhna's der stad Fez hebben aangevallen. Zij werden teruggeslagende aanvoerder der bende is gevangengenomen. AMERIKA. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld dat Equa- dor zijne marine versterkt. Naar uit Rio Grande do Sul wordt ge meld, is aan de troepen van Saraiva eene nederlaag toegebracht. SCHIEDAM, 30 Juni 1894. In de antirevolutionnaire Nederlander leest men het volgende: De Middelb. Ct. deelt een bericht mede, dat door andere bladen is overgenomen, waarin het blad zegt, dat het van goed ingelichte zijde vernam, dat ondanks de tegenspraak van Da Nederlander en ondanks de tegenwoordigheid van den hoofdredacteur van dat blad, jhr. mr, A. F. de Savornin Lobman, op de laatstge houden aandeelhouders-vergadering van Da Zeeuw alle besluiten met 9 tegen 7 stemmen genomen zijn in democratische richting, de richting door De Standaard vertegenwoordigd. Dit bericht is, door wien het het eerst verbreid heeft, uitden duim gezogen. Het hoofdbestuur van het »Ned. Bijbel- Genootschap" heeft titel en proefblad rond gezonden van een merkwaardige uitgavehet «Evangelie van Johannes" in het zoogen. Braille-schrift, het puntenschrifl voor blinden. Het bijbelgenootschap heeft de gelegen heid geopend een evangelie in blindenschrift in eigendom te verkrijgenhet werd daartoe in staat gesteld door de firma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem, die het boek drukte op een wijze, welke alle aandacht en bewon dering verdient. Tot hiertoe werd het Braille öf slechts op éen zijde van het papier ge drukt öf aan de twee zijden, maar zoo, dat de regels van de vóorzijde tusschen die var» de keerzijde geplaatst werden. Na langdurige proefnemingen, waarbij tal- iooze bezwaren moesten overwonnen worden, is genoemde firma er in geslaagd een druk- methode te vinden, waarbij de rebels der voor- en keerzijde van het papier in elkander vallen. Zoodoende wordt veel minder papier vereiseht, hetgeen prijs en omvang der boe ken aanmerkelijk doet verminderen. De druk mag, zoowel op zich zelf als in vergelijking met hetgeen elders is geleverd, bijzonder duidelijk heeten, en het papier heeft de anders kwalijk te vereenigen, maar hier onontbeer lijke eigenschappen van hardheid en taaiheid. Door dit alles is een resultaat verkregen, dat, naar het oordeel van deskundigen, alles in de schaduw stelt wat in het buitenland ten deze werd bereikt. Dit evangelie is in heel linnen band voor der zal ik mij zelve wel weten te helpen." «Ik ben even verlangend hem te vinden als gij, maar denk nu niet aan een persoonlijke wraakneming, gij zoudt daardoor in nog grooter ellende geraken. Laat hem liever aan mij over." «Tracht hem te vindenalleen maar te vinden het overige zal vanzelf volgen. Kan eene vrouw nog ellendiger worden, dan ik ben?" Zij wierp zich op de canapé en barstte in luid snikken uit. «Mevrouw Darvill", hernam ik, «voor bet oogenblik zal ik u vaarwelzeggen, maar weldra zult gij van mij hooren. Nogmaals bedank ik u voor de inlichtingen, welke gij zoo vriendelijk waart mij te geven." Zij antwoordde niet, maar zag mij aan roet een vage uitdrukking in haar oogen. Ik verliet zoo spoedig mogelijk de kamer en haastte mij uit dit treurige huis te komen. Wordt vervolgd,)

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 6