DIENSTBODE Zo» spoeiii moplijl praaii: Openbare Verkooping kost en inwoning Aan oude en jonge mannen PER TELEGRAAF. Post en Telegraphie, Land- en Tuinbouw. Onderwijs. Armenzorg, Stedelijk Nieuws. ADYERTENTIEN. HERMAK MEURS, HERMAN MEERS, Willeinijntje Munik, HENDRIK STEEMAN, I Tafels, Stoelen, Cana- pé's, Piano, Linnenkast, !3£' Buffet, Damesschrijfbu reau, Porseleinkast en Étagère met porselein, Spiegels, Pendules, Yloer- kleeden, Wascktafels, Ledekanten met matrassen en beddegoed, Zil ver-, Kristal-, Glas-, Verlakt-, Aarde-, Koper- en Blikwerk, Brandkast, Kantoor-ameublement en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Éduard Bendt, Braunschweig. Lombok. 's-GRAVENHAGE, 28 Augustus. Het eerste telegram is gisteren bij het departement van koloniën niet aangekomen. Uit het ver- volg-telegram hedenmiddag ontvangen blijkt van geleden zware verliezen. Binnen 4 dagen gaat het 2e bataljon naar Lombok en spoedigst de aanvulling der geleden verliezen, zoomede sterke artillerie en alles noodig tot recon structie der expeditie. Het elfde bataljon kan zoo noodig volgen. Tromp versterkt de scheeps macht, Segov is tweede bevelhebber, overste JJemoulin chef van den staf. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar de Westkust van Afrika (Sierra Leone, Lagos, Qmtta, Lome, Gr. Bassa, Cape P.ilmas, enz.) bestaat door middel van het stoom schip Mayumba. De laaiste busiichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op 29 dezer, dos namiddags ten C.30 ure. Do woze van verzending behoort duidelijk op lift adres vermeld te wot den. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar Naw-Yoik (via Rotterdam) bestaat door tmdde! van het stoomschip Spaarndam. De laatste busiichting aan bet postkantoor te Rot terdam is bepaald op 29 dezer, des voormiddags ten 9 30 ure. Da wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Onder het rundvee van de veehouders S. Suyker. C. van der BurgAz., J. Ham en P. Dek ker allen te Schiedam, en onder dat van J, S-:hiitman te Delftshaven en T. de Vette te Vtaardinger-Ambacht is mond- en klauwzeer uit- gebroken De districts-veeaits-plaatsvervanger heeft ter zake van verzuimde aangifte bij C. van der Burg Az. een os in beslag genomen. Te Overschia zijn wederom tien gevallen van mond- en klauwzeer voorgekomen, bij ver schillende veehouders. Mond- en klauwzeer onder het rundvee is uitgebroken in de volgende gemeenten: Aar- Lnderveen Berg-AmbachtBteskensgraaf Haastrecht, Kapelle a/d. IJsel, Nieuvv-Beierland, Oegstgeest, Stein. Vlist, Wijngaarden, Aker sloot, Beemster, Benschop, Hosnkoop en Sneire- waard. Te Kiaiingen, Rijsoord en Zalt-Bommel doet zich de besmettelijke vlekziekte onder de varkens voor. Door den commissaris der Koningin in de pro vincie Utrecht is bij prov. blad medegedeeld, dat thans gevallen van mond-en klauwzeer zijn voor gekomen in de gemeenten Abkoude, Baambrugge, Benschop, Jutfaas, Mijdrecht, Nichtevecht, Pols broek, "Vinkeveen-Waverveen en Wilnis. Uit St.-Petersburg wordt van 25 dezer ge meld De stand der veldgewassen op 12 dezer was als volgtWintertarwe in het Zuiden beter dan zomertarwe; in het Noorden omgekeerd. In het geheel wordt een iets betere oogst verwacht dan die van het vorige jaar. Met het dorschen wordt slechts langzaam voortgegaan, omdat er nog groote voorraden van verleden jaar zijn. De uitslag der te Schiedam gehouden eind examens der hoogere burgerscholen in de provin cie Zuid-Holland is in alpbabetische volgorde als volgt Schiedam. A'len geslaagd. A. Backer, C. H. B. da Korver, "W. F. Lamoraal Wichers, L. van Rossen, J. H. Smeets en Ja. Ga. Visser, Delft. 