A". 1894. Vri dag 6 Juli. N°. 8567. KENNISGEVING. Bulteiilaudsclic Berichten. Achtenveertigste Jaargang. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, VERNÈOH ITGEVEH: .L ODÉ. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per poi>t, door het geheele Rijk Wonderlijke noramers inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie dam Gezien het verzoek lo. van de firma GEBRs. VAN DER VEL DEN om vergunning tot uitbreiding harer branderij aan de Willemskade no. 1, kadas ter sectie L no. 627, door plaatsing daarin van een stoomwei ktuig van 4 paardenkracht en ketel met een vei warmingsoppervlak van 5 M', ter vervanging van het bestaande stoom werktuig met ketel 2o. van C. A. BEUKERS om vergunning tot uitbreiding zijner branderij aan de St.-Anna-Zusterstraat no. 21kadaster sectie A no. 1181, met een stoomwerktuig van 3 paardenkracht en kefel met een verwarmings- oppervlak van 2 II1. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den Oden Juni 1875 Staatsblad n". 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den lOden Juli a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, voor het tijd stip hiei boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5den Juii 1894. Burgemeester en loethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris f 1 N K RIJ E. Ia den Senaat werd de boodschap van den president voorgelezen door den minister van justitiezij werd levendig toegejuicht. Onmiddellijk nadat Dinsdag in de Kamer van afgevaardigden de boodschap van den president door den heer Dupuy was voorge lezen zij werd alleen door het Centrum luide toegejucht had een ongewoon storm achtig tooneel plaats. Het waren de socia listen die er aanleiding toe gaven. De heer Vaillant was naar de tribune ge gaan om het voorstel te doen, een commissie te benoemen, belast met het opstellen van een antwoord op de boodschap van den president, maar het grootste gedeelte der leden verzette zich er tegen, dat deze afgevaardigde zijn voor stel voorlas. De socialisten protesteerden op hun Beurt en het scheelde weinig of de discussion ware op vechtpartijen uitgeloopen. De heer Dupuy besteeg nu de tribune om te zeggen dat de regeering het voorstel van den heer Vaillant bestrijdt. De socialisten hieven zulk een gebi ul aan, dat de woorden van den t 1.85. 2.50. 0.10. B B KG A II: BOTGRSTBAAT, E 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels inet inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone -egel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. minister-president onverstaanbaar werden. Nadat dit schandaal een kwartier geduurd had, slaagde de voorzitter er in, de prealabele kwestie in stemming te brengenzij werd met 450 tegen 77 stemmen goedgekeurdte midden van een oorverdoovend tumult. Toen de heer Dupuy er niet in slaagde zich verstaanbaar te maken, deed hij een beroep op den waarnemenden voorzitter der Kamer, den vice-president De Mahy. Deze kwam echter niet tusschen beide, waarop de minister-presi dent naar zijn bank ging en den voorzitter toeriep »Gij presideert niet, gij doet noch de regeering, noch de tribune eeibiedigen". De heer De Mahy vergenoegde zicli met te zeg gen Praat niet langerluister naar den spreker". Het gerucht liep dat tusschen de heeren De Mahy en Dupuy een tweegevecht zou plaats hebben, maar dit vermoeden schijnt ongegrond te zijn. De ministers hadden reeds dadelijk na den dood van Carnot besloten b\j de Kamers een voorstel in te dienen om aan zijne weduwe een jaargeld toe te kennen, als blijk van nationale erkentelijkheid wegens de diensten door haren man den lande bewezen. De minister-president heeft mevr. Carnot kennis gegeven van dit voornemen. Deze was zeer getroffen en erkentelijk voor dit aanbod; maar zij wees het van de hand, en dit geschiedde zoo riadiukkelijk, dat de heer Dnpuy het raadzaam vond er niet verder op aan te dringen. Ten teelten van rouw zullen de nationale feesten te Parijs op 14 Juli dit jaar niet plaats hebben, evenmin als de wapenschouwing te Longchamp. De gelden die jaarlijks voor die feesten beschikbaar gesteld worden, zullen dit jaar onder de armen verdeeld worden. Naar gemeld wordt, heeft Casimir Périer onder verscheidene dreigbrieven, die hij dezer dagen ontvangen heeft, er een gevonden van dezen inhoud »Vóordat veertien dagen zyn verloopen zult gij vermoord zijn." De presi dent der republiek heeft niet veel aandacht aan deze en de andere bedreigingen geschon ken. Maar de brieven zijn niettemin aan den prefect van politie gezonden. Op eene min of meer afgelegene plaats in de wijk St. Honoré werd Maandag het volgende biljet aangeslagen gevonden: ïPérier komt om het leven evenals Carnot oin het leven gekomen is. Alles wordt voorbereid. Weldra zullen wij den dag opgeven, gelijk wij den dag van Carnot's moord opgegeven hebben". Volgens een gerucht, was kort vóór den moord van Carnot op dezelfde plaats een biljet met deze woorden aangeslagenïDen 25sten Juni zal Ei ankrijk weenen." De politie echter houdt het nu aangesla gen biljet voor een kwajongensstreek. Te Valence is een man gevangengenomen, die verklaard heeft dat Casimir Périer