ff, 1894. Donderdag 2 Augustus. N°. 8586. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Achtenveertigste Jaargang. Versch nt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag, Bnitenlandsche Berichten. Iïl. IT Gr E V ER: J. ODÉ. r. 12; ssischt P. 12; isische tntus, lemis, »sson, in ta ver- 3R. li. s y B14 T. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per pose, door het geheele Rijk ifionderlijke noinmers f 1.85. 2.50. - 0.10. M IT IS K A l'i BOTEBITHA AT. E 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer. 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie dam; Genen het verzoek van de DIRECTIE der STEARINE KAARSENFABRIEK ïApollo", om vergunning tot uitbreiding dier fabriek, staande aan den Buitenhavenweg no. 6, kadaster sectie L no. 1621. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den -2den Juni 1875 Staatsblad n°. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Woensdag den 15den Augustus 3.S., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging gesel :d. waar het behoort, den Isten Augustus 1894. Burgemeester en loethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris VERNÈDE. De burgemeester van Schiedam Brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen: Dat het kohier voor de belasting op het Personeel tio. i dezer gemeente, over het dienstjaar 1894/95, door den heer directeur der directe belastingen te Botterdam op den 28sten Juli 1894 executoir ver klaard, op heden aan den ontvanger der directe helasti igen, ter invordering is oveigemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een tedei verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden »oet te voldoen; alsmede dat beden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag beliooien te worden ingediend. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het be- hooit, den lsten Augustus 1891. De burgemeester voornoemd VAN Dl IK VAN MATENESSE. F R A N K R IJ K. De radicaal-socialistische groep der Kamer leden heeft Maandag, in den vorm eerier brochure, het. aangekondigde manifest doen verschijnen, dat tevens als pai lij-programma moet dienen. De afgevaardigden protesteeren in dit stuk ten sterkste tegen het verwijt dat zij van het recht tot interpellatie misbruik gemaakt zou den hebben. De meerderheid der Kamer heeft op hun zeer noodzakelijke interpellatie geen acht geslagen, omdat die meerderheid over niets een gevestigde meening bezit, terwijl de regeering, die evenmin weet wat zij wil, enkel ten behoeve van dwangmaatregelen een meerderheid om zich heeft weten te groepeeren. De moord op Carnot wordt in het manifest met afschuw besproken, maar de groep meent dat men het anarchisme krachtiger te keer ge gaan zou hebben, indien men aan de democra tie voldoening had geschonken door aan het hoofd der regeering een man te plaatsen, uit haar midden voortgekomen. Niet door het tegenhouden van noodzakelijke harvormingen aldus wordt ten slotte be toogdzal men de ontevredenheid wegnemen onder het volk, dat recht heeft op iets meer dan beloften. De wet tegen de anarchisten is een zeer slechte wet. Iu den laatsten tijd werden de schildwach ten om de kruitmagazijnen te Toulon her haaldelijk verontrust, zonder dat het gelukte, de kwaadwilligen op te sporen. Zaterdag is nu een Italiaan in hechtenis genomen, die zich bij een der magazijnen had verborgen men vermoedt dat hij behoort tot een komplot dat ten doel heeft, de magazijnen in de lucht te doen springen. Sedert eenige dagen heeft de geheime politie een onderzoek ingesteld te Quarante, bij Béziers, om den schrijver op te sporen van een brief, waarin de president der republiek met den dood bedreigd wordt, vier dagen na de terechtstelling van Caserio Santo. Het on derzoek heeft niets opgeleverd. Uit Ajaccio wordt gemeld dat Oreste Luc- chesi, de moordenaar van den Livorneeschen journalist Bandi, aan de Italiaansche autori teiten is uitgeleverd. Een anarchist te Chalons-sur-Saöne heeft twee jaar gevangenis opgeloopen, wegens een door hem verspreide oproeping om voor Carnot's moordenaar een standbeeld op te richten. Het hof van assises van Seine-et-Oise ver oordeelde Zaterdag zekeren Coureux, wegens ophemeling van den moord op Carnot, tot 13 maanden gevangenis en 100 frs. boete. Twee andere personen, van hetzelfde feit be schuldigd, werden vrijgesproken. DUITSCIILAND. Keizer "Wilhelm heeft Zondag van Oldören, in het hooge Noorden, de terugreis aanvaard. Heden wordt hij te Wilhelmshaven terug verwacht, na nog een bezoek aan Bergen te hebben gebracht. In Pruisen is eene wijziging gebracht in de regeling der bedrijfsbelasting, die met 1 April 1895, zoover de staatskas betreft, wordt opgeheven, docii ten behoeve van de gemeente ook voortaan door den staat beheerd zal worden. Eenige bedrijven, die tot dusver vrij waren, zullen belast worden, bijv. de land bouw, brandewijn-industrie, mijnbouw en daarmede aanverwante takken van bedrijf. Aangifte bij het gemeentebestuur moet niet alleen gedaan worden door hem die een bedrijf begint, maar ook