Binnenlandsclie Berichten. 00STESS1II. Opnieuw is tegen 40 Rumeenscne stu denten te Klausenburg eene gerechtelijke vervolging ingesteld wegens verspreiding van opruiende geschriften. PORTUGAL. De Times heeft van de regeering bericht ontvangen, waarin deze officieel mededeelt, dat de helft der meerdere ontvangst van de douane rechten, voortgesproten uit hetgeen deze meer hebben opgebracht den de raming bij de begrooting, zal worden gestort ten behoeve van de houders van obligatiën. De som, aldus ter beschikking van de schuld- eischers gesteld, zou 400 conto's (f 1,040,000) bedragen en verdeeld -worden als volgtper frs. 500 fr. 0 52 voor de 3-pCt.-ob!igatiën, fr. 0.70 voor de 4-pCt.-obl. en fr. 0.78 voor de 4Vs-pCt.-obl., alles betaalbaar te geljjk met de eerstvolgende coupou. GRIEKENLA ND. De regeering heeft het besluit, waarbij additioneele rechten voor de haven van Corinthe werden vastgesteld, ingetrokken. T R K IJ E. De regeering heeft de verplichte kostelooze vaccinatie ingevoerd voor de schooljeugd, de staatsambtenaren, het leger en de gendarmerie. AMERIKA. Naar de New-York Herald meldt, heeft de politie een komplot ontdekt om de kinderen van president Cleveland te stelen. Mevrouw Cleveland bevindt zich met de kinderen te Gray Gableshaar buitenverblijf werdt nu nauwlettend bewaakt. De Senaat der Vereenigde Staten heeft het wetsontwerp tegen de anarchisten aange nomen. Het. verbiedt aan eenigerlei anarchis ten te landen in de havens der Uniemaar dit verbod is niet toepasselijk op politieke uitgewekenen of overtreders. Bijzondere land verhuizers-commissarissen worden in degroote Europeesche havens aangesteld, bevoegd om de verscheping van gevaarlijke en onge- wenschte personen te beletten. Hierna zullen dezen daartegen in Noord-Amerika kunnen apelleeren. Mochten de afgewezenen, na defi nitief geweigerd te zijn, nochtans een bin nendringen beproeven, dan kunnen zij eene hoogstens vierjarige kerkerstraf beloopen. De nieuwe commissarissen moeten mede de regeering der Unie alsook de desbetreffende stoombootkapiteins tegen verdachte individuen waarschuwen, zullende de antecedenten der laatstgenoemden strikt bij aankomst onder zocht worden, alvorens hunne landing geoor loofd wordt. Het wetsontwerp verklaart na drukkelijk dat voor de stoomvaartmaatschap pijen de verantwoording onveranderd blyft. De werkstakers der veestallen en de wissel wachters te Chicago hebben besloten het werk te hervatten. Ook inZutd-Colorsulo en Nieuw- Mexico zullen de werkstakers weer op de oude voorwaarden aan den arbeid gaan. De spoorweg over het schiereiland van Tehu- antepec (Middel-Amerika), die den Grooten daar zij mij dien morgen nog vóór u in den tuin had ontmoet." «Wat!" ripp ik met de grootste veront- «vaaidtging, «hebt gij haar zoo'n afschuwelijke leugen durven zeggen!" Vergeef het wij, mijnheer Lindley. Het was schandelijk en wreed, maar vergeet niet dat ik haar voor een bedriegster hield, en herinner u," zeide zij met verhoogde kleur, «de reden, die mij zoo deed handelen." Daar ik hierop zweeg, vervolgde zij«Ik liet geen gelegenheid voorbijgaan haar te overtuigen, d;.t gij niet te vertrouwen waart. Uw lang •wegblijven en het feit, dat gij slechts eenmaal aan haar hadt geschreven, en toen zeer koel maakten reeds mijn taak gemakkelijk, lntusschen was ook voor mij alle hoop verdwenen mijn gezondheid leed er onder en ik gevoelde hoe ik al zieker en zieker werd. Met de ziekte