verkoop™. iliiiiilier-lüjwieleit JAC8. MAK, JosejSins Helena Carolina Beans», voor Dames en Heeren, Gemengde Berichten. PER TEL EG 11A AF. S t, e (1 c I ij k N e u w s. ADVEBTENTIEN. FRANK KOOL, A. K. BEAUSAR. L. A. BEAUSAR. D. M. BEAUSAR—Gips. A. T. BEAUSAR. BINTEN, PLANKEN, DEUREN, RAMEN, BRANDHOUT enz, Openbare rij willig'e zij 11 algemeen Lekend als de Leste. Schie 90-94, ScLiedom. even bij hem aan te komen en hem niet 200 hopeloos te laten zitten. Op zich zelf zou de inhoud van dezen brief niet vermeldenswaard zijn, ware het niet, dat op een der zijden 16-maal, boven en naast «Skaar de naam H. de Jong is geschreven en daarboven de nagebootste handteekening van den heer Hurrelbrinck. Ook heeft De Jong zijn verdediger het voorstel gedaan, hem eeo biographie van zijn twaalfde jaar af te leveren. Mr. Hurrelbrinck had dan slechts een boek daarover te schrij ven, hetwelk een enorm succes zou hebben. De winst zou tusschen hen beiden verdeeld worden. Gelijk zich verwachten liet, heeft mr. Hurrelbrinck het aanbod afgewezen. Een heer, die voor pleizier eenige dagen in Amsterdam logeerde, viel van de trap eener woning op de Mauritskade. Hij werd dood opgenomen. Te Leeuwarden zijn bij de demping van de Tweebaksmarltt en het Zwitsersch walletje onderscheidene voorwerpen gevonden, waar onder een looden of zinken gedenkpenning, geslagen ter eere van den bekenden Fries Bal- thasar Bekker (16341696), den moedigen bestrijder van het bijgeloof, wiens voornaam ste werk iDe betooverde Wereld" oorzaak werd van een groote beroering en van zijn ontzetting uit zijn ambt als predikant te Amsterdam. De medaille draagt aan de eene zijde de beeltenis van Bekker met een Latijnsch rand schrift er om ®B. Bekker, S. T. D., V. D. M. Amst., Nat. Metslawier, Fris. MüCXXXIV", hetwelk beteekentB. Bekker, doctor in de Heilige Theologie, bedienaar des Goddelijken Woords te Amsterdam, geboren te Metsla wier in Friesland, in den jare 1634. Aan de andere zijde staat dit vers gegraveerd sDit is Dien schrift doorleerde Bekker, Dien Heil en Toverij Ondekker, Die, hoe getrapt getergt, noch stil Zich onderwerpt aan *s Heeren wil. Een tnan, gesont in leer en leven, Hoe meer gedrukt, hoe meer verheven 1692." (N.v.d.D.) van Oostenrijk met gevolg, reizende onder den naam van graaf Friedeck. Op het sOranjehotel" is de Oostenrijksche vlag geheschen. De conferentie voor internationaal privaat recht heeft,Donderdag en Vrijdag, onder voor zitterschap van mr. T. M. C. Asser, weder algemeene vergaderingen in de Trèveszaal gehouden. Het ontwerp der 5e commissie over het faillietrecht, toegelicht door den rap porteur der commissie, den Hongaarschen gedelegeerde dr. Korizmïcz, is door de con ferentie behandeld en met eenige wijzigingen aangenomen. Het huldigt in hoofdzaak de internationale erkenning der door het bevoegd gezag uitgesproken faillietverklaringen. Aan het slot der laatstgehouden zitting heeft de heer Legrand, gezant van Frankrijk te 's-Gravenhage, het voorstel gedaan om door alle vertegenwoordigde Staten, die het middel van lijfsdwang nog hebben, de gelijk stelling van vreemdelingen met burgers van het land ten aanzien der toepassing van dit middel te doen uitspreken. Het voorstel is aan de 3e commissie verzonden. Maandag 10 uur zal de conferentie wederom eene algemeene vergadering houden. De minister van buitenlandsche zaken heeft de gedelegeerden van de conferentie voor internationaal privaatrecht uitgenoodigd om deel te nemen aan een tocht naar het eiland Marken, welke de regeering van H. M. zich voorstelt genoemde conferentie aan te bieden op Woensdag 11 Juli a.s. De trein zal dien ochtend vertrekken van het Hollandsche spoor te 7.37 Greenwichtijd en tegen 6 uren des namiddags alhier terug zijn. Monster. In de Donderdagavond gehou den vergadering van den raad werd besloten, den minister van waterstaat te verzoeken het telegraafkantoor hier weder te herstellen. Dezer dagen waren B. en W. en een lid van den raad bij den minister op audiëntie geweest en dit heeft aanleiding gegeven tot het genomen besluit. Te Akkrum wordt morgen (Zondag) eene groote meeting in de open lucht gehouden stot opheffing van het privaat bezit", waarbij 3 sprekers en eene spreekster zullen optreden. De burgemeester heeft verlof gegeven, na afloop