er ook aan zal moeten gelooven. Voorts heeft de man oproerige kreten aangeheven en eene revolver op een soldaat gelost, doch zonder hem te raken. De anarchist Meunier zal 25 of 26 dezer voor het hof van assises der Seine verschijnen. Te Varenne Saint-Hilaire is een anarchist gearresteerd, een tuinman Léger genaamd, in wiens woning een bom gevonden werd. Op de place Blanche te Parijs zijn twee met dolk en pistool gewapende anarchisten in hechtenis genomen. Te Nice zijn gisteren vijf Italiaansche anar chisten gearresteerd. D I I S C 11 I i S D. Naar het heet, zal de Pruisische minister president, graaf Eulenburg, zelf naar Sieeswijk gaan, om een onderzoek in te stellen in zake de uitzetting der Deensche tooneelspelers. Volgens de Novoye Vremya zal den 9n Juli te Berlijn eene internationale spoorvvegcon- fei'entie bijeenkomen, tot het bespreken van maatregelen betreffende het Duitsch-Russische spoorwegverkeer en het verkeer met Neder- landsche, Belgische en Fransche lynen. Het journalisten-congres te Hamburg heeft eene motie aangenomen, waarbij verklaard wordt dat aan de pers dezelfde rechten be lmoren te worden toegekend als aan alle staatsburger», waar het de bespreking van publieke aangelegenheden in 't algemeen be lang geldt. Tegen de beperkte opvatting daar van door den rechter werd geprotesteerd. ENGELAND. Maandagavond is in beide Huizen van het Parlement het antwoord voorgelezen van de koningin op het adres, waarbij haar verzocht werd, ook namens het Parlement aan de Fransche regeering deelneming te betuigen met den dood van president Carnot. Het luidtsik bedank het Huis voor zijn adres ik deel de diepe smart en verontwaardiging, welke gij naar aanleiding van den moord op den president der Fransche republiek hebt uitgesproken ik zal aan de Fransche regee ring doen weten hoezeer gij evenals ik, met afschuw vervuld zijt over die schandelijke misdaad en aan de familie van wijlen den president en aan het Fransche volk uwe toe genegenheid mededeelen." Sir Edw. Grey verklaarde Dinsdag in het Lagerhuis, in antwoord op eene interpellatie, dat vóór de onderteekening van het verdrag met den ICongostaat de mogendheden niet zijn geraadpleegd, omdat de regeering niet ver wachtte dat een harer zich daardoor zou be nadeeld achten. De conservatieve oud-minister en tegen woordige leider in het Lagerhuis, de heer Balfour, heeft aangeboden bemiddelend op te treden tusschen de werkstakende Scliotsche mijnarbeiders en hunne patroons. Dit is aan genomen en men verwacht voor dezen staats man van zijn bemoeiingen hetzelfde succes als destijds de ministers Rosebery en Asquith bij het vervullen van een dergelijke taak mochten verwerven. OOSTENRIJK. Keizer Frans Joz f heeft Dinsdag te Trente verschillende openbare instellingen, alsmede de nijverheidstentconstelling bezocht en be gaf zich daarna per rijtuig naar Carnpiglio, Allerwegen werd hij hartelijk toegejuicht. Het Hongaarsche Magnatenhuis is Dinsdag uiteengegaan tot 25 dezer. Op een der begraafplaatsen te Praag hebben Zondag ongeregeldheden plaats gehad. Tal rijke groepen verzamelden zich rond de gra ven van Mrva en andere ter dood gebrachte leden van het geheime genootschap Omla- dina en wilden daar oproerige liederen zingen en opruiende opschriften neerleggen. De politie moest handelend optreden om de begraafplaats te doen ontruimen, waarbij eenige personen werden in hechtenis genomen, onder wie twee jongelieden die met dolken gewapend waren. Drie jonge samenzweerders hebben dezer dagen te Praag terechtgestaan. Het waren drie knapen van omstreeks 16 jaar, die een geheim genootschap, de »Zvvaardvereeniging", hadden gesticht. Twee werden tot 5 jaar en een werd tot 4 jaar gevangenis veroordeeld, wegens majesteitsschennis en verstoren van de open bare rust. ITALIË. Tengevolge van den toestand der Italiaan sche kolonie te Rio Janeiro zond Crispi, naar de Triluna meedeelt, bevelen aan de Italiaan sche legatie aldaar om met groote kracht op te treden. De minister-resident Tugini gaat heden van Rio Janeiro scheep naar Rome, de legatie achterlatende. Nobili voegt er bij dat, daar de Braziliaan- sche regeering het voorstel van de Italiaan sche om alle zaken aangaande de Italiaan sche onderdanen aan het scheidsgerecht van de Vereenigde Staten te onderwerpen wei gert, Crispi met alle kracht zal handelen. Het blad deelt mee dat twee oorlogsschepen naar Rio Janeiro zullen gaan om de eischen der legatie te ondersteunen. Te Genua zijn twee Fransche anarchisten, bakkersgezellen uit Cette waar de moorde naar Caserio gewerkt heeft gevangenge nomen. Dinsdagmorgen is te Turijn een leerlooier door dolkstooten vermoord gevonden. Men meent hier weder met een anarchistische wraakoefening te doen te hebben. Te Livorno heeft een groote menigte de sterfkamer bezocht waar het lijk van den heer Bandi ten toon gesteld ligtde bewijzen van sympathie zijn ontelbaar. Men beeft den dolk waarmede de lieer Bandi vermoord werd teruggevonden; maar hoewel er tal van perso nen in hechtenis genomen zijn, heeft men nog geen spoor van den moordenaar kunnen vinden.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1