'kennisgeving. A". 1894. Vrijdag 30 November. N°. 8672. KENNISGEVING. KEN NISGEVIN(J~ A.ch.tenveert g-ste Jaargang1. Buitenlandsclie Berichten. Versch nt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEYER: B ODÉ. G 0 El R A Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per pose, door het geheele Rijk A&onderlijke nominers f 1.85. 2.50. - 0.10. BÜKGAC: BOTGK8TRAAT 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Stremming der scheepvaart In de Koord vestgraebt, Burgemeestb. en Wethouders van Schie dam brengen ter kennis van belanghebben den, dat wegens liet leggen van een zinker der waterleiding, het verkeer roeivaartui gen in de Doordvesigracht zal gesloten iijn van ïaterdag 1 December a.s., des middags 13 uur tot Xondag 1 Decem ber d.a.v., des avonds ÏO uur. Schiedam, 29 November 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd VISSER, Dd. B. De secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van'E. DE KONING, om vergunning tot oprichting van een grof- en hoefsmederij in liet pand aan de Brcersvest, no. 128, kadaster sectie I no. 622. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet vau den 2den Juni 1875 staatslied n". 95) Doen te weten: Dat voormeld verzoek met de bijlagen op <le secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Donderdag den 13den December a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuue gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen voor het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 29sten November 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VISSER, Fd. B. De secretaris, VERNÈDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan de firma GEBRS. MEIJER en hare rechtverkrijgenden, vergunning verleend is tot oprichting van een stoombrandcrij in de perceelen aan de Willemshade no. 23, en Spuistraat no. 3, kadaster sectie L nrs. 597 en 598. Schiedam, den 29sten November '1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VISSER, jFd. jB. De secretaris, VERNÈDE DUITSCEUm Wegens lichte verkoudheid heeft de keizer de reis naar Weimar ter bijwoning der be grafenis, alsook de voorgenomen jachtpartij te Kuchelna in Silezië, opgegeven. olgens de Deutsche TabZeitg. zou behalve de nieuwe tabaksbelasting nog een ander gevaar de tabaks- en sigarenhandelaars be dreigen. Er zal namelijk door de regeering worden voorgesteld de tabaks-en sigarenwin kels om acht uur des avonds tot sluiting te verplichten. Terwijl reeds op Zondag de winkels gesloten moeten blijven, zou dan ook 's avonds, meent de D. T. Z., de verkoop van tabak overgaan in handen der bierhuishouders. De Voss. Zeitg. betoogt, dat de tabaksbe lasting, welke de minister Miquel wil door zetten, al meer en meer onnoodig blijkt, om dat de invoei rechter) en accijnzen zoowel als de staatsspoorwegen en de zegelbelasting ruimer inkomsten afwerpen en daarentegen de daling der voedingsmiddelen enz., de uit gaven voor het leger hebben verminderd. Bovendien kan Duitschland zich niet onttrek ken aan de conversie zijner leeningen, nu overal een lagere rentevoet lt aangenomen, al staat daar ook tegenover, dat de houders in hun inkomsten worden getroffen sedert 20 jaren al met 13 en de verleiding groot wordt, liever minder solide buitenlandsclie fondsen te koopen. Voor Pruisen beteekent een conversie van zijn 4 pCts. schuld tot een 3 pCts. een besparing van 35 milüoen mark, en voor het rijk en de andere Duitsche sta ten 26 milüoen. Tegenover zulk een mogelijke besparing, zegt het blad, is een tabaksbelasting, die 35 miliioen moet opleveren, geheel over bodig. In Saksen is bij den LandesTcuUurrath een 1 plan in onderzoek tot algemeene uitbreiding der verzekering van rijkswege. Er worden j gegevens verzameld om de mogelijkheid en l raadzaamheid na te gaan van de vereeniging der thans beslaande instellingen voor ziekte, ongelukken, ouderdom en ongeschiktheid, tot éen fonds, waarbij ieder Duitscher, boven zekeren leeftijd, onverschillig wat zijn beroep, vermogen of geslacht is, zich zal kunnen ver zekeren. Degenen die geen liooger inkomsten hebben dan 2000 maik zouden echter ver plicht zijn zich te verzekeren. NU N K S 1) E. Bij den aanvang der Kamerzitting van Dinsdag deed de socialistische afgevaardigde Coutant het voorstel, een algemeene amnestie uit te vaardigen voor