19 geslaagd, 9 afgewezen. M. I. W. J. Byleveld, Je. Pa. Aa, Fortuyn Harreman, T. C. Gonsalves, J. van dar Kloes, J. L. G. Krugers, C. H. G. B. Logeman. G. van Lansberge, J. D. A. Lindhout, H, J. van Loon, P. L. Meuter, A. H. K. Miio, G. J. Morre, G. Ouwerling, A. L. Orersluys, J. Pohlmann, H.' A. Ravenek, P, J. Stigter, Aa. Veth en K. O. A. Wel (Ter. 's-Gravenhage. AUen geslaagd. E. J. Abrahams, P. Bakker Schut. M. H. van Baresteyn, J, J. Bergsma, G. H. Betz, F. K. J. Beukema, P. M, van Bosse, H. J. van den Bosch, N. P. Cste- nius, J. P. Crompvoets, J. E, R. Feith, G. de Gelder, J. G. van Gelder, J M. Gritters Doublet, F. J. H. Hack, H. F. van Hengel, J. H. Henkes, C. A. W. Hirschman, W. Jansen, C. P. de Kat, L. van Kesteren, II. F. C- Lelyveld, C. J. Maas, J. J. H. Meyer, G. Oorthuys, J. E. Passtoors, E. W. Plasschaert, W. B. Roalants, P. H. A. Rozenwald, J. H. Salomon, S. Schoggers, J. C. H. Schultz, J. A. So8r, H. Varkevxsser, \V. C. van der Velde. J. II. van Velzen, G. P. M. Verraaasen en C. J. Wiebenga. Rotterdam 19 geslaagd, 1 afgewezen. R. P. van Aiphen, J. P. Baljon, J Beerenborg, Je. Aa. Bles, C F. Feltmann, P. Gaastra, Ce. 'Ja. de GraafT, W. P. Hiüen, J. A. Huese, J. Kam, C. II. Ketner, A. van Linden van den Heuvell, F. H. von Lindern, W, van Ravesteyn Jr., J. M. C, Reekers, C. de Regt, M. C. Roos, A. A. J. Sweep en T. Weevers. Gouda. 9 geslaagd, 1 afgewezen. D. Bege- niann, J. C. Huber, G. B. van Kampen, T. C. D. de Ridder, M. Schreuder, G. Straver, J, R. F. Verschoor van Nisse, II. J. J. van Voorthuysen en D. W. IJssel de Schepper. Dordrecht. Allen geslaagd. C. B. Barto, E G. den Bovenfearnp. E. 't Hooft, P. Hóvig, H. T. de Jager, W. van Lelyveld, C. Loeff, J. Nugteren, J. L. van der Plas, I. Stam en H. Steenhoven. Gorinchem. Allen geslaagd. J. Butler. G. P. Duuring, L. de Ridder, P. W. Schram, L. A. Snoek en M, Wijzenbeek. Als extraneus is voorts geslaagd P. J. G. Kruyt. Van de 120 leerlingen, die zich voor het eind-examen hadden aangemeld, zijn dus 109 ge slaagd en 11 afgewe/en. Bij de gisteren te 's Gravenhage gehouden examens (Engelsche taal) m. o. zijn geslaagd mej B. C. G. Numan voor de akte B, en de heer F. Voortman voor de akte A, beiden te Amsterdam. Beiden zijn geboren te Schiedam. De lieer M. Kramer te Schiedam is voor het onderwijs in het teekenen vei bonden aan den ïCursus tot opleiding voor de hoofdakte te 's-Gravenhage". Het bericht, als zou de hoogleeraar in de Thomistische wijsbegeerte aan de universiteit te Amsteidam, de heer De Groot, zijne inaugurale rede niet in het openbaar uitspreken, maar in een besloten kring van genoodigden, wordt door de HaurL Cl. tegengesproken. Behalve dat het bij hem onderstelde voornemen bij den nieuwbenoemden boogleeraar niet bestaat, zou de verordening op de handelingen der universiteit zich dam tegen verzetten. De belangstelling in het eeiste optreden van den beer De Gioot als universiteits-boogleeraar is zó) gioot, dat het aantal aanvragen bij den Senaat om eene gei esei veerde plaats bij zijne inauguiale rede thans reeds grooter is dan de beschikbare ruimte in de Aula. Prof. De Gioot zal zijn ambt in de eerste helft van October aanvaarden. Door w'jlen den heer A. J. van Ulphen te Arnhem is aan het asyl voor oude en gebrekkige zeelieden te Brielle vermaakt een som van f 1000. BURGER L IJ K E STAN D. Ceboren t 25 Aug. Nicolaas Hendrikus Antonius, zoon van A. K. Zuidgeest en C, M. G. Reijgersberg, Nieuwe Haven. Jan Elias, zoon van A. Speelman en M, Zevenbergen, Lange Achterweg. 26. Johanna Cornelia, dochter van J. van Kampen en J. Bakker, Broersveld. Johanna Petronella Liduina, dochter van T. Borsboom en G-. Hoogervorst, Nieuwe Haven. Overleden 24 Aug. Jacobus Holierhoek, oud 85 jaar, Lange Achterweg. 