door dengene, die een bedrijf van een ander overneemt en voortzet, of wie naast zijn tot dusver uitge oefend beroep of in plaats daarvan een ander onderneemt. De kohieren zullen gedurende eene week ter inzage gelegd worden voor de belastingplichtigen van elk district. De Times bevat in zijn nieuws uit Midden- Afrika ernstige beschuldigingen tegen de Duitschers aldaar, hierop neerkomende, dat de Duitsche gezaghebbenden de Arabische slavensiroopers bijstaan door hunne wapenen en ammunitie te vervoeren, zelfs door middel van eene stoomboot op het Nyassa-meer, welke aan de Duitsche anti-slavernij-vereeni- ging toebehoort. De Times beweert dat de Duitschers dezen onwettigen handel willens en wetens bevorderen. De Britsche klachten bleven onbeantwoord, en het gevolg kan zijn, dat de Arabieren worden in staat gesteld den oorlog met allicht noodlottigen afloop voor Duitschers en Engelschen in Midden- Afrika te voeren. Prins en prinses Bismarck hebben laatst leden 'Zateidag, ter gelegenheid van hun 47n huwelijksdag, per telegraaf een gelukwensch van den keizer ontvangen. Te Jeria is Maandag op het marktplein een fontein ter eere van vorst Bismarck onthuld, op de plaats waar hij twee jaar geleden eene redevoeiing hield. "Voorts benoemde het ge meentebestuur den oud-kanselier tot eere burger. De bierstrijd te Berlijn heeft eene scheuring teweeggebracht in de rijen der socialistische kroeghouders. Zes van hen zijn van het lid maatschap der vereeniging vervallen verklaard, omdat zij geboycot bier verkochteneen zevende heeft zelf ontslag genomen om de zelfde reden. De commissie der Berlijnsehe vakvereni gingen bericht, dat zij 44,729 mark ont vangen heeft voor de werklooze brouwers, waarvan 26,000 mark uitgegeven zijn. Van de 315 werkloozen ontving een gehuwd man 10 mark per week, een ongehuwd 9 mark, terwijl voor ieder kind 75 pf. per week wordt uitgekeerd. De bevelhebber der Duitsche beschermings troepen in zuidwestelijk Afrikamajoor Leutwein, heeft een wapenstilstand gesloten met het Kafferhoofd AVitboy, op wiens hoofd een prijs van 4000 mark was gesteld. ENGELAND. In het Lagerhuis stelde Harcourt gisteren voor, den afloop der discussie over de artikelen der Iersche Evicted Tenants Bill ie bepalen op 9 Augustus. Ballour bestreed deze motie met een amendement, strekkende om de motie streng te wraken, terwijl hij tevens verklaarde zich van verdere discussie over de hill te zullen onthouden, indien Ilarcourt's voorstel aangenomen werd. Chumbeilain legde eene gelijkluidende verklaring af. Het amendement van Balfour werd met 217 tegen 174 stem men verworpen en Harcourt's voorstel aan genomen. In eene vergadering van dokwerkers, de vorige week te Londen gehouden, is een ru moerige betooging gehouden tegen Ben Tillett. Eenigen verweten den leider, dat zij honger leden, terwij) hij een salaris van 300 p. st. opstreek en wielreed, een ander schold hem voor een igerneenen lummel", waarop Ben Tillett antwoordde dat zij schreeuwers en de lawaaimakers dronken waren. Boven het ru moer klonk de kreet: sNeem je ontslag 1" Te midden van een groot tumult sloot de voorzitter de vergadering. DENEMARKEN. De bevolking van Kopenhagen heeft den kroonprins, als geschenk bij zijn zilveren brui loft, een bedrag van 100,000 kronen aangebo den, dat op verzoek van den jubilaris zal wor den aangewend tot het verleenen van onder stand aan behoeftigen. ZWEDEN. De regeeriDg is voornemens op de scheren langs de Oostzeekust hooge wachttorens te laten bouwen, die met het vasteland in telephonische verbinding zouden gebracht worden om in tijd van oorlog het naderen van vijandelijke oorlogsschepen te melden. NOORWEGEN. Het StorthiDg heeft het theologisch pro fessoraat aan de academie te Chiistiania inge trokken, maar daarentegen 4500 kronen beschikbaar gesteld om daarvoor voordrach ten over theologie te laten houden. "Voorts zijn door het Huis 800,000 kronen toegestaan, om daarvan in verschillende ge meenten aan onbemiddelden voorschotten te verstrekken voor het koopen eener eigen woning, en 200,000 kronen, om in het groot grond aan te koopen, die aan onbemiddelden voor inkoopsprijs in het klein zal worden ver kocht. O O S T E N R IJ K. De nieuwbenoemde Hongaarsche minister van landbouw, graaf Festetits, heeft verklaard, dat zijn politiek program reeds door zijne intrede in het ministerie genoegzaam aan gegeven was. In de oeconomische politiek was hij, zèidehij, een vijand van alle overdrijving; hij zou den middenweg tusschen de behaiti- ging van de industrieele en landbouwbelan gen houden. De paus heeft door tusschenkomst van den nuntius te AYeenen, aan de bisschoppen voor de geloovigen in Hongarije een speciaal gebed tegen de huwelijkswet doen aanbieden. SPANJE. Uit Calagaran (Phïlippijnsche eilanden), wordt van 30 Juli gemeld De Spanjaarden hebben de Maleiers den 24n dezer aangevallen zij doodden 250 man en sloegen do Maleiers op de vlucht. B U L G A R IJ E. Bij de gemeentelijke verkiezingen zijn in

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1