A0. 1894. Zaterdag 14 Juli. N°. 8573. KENNISGEVING. Aohtenveert gste Jaargang-. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. »tgever7~j. odé. Buitenlandsche Berichten. GOÜRJINT. abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. 2.50. 0.10. RVHBAC: BOTBRITKAAT, B 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie dam Gezien het verzoek van A. VERINGMEIER, •om vergunning tot oprichting van een koper- en blikslager)) '"n het pand aan ^]e Gasstraat no. 28, kadaster sectie L no. 834. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den ■2den Juni 1875 Staatsblad n°. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen rap de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op VrRdag den 27sten Juli a.s., .des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen, voor het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 13den Juli 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. F II A K R IJ K, Bij de beraadslaging, in de Kamer, over de directe belastingen, verdedigde Poincaré gisteren het regeeringsontwerp tegenover het voorstel-Jaurès, strekkende om de 4 directe belastingen te doen vervallen. Laatstbedoeld voorstel werd verworpen met 364 tegen 142 ■stemmen, terwijl het tegenvoorstel van Ca- vaignac met 267 tegen 236 stemmen afge wezen werd. De regeering vereenigde zich met de motie-Codet, behelzende dat de Kamer besloten is de heffing der belastingen op de inkomsten uit roerend bezit te handhaven en, vertrouwen stellende in de verklaringen der regeering, deze uitnoodigt met bekwamen spoed de wetsontwerpen in te dienen, welke thans bij baar in onderzoek zijn. De commissie lot onderzoek der voorstellen betreffende het tegengaan van het anarchisme, enz. heeft den minister van justitie gehoord. Deze heeft, na het algemeen karakter der voorstellen als noodzakelijk in den tegen- woordigen toestand verdedigd te hebben, ver klaard dat de regeering gezind is in art. 1 de rechtspraak der gezworenen te behouden bij aanslagen tegen de binnenlandsche veilig heid des staats, wegens het staatkundig karakter, dat daaraan verbonden kan zijn. Ook de gemeenteraad te Chhlons-sur-Marne heeft besloten een standbeeld voor Carnot te dier plaatse op te richten. De Temps maakt de eerste lijst van inschrij vingen bekend, die by het blad ingekomen zijn voor het stichten van een philanthro- pisch werk ter eere der nagedachtenis van Carnot. De lijst wijst een cijfer aan van 4700 fr. De Temps heeft voor 500 fr. ingeschreven. De Figaro heeft fr. 2830 ontvangen. De Déhats, rEclair, le Matin en andere bladen hebben insgelijks zich bereid verklaard gel den voor dat doel in ontvangst te nemen. Er zijn uit de departementen reeds ver scheidene berichten ontvangen van gemeen teraden, dat zij wegens den nationalen rouw, waarin het land gedompeld is wegens den moord van Carnot, den 14n Juli geen feest zullen vieren. Caserio is "Woensdag met den soldaat Leblanc. geconfronteerd. Hij was er echter niet toe te brengen, eenige verstandhouding met andere anarchisten te erkennen, en verzekerde dat Leblanc zoowel de justitie als hem zelf voor den gek hield. Ten slotte weigerde hij beslist, op eenige vraag te antwoorden. De bekende Allemane, lid van den Pary- schen gemeentelaad en directeur der Farti Ouvrier, is door het hof van assises der Seine veroordeeld tot een maand gevangenis en 50 frs. boete, wegens beleediging van het leger. Te Trignac werd Woensdag een groote werkliedenmeeting gehouden. Een enkel af gevaardigde, de heer Faberot, was tegenwoor dig, maar hi werd begroet met den kreet: ïWeg met de eommis-voyageurs in werksta kingen "Wij hebben er genoeg van De heer Faberot protesteerde, maar het was hem niet mogelijk, zich verstaanbaar te maken, zoodat hij spoedig vertrok, met de mededeeling dat hij met tien collega's zou terugkeeren. De jongste brochure van Elisée Reclus, getiteldA mon frère le paysan", is door de regeering verboden. Het parket heeft bevolen het geschrift, dat van anarchistische strekking is, bij den invoer of waar het mogelijk is, in beslag te nemen. DÜITSCHLAND. De keizer en de keizerin vertoefden Woens dag te Bergen in Noorwegen en vertrokken gisteren naar Drontheirn, waar zij twee dagen zullen blijven. Zaterdagavond zet de keizer dan met de Ilohenzollern de reis naar het noorden voort, terwijl de keizerin over Chris- tiania huiswaarts keert. Ter gelegenheid van zijn 70-jarigen ge boortedag ontving de bekende nationaal- Iiberale leider Von Bennigsen ook een schrij ven van vorst Bismarck. »Met het oog op onzen veeljarigen arbeid aan onze nationale wedergeboorte" dus luidt hel in dit schrijven bied ik u mijn harteiijken gelukwensch aan. Wij hebben niet altijd hetzelfde spoor gevolgd, maar wel het zelfde doel nagestreefd. Dat wij beiden de aanvankelijke verwezenlijking daarvan hebben mogen beleven, en ik u heden mijn geluk wensch en mijn dank voor uwe medewerking nog in leven zijnde kan doen toekomen, strekt tny tot bijzondere vreugde. En ik verzoek