A". 1894. Donderdag 4 October. N°. 8631 Lotixi KATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Achtenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: J. ODÉ. frijdag en Zaterdag, den 19den en 20sten October 1894-, Buiteiilandsehe Berichten. Why ord ver- Vut, naar rden sgen jold, 000 lil. Him t. dBONNEMENTSPRUS, per kwartaal f 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk2.50. Aftouderlijke nommers- 0.10. B l' B K A V s BOTEBOflUAT 7 O. Advertentieprijs van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. VOOR DE Burgemeester en Wethouders van Schiedam Geien bij dezen kennis, dat de LOTING der in geschrevenen der Nationale Militie voor de lichting 1893, door den heer Commissaris der Koningin in de.e Piovincie, bij besluit van 14 September 1894, A, no. 3119, (2de Afd.) Prov. Blad no. 46, is bepaald op telkens des voormiddags ten IOi/4 ure. De belanghebbenden worden mitsdien opgeroepen om op gemelde dagen te verschijnen in liet gebouw de St. Joris Doele, aan liet üoeleplein alhier, alwaar de loting zal worden gehouden, en wel: voor de lotehngen wier geslachtsn i men beginnen met een der letters A tot en met 51, op VRIJDAG den 1 Oden OCTOBER, en voor de lotehngen wier geslachtsnamen beginnen met een der lettei s N tot en tnetZ, op ZATERDAG den 20Jen OCTOBER 1894. Geduiende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, kunnen tegen de wijze, waarop zij is geschied, bij Gedeputeerde staten dezer l'iovincic bezwaren woiden ingebracht door belanghebbende lotehngenof door hun vader of voogd, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, onder tekend door hem die de bezwaren inbrengt; welk ■verzoekschrift moet worden bezorgd bij den Burge meester dezer gemeente. Voorts wordt ter kennis van de lotehngen gebracht, -dat op Zaterdag 17 en Maandag 19 November 1894, telkens des voormiddags van 10 tot 12 ure, ten raadhuize der gemeente, zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften, bedoeld bij alinea 2 en 3 van art. 53 der wet betrekkelijk de Rationale Militie van den 19den Augustus 1861 Vütaalsllad no. 72), en wel tot het opmaken an de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens hroederdienr.t op eerstgemelden dag en voor liet opmaken van die ter bekoming van vrijstelling als eenige wettige zoon op laatstgemelden dag. De betiokken lotehngen zullen tot dat einde moe ten verschijnen met twee tor goeder naam en faam slaande meerderjarige ingezetenen dezer gemeente, •die de veieischte getuigenis kunnen alleggen en het aldaar op te maken getuig,chrift kunnen onder teekenen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 3den October 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MATENESSE. De secretaris VERNÈDE, Buroemeester en wethouders van Schiedam, Doen te weten, dat de veikiezmg voor vier leden van de Kamei van koophandel en labriekcn aldaar, ter vervulling der vacaturen, te ontstaan door de periodieke aftreding in dit jaar van de heeren II. R M. A. van Gent, J. 7. Witthmpf, Mr. W. II. Jansen en D. F. TK Prins, zal plaats hebben op Maandag den 12den November aanstaande, ten raadhuize aldaar Dat de inlevenng der stembiljetten zal aanvangen des voormiddags ten elf uie en voortduren tot des namiddags ten halftwee uie, na welk laatstgemeld uur onmiddellijk tot de opening der biljetten zal worden overgegaan Dat de lijst der kiesgerechtigdente rekenen van heden, op de gewone dagen en uren, ter inzage zal liggen op de gemeente-secietaiie; Dat de bezwaren tegen die lijst, hetzij die den klager, hetzij die andere ingezetenen betreden, bij burgemeester en wethouders ingeleverd kunnen worden gedurende acht dagen, te rekenen van heden, na welk tijdstip geene bezwaren meer