Binnenlandselie Berichten. gouverneur der Philippijnsche eilanden gelast, tegen het voorjaar een krachtige expeditie in gereedheid te brengen. De broeder van wijlen den hertog van Sevilla, Francois Marie de Bourbon, maakt een schrijven openbaar, waarin hij zijn rech ten, volgens het goddelijk recht, op den Franschen troon handhaaft tegenover den graaf van Parijs. B U L O A E IJ E. "Volgens berichten uit Bucharest is de man, die den minister Beltcheif in 1801 vermoordde, eindelijk ontdekt. Op aanwijzing van een boer in de Dobrudscha, werd de moordenaar door de Rumeensche politie gearresteerd. Het is een Albaneesch koopman, Itvan Arnaut ge naamd, vroeger beambte aan het Servisch consulaat in Sofiahij moet zijn misdaad reeds bekend hebben. Hij verklaart dat hij een medeplichtige heeft gehad, die te geljjk met hem werkzaam was aan het genoemde consulaat, en later de wijk heeft genomen naar Rusland. E d P T Uit Alexandrië wordt by geruchte gemeld, dat de khedive verloofd is met de achttien jarige prinses Emine, de jongste dochter van den vroegere» sultan Abdul-Aziz, een nicht dus van den tegenwoordige» sultan. Volgens bericht aan de Polit. Corresp. uit Konstantinopel, zal de khedive zich binnen kort van Venetië naar Scheveningen begeven, om daar eenige weken de baden te gebruiken, en vervolgens naar St. Maurice in Zwitserland voor eene nakuur. Van een bezoek aan eenige Europeesche hoofdsteden moet op verlangen van Turksche zijde zijn afgezien. T U R K IJ E. Be regeeririg heeft bepaald dat geneeshee- ren, die wachtkamers in hunne woning houden, afzonderlijke vertrekken moeten inrichten voor mannen en vrouwen, welke vertrekken als publieke plaatsen zullen worden be schouwd, zoodat de politie zich daar ten allen tijde toegang kan verschaffen. Elke Turksche vrouw, die in de wachtkamer binnengaat, moet vergezeld zijn van eene andere vrouw, die haar ook tijdens het geneeskundig consult niet mag verlaten. Een bende Albaneezen heeft een troep Mon- tenegrijnen aangevallen en daarna een inval gedaan te Wran, nabij de grens, waar zij de orthodoxe kerk leegplunderde. De Porte heeft den vali van Scutarie afgezet wegens gebrek aan energie en Osman pacha naar Scutari ge zonden om de Albaneezen over de grenzen terug te jagen. A M E R I K A. De Senaat der Unie zet de tariefdebatten voort zonder veel te vorderen. Hill sprak ten bate van Cleveland. Hij ried den sena toren de oppositie tegen het Lagerhuis op te geven, vergelijkende Clevelands aanvallers met Caesars moordenaars. Hill echter zeide verviel de bezitting aan juffiouw Fraser, dan huwde hij haar. s Ziehier nu hue hij te werk ging en hoe hij mij in een valstrik wist te lokken. Op een avond was er bij mevrouw Bothwell aan huis een partijtje om mijn tweeentwintigsten ver jaardag te vieren. Hij kwam en btacht twee •zijner vrienden mee een van hen was mijn heer Vulpian alles ging vroolijk en prettig toe, tot eindelijk Darvill voorstelde pandverbeuren te spelen. Een mijner panden bestond in een ring en hij zeide lachenddat dio niet kon worden ingelost dan m de andere kamer. Meenend dat alles een grap was, begaf ik mij daarheen en vond er Darvill met zijne beide vrienden. Zij vertelden mij dat ik mijn ring zou terug krijgen, zoodra er een kleine huwelijksplechtigheid zou hebben plaats gehad. Lachende stemde ik daarin toe; de plechtigheid geschiedde met een deftigheid, die mij nog meer deed schateren. Toen dit was afgeloopen, kreeg ik mijn