u mij ook in de toekomst, die wel niet zoolang meer wezen zal als de 70 jaar, die we nu beiden hebben afgelegd, de welwillendheid te blijven toedragen, welker wederkeerigheid gevolg is geweest van onzen gemeenschappe- lyken arbeid in ons vroeger leven." Het Beichsgericht heeft het beroep van den antisemiet Ahhvardt in zake zijne veroor deeling wegens beleediging van den ambte naarsstand verworpen, zoodat hij opnieuw voor 3 maanden achter de tralies gaat. B E L G I E. De koning heeft gistermiddag in het paleis te Laeken de afgevaardigden ontvangen naar het internationaal congres der d-ukpers. Na zelf door den Nederlandschen gezant aan Z. M. te zijn voorgesteld, stelde de heer Ch. Boissevain zijne medeafgevaardigden uitNeder- land aan den koning voor. Deze sprak met waardeering van de banden van vriendschap en solidariteit, die de beide landen vereenigen, en voegde er by dat de kleine staten elkaar de hand moeten reiken. Laat ons er naar streven, aldus eindigde Z. M., de nauwe aan eensluiting tusschen de twee landen te doen voortduren. De koningin vroeg naar den welstand van Koningin Wilhelmina, en sprak de hoop uit, haar te eeniger tijd een bezoek te zullen brengen. Het driedaagsche internationale journa listen-congres te Antwerpen is Woensdag ge sloten, zonder tot eenig werkelijk resultaat geleid te hebben. De belangrijkste punten, in de vorige zittingen besproken, zijn geplaatst op de agenda van het volgende congres. De plaats waar dit gehouden zal worden, is nog niet vastgesteld. In elk land zullen gegevens verzameld wor den betreffende de wettelijke maatregelen ter bescherming van den eigendom der couranten berichten, en deze gegevens zijn bestemd om op het volgende congres een punt van over weging uit te maken, teneinde te komen tot een internationale regeling. Omtrent de Zon dagsrust is nog evenmin iets beslist. ENGELAND. In het Lagerhuis deelde de regeering Woensdag in antwoord op een interpellatie mee, dat uit de correspondentie in 1887 met Rusland gevoerd bleek, dat dit rijk zich ver bond, ingeval de Britsche bezetting van Port Hamilton werd opgegeven, onder geen voor waarden grondgebied van Korea in bezit te zullen nemen. In het Lagerhuis deelde sir Edward Grey gisteren mede, dat de Nederlandsche regee ring heeft voorgesteld het geschil in zake de Costa-Bica-Facket aan een scheidsrechterlijke beslissing te onderwerpen. De Britsche re geering zal onderzoeken of dit voorstel kan worden aangenomenen zoo jaonder welke voorwaarden. Lord Kimberley heeft de bemiddeling der regeering aangeboden aan China en Japan, welke door Japan aanvaard is. De mijnwerkers en steenkolenhandelaars in Schotland zullen volgens de Daily Chronicle een wapenstilstand sluiten voor 2 jaar, waar bij overeengekomen wordt, dat het loon niet zal dalen beneden de vermeerdering van 30 pCt. die het sinds 1888 onderging, wat dus een onmiddellijke vermindering van 10 pCt. zou beteekenen, daar het loon sedert dien tijd met 40 pCt. toenam. De Schotsche mijnwerkers zijn zeer teleur gesteld, dat door de Engelsche mijnwerkers slechts voor 30,000 man werkstakersloon ge zonden is, terwijl ook aan 40,000 man, die niet lid zijn van den bond, die steun beloofd was. OOSTENRIJK. De kabinetten van Weenen en Berlijn wei geren deel te nemen aan een internationaal verbond tot bestrijding van het anarchisme, op grond dat, wanneer elke natie doet wat in haar vermogen is, de uitslag bevredigend moet zijn. Zij merken daarby op, dat reeds sedert lang de politie van de verschillende landen elkaar op de hoogte houdt van gedane ontdekkingen en de namen van bekende anarchisten mededeelt. De Oostenrijksch-Hongaarsche gezant bij het "Valkaan, graaf Revertera, zal na zijn verlof niet op zijn post terugkeeren, daar hij bij de onderhandelingen in zake de wet op het burgerlijk huwelijk niet genoeg vaar digheid heeft aan den dag gelegd. In militaire kringen maakt men zich be zorgd over de vele gevallen van desertie van Slavische onderofficieren van de regimenten in Bosnië, die de wijk nemen naar Servië, waar zij tot officieren worden benoemd. Te Teplitz, in Bohemen, is een 19-jarig jongeling, Ernst Riesz, aangehouden, die in het bezit werd gevonden van een revolver, 90 scherpe patronen en een dolk, en op weg was naar Eichwald, waar koningin Carola van Saksen den 16n dezer verwacht wordt. Het handelsverdrag met Rusland is Woens dag afgekondigd. ITALIË. Men verzekert dat de paus besloten heeft om naast de propaganda een nieuwe con gregatie in te stellen voor de zaken van het Oosten, met het oog op de voorbereiding eener vereeniging van de Grieksch-orthodore met de Roomseh-kathoiieke kerk. SPANJE. Santiago Salvador Frank, de anarchist die indertijd de bom heeft geworpen in den Lyceo-scliouvvburg te Barcelona, is ter dood veroordeeld. B L G A R IJ E. Men gelooft dat de regeering, onder den druk der publieke opinie, genoodzaakt zal worden, den oud-minister-president Stambou-

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1