DAGMEID, De Azia-Tb-oÉrmig JMEE" t-. Ivoor-, Zee-enRMervisch. Bijouteriekraam i krimpzalm, Maiinale Besctait- ea Broolalteij. B. Lourens, Hoogstr., Schiedam. T. J. Putters, Singel, Schiedam. ld Puik beste gerookte ZALM, Stoof- en Bakpalïng, Puike Nieuwe ZOUTEVISCÏÏ, GROENE HARING, fTIBTOORT ZOON. Binnenlandsche Berichten. Letteren, Kunst en Wetenschap, Gemengde Berichten. Land- en Tuinbouw. Armenzorg. Stedelijk Nieuws. Tp VÉRTEN TIEN." heeft liare uitmuntende THEE SOORTEN onder het merk verkrijgbaar gesteld hij GEPELDE GARNALEN, Nieuwe Hollandsclie SMIT, Broersveld. alleen op vreedzame wjjze bemiddelend op treden. De regeering heeft een specialen zaakge lastigde naar Seoel gezonden om met den Japanschen gezant aldaar een onderhoud te hebben. SCHIEDAM, 4 Juli 1894. De feestelijkheden in den tuin der Ofïïcie- ren-Vereeniging, ten behoeve van de jeugd georganiseerd, hebben het gewone verloop gehaddat iszij hebben aan honderden ge not verschaft. Door het heerlijkste zomerweder 'begunstigd, heeft Zondag het oplaten van luchtballons plaats gehad. Een daarvan is te Hof-van-Delft belandde parachute van een ander is dicht brj de plaats van opstijging neergekomen. De wedstrijden op Maandag en Dinsdag gehouden, blijken nog steeds in den smaak van de jeugd te vallen ten minste er is weder dapper gekampt, en onder hen, die niet meededen, was een even opgewekte geest; velen herinnerden zich zeker nog den tijd, toen zij op dezelfde plaats kampten om een prijs In het kort, de vereeniging heeft haar leden weder een paar gezellige, vroolijke kermisdagen verschaft. De heer Spriet verzoekt ons te melden dat hij aanstaanden Vrijdag, des middags te twee ■uur, de leerlingen uit de hoogste klasse van alle scholen voor kosteloos onderwijs alhier tot een gratisvoorstelling uitnoodigt. Mochten ook kinderen van meer gegoeden die voorstelling willen bjjwonen, dan kunnen deze daarvan gebruik maken tegen betaling van den halven entreeprijs van gewone kinder voorstellingen. We twijfelen er niet aan of van dit vrien delijk aanbod van den heer Spriet zal een dank- baat gebruik worden gemaakt. De gewone audiëntie van den minister van marine zal op Vrijdag den 6a dezer niet plaats hebben. De leden der Provinciale Staten kwamen gistermiddag uur in de afdeelingen bijeen tot onderzoek van de provinciale begrootiDgen en verdere naar de sectiën verzonden voor ttellen. Blijkens de thans in de Handelingen der Tweede Kamer verschenen, mededeeling van den minister van koloniën omtrent de expe ditie naar Lombok, berichtte de minister, dat op 3 Juli de expeditie van Soerabaya zou vertrekken. In de heden te Rotterdam gehouden ver gadering van stemgerechtigde deelhebbers der «Nederlandsche Handelmaatschappij" zijn herbenoemd tot commissaris de heerA. de Monchy en tot commissaris-plaatsvervan ger de heer A. P. Ebeling. Naar men mededeelt, is de houding van het grootste deel der bevolking van Monster, dat katholiek is, gericht tegen de godsdien stige overtuiging van den directeur van het vroegere telegraafkantoor. Deze heeft hoe wel tevergeefs beproefd de Ned.-herv. gemeente aldaar tot de doleerenden te doen overgaan, terwijl hij een christelijke school hielp tot stand brengen. Hoewel het dank zij de tegenwoordig- heid van de militaire macht Zondag niet 'Öitot daden kwam, acht men de vrees niet on- gewettigd, dat zich de standjes zullen her balen", Dit bleek Maandag opnieuw toen om i uur de met klokgelui aangekondigde afle zing plaats had van een publicatie des bur gemeesters. De «boodschap aan de burgerij", waarin het voorgevallene werd betreurd en het verzoek uitgesproken om de orde te be waren, werd met hoongelach en geschreeuw begroet. Het door enkelen, door de opheffing van het telegiaafkantoor, ondervondeh nadeel en de vrjj sterke politieke en