pand terug; wij vermaakten ons verder dien avond met nog andere spelletjes en ik dacht er in niet, voor de tariefwet in den door bet Lager huis geboden vorm te zullen stemmen. De democratische senatoren hielden later eenen resultaatloozen geheimen caucus om te trach ten de geschillen te effenen. De Senaats-commissie voor de omkooperijen ontdekte een paar speculeerende senatoren, die echter hunne onschuld bezwoeren. De Transatlantische stoomboot-maat»chap- pijen berustten in de beslissing der commissie voor de landverhuizers, dat zij de gedeti neerde immigranten moeten huisvesten. De sCunard"-, «White Star" en »Anchor"-lijnen besloten onder protest te betalen. De jongste groote werkstaking in de "Ver- eenigcle Staten heeft een verlies opgeleverd van 5,565,000 dollars, verdeeld ais volgt: dagloonen der werkstakers 1,500,000, loo- nen der werklieden die gedwongen waren tot leegloopen 350,000, verlies der spoorweg maatschappijen en kosten van verdediging 2,500,000, vernieling van locomotieven, wag gons, wachthuizen enz, 2,200,000 dollars. Wat handel en nijverheid door de werkstaking hebben geleden, valt onder geen cijfers te brengen. De vertegenwoordiging van Nicaragua heeft al het land aan de zeezijde in staat van beleg verklaard en tevens bepaald dat de souve- reiniteit der republiek over Mosquitoland tot eiken prijs moet worden gehandhaafd. Pre sident Zeelaya zendt duizend man naar Grey- town om ter zee te opereeren, en nog eene macht naar Rama. Luidens bericht uit Leon was het gezag van Nicaragua te Bluefields hersteld. AFRIKA. Uit Johannesberg wordt aan de Standard geseind, dat de Transvaalsche opperbevel hebber, generaal Joubert, een aantal Engel- sche ingezetenen in het district Zoutpansberg bij liet Boerenleger heeft ingelijfd, o. a. ook een Britsch journalist, die door zijn afkeurende artikelen over den veldtocht de verontwaar diging van den generaal had opgewekt. De Times verneemt uit Kaapstad dat Gor don Sprigg aan het Parlement meedeelde dat de regeering een wetsontwerp voorbereidt, strekkende om den aanvoer van ongewenschte landverhuizers te verhinderen naar het Arne- rikaansche voorbeeld. De sultan van Marokko, Muley Abd-el-Aziz, heeft Zaterdag zijn piechtigen intocht ge daan te Fez, omgeven door een luisterryk ge volg en veigezeid van een troepenmacht die op 30,000 man begroot wordt. De sultan werd ontvangen door zijn oudsten broeder, Mouley Omar, en zijn oom, Mouley Ismael, endoor de aanzienlijksten van den omtrek gehuldigd. De sultan heeft zijn broeder Mouley met diens omgeving laten arresteeren, als be trokken in de samenspanning te Djemma. C II I N A. Volgens bericht uit Tientsin trekt de re- 't geheel met meer aan. Maar toen mevrouw Bothwell overleed en het bleek dat zij mij tot erfgename had benoemd, begon hij mij met zijn opmerkzaamheden te vervolgen. Ik had hem nu evenwel beter leoren kennen en het was voor mij duidelijk, dat nij alleen mijn fortuin beoogde. Ik zeido hem meeimalen, dat ik geen genegen heid voor hem gevoelde, maar hij wilde niet naar mij luisteren. «Ondanks mijn haat jpgens hem gevoelde ik, dat hij langzamerhand een zekere macht over mij verkreeg, dus nam ik in mijn angst het wanhopig besluit te vluchten en mij voor hem te verbergen. Het fortuin dat mij nu toebehoord» was roij onverschillig of liever de gedachte er aan hinderde mij, want ik vond dat 'tniet mij, maar juffrouw Fraser toekwam. Ik vreesde slechts al te zeer dat Darvill