CURSUS ■ij. - Slijterij. - Sebroeders SGHOLTE. SCHOTSBROOD, J] Aan üüds en jonge mannen uit de Rhenserbron te Rhens bij Cobienz aan den Rijn, F 0 L 1 TI E. SPOED. VERGUNNING. Geachte Stadgenooten. L. DE WAARD. n SPORT. Letteren, Kunst en Wetenschap. Gemengde Berichten. Post en Telegraphie, Land- en Tuinbouw. O ii d e r w ij s. Armenzorg. Stedelijk Nieuws. A DY E R T ENTTEN. Direct ter overname: Brood, Beschuit, iff Yoor dezen cursus, beginnende 3 September e.k., bestaat ge legenheid zich aan te melden tot 17 Augustus e.k. bij den ondergeteekende, A. H. E. TIJL, Nieuwe Sluisstraat 6. Eduard. Bcndt, Braansciiweig. is het beste TAFELWATER, wordt door erkende geneeskundigen aanbevolen, is geheel vrij van bacteriën. vóöïï Naar wij vernemen, heeft de Belgische regeering 900 francs beschikbaar gesteld om liet kantoor en de sociëteit van het Belgisch loodswezen alhier bij gelegenheid der komst van HH. MM. de Koninginnen te kunnen versieren. (W. B. Ct.) Goes. Er is van hier nog een tweede request aan H. M. de Koningin-Regentes ge zonden, houdende verzoek, dat hetderGoesche jeugd vergund moge worden aan H. M. Ko ningin Wilhehnina eene hulde te brengen, wanneer OH. MM. bij haar bezoek aan Wal cheren deze stad passeeren, hetzij op de terug- seis. Wanneer hierop een gunstig antwoord mag worden ontvangen, zal ten spoedigste het programma worden vastgesteld. De internationale wielerwedstrijden Zondag te Antwerpen gehouden ondervonden buitengewoon veel belangstelling. Il-t kampioenschap over de Eng. mijl werd gei eden in zeven afdeelingen. August Lehr, d« Disitsehe vrielirnner uit E'iankfoit. werd eerste in 2 min. 53'1/5 sec. met tintn een wiellengte voor Jaap Eden, Hollands kampioen. Het kampioenschap over 10 kilometer won Jaap Eden in IC min. 54 see., tweede was Gieen (Engeland derde Brown (Engeland). Het mttoiiaal kampioenschap der sUnion cyciiste beige" over de Ene. mijl, won Hargot in 2 min. 32 2/5 sec.; den wedstrijd over 1609 m. voor amateurs won Lnyten (Antwerpen), tweede was Stendell (Mortsel). derde Van Ees (Groningen). Ka eene ernstige vooi bereiding van dit belang rijke weik zal binnenkoi t de eerste aflevering ver schijnen van de «Encyclopaedic van Nederlandsch Indie". Nadat de ooi spronkelijke redacteuren, de hoeren M. L. van Deventer en S. van Dissel, waren overleden, bleef de uitgave toch verzekerd, toen de uitgevers, da flima's E. J. Bi ill, te Leiden, en Jlaitinus Nijhoff, te 's-Gravenhage, en nieuwe redactie hadden gevonden in prof. V. A. van der Lith, te Leiden, en den oud- iasident A. J. Spaan. Had Bntseh Indie reeds dergelijke werken in ♦la Gazetteer's van Hunter en van Balfonr, Ne derland had zoo een weilc nog niet aan te wijzen voor zijn nik Insu'inde. Alles wat Indié raakt, wordt in deze encyclopaedia opgenomen aard rijkskunde, land- en volkenkunde, geschiedenis, beheer en administratie, natuutkunde, taalkunde enz. enz. Omlef do medewei kers noemen wij prof. G. K. Niemann, den heer R A. van Sandick, prof. L. \V. C van den i3eig, mr. N. P. van den Berg, den heer A. A. van Benimelert, den heer J. G, Boerlage, den luit.