Binnenlandsche Berichten. Land- en Tuinbouw. ook. Het is een slank jongmensch, met vrij regelmatige trekken en vlugge, levendige be wegingen, Hij ziet er gezond en krachtig uit en maakt den indruk opgewekt en vroolijk te wezen. Hij is vlug en heeft examens gedaan die vrij wat kennis vereischen. Zijn vrienden op de vloot laten zich gunstig over hem uit. Men hoort nooit iets kwaads van den prins, en dat pleit voor hem. Zijn vader, kroonprins Frederik, en zijn grootvader, koning Christiaan, geven hem het voorbeeld van ridderlijkheid en mannelijk ge drag. Zijn ouders hebben hem niet alleen een goede opvoeding laten geven, maar hem zelf met liefde en toewijding opgebracht. En in het huiselijk leven heeft de jonge prins ge noeg goeds en vorstelijks gezien om zich een gedragslijn in dien geest te kunnen afbakenen. Hij is gewend om te gaan met koningen en keizers en andere vorstelijke bloedverwanten, in en buiten Skandinavië, vooral Russische, Grieksche en Engelsche. BGSLA.NI>. De regeering heeft in beginsel besloten tot het leggen van een spoorweg van Samar kand naar Nieuw-Margljan, de hoofdstad van Fergana, vlak bij liet Parmir-hoogland, met een zijtak naar Ta-jkerit. De minister van buitenlandsche zaken zal binnenkort den heer Sjisjrnaref afzenden naar westelijk Mongolië om eert onderzoek in te stellen naar den toestand van den Russischen handel aldaar en de bijlegging der oneenig- heden tusschen Russische en Chineesehe kooplui in die streken te bevorderen. OOSTEN K IJ E. De Hongaarsehe minister van binnen!.zaken zal eene reis maken naar Transylvanië, naar het heet om zich op de hoogte te stellen van de grieven der Rumeensehe bevolking en te trachten met de gematigde elementen der na tionale partij tot eene schikking te geraken. Het is echter weinig waarschijnlijk dat hem dit zal gelukken, want de regeering heeft alles gedaan om het nationaal gevoel der Rumeniërs te krenken en de verbittering is thans zoo groot, dat er van een gematigde partij in Transylvanië geen sprake meer is. Nog dezer dagen heeft de regeerïng de ont binding van het Ruineenseh nationaal comité bevolen en het valt niet te betwijfelen of de regeering is vast besloten desnoods met ge weld het comité en de Rumeensehe partij tot werkeloosheid te dwingen. Reeds nu verkeert Transylvanië als het ware in staat van beleg; politie en gendarmerie worden in de Rumeen sehe steden voortdurend versterktwillekeu rige arrestatiën van bekende voorstanders der Rumeensehe zaak zijn aan de orde van den dag. Voortdurend wordt daardoor de haat versterkt, zoodat de Magyaarsche rassen op een gemeenschappelijk optreden zinnen. Bin nen eenige dagen zal een groot congres van afgevaardigden van al die nationaliteiten wor den gehouden. ZWITSERLAND. De bondsraad heeft een besluit uitgevaar digd, volgens hetwelk de Piemonteesche anarchist Reano, die sedert 1892 te Neuchatel verblijf houdt, over de grenzen gezet zal worden. Reano moet echter eerst nog gevan genisstraf ondergaan wegens diefstal, in het kanton Waad laud gepleegd. ITALIË. In den Senaat had gisteren de behandeling plaats der firrancieele maatregeleu. Crispi aanstaand onderhond met Eiheleen denkende. Terwijl wij met juffrouw Metzger koffie dronken, vroeg Vaux«Hebt gij niet gezegd, juffrouw Melzger, dat gij door een vreemde vrouw waart opgehouden »Ach ja. Een rare vrouw. Een Engelsche, ge loof ik, maar zij sprak Duitsch. Zij was vreese- lijfe leelijk, en ik dacht een oogenbiik dat zij best een verkleede man kon zijn." «Zij deed n verscheitiene vragen, niet waar 1" »Ja zij vroeg, of ik ook wist waar juffrouw Metzger woonde? Boe dwaas, en hoe vreemd zag zij op, toen ik haar vertelde, dat ik zelve juffrouw Metzger was. Zij scheen miss Stuart te kennen, want zij vroeg ook of deze bij ons woonde. Of zij gezond was Of zij bezoeken ontving Of er misschien nu ook twee hepren bij haar waren 1 Ik zeide dit niet te