van zijn mucht over de oude, zieke mevrouw Bothwell had misbruik gemaakt en dat door zijn invloed het testament was veranderd. zOp een namiddag, toen Darvill, die mij dagelijks bezocht, was vertrokken, pakte ik mijn geering aldaar troepen bijeen, om die naar Korea te zenden. Li Hung Chang zegt dat hij voor zes maanden voorraad munitie heeft. Hij beschiktover 30,000 man, meereudeels ruiterij. JAPAK. Reuters agentschap te Jokohama meldt van 24 dezer: De troepen zjjn begonnen tegen de Chinee- sche stellingen op te rukken, zoodat elk oogenblik een treffen kan verwacht worden. SCHIEDAM» 26 Juli 1894. In de gisteravond gehouden vergadering van den Brandersbond werd besloten om, te beginnen met 1 Augustus a.s., dagelijks den juisten prijs te noteeren waarvoor dernoutwijn ter beurze wordt verhandeld, en zulks naar aanleiding van de onjuiste noteering, welke tot dusver door de makelaars werd gegeven. Wij herinneren aan de gelegenheid tot plaatsing van jongens op de burgeravond school. De ouders en de werkgevers, bazen enz. mogen toch zorg dragen, dat van die nuttige inrichting zooveel mogelijk gebruik worde gemaakt. De aangifte kan geschieden op a.s. Zaterdag, des avonds tusschen 7 en 9 uur, in het gebouw der hoogere burgerschool. De heer Ph. J. Dodenhuis, chef van het slation Schiedam van de H. IJ. S. M., is met ingang van 1 dezer bevorderd tot stations chef le klasse. Ook onze voormalige stadgenoot, de heer A. Teuwisse, stationschef te Delft, is met ingang van 1 dezer bevorderd tot stations chef le klasse. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd door de politie alhier aangehouden een door den bliksem gedood rund van K, Koop man te Overschie, dat naar de slachtplaats van H. Vrjjenhoek vervoerd werd. Het rund is, na voor de consumptie te zqn afgekeurd, onder politietoezicht begraven. De Koningin-Regentes heeft namens de Koningin eene gift van f 400 doen toekomen aan de «Maatschappij voor behoeftige Kraam vrouwen" in Noord-Brabant. De kolonel-commandant van het reg. gre nadiers en jagers, jhr. Laman Trip, die aan onzen gezant te Parijs toegevoegd was bij de begrafenis van president Carnot, is bevorderd tot officier van het Legioen van Eer, in welke orde hij vroeger reeds tot ridder was benoemd. Aan een particulier bericht uit Atjeh is het volgende ontleend over seen klein, maar dap per troepje". De 2e luit. der marechaussee H. M. Vis kreeg op 10 Juni j.l. de opdracht om bij kam pong Lam-Koenjit, tusschen onzen pas opge- richten post Biloel en de beatingBoekit-Daroe, koffer» nam een som gelds en reisde naar Londen, van daar naar Parijs, later naar Genève en toen naar Grenzstadt, waar ik meende beter ver borgen te zullen zijn. Ik wilde ook een anderen naam aannemen, maar dat ging niet met mijn paspoort, dus moest ik dien behouden. »Ik zie nu wel, dat het een dwaze vlucht was. In mijn angst voor den man, dien ik niet alleen haatte, maar ook vreesde, dacht ik aan niets dan zoo spoedig mogelijk uit zijn macht te geraken. Hoe hij ontdekt h^ft waar ik mij bevond, weet ik niet, maar wel herinner ik mij de ontzetting die zich van «sii meester maakte, toen ik zijn brief ontving. Voor de eerste maal doelde Darvill op hetgeen hij ons huwelijk noemde. Hij schreef geen bijzonderheden, maar het was toch duidelijk genoeg voor roij om te begrijpen wat hij bedoelde. Terstond herinnerde ik mij de verbalen, die ik wel eens had gehoord van Schotsche huwelijken hoe weinig formal i- teiten