in aanmer king zullen komen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 3den October 1S94 Burgemeester en wethouders voornoemd VAN DIJK VAN MA'I ENESSE. De secretaris, VERNÈDE. De 11URGE S1EESTEU VAN SCHIEDAM brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen: dat het kohier van de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, no. 4, dezer gemeente, over het dienstjaai "1891/95. door den heer du ectcur der directe belastingen te Rotterdam op den Isten October 1894 executoir verklaard, op heden aan den ont vanger der directe belastingen, ter invordanng is overgemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder ver plicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat heden de teimijn van zes weken ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 3den October 1894. De burgemeester voornoemd. VAN Dl IK. VAN MATENESSE. F R A N K K IJ K. Met eenige feestelijkheid is Zondag te Mont- sous-Vaudrey het gedenkteeken onthuld, ter eeie van den oud-president der republiek Jules Giévy opgericht. Door den afgevaardigde Bourgeois werd bij deze gelegenheid een dronk ingesteld op het samengaan van alle republi keinen, terwijl de heer Trouillet dronk op het veldwinnen der democratische denkbeel den onder de republikeinende prefect van Jura herdacht den oud-president en wjjdde ook eenige woorden aan Carnot en Casimir Périer. Er werden nog verscheidene andere toespraken gehouden 's avonds was de stad feestelijk verlicht. Prof. Chauvelon, te Toulouse, dezer dagen benoemd tot hoogleeraar aan liet Lyceum Louis-le-Grand te Parijs, heeft in een vakblad een protest openbaargemaakt tegen het ont slag van den heer Robin, als directeur van het opvoedingsgesticht te Cempuis. Naar aan leiding van dit artikel is de benoeming van prof. Chauvelon door den minister vernietigd. Jj'igaro bevat een correspondentie uit Lon den, waarin een zeer sterk gekleurd tafereel wordt opgehangen van de gespannen ver houding tusschen Engeland en Frankrijk. In de afgeloopen 12 jaar zijn over en weer sspeldeprikken" toegediend, en vooral in Enge land is men de Franschen gaan beschouwen als tegenstanders waarmede men zich in de naaste toekomst zal hebben te meten. De Tcmps komt met verontwaardiging op tegen dergelijke praatjes, die door de gebeur tenissen op diplomatiek terrein volkomen ge logenstraft worden, maar veel kwaad bloed kunnen zetten. lieden wordt te Parijs het internationaal congres van spoorwegbeambten geopend. Ook Nederland is vertegenwoordigd, evenals de meeste landen van Europa, maar Duitschland en België, waar enkel staatsspoorwegen ziyn, niet. Door de gemachtigden der Nederland- sche beambten zal worden voorgesteld de in stelling van een algemeene bendskas; door Zwitserland de achtuurs-werkdag; éen weke- lijkscfae rustdag en opheffing van den goede rendienst op Zondagen. Voorts zijn nog aan de orde de punten: algemeene werkstaking, en nationalisatie der spoorwegen. Volgens de Gaulois heeft keizer Wilhelm tot een Franschman, dien hij ontving, gezegd, dat iiij in 1900 de tentoonstelling te Parijs zou bezoeken. Toen de Franschman zijn ver bazing te kennen gaf, antwoordde de keizer nik ken het Fransche karakter, en zoo ik eenmaal gezegd heb, dat ik op uw tentoon stelling kom, weet ik, wat ik te doen heb, om mijn voornemen uit te voeren." Het Journal des Débats deelt mee, dat eer ige anarchistische plakkaten met de woor d-A: sLeve Caserio, weg met de bourgeois" op de mui en van de kerk St. Elisabeth ge vonden zijn. De biljetten werden door de politie afgescheurd en naar de prefectuur gezonden. Maandag zqn door de commissarissen van politie te Marseille 8 Italiaansehe anarchisten gearresteerd, die deel uitmaakten van een