A0. 1894. Woensdag 18 Juli. N°. 8575 Eerste Blad. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Aclitenveert I g- s t Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenlandsche Berichten. -"o.io. UITGEVER: X ODÉ. miiüc GOURA t 1.85. 2.50. BVBEJllTi BOTEK8TBAAT, E a 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per pose, door het geheele Rijk A&onderlijke nommers De burgemeester van Schiedam Brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen: Bat het kohier voor de belasting op het Personeel po 2 dezer gemeente, over het dienstjaar 1894/95, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 12den Juli '1894 executoir ver- k aard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden roet te voldoen; alsmede dat heden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 16den Juni 1894. De burgemeester voornoemd^ VAN DIJK VAN MATENESSE. De Burgemeester van Schiedam Brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen: Dat het kohier voor de belasting op het Personeel ,10. 3 dezer gemeente, over het dienstjaar 1S94/95, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 14den Juli 1894 executoir ver klaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder ver plicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat heden de termijn van drie maanden ingaatbinnen welken de reclames tegen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 17den Juli 1894. De burgemeester voornoemd. VAN DIJK VAN MATENESSE. F R A N K R IJ K. De Kamer heeft gisteren met 450 tegen 48 stemmen liet geheele ontwerp van directe belastingen in de begrooting aangenomen. Het nationale feest is Zaterdag met vrij wat minder luister en opgewektheid gevierd dan anders. Behalve eenige bals in de open lucht in de werkliedenbuurten, en vuurwerk op sommige plaatsen, hadden er nagenoeg geen openbare feestelijkheden plaats. Zoowel de nationale rouw wegens den moord op den heer Carnot, als de vrees voor anarchistische aanslagen, en de maatregelen in verband ■daarmede door de politie genomen, droegen biertoe bij. Voor het Instituut werd in den morgen een standbeeld onthuld voor Condorcet. De jaarlijksche optocht der Elzas-Lotha- ringsche vereenigingen voor het beeld dei- stad Straatsburg op de Place de la Concorde, ■en het standbe.eld van Jeanne d'Arc in de Rue de Rivoli heeft onder de grootste kalmte plaats gehad. Een persoon wilde eene rede voering gaan houden tegen de regeering, doch dit werd hem belet door de menigte, die hem wilde mishandelen, zoodat hij door •de politie in veiligheid gebracht moest worden. Een broeder van Caserio te Milaan heeft een schrijven ontvangen, waarin de moorde naar van den president zijn voornemen te kennen geeft, eiken gerechtelijken bijstand, ook van den advocaat Podreider, van de hand te wijzen. Hij beweergjzich zelf genoegzaam te kunnen verdedigen Men verzekert dat de abbé Lacotte, vicaris te Saint-Léonard bij Grenoble, gearresteerd is, wegens anarchistische propaganda. Deze priester zou in liet openbaar den moord op president Carnot verheerlijkt hebben, daarbij verklarende dat hij zich gelukkig geacht zou hebben, aan Caserio '10 frs. te doen toekomen als hulde voor zijn daad. Te Ajaccio is zekere Oreste Lucchesi in hechtenis genomen, die vermoed wordt de moordenaar te zijn van den Italiaanschen journalist Bandi, maar tot nog toe ontkend heeft, den aanslag te hebben gepleegd. De' staat der in- en uitvoeren van Frank rijk gedurende de eerste zes maandeu van dit jaar is openbaargemaakt. Daaruit blijkt dat de invoeren bedragen hebben eene som van fr. 2,235,020,000, tegen fr. 1,900,000,000 in 1893, en de uitvoeren het cijfer van fr. 1.585,487,000, tegen fr. 1,662,882,000 in het vorige jaar. DCITSCHLAiVD. De Beichsanxeiger bevat een uitvoerig artikel, ten betooge dat de verantwoordelijk heid voor het mislukken der onderhandelingen tot het sluiten van een handelsverdrag met Spanje geheel bij de Spaansche staatslieden ligt, zoodat de Duitsche regeering elke poging om nog tot een vergelijk op dit terrein te komen, als volkomen mislukt beschouwt, te meer waar Spanje haar, door de toepassing van het maximum-tarief genoodzaakt heeft het invoerrecht van de voornaamste Spaan sche artikelen met 50 pCt. te verhoogen. Aan den Duitschen gezant te Madrid is opgedragen eene verklaring in dien zin aan de Spaansche regeering te doen. Naar in goed onderrichte kringen beweerd wordt, is gisteren een kabinetsraad gehou den, welke ook door den rijkskanselier Von Caprivi is bijgewoond, en waarin zou beraad slaagd zijn over een voorstel der Fransche regeering tot het nemen van internationale maatregelen tegen het anarchisme. Het Iteiehsgericht te Leipzig heeft beslist dat eene drukpers-overtreding niet alleen vervolgbaar is in de plaats of het land waar het daaraan schuldige blad wordt uitgegeven, maar overal waar het verspreid wordt, in de eerste plaats daar, waar de benadeelde per soon metterwoon gevestigd is. De pers is met die beslissing weinig ingenomen en vermoe delijk zal de zaak in den Rijksdag worden ter sprake gebracht. De overheid te Hamburg heeft eene ver- eeniging van jonge vrijdenkers, die