geloofsoneenigheid, die met dit voorval meer op den voorgrond is getreden, houden de gemoederen nog zeer in beweging. Te Monster is de rust teruggekeerd. Alleen des avonds moeten politie en huzaren samen scholingen beletten. Men is nog altijd zeer verstoord op de raadsleden, die als de oor zaak worden beschouwd van de verplaatsing van het telegraafkantoor en meerendeels te Poeldjjk wonen, zoodat zij niet zoozeer het ongerief gevoelen van tijdverlies en extra bodeloon voor de overbrenging van telegram men naar 's-Gravenzande. Handelaren te Monster moeten zelfs bereid zijn een huis voor telegraafbureau voor het rijk beschik baar te stellen. De huzaren zijn gisterochtend naar Den Haag teruggekeerd. (2V, R. Ct In de gisteren te Utrecht gehouden alge- meene vergadering van den Nederlandschen Politiebond werden uitvoerige discussién ge voerd over de zaakTuinenburg, over onwet tige benoemingen, over het door Tuinenburg op zijne kosten ter vergadering doen overko- komen van leden uit Zeeland en Friesland om voor zijn voorstellen te stemmen, en voorts bleek dat nog in het bezit van den penning meester is een hypothecaire inschrijving, groot f2000; voorts f1331 aan inschrijvingen op een spaarbank en f 300 aan contanten. Ten slotte werd eene motie aangenomen, waarin wordt uitgesproken dat de bond niet behoeft te vallen, indien er uitzicht bestaat dat de bond in de toekomst de verplichtin gen jegens de verzekerden kan vervullen, terwijl verder vertrouwen wordt uitgesproken in het tegenwoordig bestuur, en bepaald wordt dat de fondsen van den bond voortaan zul len worden belegd in hypothecaire inschrij vingen of inschrijvingen op het Grootboek, de stukken te deponeeren op de Nederlandsche Bank, en dat onder berusting van bestuurs leden nimmermeer een bedrag aan geld zal mogen zijn, dan waarvoor deze voldoenden borgtocht zullen kunnen stellen. In beginsel is dus besloten, den bond te doen voortbestaan. Er werd met 59 tegen 25 stemmen be sloten een bedrag van f 1000 ter beschikking van den Amsterdamschen officier van justitie te stellen ten dienste der opsporing van den voortvluchtige. 's-Gravenhage. Gisteravond is generaal Francisco-Costa-Garcia, bijzonder gevolmach tigde der Vereenigde Staten van Venezuela, metzjjn zoon in het «Hotel den Ouden Doelen" alhier aankomen, alwaar hij zijne appartemen ten heeft besteld en hij reeds sedert eenige dagen gewacht werd door den eersten secre taris van de missie, den heerN. Yeloz-Goiticoa. Zooals men weet, komt Z.Exc. de goede be trekkingen van vriendschap herstellen tus- schen zijn land en het onze, waartoe van beide kanten de levendige wensch gekoesterd wordt. Onmiddellijk daarna zal de bijzondere zending overgaan in eene legatie der eeiste klasse. Zoowel voor de handelsbetrekkingen met Nederland, maar vooral met Curasao, is het herstel vaD de offieieele betrekkingen met Venezuela van groot gewicht en het voort duren der goede verstandhouding hoogst gewenseht. De ontvangst van den secretaris door den minister van buitenlandsche zaken, jhr. Roëll, was zeer welwillend. Gisteren is alhier aangekomen een gezel schap van twintig chefs en hoofdambtenaren van de Fransche spoorwegen, die te voren te Rotterdam de havenwerken hadden bezich tigd. Ook verschillende andere plaatsen in ons land, o- a. Hoek-van-Holland, zullen door hen bezocht worden. Bij het afbreken van een ouden muur voor het leggen der grondwerken van bet café Riche, op den hoek van de rue Léopold en de rue de l'Ecuyer te Brussel, op de plaats waar vroeger het klooster der Dominicanen stond, is een rijke vondst gedaan van ongeveer 250 zilveren en koperen munten, waaronder verschillende uit Holland, Geldeiland, Utiecht, enz., meerendeels uit de 15e eeuw. Te Neupest, eene voorstad van Pest, heeft een groote brand 25 gebouwen van de ledtu fabriek