bende van 14 personen, welke voornemens waren het Italiaansehe consulaat in de lucht te doen springencompromitteerende brieven zijn bij hen gevonden. Andere arrestatiën zullen weldra plaats hebben. B E L G I E. Te Antwerpen had gisteren de afkondiging der bekroningen van exposanten in de feest zalen der tentoonstelling plaats, in tegenwoor digheid van den koning, omringd door de ministers, het diplomatenkorps, het personeel der gezantschappen, leden van Senaat en Kamer, benevens burgerlijke en militaire over heden. Ongeveer 10,000 personen woonden de plechtigheid bij. De koning werd zeer toe gejuicht. Het totaal der exposanten van alle landen bedroeg 12,000. Daarvan verkregen er 401 groote prjjzen, 812 eere-diploma's 1813 gou den, 2238 zilveren, 1671 bronzen medailles en 870 eervolle vermeldingen. Voor schoone kunsten ontvingen Duitschland en Holland de moeste prijzen. Van de 3S6 Nederlandsche exposanten ontvingen er 12 groote prijzen, 14 eere-diploma's, 81 gouden, 102 zilveren, 73 bronzeu medailles en 27 eervolle vermel dingen. OOSTENBIJ K-H O N G A B IJ E. Zondagnamiddag heeft te Weenen eene groote betooging plaats gehad ten gunste van algemeen stemrecht. Omstreeks 10,000 werk lieden trokken met hunne vrouwen en kinde ren door de Ringstrasse, onder het zingen van het werkmanslied, afgewisseld door het geroep»Leve het algemeen stemrecht 1 leve de werklieden 1" De orde werd niet ver stoord, zoodat de buitengewone politie-maat- regelen overbodig bleken. Alleen werden eenige personen gearresteerd, die opzettelijk het verkeer belemmerden. De Hongaarsche delegatie keurde de be grooting van buitenlandsche zaken goed en vereenigde zich met een votum van vertrou wen in Kalnoky. Het debat deed Kalnoky's verdienste voor den vrede uitkomen. SPANJE. De kardinaal Monescillo, prelaat van Spanje, heeft een herderlijken brief uitgevaardigd, waarin Lij verklaart de inwijding eener pro testantse1.e kerk te Madrid te beschouwen als eene inbreuk op de constitutie. POBTUGAL. Het Broziliaansche gezantschap te Parijs ontving gisteren een depêche uit Rio de Janeiro, meldende dat geen enkel Portugees het slachtoffer is geweest van een aanval door politio-agenten. S E B V I E. Naar het heet, heeft de kroonpretendent prins Peter Karageorgewitch voor den afstand zijner aanspraken aan xjjn broeder Arsenius eene vergoeding van 500,000 roebels ontvan gen. Bijzonder veel schijnt de Servische kroon hem dus al niet waard te zjjn. B U 1 G A E IJ E. Het bericht dat vorst Ferdinand een memo randum zou gezonden hebben aan den czaar wordt gelogenstraft. T D B K IJ E. De Russische admiraal Avellan, bevelheb ber van het Middellandsche-zee-eskader, is aan boord van een kruiser de Dardauellen gepasseerd en zal met zijn staf een bezoek brengen aan den sultan. De noodige bevelen zijn gegeven om hem met alle eerbewijzen, aan zijn rang verschuldigd, te ontvangen. Sedert den oorlog van 4878 is dit de eerste maal dat de vlag der Russische marine in de haven van Konstantinopel zal waaien. "Wel een bewijs voor de goede betrekkingen tus schen de vroegere tegenstanders. EGYPTE. De politie heeft op den dag der ontsche ping van den khedive te Alexandria de hand gelegd op een Italiaansch anarchist, die in het bezit werd gevonden van een dolk en bekend heeft liet voornemen te h ebben opge vat den khedive te dooden, zoodra deze van zijne Europeesche reis was teruggekeerd. De Italiaansehe politie had aan die te Alexandria de noodige waarschuwing gezonden meteen volledig signalement van deu moordenaar, die thans aan zijne regeering zal worden uitge leverd om in Italië terecht te staan. De pogingen om de werkstaking der bagger-

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1