kwam ook 't berouw. Ik streed er tegen, want ik wilde Oceaan met den Atlantischen zal verbinden, is voltooid en zal in September voor het verkeer geopend worden. Uit Valparaiso wordt gemeld dat de opstan delingen in Peru, onder aanvoering van Semi- nario, de stad Trujïllo hebben ingenomen. De regeeringstroepen, die tegen de opstandelin gen te Junin waren uitgezonden, zijn naar dezen overgelocpen. CHINA. De regeering is druk bezig hare marine te versterken. Alle manschappen van de op leidingsscholen zijn aan boord van de oor logsschepen gedetacheerd, en alle zeewaardige Chineesche schepen moeten dienst doen-, De Peiho-rivier zal zoo noodig versperd worden met het plaatsen van torpedo's wordt steeds voortgegaan. Dat Li Hung Chang werkelijk de gunst des keizers verbeurd heeft wordt bewezen door het feit, dat h(j by de wapenschouwing over de te Tientsin aangekomen troepen niet meer het gele kleed droeg, dat de keizer hem vroe ger als teeken van hooge onderscheiding had vergund te dragen. Reuters agentschap te Yokohama meldt van 6 dezer: Bij latere gevechten in Korea hebben de Japanneezen opnieuw de overwinning behaald en Seikwan genomen. Hunne verliezen zyn onbeduidend. Kleine Chineesche pospan wer den op de vlucht gedreveo en ontkwamen in de richting van Koshin. De verliezen der Chineezen worden geschat op 500 man aan dooden en gewonden. De Japanneezen heb ben thans Assan bezet. Volgens bericht uit Tientsin brachten de Chineezen eene Japansche handelsbark naar Takoe op. De waterstand der Chineesche rivie ren is dalende, hetgeen weldra eene opvaart der Japansche schepen op de Peiho beletten zou. De Daily News publiceert den tekst van een manifest der Koreaansche opstandelingen. Dit manifest prjjst des konings persoon, maar brandmerkt de veilheid zijner raadgevers, die tusschen hem en het volk staan. De regeer ders, zoo heet het, mesten zich vet, terwjjl het volk al lager en lager zinkt. De Times vernam uit Hongkong dat de onderkoning 5000 Tonkineezen heeft aange worven, zoogenaamde Zwartvlaggen, waarmee hij te Kanton de bezetting der forten ver sterkt. De onderkoning stationneerde vier kanonneerbooten naby het Tiger-eiland, legde onderzeesche mijnen nabij Foochow en Tam- soei, en doofde de vuurtorens aan de zuidkust uit. SCHIEDAM, 9 Augustus 1894. De heer W. A. Beukers vierde Dinsdag zijn 25-jarig jubilé als lid van het Roomsch- katholiek parochiaal armbestuur en als regent van het weeshuis, bij welke gelegenheid hem talrijke blyken van waardeering en achting ten deel vielen voor de toewijding mijn betere gevoelens niet de overhand laten verkrijgen. Ik vei keerde altijd nog in de over tuiging, dat miss Stuart getrouwd was. Dit scheen mij een rechtvaardiging toe voor mijn slechte handelwijze. Tot uw om -wacht e terug komst had ik steeds nog eenige hoop behouden. Het is vernederend dit voorval tegenover u te moeten bekennen, mijnheer Lindley, maar het behoort bij mijn boetedoening. Mijn laatste slechte daad was aan miss Stuart die couiant in handen te geven, waarin dat leolijke aitikel over u stond." Toen zij dit z*i4e, kon ik mij niet onthouden haar met de grootste verontwaardiging en toorn aan te zien, maar ik hield mij in, waarop zij voortging «Gij kwaamt terug en misschien zou ik op dezelfde wijze zijn voortgegaan, was dat vreesehjke geval niet geschied." «Welk vreeselijk geval V' waarmede de geachte jubilaris deze betrek kingen vervult. Ook ontving de