weten, daar rk eenigen tijd uit was geweest, maar dat ik het niet geloofde. Zij ging toen heen, iets mompelende wat ik niet verstond." «Ik vrees, dat zij gekomen is," zeide Vaux jn het Engelsch, mij beteekenisvol aanziende. wijst de beschuldiging van grootdoenerij van zich af. Hij twijfelt niet aan den steun van den Senaat en vraagt een tijd van rust. Hij brengt in herinnering, dat hij er aanvanke lijk over dacht de Kamer te ontbinden, maar dat dit niet noodig was. De algemeene beraadslaging werd daarop gesloten. PORTUGAL. De Times verneemt uit Lissabon dat een diplomatiek geschil is ontstaan tusschen Duitschland en Portugal over' de bezetting van de Kiorrga-baai in Oost-Afrika, door vijf Duitsche oorlogsschepen. De Portugeezen toch maken aanspraak op Kionga. Het blijkt dat het recht van den sultan van Zanzibar daarop nooit is uitgemaakt, maar de Duitschers beweren de rechten des sultans op Kionga te hebben overgenomen. S E R V I E. In oppositie-klingen heet het dat, onmid dellijk na de terugkomst van Pasitch te Belgi ado, in het laatst dezer week, de radicalen en liberalen zich zullen aaneensluiten lot be strijding der regeering. Üok zegt men, dat de ex-koningin Nathalie slechts naar Belgrado wil terugkeeren, wan neer de Skupsehtina liet verbanningsbesluit intrekt en eene deputatie zendt om haar te verzoeken naar Servië terug te fceereu. B U L G A B IJ E. Volgens de Svoboda hebben den 1 ln dezer te Widdin ernstige ongeregeldheden plaats gehad, waarbij een aantal woningen van rijke boeren geplunderd werden. AMERIKA. Door 20 banken en 80 der voornaamste handelshuizen te Chicago is een adres gezon den aan liet congres met verzoek liet tarief- ontwerp ten spoedigste af te doen, daar elke verdere vertiaging onberekenbare verliezen ten gevolge heeft en handel en nijverheid in de grootste moeilijkheden zou brengen. Ofschoon Je toestand in de Vereenigde Staten veel verbeterd is, maakt de regeerïng zicli toch noclt ongerust over het spoorweg verkeer op de Pacific-lijnen, welke zij nog voortdurend op de belangrijkste punten door troepen doet bewaken. Generaal Miles, bevelhebber der bondstroe- pen te Chicago, heeft dert minister van oor log doen weten dat de aanwezigheid dier troe pen niet langer noodig is. In antwoord daarop heeft de minister gelast dat zij naar hunne garnizoenen zullen teruggezonden worden. Ook de adjudant-generaal van Illinois heeft de militie naar huis gezonden, behalve de 3000 man, die op het oogenbiik te Chicago liggen. De gouverneur van Texas heeft een buiten sporige toespraak gehouden tot de staatsiroe- pen bij gelegenheid van een parade en revue te Austin. Hij keurde in zijne redevoering Clevelunds inmenging in Illinois en Califomiü scherp af. Hij liad terstond aan Cleveland ge seind dat deze het niet wagen moest Unie troepen naar Texas te zenden. Met evenveel reclit zou Engeland of Mexico troepen daar heen kunnen sturen. Spreker voorspelde de afkondiging der krijgswet voor Kansas, Illinois, California en Colorado binnen zes maanden alsook anarchistische dynamietaan- slagen te Chicago, voorts een algemeenen burgeroorlog, tenzij deze door een buiteniand- schen oorlog wordt afgeleid. Spreker ver wachtte uiteenspaiting van den Statenbond, waarna Texas weder het oude gemeenebest «Zij had beter gedaan met weg te blijven, want go«d kan zij hier niet doen." «Des te meer kwaad," voegde ik er bij. «Zij is iemand die haar eigen wil zal weten door te drijven. Maar hoe wist zij bij wie Etheleen inwoonde «Zij zal naar het politie-bureau gegaan zijn om het te vragen." Wetende, hoezeer mevrouw Darvilt Etheleen haatte, was ik zeer bezorgd voor de veiligheid van de laatste. Ik waarschuwde dus juffrouw Metzger om die vieemde viouw in geen geval bij miss Stuart tue te laten en nam mij voor, ook Etheleen te waarschuwen. Zoodra het maal was afgeloopen, ging juffrouw Metzger vragen, of Etheleen mij zou