Bimicnlandsclie Berichten. gevolgen voor uwe rekening". Onmiddellijk daarop zond de Japansche kruiser Naniwa naar de Kow Shing, die voor anker was gaan liggen, een bewapende sloep, welker beman ning het transportschip enterde. De scheeps papieren werden onderzocht, waarna de gezag voerder bevel ontving de Naniwa te volgen. Nu geraakte de Chineesche bemanning van de Kow Shing echter in hoogst opgewonden toestand, den Engelschen bevelvoerenden ver klarende liever daar te willen sterven j dan krijgsgevangenen to worden. «Wij zullen zoo zeiden zij tot den Engelschen comman dant u dooden, indien gij aan het bevel der Japanners gehoorzaamt." De bemanning liet tegelijkertijd liet anker bewaken, teneinde liet lichten er van te beletten. Kapitein Von Manneken verklaarde aan den inmiddels teruggekomen commandant hoe de zaken stonden, daarbij voegende, dat de Kow Shing een Engelsch schip was, en er nadruk op leggende dat er nog geene ooilogsverklaring had plaats gehad. Desondanks signaleerde de Naniwa aen de bemanning vau de sloep de Kow Shing te verlaten en onmiddellijk daarop begon het vuren met zwaar geschut. Toen de Kow Shing terugseinde dat het verlaten van den bodem niet meer mogelijk was, zon den de Japanners een torpedo af, die den ketel van de Kow Shing deed springen, waarna dit schip spoedig begon over te zinken. Nochtans gingen de Chineesche troepen nog voort met vuren, evenals natuurlijk de Japan ners, die zelfs nog schoten op de rondzwem mende Chineezen. De lezing door de Times van het gebeurde gegeven is geheel in strijd met de Japansche verhalen, volgens welke de Japanners alles zouden beproefd hebben om de levens van Chineezen te redden zij schenen integendeel besloten niemand tesparen. Da door AeNanitm uitgezonden sloep schoot op de drenkelingen in plaats van hen te redden. Niettemin slaagden 150 Chineezen er in een klip te be reiken. Von Manneken is geenszins door Ja panners maar door Koreanen wonderbaar gered, Ilfj is te Chemulpo aangekomen, alwaar hij het bovenstaande medeelde aan den En gelschen consul. Von Manneken roemde hoog de houding der Chineezenzij stierven als helden. De Standard heeft, mede per telegraaf, een verbaal ontvangen dat met het bovenstaande overeenkomt. En Times èn Standard laten zich over het doen der Japanners in krasse ter men afkeurend uit. De Times zegtWij hopen voor de eer der Japanners, dat zij de be schuldigingen nog zullen kunnen ontzenuwen anders staat het vast, dat zij niet alleen de Engelsche vlag op grove wijze hebben be- leedigd, maar ook dat zij een gruwelijke slachting hebben aangericht, weike den meest barbaarschen tijden uit de geschiedenis van Azië waardig zou zijn. De ophelderingen tot nu door Japan gegeven, acht de Standard volkomen onvoldoende. Ook veroordeelt liet blad de wijze waarop Japan Korea tot den oorlog dwong. Op de sympathie der Engel schen behoeft Japan niet te tekenen. Uit Tientsin verneemt hetzelfde blad dat de Ja pansche gezant te Pekin zijn paspoort heeft aangevraagd, volgens bericht uit Shanghai zou het Chineesche pantserschip Sjen Toten dermate beschadigd zijn, dat het vooreerst onbruikbaar is. Een Chineesch smaldeel van 9 schepen, meerendeels transportschepen, is Maandag Chefoe gepasseerd. De tijding van het gevecht te Yashan wordt bevestigd de Chi- Dsezen vochten onder Europeesche offlcieten. De vijandige gezindheid tegen Europeanen herleeft in China. Te Ichang werden vreem delingen openlijk beleedigd. De volksdrijvers verspreidden namelijk het gerucht dat de Europeanen de Japanners hadden aangehitst tegen de Chineezen. De forten van Takoe zijn versterkt, ook met torpedo s, jaar men eene Japansche expeditie naar de Peihorrivier vreest. SCHIEDAM, 3 Augustus 1884. Vergadering van den raad der gemeente Schiedam, Dinsdag den In' Augustus a.s., nam. l3/i ure. 4. Vaststelling der notulen van de laatst gehouden vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Adres van F. E. Numan om ontheffing op zijn aanslag in de pi. dir. belasting, dienst 4893/4. 4. Adres van P. Kortland om ten zijnen aanzien de toepassing van art. 7 der pensioen verordening op te schorten. 5. Adres van regenten van het weeshuis der hervormden alhier om den prijs, waar voor de gemeente zich bereid heeft verklaard den door hen gevraagde» grond af to staan, op de helft te verminderen. 6. Rekening der heel- en verloskundige instrumenten verzameling over 4893. 7. Instructie voor den directeur der ge meentewerken. 