eenen optocht door Akkrum te houden met muziek en ontplooide vaandels. In eene bijeenkomst te Utrecht op uit- noodiging van de afdeeling Utrecht van de ïVereeniging tot bevordering van Zondags rust" en van de kappers- en barbiers-be- dienden-vereeniging »Ons Ideaal", is bij accla matie aangenomen eene motie van den vol genden inhoud x»De vergadering van kappers en barbiers (nader te omschrijven) overwogen hebbende het hoog belang van Zondagsrust voor hen zeiven en hunne bedienden, neemt in beginsel aan dat Zondagsrust voor allen gewenscht is en wenscht maatregelen te nemen om tot Zondagsrust te komen". Iemand die te Amersfoort eene waarde ver-* loren had van f1000 aan bank- en munt- papier, kwam daarvan weder in bezit dooi den eerlijken vinder, zekeren Meijer, een hoogstbehoeftïgen jongen. De eigenaar gaf den jongen eene belooning van f25. 's-Gravenhage. Kolonel Laman Trip, commandant van het regiment grenadiers en jagers, die H. M. de Koningin vertegenwoor digde bij de begrafenis van president Carnot, is Donderdagavond uit Parijs in de residentie teruggekeerd. Aan het nOranjehotei" te Scheveningen is afgestapt Z. K, H. de aartshertog Albrecht Het hooge militaire gerechtshof te Brussel heeft zich Woensdag en Donderdag beziggehou den met de zaak van generaal-majnor Bievver, beschuldigd van in zijne hoedanigheid van in specteur de hand te hebben gehad in knoeie rijen met leveranciers voor het leger. De audi teur concludeerde echter tot vrijspraak. In zake het voorgenomen proces tegen mevr. Joniaux, de Antwerpsche giftmengster bijge naamd, meldt de Reforms, dat de deskundigen hun onderzoek geëindigd hebben en dat hun rapport spoedig zal verschijnen. Zij hebben geen vergift gevonden in de overblijfselen van den heer Van den Kerckhoven, noch in die van mej, Abiay. Het gerucht dat mej. Ablay zou ovei- leden zijn door arsenicum-vergiftiging, is door het onderzoek niet bevestigd; want ware dit het geval geweest, dan zou het gift stellig in haar stoffelijk overschot zijn teruggevonden, Wel hebben de deskundigen rnoiphine aangetroffen in het lijk van den heer Ablay, maar in welke hoeveelheid is met geen mogelijkheid vast te stellen. Deze laatste omstandigheid komt zeer ten voordeele der verdediging, daar de morphine veelvuldig en geregeld wordt gebruikt. Terwijl vóór eenige weken een hagelstorm te Weenen groote verwoestingen heelt aangericht, is Dinsdag Wiener-Neustadt, ten zuiden der hoofdstad, door een zwaar onweer met hevigen hagel en regen geteisterd. De hagelkorrels waren zoo groot als hazelnoten, maar de afwezigheid van wind maakte dat de ruiten der huizen gespaard bleven. De moestuinen, graanvelden en boomgaai den hebben veel geleden. Voel zangvogels en patrijzen zijn gedood en ook enkele menschen zijn door den bliksem getroffen. Volgens den ilur.gkongschen berichtgever van The Lancet hechten de geneeskundigen in China algemeen groot gewicht aan de ontdekking van den pestbacil, door prof. Kitasato gedaan. De bacillen worden zeer overvloedig gevonden in de gezwellen van zie slachtoffers der ziekte. De epidemie, welke gelijk reeds bericht werd te Hongkong afneemt, neemt te Cantor) toe, Vergadering der Kamer van koophandel en fabrieken te Schiedam, op Zaterdag 30 Juni 1S94, ten halftwee ure. Afwezig de heeren Maas, Lagerweij en Houtmau. De vergadering wordt door den voorzitter, den heer J. J. G. Nolet, geopend. De notulen werden gelezen en met een kleine wijziging vastgesteld. Ingekomen stukken, o. a Een adres-afdiuk van de Kamer van koop handel en fabrieken te Bergen-op-Zoom, aan den minister van financiën, betreffende ge heimhouding in zake vermogens-en bedrijfs belasting, met verzoek dit te ondersteunen. Voor keunisgeving aangenomen. Een adres-afdruk van de Nederlandsche kolonie te Hamburg aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal, betoogende de hooge wenschelijkheid der benoeming van een Ne derlander tot consul-generaal der Nederlan den te Hamburg, met verzoek daaraan ad- haesie te verieenen. Aan dit verzoek zal worden voldaan. Eene missive van burgemeester en wethou ders ten geleide van een adres van kolenmeters- wegers. met verzoek om advies dienaangaande. De Kamer besluit, na eenige gedachten- wisseling als haar gevoelen kenbaar te ma ken, dat het haar in dit geval