van Julius Wolfner in de asch gelegd, benevens 20 andete gebouwen, waaronder het raadhuis en eene school. Een aantal menschen vonden den dood in de vlammen, o. a. de stedelijke com mandant Arnbos 20 personen werden gekwetst. De schade wordt op anderhalf milhoen florijnen begroot. Te Adelaide (Austialie) is Vrijdag een zekere Nestier, beschuldigd een groot aantal valsche bankbiljetten te Hamburg nagemaakt te hebben, aan boord van de stoomboot Salter derNoord- duitsche Lioyd, toen dit vaartuig de haven binnenvoer, in hechtenis genomen. Bij hem weiden 1500 Etigelsche banknoten vau 5 p. st. gevonden, welke waaischtjnhjk valsch zijn. Nestier zal aan boord van de stoomboot in hechtenis blijven en naar Hambui g teruggebracht worden. De arrestatie geschieddde op aanwijzing van de beambten der Bank van Engeland. Volgens de Electrical Ravictu zijn van de 17 Tiausatlantische kabels slechts 7 bruikbaar. Die 10 unbruikbaie kabels vertegenwoordigen een in de zee begraven schat van 75 millioen gulden 1 Tengevolge van het verbod van invoer van varkens in Duitschland slaat de hundel in dat artikel in het westelijk gedeelte van Noord-Bia- bant plotseling stil. Werden eenige weken gele den in die streken honderden vette exemplaren voor Keuiscbe slachterijen gekocht, thans heeft dit geheel opgehouden. De prijs is hierdoor ge- gedaald, men betaalt met meer dan 37 a 40 ct. per kilo levend. In de afgeloopen maand werden uit Nederland langs het grensstation Rozendaal naar het bui tenland verzonden 5222 stuks vee, tegen 5271 in Juni 1893. Toen de heer Boerkamp, pastoor te Ylaardin- gen indertijd zijn 50-jaiig priesterfeest herdacht, wensehle hij vour zich zelf geen geschenken, maar gaf hij het verlangen te kennen dat alle giften zouden worden bestemd voor het stichten van een R.-k. oude mannen- en vrouwenhuis. Aan dat verlangen werd voldaan, en het gebouw is dezer dagen gereed gekomen sn thans ter alge- meene bezichtiging gesteld. B U R G E U L U K F. STAND. Geboren t 2 Juli. Johannes Bernardus, zoon van A. P. Jeup en H. C. M. Bijtenhoorn, Grof baan. Lieving, zoon van F. W. Reet man en C. de Zanger, jKonijnenluurt. 3. Antonetta en Hendrika, dochters van J. Dries en C. P. van der Ree, Jacobastraat. Hendrikus, zoon van J. van Breukelen enJ. "Warmerdam, Noorderstraat. Margaretha Maria Elisabeth, dochter van "W. L. Leenderts -en H. M. Bexterman, Broers veld. Overleden: 3 Juli. Sara Cornelia van der Mark, oud 85 jaar, wed. van J. de Bruin, 'Hoogstraat. Johannes Mattheus Arnoldus Beuraers, oud 5 jaar, Maasstraat. Voor de vele bewijzen van deelneming, zoo van hier als van elders ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, PIETER VLUG, betuigen wij onzen hartelijken dank. Mede nament Kinderen, Rehutod- en Kleinkinderen, Schiedam, Wed. P. VLUG— 4 Juli 1894. Wessels. Door omstandigheden genoodzaakt zijnde mjjne ZAAK alhier te sluiten, breng ik, alvorens de stad te verlaten, aan mijne begun stigers mijnen hartelijken dank. J. M. SMORENBERG. Schiedam, 4 Juli 1894. Mevrouw VAN EMDEN, sigarenfabriek Lange Haven, vraagt tegen IS Juli E IS BI die netjes en zindelijk in haar werk is wasch buitenshuis. ls met een groote collectie gearriveerd op de KERMIS en Is ge plaatst in de L1H(!Ë KEBK- S TRA AT, 2e Kraam van af de Poffertjeskramen. HANDEL, IN Dagelijks versche blliyke prijs. uitgesneden 50 Cents per ons. PB IKE VETT E ALSMEDE van af beden verkrijgbaar LHollandsch goed), heden 30 Cents per Vs kilo, voorhanden bij aanvoer, voor verzen ding aanbevolen. Zich beleefd aanbevelende, NIEUWE HAVEN', G No. 5. XAAN BASISCHE TAFELBESCHUIT. HAAGSCHE BESCHUIT. ONTBIJTBESClIUÏT. AN'IJSBKSCIIUIT. I.ANGE en XOETE BESCHUIT. BESCSaUlTBOLLEN. Eenige Bakkerij, waar alles dagelijks \ersch wordt geleverd.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 3