willen ontvangen. Terstond kwam zij met een toe stemmend antwoord terug. Ik begaf mij naar haar kamer, waar wij alleen bleven. Haar houding was nu anders en zij scheen eenigszins van haar ontzetting te zijn bekomen. Zij kwam mij te gemoet en mij de hand reikende, zeide zij met een weemoedigen glimlach moest worden. »Bij mij gaat Texas vóór Amerika." De commissie voor de vuurtorens bereidt een plan voor ter verlichting van den haven- toegang van New-York door middel van een zeer sterk electrisch licht op Fire Island, met een draailicht van 250 milüoen kaarsen, zichtbaar op 140 mijlen. De New-York Herald verneemt, dat de rust op de Mosquito-kust, waar Engelschen met troepen van Nicaragua in botsing waren, hersteld is. Op de Samoa-eilanden heeft weer een ge vecht plaats gehad tusschen de inboorlingen, waarbij 22 oproerlingen gesneuveld zijn. De aan de Europeanen onderworpen inboorlin gen hebben zich bij den Duitschen consul beklaagd dat de officieren van het Duitsche wachtschip een aanvoerder der opstandelingen en een aantal jonge meisjes aan boord heb ben laten komen, met wie zij zich op schan delijke wijze aan bier en champagne zijn te buiten gegaan. CHINA. Blijkens berichten uit Korea, te Shanghai aangebracht, hebben bij bet jongste gevecht de troepen van Li Hung Tshang tegenover 30,000 oproerlingen gestaan. Na enkele scho ten wierpen eerstgenoemden hunne geweren weg en liepen naar de oproerlingen over, waarop hunne aanvoerders de hoofdstad Seoul tijdelijk bezetten, totdat zij door de inmiddels verstrekte Chineesehe troepen daaruit ver dreven werden. De koning nam de wijk in het nabij zijn paleis gelegen Chineesehe ge- zantschapsgebouw. De vreemdelingen hielden zich onzijdig. De grove beleedigingen, den Engelschen consul-generaal te Seoul, de hoofdstad van Korea, door Japansche soldaten aangedaan, blijkt alleen in de verbeelding van een zenuw achtig berichtgever bestaan te hebben. Yan ambtelijke zijde wordt nu althans verzekerd, dat het geheele geval zich hiertoe laat terug brengen de Engelsche consul-generaal wilde de Japansche wachtposten voorbij om in het bivak der Japansche troepen door te dringen. Dit werd hem belet. Van handtastelijkheden of baldadigheid verder geen woord. De groote kanongieterij te Hanoang van den onderkoning is door brand verwoestde schade bedraagt meer dan drie millioen gulden. AUSTRALIË. De algemeene verkiezingen in de kolonie Nieuw-Zuid-Wales zijn ten nadeele van de protectionnistische regeering uitgevallen. SCHIEDAM, 21 Juli 1804, De A Ifjcm. Vergaderingen van vliet Nut" Jlir. nar. D. O. Engelen breekt in het San- delsbl. een laus voor de afschaffing van de algemeene jaarvergadering van het Nut, niet het oog op de financiën. De aanstaande wets herziening geeft daartoe aanleiding. De toestand is niet bloeiend. Het ledental ging sinds het dienstjaar 86,87 ruim 2200 achteruit. Beperking van uitgaven staat voor de deur. De alg. vergad. kost jaarlijks f 5000 ongeveer. Hare afschaffing komt in aanmer- king. Het nut toch dier vergaderingen is niet in overeenstemming met de som, die door haar aan den werkkring.der Mij. wordt onttrokken. Alles kan evengoed door de departementeu geschieden. «Ik hoop, dat wij nog vrienden zijn, mijnheer Lindley V' «Gij zult steeds op mijn vriendschap kunnen rekenen, miss Stuart," gaf ik ten antwoord, nik kom nu om u te vragen, of ik niets voor u kan doen «Gij zijt wel vriendelijk," zeide zij, mij een stoel aanbiedend, stnaar er kan niets voor mij worden gedaan. Gij hebt zooeven kunnen hooren, dat er voor mij geen hoop meer is. Die man heeft mij geheel in zijn macht." «Gij hebt geen genegenheid voor hem vroeg ik. «Ik haat hem," riep zij levendig, «hij is de vloek van mijn leven geweest. Zonder hem zou ik nog gelukkig kunnen worden. Nu is dit onmogelijk." «Dit alles moet u wel vreemd toeschijnen, mijnheer Lindley," vervolgde zij. «Ik zal trachten het