niet wen- schelijk voorkomt, zich met de zaak, die het eerste gedeelte der correspondentie uitmaakt, zijnde die een strikt huishoudelijke der be doelde corpo, atie, te bemoeien, maar dat zij geen bezwaar ziet, het getal van 16 kolen- met ers-vvegers voorloopig op 14 te houden. Een schrijven van burgemeester en wet houders, ten geleide van een adres van J. Hoek Az., om tot makelaar in effecten enz. te worden aangesteld, met verzoek om advies daaromtrent. Met eenparige stemmen wordt besloten daarop gunstig te adviseeren. Op voorstel van den vooizitter, vvoiden de beschouwingen naar aanleiding van het adres der sProtec tionistische Landbouwvereeniging" aangehou den tot eene volgende vergadering, en wordt de commissie ter zake diligent verklaard. Na de gebruikelijke rondvraag wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. U A VEX HA O E, 7 Juli. Een regeeringstelegram, heden uit Indiëontvangen, meldt dat den 5n Juli de expeditie-Lombok te Ampenan een ultimatum heeft gezonden. Drie hoofden berichtten den 6n Juli dat 24 uren te kort was voor antwoord. Dien ochtend debarkeerde de expeditie in de beste orde te Ampenan, zonder tegenstand te ontmoeten zij ontving zelfs eenige hulp van de bevol king. De Lomboksche vlag werd door de Nederlandsche vervangen. De vijand moet te Mataram en Tjakra Negara zijn en daar stand houden. De gezondheid is zeer goed. BUIIG E II L 1.1 K E STAND. Geboren6 Juli. Jacob, zoon van J. Maan en A. van der Drift, Ploegstraat. Theodorus Johannes, zoon van J. H. Kreuger en P. Brökling, Broersveld. Agnes Eliza beth Geertruida, dochter van J. T. J. Melchers en H. M. J. Beukers, Nieuwe Haven. Overledent 5 Juli. Levenlooze zoon van B. P. Ottolini en H. M. A. Corneües, Broers- vest. 7. Frank Kool, oud 72 jaar en 3 maanden, Oudendijk. Heden overleed na eene ongesteld heid van drie dagen, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- eri Grootvader, in den ouderdom van 72 jaar en 4 maanden. Dit aller naam J. KOOL Fzn. Schiedam, 7 Juli 1894. Voor de vele hartelijke bewijzen van deel neming, ondervonden bij het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwdmoeder, geb, Meijer, betuigen wij onzen oprechten dank. A. P. BEAUSAR—van der Pofl. E. A. C. BEAUSAR. Ginneken, Amsterdam, 4 Juli '1894. Schiedam, J De Deurwaarder A. BOSMAN is voorne mens op Vrijdag 13 Juli a.s., 's voor- middags te IO uur, aan den Noordmolen publiek te verkoopen i De Notaris W. J. A. ROLDANUS te Schiedam is voornemens in het gebouw sMusis Sacrum" aldaar, op Vrijdag 13 Juli 1891, des voormiddags teu 11 ure, te veilen en op Zaterdag u Juli i S9H, des avonds ten 8 ure te ver koopen: I. Een goed onderhouden en zeer aange naam gelegen dubbel MEEREKIHJIS, bevattende verscheidene doelmatige en groote vertrekkenwaaronder fraaie /oorkamers, groote Zaal met Veranda, zeer geriefelijke Zit- en Slaapkamers, Badkamer, Dienstbodenkarner, Provisiekamer, ruimen Kelder en grooten Zolder over het geheele huis, voorzien van gas- en waterleiding, electrise!)e schellen, vele vaste kasten en verdere gemakken: voorts grooten en fraai aangelegde» TCISt, waarin vele opgaande Vrucht- en andere Boomen, Heesters en ver dere Gewassen, OPEW PLAATS met houten Loods ingericht tot werkplaatsen, en EBï'B, alles staande en gelegen te Schiedam aan de Tuin laan, alwaar het twee afzonderlijke uitgangen heeft, en uit komende aan de Buitenhaven, no. 18, kadas ter sectie L, uo. 430, groot 9 aren 20 centiaren. II. Een goed onderhouden HUIS en ERVE, waarvan het benedengedeelte is ingericht tot SSerberg en Slijterij, ge naamd de Zwaan", hebbende vergunning tot den kleinhandel in sterke dranken, en BRBE BOVEXIVOXIKGEM met afzon derlijke opgang, staande en gelegen te Schiedam aan de Schie, nabij het Zakken dragershuisje no. 116, kadaster sectie A, no. 201, groot Ï9 centiaren. Aanvaarding 1 Augustus en beta ling 15 Augustus 1894. Te bezichtigen op vertoon van een toegangsbewijs door genoemden Notaris afge geven, perceel I, op Woensdag 11 Juli 1894, van 11 tot 4 ure en perceel II, twee dagen vóór de veiling, des morgens van 10 tot 12 en des namiddags van 3 tot 5 ure, terwijl nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kan tore van Notaris ROLDANUS. Vet krijgbaar bij

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 3