8. Benoeming van een directeur der ge meentewerken. 9. Voorstel van burg. en weth. tot be noeming a. van twee plaatsvervangend-wethouders. b. van een vierden ambtenaar van den burgerl. stand en c. q. hunne benoeming. En verdere voorstellen en mededeelingen. De politie alhier heeft heden een wagen met onrijp fruit, dat werd rondgevent, in be slag genomen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Etegentes zal heden op het paleis te Soestdijk aan het personeel der hof houding een feest worden gegeven, waarvan de leiding wederom is opgedragen aan den lieer M. P. Okhuijsen, hofprestidigitateur te Rotterdam. Thans brengt ook de minister van buiten- landsche zaken ter kennis van belanghebben den, dat, blqkens bericht van den Franschen gezant, de invoer van rundvee uit Nederland in Frankrijk bij ministerieele beschikking van 30 Juii 1.1. is verboden. St.-Ct Bij jlir. Beelaerts van Blokland, gezant van de Zuidafrikannsche republiek te 's-Graven- hage, is de officieele bevestiging ontvangen, dat het oproerige kaflerltoofd Malaboch zich heeft overgegeven, zonder dat het noodig is geweest dynamiet te gebruiken, terwijl aan kaffers, vrouwen en kinderen alle gelegenheid gegeven werd om hun leven te sparen. Een i'lezer" van De Tel. bevestigt het bericht der Middell. Ct., dat dr. Schaepman van den bisschop van Haarlem het verbod ontving, om in diens diocees politieke rede voeringen te houden. Verder deelt de slezer" mede, dat onder de vrienden van dr. S. ver teld werd, 'dat mr. Borret, te Beverwijk tot lid der Kamer gekozen, na zijn verkiezing van denzelfden bisschop een wenk heeft ge kregen, om ztjn gedrag in de Kamer in over eenstemming te doen zijn 10. met het uitgevaardigde manifest, 2o. met nog later te ontvangen instructiën. Mr. Borret moet den bisschop er onmiddel lijk op gewezen hebben, dat zoo'rt gedragslijn in lijnrechten strijd zou zijn met zijn eed als volksvertegenwoordiger en hij moet zich bij den paus beklaagd hebben over den ontvangen wenk van Haarlems bisschop. De Nederlandsche juryleden terAntwerp- sche tentoonstelling zijn met die van andere natiën (gezamenlijk 420 personen) doorkoning Leopold genoodigd tot een soiree ten paleize, op Maandag 6 dezer. Aan de buitenlandsche leden van het in September te 's-Gravenhage bijeen te komen interparlementair congres zal door de Neder landsche leden een groot feest op het Kurhaus worden aangeboden. Voor vrijwillige dienstneming bij het instruc tie-bataljon te II.. ryn '.iet aantal liefhebbers minder dan bet aantal vacatures, dat tegen 15 Augustus e.k. op 50 is bepaald. Blijkens de opgaven van het bureau Veri tas zijn in de maand Juni verongelukt 45 zeilschepen, waaronder 1 Nederlandsch, en 13 stoomschepen, waaronder geen Neder landsch. Aan dr. Th. van Doesburgh, directeur van de gemeentelijke gasfabrieken te Rotterdam, is op zijn verzoek, wegens redenen van ge zondheid, uit die betrekking eervol ontslag verleend met ingang van J Januari 1895, met dankbetuiging voor de vele gewichtige dien sten der gemeente bewezen, en tot zijn op volger met algemeene stemmen benoemd de heer D. J. Cramer, thans onderdirecteur aan die fabrieken. Aan bet postkantoor te Rotterdam heeft een onbekend gebleven persoon getracht een val- schen postwissel te innen. Toen het ontdekt werd, nam hij de vlucht. Te Delft doet zich in hetzelfde gezitt in de Vjjverstraat een derde geval van pokken voor, thans bij een tweejarig kind. Gedurende de maand Juli werden te Sche- veningen b(j het Kurhaus genomen 17349 zeebaden, n.l. 3096 damesbaden, 9807 heeren- baden, 3433 gemengde baden en 1013 kinder baden. Niettegenstaande het ongunstige weder in liet begin der maand werden 957 baden meer genomen dan in dezelfde maand van '93. Daarentegen was het aantal binnenbaden 136 minder-, het bedroeg 4549, aldus verdeeld: 1297 zeewaterbaden, 150 zoetwaterbaden en 102 douches. Gisteren sloeg de bliksem in de landbou werswoning van A. de Jong te Nieuw-Lek- kerland, welke geheel afbrandde. Aan de heeren Huygens en Van Gelder te Amsterdam is door het dep. van koloniën de bouw opgedragen van een «Flottielje-vaar tuig", bestemd voor de Ind. militaire marine. Woensdag hebben bijna alle timmerlieden van in aanbouw zijnde perceelen aan de Nico- laas-Beetsstraat en de Ten-Katestraat, onder Nieuwer-Amstel, het werk gestaakt, naar aanleiding van het arbeidsloon in verband met de werkuren. Eene versterkte politiemacht surveilleert