u duidelijk te maken." «Mag ik u eerst iets vragen V' zeide ik «zijt gij wel zeker, dat gij u werkelijk herinnert hetgeen gij mij nu gaat vertellen, want indien Men werpe niet tegen, dat de alg. vergad, de band is tusschen de departementen. Op een vergadering van honderden, die maar twee dagen duurt en in de hoofdstad 's avonds uit elkaar stuift, komt van liet vormen van dien band niet veel. Voor de afschaffing daar entegen pleiten twee voordeelen Meer leven in de departementen èn groote bezuiniging, door welke laatste meer kan worden besteed voor nuttige doeleinden: voor bewaarschool hier, teekenschool daar, arbeidsraad elders. Daardoor zullen ook allicht leden worden gewonnen. Het verslag over 90/91 spreekt van eene vermeerdering van leden, te danken «aan de sympathie met de taak, door de alge meene vergadering van het vorige jaar opge dragen aan de gemengde commissie voor on der wijsbelangen". Het hoofdbestuur zelf neemt dus een uitbreiding van de werkzaamheid aan, als grond voor het lid worden. "VVil men niet de g e h e e 1 e afschaffing, dan geeft mr. E. in overweging eene verga- gadering om de twee jaar, waardoor reeds in het volgend 10-j'arig tijdperk een f 25,000 meer dan anders beschikbaar zou zijn. Ook vraagt hij of het niet mogelijk is om den duur der verg. te bekorten, zoodat alles in éen dag afliep? Ylaardingen. In de raadsvergadering- van gisteravond waren slechts 8 leden tegen woordig. Het praesidium werd, wegens voort durende ongesteldheid van den burgemeester, waargenomen door den oudsten wethouder. De aan de orde zijnde zaken waren weinig belangrijk. Eenige aanvragen om grond op erfpacht werden gesteld in handen van de commissie in zake gemeentewerken. De gemeente-rekeningdienst 1893, werd in handen gesteld tener commissie van 3 leden en voorioopig vastgesteld in ontvangst op f 185,648.60 en uitgaaf op f 178,277.70Vs f batig saldo f 7370.89i/s, Middelburg. Naar wij uit goede bron vernemen, blijft het drie- of vierdaagsch be zoek van HH. MM. de Koninginnen aan de provincie Zeeland alleen bepaald tot Walche- ten, en zal het zich dus niet tot Zeeuwse!» Vlaanderen en Zuid-Beveland uitstrekken. Te Overschie is onder het rundvee in de weide van de veehouders W. A. Suiker, in den polder Zestienhoven, J. Rodenburg in den polder Schie- veen en P. Ouweleen in den Kieinpolder mond en klauwzeer geconstateerd. Ta Dordrecht is door den districts-veearis mond- en klauwzeer geconstateerd bij eenige run deren in de weide van den veehouder C. van Waalwijk van Doorn. Het verdachte en aangetaste vee is geïsoleerd en onder bewaking gesteld. Onder de runderen van de veehoudeis gebrs, B. te Koolwijk (onder Stolwijk) is mond- en klauwzeer uitgebroken. De noodige maatregelen tegen verbreiding van die ziekte zijn onmiddellijk genomen. Te Mijnslieerenland en te Oud-Beierland zijn gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. De eerste beurs voor den handel in droge bloembollen, te Poeldijk en 's-Grave.nzande gehou den, was niet zeer levendig. De handel is nog onbestemd. Da omzet, ofschoon niet groot, vlotte tegen bevredigende prijzen. het alleen is wat die raadsman heeft gezegd, dan mogen wij de waarheid er van gesust in twijfel trekken." «Ware dit slechts mogelijk," zeide zij bedroefd, «Maar ik heb wel degelijk mijn geheugen terug gekregen. Tot hedenavond vorkeerde ik geheel in denzelfden toestand als toen gij mij verliet. Nu e» dan kwam mij schemerachtig iets uit het verleden voor den geestmaar het was even spoedig weer verdwenen. Misschien zou dit altijd zo e zijn gebleven, ware hij niet gekomen. Zijn verschijning, zijn blik, zijn stem alles droeg er toe bij om mijn geheugen te hulp te komen- Vergeet niet, dat ik dien man jarenlang heb gekend en dat hij de persoon is, die den meesten invloed op mijn leven heeft geoefend." Wordt vervolgd.}-

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 6