A". 1894. Donderdag 9 Augustus. N°. 8591 KENNISGEVING. Kennisgeving. -A^cb.tenveertig'st© Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGËYËK: J. ODÉ. Buitenlaudsclie Berichten. SCHIE COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal f 1.85. franco per pose, door het geheele Rijk2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. W ït ICR U S BOTKR^TttAAT. E 2 7. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie dam Gezien het verzoek van J. VAN KATWIJK •€zom vergunning tot uitbreiding zijner branderij aan de Boterstraat no. 60, kadas ter sectie B no. 1336, met een stoomwerk tuig van 3 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 3 MJ. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den •2den Juni '1875 (Staatsblad n°. 95); Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Woensdag den 22sten Augustus «a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen voor 'net tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der .gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar Jtet behoort, den 8sten Augustus 1894. jBurgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris, VERNÈDE. 'Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schie dam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan A. VERINGMEIER en zijne recht verkrijgenden vergunning verleend is tot oprichting van een koper- en bliksla gerij iu het pand aan de Qasstraat no. 28, kadaster sectie L no. 834. Schiedam, den Ssten Augustus 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE De secretaris, VERNÈDE. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten dier provincie van den 3!sten Juli'1894, no. 52 Gelet op art. 11 der wet van den 13den Juni ■1857 Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd bosiuit i°. de opening dei jacht op Idem wild, vermeld in de 2de zinsnede van ait. 17 der wet van den 13den Juni 1857 Staatsblad no. 87), voor dit jaar in de provincie Zuid-Holland is vastgesteld op Zaterdag den eersten Sep tember aanstaande met zonsopgangmet uitzondering van de jacht op lazanten, waar van de opening is vastgesteld op Maandag den eersten October aanstaande 2°. van die opening voorts is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, lett. e, der aangehaalde wet 3°. de korte jacht dagelijks en de lange jacht slechts drie malen 's weeks, en we! des Woens dags, Vrijdags en Zaterdags mag worden uitgeoefend. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden algekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebiuikehik is, aKmede in het Provinciaal blad en in de Nederlundsche Staatscourant worden geplaatst. s-Gravenhage, den 4den Augustus 1894. [)e Commissaris der Koningin voornoemd, FOCK. DÜITSCHLAO. Keizer Wilhelm is Zondag met zyn jacht Ilohenzollem van Wilhelmshaven naar Cowes vertrokken, waar de prins van Wales zich sedert Vrijdag der vorige week met zijn zoon bevindt, om de noodige toebereidselen voor de ontvangst te maken. Maandagnamiddag te 3 uur kwam de keizer te Cowes aan, van waar hij zich onmiddellijk naar Osborne be gaf om zijn grootmoeder, koningin Victoria, te begroeten. De directeur der hofboekdrukkerij te Berlijn heeft uit Elberfeld een schrijven ontvangen, geteekend shet anarchisten-comité" en de be dreiging inhoudende, dat die drukkerij binnen kort in de lucht zal vliegen. De politie heeft de noodige voorzorgsmaatregelen genomen. De oudste zoon van prins Albert van Pruisen, regent van Brunswijk, die te Potsdam in gar nizoen is, werd op een rijtoer bij een in aan bouw zijnd huis, door een zwaren steen op de borst getroffenhij kwam er zonder kwetsuur af. Een metselaar, die verdacht wordt den prins met opzet den steen te heb ben toegeworpen, is gevangengenomen. ENGELAND. In het Lagerhuis deelde de onder-secre taris van buitenlandsche zaken sir Edw. Grey mede, dat de regeering aan Nederland het aanbod heeft gedaan om de zaak der sCostarica Packet" aan een scheidsgerecht te onderwerpen, altijd namelijk behoudens een juridisch onderzoek. Het Lagerhuis heeft het wetsontwerp be treffende de uitzetting van Iersche pachters bij derde lezing met 199tegen 167 stemmen aangenomen. In het Hoogerhuis had de eerste lezing van dit wetsontwerp plaats. DENEMARKEN. Het ministerie Estrup heeft zijn ontslag ingediend, dat gisteren door den koning is aangenomen. De tegenwoordige minister van buitenl. zaken, baron Reidtz Thoit, is benoemd tot minister-president en minister van buitenl. zaken; de tegenwoordige minister van justitie Nellemann behoudt zijne portefeuille, evenals de tegenwoordige minister van marine Ravn, en die van openbare werken Ingerslev, gene raal C. A. T. Thomsen wordt minister van oorlog; de grondeigenaar G. D. Luettichau minister van financiën, do prefect Bardenflet minister van eeredienst en openbaar onder wijs, terwijl de minister van binnenlandsche zaken ad interim, Hoerring, die portefeuille definitief aanvaardt. ZWEDEN. De vorige week heeft in bijzijn van den koning, den kroonprins, de ministers en tal van hooge autoriteiten, de plechtige inwij ding plaats gehad van den spoorweg van Upsala naar Lulea en Gellivare, op 65° noorderbreedte. De lijn, welke vooral met het oog op de uitbreiding van het Russische spoorwegnet in Finland van gi oot strategisch belang is, heeft van aanleg bijna 25 millioen kronen gekost, waarvan slechts 8 millioen door leening behoefde gedekt te worden. Waarschijnlijk zal zij later nog noordelijker worden doorgetrokken. R TJ S L A N D. De minister van binnenlandsche zaken is voornemens aan de verzekering-maatschap