op de plaatsen der staking. De leeraren en kweekelingen van de kweek school voor onderwijaers te Elten (Pruisen) bezochten gisteren Nijmegen. Op hunne wan deling door de stad zongen zij op de Markt uitstekend en in goed Hollandsch het Wien Neerlandsch Bloed", welke hulde, aan onze Koningin op haar geboortedag gebracht, door de vele omstanders met gejuich werd begroet. Op het landgoed iden Engelenburg", te Brummen, zal op 23 Augustus vanwege het «Nederlandsch Jongelingsverbond" de zomer vergadering gehouden worden. Men schrijft uit Rozendaal aan het N.v.d.D. De bezoekers van de Antwerpsche ten toonstelling kunnen niet genoeg gewaarschuwd worden vooral zorg te dragen hunne porte- monnaies goed weg te steken. Niettegen staande de stationschef te Esschen in de visitatiezaal en in de wachtkamers twee ge heime politie-agenten laat surveilleeren en op verschillende plaatsen«Past op de dieven" heeft laten aanplakken, gaat er geen week voorbij, of personen meestal dames komen tot de treurige ondervinding, dat zij de dupe zijn geworden van sluwe reizende jpick-pockets". Dinsdag zoo schrijft onze berichtgever was ik te Esschen ook getuige, dat twee dames met tranen in de oogen haar weder varen mededeelden. Uit het gedrang der visitatiezaal in de wachtkamer komende, mis ten beiden haar portemonnaie, waarvan de een f26, de andere f 180, benevens sleuteltjes- en spoorkaartje, bevatte. Nabij Boxtel is Woensdagavond omstreeks 10 uur zekere Van IJzendoorn door een goe derentrein nit Yenlo overreden. De ongeluk kige was terstond dood. Verleden jaar werd Item ook door een trein een arm afgereden. Te Berchem (N.-Br.) zijn het huis en de inboedel van P. Rijsselberg afgebrand. Tijdens den brand werden de vruchtboomen in den tuin geplunderd. Toen de eigenaar dit met gewekl wilde keerenwerden hem door zekeren Van Aalst drie messteken aan liet hoofd toegebracht. Rijsselberg is nu nog uiet buiten gevaar. De dader is Woensdag naar Den Bosch overgebracht. Uit de officieele opgaven blijkt dat Woens dag te Maastricht door cholera zijn aangetast 6, overleden 3 personen. Het totaal aangetasten bedraagt thans 23, Het totaal overledenen 13. De ziekte blijft hoofdzakelijk nog beperkt tot het noordelijk of noordwestelijk gedeelte der stad. Van eene algemeene epidemie is dus nog geen sprake. Te Maastricht zijn sedert de vorige op gave aangetast 6 personen en overleden 5. In het geheel zijn aangetast 26 personen en overleden 13. Naar aanleiding van den plotselingen inval der cholera te Maastricht schrijft men aan de Limb. Koerier, dat mogelijk wel de groote on verschilligheid van het volk, het in den wind slaan van alle waarschuwingen van de genees kundige autoriteiten, veel daaraan schuld dragen. Alhoewel herhaalde malen gewaarschuwd is om niet in de Maas of het Kanaal te zwemmen of te baden, daar deze beide wateren besmet zijn, wordt er toch voortdurend in de Maas gezwommen, en Zaterdag- en Zondagmorgen zag men verschillende personen zwemmen. En toch is door het bacteriologisch onder zoek bewezen, dat het Kanaal op 1 liter water 1000 en de Maas op 1 liter 3000 cholera - baciilen bevat. Door de politie te Maastricht is aangehou den een ontslagen werkman der telephoon- maatschapptj aldaar. Deze had zich onder voorgeven van gezonden te zijn om naar de telephoon-geleiding te komen zien, toegang tot verschillende woningen weten te verschaffen en daaruit wat zijne gading was medegenomen. Hij is ter beschikking der justitie gesteld. 's-Gravenhage. Na afloop der parade ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes was het Voorhout, waar eene miniatuur-kermis was opgeslagen, het feestterrein waar bonderden en nog eens hon derden den ganschen middag zich langs de kramen verdrongen. De stafmuziek der d.d, schutterij speelde er in de muziektent vroo- lijk op los. Na afloop der dagvermakelijkheden ont lastte zich een onweersbui, gepaard met een stortregen, die de overvolle straten als in een oogwenk schoonveegde. De verstoring was van korten duur, want een uur later klaarde de lucht op en bleef helder gedurende den geheelen avond, waardoor de illuminatie in stad en Bosch voortreffelijk slaagde. Het volk stroomde langs alle lanen en toegangen, voor deze gelegenheid verlicht naar de verschil lende punten voor dit avondfeest aangewezen- De vreemde gezanten aan ons Hof of hunne vertegenwoordigers, aan wier woningen giste-

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2