-kol. G. B. Hooijer, den heer 1". S. A. de Clerq, de proff. H. Kern en J. J. M. de Groot, den heer J. Curdes, dr. B F. Matthes, dr. J. Biandes, dr. v. d. Burg enz. {Speet.) Nathaniel de Rothschild heeft zijn landgoed te Hinterieithen (Beneden-Oostenrijk) benevens een kapitaal van 1.300 000 fl. afgestaan voor een instelling voor invalide officieren van het Oostenrijksch-Hongaarsche leger. In een smederij te Corfu is een pijp, welke als oud ijzer gekocht was maar dynamiet bevatte, ontploft. Door die ontploffing werden 7 personen gedood en 6 gewond. De slachtoffers waren allen, op éen na, Israëlieten. Men gelooft dat hier aan boos opzet gedacht moet worden. De politie doet onderzoek. Bij het spoorwegongeluk te Lincoln (Nebraska) hebben 24 menscher, het leven verloren. Er is een neger gevat, die verdacht wordt de ont sporing veroorzaakt te hebben door het weg nemen van een der rails. De trein, welke bestond uit een locomotief met kolenwagen en twee waggons, ging na de ontsporing nog een klem eind weegs voort tot op een brug, waar hij door zakte. De waggons werden door den va! veibrijzeld, de machine sprong en de brandende kolen, die in alle rich tingen vlogen, deden de waggons en de brug in brand geraken. In den rookwaggon, welke tusschen de locomotief en den anderen wagen lag, zijn al de passagiers en een conducteur omgekomen. Frankrijk zal binnenkort weer een nieuw koloniaal postzegel uitgeven. Het dtaagt het opschrift: j> Djibouti. 18931894. Service postal." Protectorat de la cute des Somalia" en in de eken de letters R. F. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, over de 2e helft der maand Juli, welke op schriftelijk verzoek aan het postkan toor alhier kunnen worden gereclameerd. 1. S. de Visser, 's-Gravenhage. 2. G. lek, Hilversum. 3. K. van Toer, Rotterdam. Buitenland. Wultsciiland. 1. Grienert, Hude. De gelegonheid tot verzending der correspon dentie naar Bergen (Noorwegen) bestaat door middel van het stoomschip Ingerid. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op 16 dezer, des namiddags ten 5.30 ure. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar New-Yoik (via Rotterdam) bestaat door middel van het stoomschip Maasdam, De laatste buslicliting aan het postkantoor te Rot- teidam is bepaald op 15 dezer, des voormiddags ten 10.30 ure. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Dat aan de bestaande wettelijke bepalingen op de besmettelijke veeziekten, krachtig de hand woidc gehouden, ondervond een veehou der te Stolwijk van wien, dewijl hij geen aan gifte had gedaan, dat onder een deel zijner runderen het mondzeer was uitgebroken, door den districtsveearts, die hiervan was onderricht, drie zijner beste koeien werden benaderd, die hij voor f450 terugkocht. Moge dit voorbeeld andeie landbouwers tot voorzichtigheid aansporen (ff. Nbl.) Door het dagelijksch bestuur van het Neder landsch landbouw-comité is een schrijven ge richt aan de ministers van binnen- en buiten- iandsche zaken betreffende het sluiten der gren zen van de naburige rijken voor den invoer van vee enz., met verzoek pogingen in het weik te stellen om tot de opheffing dier afsluiting te geraken. Door den minister van buiterd. zaken is daarop ten antwoord gegeven, dat Z.Exc., ten volle doordrongen van het nadeel, dat Nederland lijdt door die afsluiting, niet sal nalaten noch heeft nagelaten, alle pogingen in het werk te stellen om tot opheffing dier afbluiting te ge raken. Do stand van het winter- en zomergraan in Rusland was m het midden van Juli zeer bevredigend alleen gerst en boekweit waren bijna overal onbevredigend. In het zuiden is de oogst van het wintergraan en de gerst zeer gunstig uitgevallen. De proefdorsch leverde per desjatine 7080 pud op, zijnde 50 pCt. boven den gemiddelden oogst. Bij de te Breda gehouden examens voor de hoofdakte is geslaagd de heer E. Bal te Schiedam, Door jonkvrouwe De Vos van Steenwijk te 's-Gravenhage is te Beetsterzwaageeue woning gehuurd, die wordt ingericht voor ziekenhuis van behoeftigen. Het eerst zullen kinderen ter verpleging worden opgenomenslaagt die proef, dan zal een grooter ziekenhuis worden gesticht, om ook ouderen te kunnen opnemen. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan het commissariaat van politie: een gutta-percha hand van een kinderwagen, een portemonnaie met een rozenkrans, een portemonnaie met f 0.40'/s, een 1-snoerig bloedkoralen kettinkje, een wit schort, een ledige portemonnaie, een zak snijhoonen en een sleutel. h. Terug te bekomen aan de volgende adressen een blauwe koralen armband met gouden slot bij A. D. Govaart, Nieuwsticht 14, een bril in huisje bij L. Bergwerf, Het Kamp 11, en een bloedkoralen kinder- armband met gouden slotje bij dr. B. de Bruijn, Nieuwe Haven. B U R G 111 L IJ IC E S T A N D Geboren: H Aug. Johanna, dochter van J. van der Beek en J, Fons, Buitenhavenweg. 12. Abraham, zoon van A. Sluijter en H. Schipper, Yisscherstraat. Johan, zoon van J. F. Scheller en J. vao der Most, Singel. Helena Antonia, dochter van W. Maagden berg en J. Wde Leeuw, Motterdamsche diji. 13. Wijntje, dochter van M. Boele en J. van Dijk, Maasstraat. 14. Nicolaas en Maria, zoon en dochter van A. As en M. Tettelaar, Lange Singelstraat. ttverieden10 Aug. Gerard van der Velden, oud 9 maanden, Oostsingel. 12. Agatha Liduina Ham, oud 4 maanden, 's- Ora- velandsche polier. 13. AdrianaKönemann, oud 8 dagen, Maasstraat. Corneiis de Bruijn, oud 4 maaodeu, Singel. Voorspoedig bevallen van een J ONOBN J. SCHEFFER—y. d. Most. 12 Augustus 1894. Voor de vele bewijzen van belangstelling, gedurende mijne ziekte ondervonden, betuig ik mijnen oprechten dank. W. VAN DER SMAN. Schiedam, '14 Augustus 1894. VOOR Ontvangst f 200 per week. Koopsom I 3500, waarvan f lOOI) kan blijven staan. Br. fr. lett. W. C. 3 aan HAASENSTEIN VOGLER, Amsterdam. Door het huwelijk met Mej, de Wed. B. VAN MEURS in de Bakkerij daar werkzaam zijnde, beveel ik de 2.A.&K in er. alle aanverwante artikelen ten zeerste aan. Daar ik 21 jaar als meesterknecht werk zaam geweest ben in de Zaak van Mej. de Wed. PAPENHUIJZEN, meen ik zulks met alle vrijmoedigheid te mogen doen, terwijl ik niets onbeproefd zal laten om mij het in mij te stellen vertrouwen waardig te maken. Aanbevelend, Uw dw. dienaar wordt de zooeven verschenen "beRrooadO nieuwe boek u'tgnw* aanbevolen van den iled.-Raud Dr. Milller over C/eto/oote/é c /(otac/if- «tutte»- en met inlichting-en voor radicale genezing. Nu ontvangst van 60 cent in postzegels toezending onder couvert. Agenten voor Schiedam en omstreken: EN Scheurbuik, puisten, barsten der huid en in het algemeen alle huidziekten verdwijnen spoedig voor de werking van deze buiten- gewoue Zalf, die hare kracht doet gevoelen met eene snelheid en eene zekerheid, die bij geen ander middel ter wereld wordt gevon den. In vele gevallen wordt het gewone springen van de huid veroorzaakt door onder drukte ademhaling, en daar deze doordringende Zalf dadelijk poriën opent, en de opzuigende organen meer kracht geeft, verdrijft zij aan twee zijden de ontsteking. Weinige uit- of inwendige kwalen kunnen den vereenigden invloed van Holloway's middelen weerstaan. Terwijl de Zalf verkoelt en uitwendige kwalen verzacht, werpen de Piilen, door het bloed te zuiveren, de vertering te bevorderen, en de nieren te prikkelen, uit het systeem dat kleine bederf, waaruit Roos en de daarmede verwante kwalen voortkomen. Doosjes Pillen en Potjes Zalf a f 0.80, f 1.85, f 3.f 6.75, f 13.50, f 20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij de heeren D. Maltha Gz., Hoogstraat, te Schiedam, S, S. Reintema te LeeuwardenC. Rikkers, te Groningen, J.Straatman, te 's-Hcrtogenbosch en verder bij alle apothekers in Holland, alsmede in II o 11 o w a y's Etablissement te Zonden.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 4