er noodig zijn om volgens de wet ton aldaar te trouwen. Ik twijfelde geen oogenblik, of ik was de wettige vrouw van den man, Hen die op dien dag zou worden opgeheven, positie te nemen met eene afdeeling van 25 mare chaussees, teneinde den kwaadwilligen te beletten langs het gebergte stelling te nemen, om de werkzaamheden te Boekit-Daroe te hinderen. De vijand kon Boekit-Daroe niet be reiken, maar opende al spoedig van drie zijden het vuur op de marechaussees, zoodat deze gedurende twee uur daaraan blootstondende onzen hielden echter moedig stand, zoodat het doel volkomen bereikt werd. De commandant 2e luitenant Vis kreeg reeds des voormiddags 11 uur een doordringende schotwond in het rechteronderbeen, doch bleef tot 31 v uur 's na middags het commando voeren. Behalve hij, werden nog gewond een Amboneesch korpo raal (schot elleboog) en een Amboneesch mare chaussee (schot in de linkerhand en den rech terarm). In de laatste, zeer druk bezochte alge- meene vergadering van het bestuur der wees inrichting te Neerbosch, met de leden, zijn de veranderde statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld. De statuten zuilen nu zoo spoedig doenlijk ter koninklijke goed keuring worden opgezonden. Volgens de be- sïaande statuten zijn in de plaats van de hee- rea A. Kramers uit Amsterdam, D. van Lindenhout en Jac. van 't Lindenhout te Neerbosch, die als bestuurders bedankt had den, gekozen de heeren ds, E. A. G. van Hoogenhuize te Nijmegen, mr. J. H. C.Cazinus, raadsheer te 's-Bosch, en mr. J. P.'A. graaf van Limburg Stirum te Oosterbeek. In het N. v. d. D. komt een stuk voor over de afstammelingen van Michiel Adriaansz, de Ruyter, waaruit blijkt, dat van den admi raal o. a. afstammen de heeren J. C. de Ruyter de Wildt te Vlïssingen, A. de Ruyter var» Steveninck te Tiel, G. R. Elias te Amsterdam ea J. C. baron van Boetzelaar te Arnhem. Gisternacht te 12 uur is in de Maas onder de Willemsbrug te Rotterdam;een onbekend man verdronken. Hoe hij te water is geraakt, weet men niet. Een politieagent zag hem in de diepte verdwjjnen, doch kon geen hulp bieden. Een gezelschap Amerikaansche toeristen, circa vijftig dames en heeren, die gedurende een paar dagen te Scheveningen en in de residentie verblijf hielden, zijn gisterochtend naar Antwerpen vertrokken, om hun tournee door Europa te vervolgen. Dinsdag tegen den avond werd een der baders bij de nieuwe badinrichting te Scheve ningen in zee door een toeval getroffen. Hoewel er een veertigtal baders in zee waren, werd zijn gevaarlijke toestand toch dadelijk door den badknecht Gijs de Lange opgemerkt, die naar hem toezwom en het* behouden aan het strand bracht. De spaarbankkwestia te Hillegom verkeert ik verafschuwde. Ofschoon het huwelijk vol komen wettig was, gevoelde hij toch eenige schaamte over zijne onverantwoordelijke handel wijze, en had hij mijn liefde kunnen winnen, dan zouden wij op de gewone wijze openlijk zijn vetbonden, en het andere huwelijk'zou niets dan een grap zijn gebleven. Maar toen hij ontdekte, dat ik hem genoeg haatte om hem te ontvluchten, vond hij het zaak mij te overtuigen, dat geen vluchten mogelijk was, maar ik zijn wettige vrouw was, en dat hij plan had zijn rechten te doen gelden. «Dit was in hoofdzaak wat zijn brief inhield wat er meer in stond weet ik nier, maar ik geloof, dat er zich geld in bevond om mijn terugreis te kunnen betalen." (Viordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2