pijen het sluiten van herverzekeringen in het buitenland te verbieden. De minister wordt daartoe geleid door da overweging, dat de Russische verzekering-maatschappijen jaar lijks 10 millioen loebel in het buitenland be talen, en dat, ingeval buitenlandsche maat schappijen insolvent woiden verklaard, de Russische maatschappijen, die dharbij betrok ken zijn, wel eens niet in staat konden wezen hare verplichtingen na te komen. OOSTENRIJK. De Hongaarsche minister-president Wekerle heeft Zondag voor zijne kiezers te Nagybanya eene uitvoerige rede gehouden, waarin hij rekenschap gaf van de vervulling van zijn mandaat. Na eerst de kerkelijke staatkunde te hebben verdedigd als de eerste stap op de weg tot scheiding van kerk en staat, ver klaarde bij dat de regeering zich in den eerst- volgenden tijd zal bezighouden met eene her vorming van het binnenlandsch bestuur, waar van de strekking zal zijn het zelfbestuur uit te breiden, vooral wat betreft de contróle op het uitvoerend gezag, de administratieve rechtspraak te regelen en het administratief raderwerk te vereenvoudigen. Het bestaan van het vraagstuk der nationaliteiten ont kende hij, terwijl hij, wat betreft den strijd over de officieele taal, zich afkeerig verklaarde van geweld, maar niettemin vast besloten on wettige bewegingen door wettelijke middelen te bestrijden. Ten slotte zeide spreker her vormingen toe op het gebied van het mijn wezen. Maandagavond is de minister-president met den minister Lukatz naarLemberg vertrokken. ITALIË. De regeering heeft het socialisten-congres dat te Carpi gehouden zou worden, verboden. De minister van justitie heeft, tengevolge van het incident, gedurende het proces der Banca Romana voorgevallen, gelast dat een commissie zal hebben te onderzoeken of de magistraten die het proces hebben voorbereid, hun plicht dedeneventueel zullen disci plinaire maatregelen genomen worden. Be bekende afgevaardigde en oud-minister Bonghi heeft voor zijne kiezers te Isernia een rede gehouden, waarin hij vei klaarde dat, mocht de justitie geen vervolging instellen tegen den oud-minister Giohtti, hij het initiatief zou nemen om aan de Kamer te verzoeken, den heer Giolitti in staat van beschuldiging te stellen en te doen terechtstaan voor den Senaat. Van de buitenlandsche politiek sprekend, meende de heer Bongiii dat Italië niet uit het drievoudig verbond moet treden, maar dat dit verbond behoort uiteen te vallen alleen op die .wijze kan aan den toestand van gewapenden wede, waarin Europa ver keert, een eind worden gemaakt. Het onderzoek in de zaak van Lucchesi, die als beschuldigd van den moord op den journa list Bandi te Livorno, op Corsica door de Fransciie politie is gevat en aan de ltaliaansche overheid is uitgeleverd, neemt een grooten omvang aan. Er zijn wegens deze zaak verscheidene personen, zoowei te Livorno als te Bologna, in hechtenis genomen. De overheid gelooft dat men ten deze aan eene samenzwering te denken heeft. Bij voortduring worden in Italië, en vooral te Rome tal van anarchisten gearresteerd. Dezer dagen weer een veertig. De gevange nissen te Rome zijn zoo overvuld, dat men een deel der gevangenen heeft overgebracht naar Civita Vecchia en Napels. T D R K IJ E. Op Creta zijn een aantal Christenen en Mohammedanen in hechtenis genomen onder verdenking van medeplichtigheid aan den moord op den gouverneur. Er heerscht groote opgewondenheid. Volgens particuliere tele- giammen is de toestand van den gewonden gouverneur zeer ernstig. AMERIKA. Naar beweerd wordt zou de gemengde commissie uit den Senaat en de Kamer van afgevaaidigden der Vereenigde Staten tot eene schikking zijn gekomen ten aanzien van liet tarief ontwerp. Voornamelijk zal die over de suiker moeten loopen, want dat is de voornaamste twistappel. De meerderheid in den Senaat wil van een vrijen invoer \an ruwe suiker niet hooren en elke poging om daartoe te geraken wordt door nieuwe amendementen onmogelijk gemaakt. Het eind zal dan ook wel zijn, dat ruwe suiker aan een matig invoerrecht wordt onderworpen, maar de schatkist zal daarvan in den eersten tijd niet veel profiteeren, want de reusachtige suiker-trust, waarbij verscheidene senatoren betrokken zijn, heeft zich het langdurig dralen ruimschoots ten nutte gemaakt om onder de bestaande tariefwetgeving ontzaglijke hoeveel heden ruwe suiker in te voeren. Hoe hooger dus het nieuwe invoerrecht kan worden gesteld, hoe grooter de winst der speculanten zal zijn. De enorme verliezen welke handel en nijverheid inmiddels door de voortdurende onzekerheid hebben geleden, doen thans het gansche land vurig verlangen naar het einde van den strijd, onverschillig wie daarin moge zegevieren. De Köln. Zeitg. deelt bijna ongelooflijke bijzonderheden mede over het wanbestuur van den gewezen president der republiek Saa Salvador, Ezeta, die tengevolge van een om wenteling tot vluchten gedwongen is. President Ezeta en zijn broeder, generaal Antonio Ezeta, deden bij het uitbreken van den opstand al het mogelijke om zich staande te houden. Ieder die hun m den weg trad, lieten zij doodschieten en toen het water hun aan de lippen kwam, wisten zij met hunne opgespaarde miliioenen te ontsnappen. Ezeta had in 1S90 met een troep bandieten den toenmahgen president der republiek op een familiefeest overrompeld en toen deze nog in denzelfden nacht stierf, van de verwarring gebruik gemaakt om zich op den presidents- zetel te plaatsen. Zijn bestuur is eene opeen volging van daden van de grootste willekeur.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1