Burgemeester enwethoudf.es van Schiedam, Vrijdag 5 October. A". 1894. N°. 8632. KENNISGEVING. KENNISGEVING. •A. ch tenveertigste Jaargang Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: .T. ODÉ. Buitelilaïiclsclie Berichten. RAIT. Abonnementsprijs, per kwartaal franco per pn.t, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. 2.50. 0.10. BUltRAC: BOTBRSTRAAÏ 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Gezien het verzoek lo. van M. KRANEN, om vergunning tot oprichting eener glstpakkerijj met gas- krnclitmachlne van 2 paardenkracht, n het pand aan de Elzensteeg no. 2, kadaster sectie C no. 1048. 2o. van A. O. A. NOLET, om vergunning tot uitbreiding zijner mouterij ide Ade laar" aan den Buitenhavenweg no. 116, kad. sectie L no. 154, door plaatsing daarin van een tweeden eest. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad no, 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Konderdag den 18den October a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk tol te lichtenen dat gedurende drie dagen voor het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 4den October 1894. Burgemeester en wethouder; voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris VERNÉDE Kleinhandel in sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, (staatsblad n°. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een ver zoekschrift om vergunning tot verkoop van sterken drank in het klein, van A. C. HOUT- BRAKEN, voor het huis, staande aan de Groots Marlet no. 2. Schiedam, den 3den October 1894. Burgemeester en loethouders voornoemd, VAN DIJK VAN MATENESSE. Be secretaris, VERNÈDE. F It A A K It IJ K. Uit Port Louis (Mauritius) wordt vau gis teren gemeld De blokkade van alle havens op Madagas kar is afgekondigd. De Franschc resident- generaal is naar Tamatave vertrokken. Hij heeft bevel ontvangen, maatregelen te nemen om de Franse he kolonisten tegen vijandelijk heden te beschermen. De minister van buitenlandsche zaken spreekt het gerucht van de blokkade van Madagaskar tegen. Op de groote, door 3000 personen bijge woonde protest-meeting te Nimes is het zeer rumoerig toegegaan. De maire meende binnen enkele dagen een bevredigende oplossing van de kwestie der stierengevechten te kunnen verkrijgen. Een motie werd aangenomen, waarin de regeering bedreigd werd met het ontslag van alle door het algemeen kiesrecht gevormde colleges, indien aan den wensch der bevolking geen gehoor wordt gegeven. Sedert doet het gerucht de ronde dat de toestemming om het stierengevecht dat op heden gehouden zou worden, later toch te doen doorgaan, door de regeering is verleend. Het schouwspel zou op 14 October gegeven worden en Mazzantini en Fuentes zouden als espada's optreden. De lieer Le Myre de Vilers is te Zanzibar aangekomen. Over Reunion begeeft hij zich naar Tananarive, waar hij den 22n dezer kan aankomen. De gouverneur van Dahomey meldt dat hij op zijn rondreis den 9n breedtegraad bereikt heeft, na op 8° 59' een station te hebben gevestigd, waaraan den naam Carnotville werd gegeven. Het land is geheel tot rust gekomen de gouverneur werd overal harte lijk ontvangen. Van den commandant van Tombouctou is door den gouverneur van Soedan een tele gram ontvangen, inhoudende dat aldaar alles rustig is. Msgr. Ferrata, pauselijk nuntius bij de Frausehe regeering, wordt eerstdaags na een verlof van meer dan eene maand uit Rome te Parijs terugverwacht. Hij heeft, naar de Temps met zekerheid zegt te kunnen melden, van het Vaticaan de meest verzoenende in struction ten opzichte der Fransche republiek ontvangen, en tevens om den president der republiek de betuigingen van 's pausen hooge achting over te brengen. DUITSCIILAND. Bij de verkiezingen voor de arbeidsraden te Berlijn, die volgens de wet van 1890 voor de helft uit werkgevers, voor de helft uit arbeiders moeten bestaan, zijn de sociaal democraten zoo ijverig in de weer geweest, dat in drie districten sociaal-democraten als vertegenwoordigers der werkgevers gekozen zijn. De pogingen, welke dezer dagen zijn aan gewend om den strijd tussehen de Berlijnsche sociaal-democraten en de bierbrouwerijen te doen ophouden, hebben tot niets geleid. Wel werden over en weer voorstellen gedaan, maar die bleken onaannemelijk. In den loop dezer week zullen de onderhandelingen hervat worden. De gemeenteraad van Coblentz heeft ver scheidene nieuwe belastingen ingevoerd; o. a. moet voor eiken vogel of ieder stuk wil, naar gelang van de waarde, worden betaald, voorts is op alle publieke vermakelijkheden een be lasting ingevoerd, die naar den aard van de uitvoeringen (ook die in besloten kring) klim men zelfs kegel- en andere wedstrijden zijn belastbaar. Eindelijk heeft de stedelijke fiscus op alle vernieuwingen van gebouwen en gevels en alle nieuwe