verdacht worden van anarchistische neigingen, ont bonden verklaard. B U I E. Evenals eenigen tijd geleden de beide fractiën der liberale partij, heeft nu ook de werkliedenpartij een congres gehouden te Brussel. De belangrijkste kwestie was: zal men bij de verkiezingen met een der andere par tijen medegaan Van der Velde bestreed dit denkbeeld ten sterkstehet is natuurlijk niet verboden candidaten eener andere partij te steunen, waar dit den werklieden voordeel kan opleveren, maar het samengaan met een der partijen wier program tegenovergesteld is aan dat der werklieden, blijft een onmo gelijkheid. B« acclamatie werd door het con gres in dezen zin besloten: De triple alliantie" der beide liberale groepen en der werklieden, een oogenblik voor mogelijk gehouden, zal dus niet tot stand komen. De door de Servische politie gevangenge nomen persoon is gebleken niet de lang ge zochte baron Ungern von Sternberg en zelfs geen anarchist te zijn, maar een gewoon x-^oische landlooper, Gorski geheeten. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft gisteren de beraad slaging over het verslag aangaande de ont- werp-begrooting geëindigd. De amendementen door de regeering nader voorgesteld of door haar overgenomen, zijn aangenomende andere amendementen zqn verworpen. Naar de Standard mededeelt, zijn de on derhandelingen tusschen Rusland en Engeland over de Pamirlanden zoo ver gevorderd, dat er eene commissie tot het vaststellen dei- grenzen benoemd zou kunnen worden, doch door de moeilijkheden, tusschen China en Rusland gerezen, zullen de desbetreffende be noemingen waarschijnlijk vertraagd worden. EÜSHND. Uit Petersburg wordt gemeld, dat weer een samenzwering tegen den keizer is ontdekt. Een Poolscli student, die in het bezit werd gevonden van een in Engeland vervaardigde bom en de voor de lading noodige spring stoffen, is gevangengenomen. Ook heeft de politie de hand gelegd op een anderen student en diens zuster als medeplichtigen. De minister van buitenlandsche zaken, baron Von Giers, lijdt thans in lievige mate aan eene hartkwaal, welke het ergste doet vreezen. Zijne familie is bij het ziekbed ont boden. B U 1 G A E IJ E. De te Sofia verschijnende Agence Balcanique deelt mede, dat de regeering de Sobranje ontbinden zal en dat de verkiezingen voor de nieuwe Sobranje in de eerste dagen van Sep tember zullen plaats hebben. Uit Weenen wordt aan de Daily Chronicle geseind dat de Bulgaarsche regeering eene nota aan de mogendheden heeft gezonden, waarin zij den wensch uitspreekt het invoerrecht van goederen uit alle landen te verhoogen van Si/, tot 15 percent der waarde, teneinde hare be grooting in evenwicht te brengen. AMERIKA. De Senaat der Vereenigde Staten heeft het wetsontwerp goedgekeurd, waarbjj Utah on der de Staten der Unie opgenomen wordt. Door den heer George is bij den Senaat eeD wetsontwerp ingediend om een perma nent scheidsgerecht voor arbeidsgeschillen in te stellen. Volgens tijdingen uit Amerika gisteren te Londen ontvangen, weigeren de besturen der Amerikaansche spoorwegmaatschappijen, evenals de heer Pullman, onvoorwaardelijk Deb's verbond van spoorweg-beambten te erkennen. De bedoelde besturen nemen wel iswaar de ontslagen beambten weder in dienst, maar slechts onder de voorwaarde dat zij eerst uit liet verbond treden. De aanvoerders der werkstakingbeweging, die over deze beslissing uiterst gebelgd zijn, doen nu nog tevergeefs pogingen om de werkstaking verderen voortgang te doen hebben. De spoorwegmaatschappijen werken dagelijks geregelder. De »Central Pacific" en de Union Pacific" spmijen. hebben den doorloopenden dienst hervat. Duizenden leden van het vei bond der spoorwegbeambten hebben zich daaraan onttrokken, omdat de kas zoogoed als geheel uitgeput is. Men verwacht dan ook dat het verbond uiteen zal spatten. Andere werklieden-Yereenigin- gen te Chicago deelen nu in het diskrediet, waarin het verbond der spoorwegbeambten geraakt isook zij verliezen hare leden bg groote getalen. De toestand is veel ver beterd, zoowel te Chicago als elders; de handel begint overal te herleven. De regee ring der Unie laat de grenzen van Canada ten strengste bewaken, teneinde den aan voer van vreemde daglooners te verhinderen. Zij heeft een buitengewoon krediet aange vraagd van 255,000 dollars tot dekking der door de werkstakers veroorzaakte kosten. Uit New-York wordt van 14 dezer gemeld: Volgens een telegram uit Colon, heeft te Cornelisland, op de kust van Mosquito, een ernstige botsing plaats gehad tusschen En- gelsche onderdanen en soldaten van Nicaragua. Laatstgenoemden werden verslagende gou verneur vluchtte het bosch in. Op de bureaux en de vlaggen der regeering werd beslag gelegd, maar de inbooilingen liepen te wapen en herstelden den gouverneur in zijne waar digheid. Aan weerszijden werden velen ge wond. De staat van beleg is afgekondigd. Prendesgast, de moordenaar van den bur gemeester van Chicago, is Vrijdag opgehangen. AFRIKA. De Transvaalsche regeering heeft in den Volksraad de verklaring gedaan, dat zij de betoogiugen bij de ontvangst van den High

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1