jubilaris van zijne mede leden van genoemd armbestuur en vnu de weazen en oud-weezen geschenken tot blij vende herinnering aan dezen voor hem ge denk waard igen dag. Gistermorgen geraakte de 13-jarige Cor- nelis Zuidgeest aan den Noordvestsingel met een kar waarvoor een hond was gespannen in de Noordvestgracht, doordien de kar in aanraking kwam met een voorbij rijdenden molenwagen. De knaap en zijn hond werden spoedig gered door Willem Poot, branders knecht, en Johannes Oosterholt, molenaars knecht. Tengevolge van de ontbinding van de Tweede Kamer der Staten-Generaal is het bij die Kamer aanhangig geweest zijnde wetsontwerp tot verandering var de grens tusschen de gemeenten Zwartewaal en Heen- vliet eenerzijds, en de gemeente Rozenburg anderzijds, vervallen. Een thans aangeboden we sontwerp komt overeen met het vrueger aangebodene, zooals het oorspronkelijk luidde, behoudens dat thans als tijdstip voor den overgang van grondgebied is gesteld 1 Janu ari 1895 in plaats van 1 Januari 1894. Mr. A. R. Zimmerman, te 's-Gravenhage, is als tweede secretaris toegevoegd aan het comité voor de aanstaande interparlemen taire conferentie. Bijna al de leden der Eerste Kamer zijn toegetreden tot deze conferentie, welke hare vijfde bijeenkomst zal houden van Dinsdag 4 September tot en met Donderdag 6 Septem ber. Met de leden der Tweede Kamer is dit nog niet het geval. Voor toetreding kan men zich alsnog aanmelden bij den secretaris van het Nederlandsche comité, inr. H. Zillesen. Zooais men weet, hebben zitting in ge noemd comité voor de Tweede Kamer de heeren mr. J. G. Gleichman, voorzitter der Kamer, dr. R. P. Mees R.Azn., mr. W. H, de Beaufort (Amsterdam) en dr. H. J. A. M. Schaepman. De Guide, door het comité van het inter nationale congres voor binnenscheepvaart aan de leden rondgedeeld, heeft doorzijn inhoud en belangrijke mededeelingen omtrent Nedei lands scheepvaart, nijverheid, landbouw en groote waterwerken, toegelicht met tal van platen, zoozeer de algemeene belangstel ling van vreemdelingen en landgenooten ge trokken, dat de voorraad reeds tijdens de congresweek was uitgeput. Ter voldoening aan den wensch van z«er velen, heeft het comité besloten een herdruk van dezen gids te ondernemen en alsdan dien tegen matigen prijs veikrijgbaar te stelten. Ter regeling van de oplage is spoedige opgaaf aan den aigemeenen secretaris van liet comité, den heer L. E. Asser, te 's-Gravenhage, zeer gewenscht. Aangezien het gebleken is dat sommige «Da moord van den hoer Darvill." «Ik dacht niet, dat gij wist, wie de vermoorde was. Wie kan u dat verteld hebben V' «Zoodra Darvill te Grenzstadt kwam, bezocht hij mij, of liever mijne tante," aldus vervolgde Theresa. «Hij verzocht miss Stuart te zien, in de meening dat zij nog bij ons was. Ik ontving hem alleen en hij scheen terstond te ontdekken, dat ik haar haatte hij was zeer scl zinnig. Natuurlijk was ik terstond gei eed hem te helpen en gitf hem haar adres. Ik hoopte dat het hem zou gelukken zijn rechten op haar te bewijzen en dat zij op die-wijze de stad voor goed zon verlaten. Maar ik Icon niet ontkennen, dat de heer Darvill er valsch en onbetrouwbaar uitzag en ik had als een voorgevoel, dat er iets vreeselijks zou gebeuren. Dien nacht kon ik niet slapen, dus stond ik vroeg op en ging een wandeling doen. Het was geen toevalneen het was God ik weet dat hij 't was, die mij belanghebbenden niet met juistheid bekend! zijn met de thans bestaande consulaire verte genwoordiging van Nederland te 'Kaapstad, wordt ter hunner kennis gebracht, dat de eenige zoodanige vertegenwoordiging vooral de Britsche bezittingen in Zuid-Afrika, met uitzondering van Natal, is de heer B. H, de Waal, consul-generaal der Nederlanden te Kaapstad. (St.