bouwondernemingen belasting ingevoerd. De K'ólnische Zeitung meldt, dat bij ge legenheid eener zitting van het comité der vereenigde margarinelabrikanten, die 1 dezer te Keulen is gehouden, door eene Nederland- sche firma is medegedeeld, dat volgens be trouwbare berichten de Fransche regeering alle voorstellen der agrariërs, betreffende het verbod op vermenging van melk met vetten, alsook op kleuring der margarine, heeft af gewezen en zelfs een wetsontwerp denkt in te dienen, waarin de vervaardiging van ge mengde boter wordt toegelaten. ENGELAND. De ministerraad is tegen heden plotseling bijeengeroepen. Naar het heet, zouden ook sir William Harcourt en de minister van oorlog Campbell Banuerman, die kortelings naar Parijs waren gegaan, zijn ontboden, terwijl lord Rosebeiy uit Schotland terugkeert. Luidens sommige bladen zouden meenings- verschillen met Frankrijk de oorzaak zijn. Tot dusver heeft zich dit echter niet bevestigd. Over de redenen waarom de ministerraad is bijeengeroepen is niets zekers bekend, maar men meent dat liet doel der oproeping eer is een beraadslaging over de maatrege len die moeten worden genomen om de be langen van Engeland in het verre Oosten te beschermen, dan de bespreking van het Ma- dagariiar-vraagstuk.Yerder vvordtbeweerd dat de regeering van plan is liet garnizoen van Hongkong en de Britsche krijgsvloot, in de Chineesche wateren te versterken. Men voegt er bjj dat de Indische regeering zeven dui zend man in gereedheid houdt ter inscheping naar Hongkong. Volgens officieele mededeeling heeft de ministerraad van heden niets uit te staan met den ministerraad die, eveneens voor heden, te Parijs is bijeengeroepen. Het vermoeden wint veld dat er sprake zal zijn van de zen ding van versterking naar Hongkong. Te Londen is geen enkel bericht ontvan gen waardoor de aanzegging van blokkade van Madagaskar vrordt bevestigd. Volgens in gewonnen inlichtingen wordt aan het bericht deze uitleg gegeven dat de Fransche oorlogs schepen in last hebben gekregen buitenge woon waakzaam te zijn, om de ontscheping van wapenen en ammunitie, waarvan bezen- dingen onderweg moeten zijn, te verhinderen. DENEMARKEN. De bij den Rijksdag ingediende begrooting voor 1895/9G bedraagt in onlvaugst 02,800,000 en in uitgaaf 61,600,000 kronen. Voor spoor wegaanleg is uitgetrokken 4,600,000 kronen, te dekken door eene geldleening met minder dan 3Vj pCt. rente. B D S E A N V. Van volkomen vertrouwbare zijde wordt gemeld, dat de keizer aan eene slechts lichte nierziekte lijdt, die wel tijdelijk pijnlijk is en daardoor neerdrukkend op den zieke werkt, maar in zuidelijk klimaat volledig herstel met grond doet verwachten. OOSTENRIJ K-H O N G A R 1J E. De Magyar Allam, het bekende scheidblad der onverzoenlijke clericalen, heeft weer eens een hartig woordje gesproken, ter inleiding van de Maandag begonnen debatten in het Huis der Magnaten. Ze bestempelt de libe ralen met de namen «anarchisten en bi and- stichters" en voorspelt dat staten en vorsten huizen zullen ten onder gaan als de kerkelijk- staatkundige wetten worden aangenomen. We geiooven niet dat er veel menschen te vinden zullen zijn welke die vrees deelen, en zijn zelfs zoo vrij te twijfelen oi Magyar Allam zelf wel beducht is voor de verwezen lijking barer Kassandra-voorspellingen. ZWITSERLAND. De Grutli-vereeniging, zijnde de grootste der Zwitsersche werkliedenvereenigingen, heeft in hare bondsvergadering beslist, dat de Pius-vereeniging, wier sociale politiek zich naar Pauselijk voorschrift richt, uit den Zwit- serschen werkliedenbond moet treden. Daar mede is de openbare oorlog tussehen de «wereldlijke" en «katholieke" werklieden uitgebroken. T R K IJ E. In de afgeloopen week heeft de regeering weer 50,000 T. ponden van de aan Rusland nog verschuldigde oorlogsschatting afgedaan. EGYPTE. De minister-president, Nubar pacha, moet voornemens zijn het bewind neer te leggen, zoodra de thans met verlof zijnde vertegen woordigers der groote mogendheden zijn teruggekeerd. A's reden wordt de geschokte gezondheid van den minister opgegeven. AMERIKA. De Duitsche gezant te Washington heeft geprotesteerd tegen de bepaling van het nieuwe tarief, waarbij van suiker, ingevoerd uit landen die een uitvoerpremie betalen, een verhoogd recht van Vlo cent per pond wordt geheven, als zijnde in strijd met het handelsverdrag tusscheu Duitschland en Je Unie. Wanneer die Lep.Jing met werd inge trokken, zou Duitschland zich wreken door den invoer van graneu en meel uit de Ver eenigde Staten te verbieden. Ofschoon de Mexicaansche regeering voor nemens heet, zooveel in haar vermogen ligt een oorlog met Guatemala te vooi komen, ook in het belang van den toestand harer geldmiddelen, heeft de tijding \un eene schen-

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1