25. Johanna Catharina Künemann, oud 2 weken, Maas straat. Alida Maria Liduina Hersbach, oud 6 maanden, Broersveld. Heden overleed, tot onze diepe droef heid, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwd vader, de Heer op den leeftijd van bijna 54 jaar. Vit aller naam Wed. H. MEURS- Van der Euk. Overschie, 25 Aug. '94. Heden overleed tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en behuwd- kïnderen, mijn geliefde Schoonzoon, de Heer op bijna 54-jarigen leeftijd. Vit aller naam B. VAN DER EUK, Overschie, 25 Augustus 1894. Heden overleed te 's-H a g e in den ouderdom van bijna 86 jaar onze go- liefde Moeder, Behuwd- ea Grootmoeder, Wed. van den Heer J. VAN DER SCHOUW. Uit aller naam: S. VAN DER SCHOUW. Schiedam, 26 Aug. 1894. Volstrekt eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed tot mijn diepe droef heid, na een langdurig smartelijk doch geduldig lijden, mijn innig geliefde Echtgenoot, de Heer in den nog jeugdigen leeftijd van 27 jaar, mij nalatende 4 kinderen, te jong om het treffend verlies te beseffen. Wed. H. STEGMAN, Putters. Schiedam, 28. Augustus 1894. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming ons betoond gedurende de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster en Aanbehuwdzuster, Mejuf frouw CORNELIA WILLEMINA MONT- FOORT, betuigen wij met dezen onzen hart- grondigen dank. Uit aller naam, JOLIs. MONTFOORT. op Vrijdag 31 Augustus a.s., des na middags ten twee ure, ten kantore der Vennootschap. Volgens besluit van de Algemeene Ver gadering van IEII. Aandeelhouders, ge houden den 3n Juli 1894, hebben HU. Aandeelhouders de bevoegdheid, tegen woordig te zijn op die Vergadering. Punten van behandeling: Uitloting obiigatiëa. DE DIRECTIE. Schiedam, 28 Augustus 1894. Voor een JONGELING, 16jaar, die de Hoogere Burgerschool alhier vvenscht te bezoekenworden gevraagd by nette burgerlieden. Opgave van prijs en andere condi tiën wordt ingewacht aan het Bureau der SchiedamseheCourant onder letter W. EENE goed kunnende werken en van goede ge tuigen voorzien. Adres Vasteland 5, Rotterdam. C*>m contant geld) op Donderdag 3D Augustus 1894, des voormiddags ten halftlen ure, in het gebouw »Musis Sacrum" te Schiedam, ten over staan van den Notaris Mr. H. M. C. POORT MAN aldaar, door den Vendumeester P. BURGER, van: bestaande in Daags te voren van IO tot 4 uur te zien. N.B. Op deze verkooping kunnen GEENE goederen worden bij gebracht. wordt de zooeven verschenen t)«t^oonde nieuwe boek uttsfiive aanbevolen van den MeiL-Raad Dr Muller over tiófceidé i?Cen ui#- tn met inlichtingen voor radicale genezing1. Ka ontvangst van 60 cent in postzegels toezending onder couvert. Deze opmerkelijke middelen worden met recht in alle werelddeelen geacht, want er bestaat geene inwendige of uitwendige kwaal, welke tenminste voor genezing vatbaar is, of een van beide is een afdoend middel er voor. Doorbrekingen, gezwellen, scheurbuik, schurft, kanker, asthma, rheumatiek, jicht en waterzucht verdwijnen geheel en al door de vereem'gde werking dezer middelen, en bij slechte spijsvertering, misselijkheid, hoofdpijn, gal, zwakheid en andere ongesteldheden voort komende uit de inwendige organen, leveren de Pillen de wonderlijkste resultaten op. Zij werken onmiddellijk op het afzonderings systeem, op de longen, op het hart en op de* bloedsomloop, terwijl zij onveranderlijk energie, geeatklacht enz, geven aan al de natuurlijke werkingen des levens. Doosjes Pillen en Potjes Zalf a f 0.80, f 1.85, f3.f6.75, f 13.50, f20.50 zijn op franco aanvrage a contant te bekomen bij de heeren D. Maltha Gz., Hoogstraat, te Schiedam, S. S. Reintema te Leeuwarden, C. Rikkers, te Groningen, J.Straatman, te 's-IIertogenbosch en verder bjj alle apothekers in Holland, alsmede in H o 11 o w a y's Etablissement te Londen.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 4