-Ce.) Een telegram meldt dat de Portugeesche- regeering Maastricht heeft besmet verklaard, (N. B. Ct.) De heer Reitz, president van den Oranje- Vrijstaat, -werd gisteren door den president- der Fransche republiek te Pont-sur-Seine ont vangen, by wien hij tevens dejeuneerde. De «Broederschap van Notarissen in Ne derland" heeft te Utrecht hare jaarlijksche algerneene vergadering gehouden, onder voor zitterschap van den heer J. C. G. Pollones, te Amsterdam. Uit het door den secretaris uitgebrachte jaarverslag bleek o. a., dat de broederschap thans 488 leden telt. In 4893 werd een legaat van f1000 ont vangen, vry van rechten en kosten. Tot lid van het hoofdbestuur werd herbe noemd de heer mr. J, P. Wertheim, te Am sterdam, en benoemd, in de plaats van wij len den heer W. J. N. Landré, de heer H, P. Maronier, te Rotterdam, Breda werd aangewezen als de plaats, waar de volgende vergadering zal gehouden worden. De gisteren op «Nimmerdor", bij Amers foort, gehouden jubilé-velddag van het Leger des Heils werd door ongeveer vijf duizend personen bijgewoond. Er heerschte voorbeel dige orde en eene opgewekte stemming, waar toe het schoone weder ook het zijne bijdroeg. Generaal Booth voerde meermalen het woord en werd telkens luide toegejuicht. Zang en muziek werden flink uitgevoerd. Op bet buiten van mr. W. de BJocq varr Scheltinga, te Oranjewoud, zal den 29n dezer de «Noorder-Velddag" van het Leger des .Heils- gehouden worden. Kolonel en mevrouw Oli- phant zullen oek daar de leiding van het feest op zich nemen, 'met de 36 noorder-veldoffi- cieren. Soldaten vp.t het leger uit Leeuwar den, Havlingen, Groningen, Delfzijl, Assen, Steenwijk, Meppel en Zwolle zullen aan dezen velddag deelnemen. Mevrouw Oliphantzal verschillende heillie deren zingen. De kolonel zal de menigte toe spreken. Het buiten leent zich voor dergelijke bijeen komsten in de open lucht uitstekend ook zen dingsfeesten werden aldaar meermalen gehou den en waren steeds druk bezocht. Dcor de Amerikaansche regeering is te Rotterdam een geneeskundige gestationiieerd om de tusschendekspassagieis vóór hun ver trek naar Amerika te,keuren. Voor de reis met het stoomschip Werken- dam werden reeds eenige passagieisafgekeuid, naar het park bij de rivier deed gaan. Daar vond ik hem dood liggen. Het was vreeselijk f Nog zie ik zijn oogen. Zij vervolgen mij overal. Dien schok zal ik noot te boven komen. Gisteren liet ik miss Stuart verzoeken bij mij te komen. Ik openbaarde haar alles. Zij was verontwnardjgrf en ontzet over mijn schandelijk veriaad. Maar zij zag, dat ik niet lang moer zou leven en schonk mij edelmoedig vergiffenis, zooals ik huop dat ook gij mij veigiffenis zult schenken, mijn heer Lindley." «Zij vertelde mij nu hetgeen zij van 11 had vernomen hoe gij naar Engeland waart gegaan om het geheim van haar verleden te ontdekken, hoe zij door den schok haar geheugen had teruggekregen en al de bijzonderheden van haar vermeend huwelijk. En zooals ik reeds zeide, mijnheer Lindley, schonk zij mij vergiffenis, en dat was voor mij de hoofdzaak. {Slot volgt.)

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2