pers- en werkstakings delicten, nu »de kinderen van het proletariaat" naar Madagascar gezonden worden. De minister-president herinnerde de Kamer aan de omstandigheid, dat zij in het laatste halfjaar reeds tweemaal een dergelijk voor stel heeft verworpen; de urgentie van het voorstel-Coutant werd met 355 tegen 133 stemmen verworpen. De socialist Lavy vroeg verlof om den mi nister van onderwijs te interpelleeren over de verkeerde inlichtingen, die de regeering zijn verstrekt ten aanzien van heigeen er voorgevallen is in de weezenschool te Cempuis, welker directeur, de heer Robin, door haar ontslagen is. De heer Leygues, de minister, antwoordde dat hij zich ter beschikking van de Kamer stelde. De Kamer nu heeft besloten de interpellatie eerst na verloop van eene maand aan de orde te stellen. Goedgekeuid werd een overeenkomst tus- schen Canada en Frankrijk, reeds door eerst genoemd land aangenomen. De Senaat heeft het door de regeering in gediende wetsontwerp, omtrent de oprichting van een koips Sahaia-troepen, aangenomen. De afdeeling infanterie die het escorte vormde van den resident-generaal van Frank rijk te Tananarive, is te Majunga aangekomen en zal van daar naar Reunion vertrekken. De omstandigheden waaronder deze colonne den tocht van Tananarive naar Majunga heeft afgelegd, in weerwil van groote moeilijkheden, worden als een goed voorteeken beschouwd voor het succes der expeditie. Men verzekert dat de eerste minister der Hova's tevergeefs getracht heeft, de Franschen te nopen tot terugkeeren naar Tananarive, en dat de slechte uitslag dezer pogingen het aanzien van den eersten minister belangrijk heeft doen dalen. ENGELAND. Te Cork en te Limerick is Zondag op luidruchtige wijze de 27e verjaardag gevierd der terechtstelling van Allen, O'Brien en Lan- kin, de drie Fenians, die getracht hebben de gevangenis te Manchester in de lucht te doen vliegen. Heftige redevoeringen werden ge houden, waarin de martelaren" werden ver heerlijkt en wordt aangedrongen op de on middellijke invrijheidstelling van alle patriot ten, die wegens soortgelijke heldendaden in de Engelsche gevangenissen zuchten. RUSLAND. Naar het heet, deukt de regeering aan de uitgifte eener 3y3 pCts. geldleening ten be drage van 20 miliioen pd. st. De regeering overweegt een plan tot het graven van een groot kanaal tusschen de Zwarte Zee en het Aralmeer, in Turkestan. Wordt dat gioote plan uitgevoerd, dan zal die nieuwe veikeersweg zeker veel bijdragen tot ontwikkeling van handel en nijverheid in Russisch Centraal Azië. De kruiser Kestroma is Maandag van Odessa naar Wladiwostock vertrokken met 2000 man troepen. Generaal Von Wahl, de chef der Peters- bui'gsche politie, moet bij den czaar in onge nade zijn gevallen wegens zijn ruw optreden tot handhaving der orde tijdens de begrafenis van keizer Alexander en zal vermoedelijk worden vervangen. Dat den czaar de inmen ging der politie in alles geweldig tegen de borst stuit, bewees hij tijdens de wandeling, welke hij de vorige week eerst geheel alleen en later in gezelschap van zijn adjudant, graaf Kotschubey, door de straten der hoofdstad maakte. Generaal Von Wahl was van het paleis uit per telefoon gewaarschuwd dat de keizer te voet was uitgegaan, niemand wist waarheen. Hoogst ongerust reed de comman dant in een kaies uit, om den czaar te zoeken. Hij reed op de Newski den keizer een paar malen vooibij, zonder hem te zien, en toen hij hem eindelijk in het oog kieeg, snelde hij naar den czaar en riep hijgend sMaar Majes teit, hoe hebt, u dat kunnen doen 1" Zijne Majesteit was niet erg gesticht over die ge meenzame verwijtende vraag en zeide Maak u niet ongerust over mij, generaal. Of bestaat er soms ook een reglement van u, dat den keizer het wandelen verbiedt?" Daarop wan delde de czaar, nog steeds gearmd met giaaf Kotschubey, bedaard verder, op eenigen af stand gevolgd door den commandant, die door velen eerbiedig werd gegroet, terwijl niemand den keizer herkende. OOSTENBIJ K-H ONGARIJE. Naar uit Weenen gemeld wordt, zal de minister-president Von Windischgiatz het aanblijven van het Oostenrijksche ministerie afhankelijk stellen van de aanneming van het kieswetontwerp door alle verbonden partijen. In de commissie voor de kiesrechthervor ming herhaalde de minister-president gisteren de verklaringen, bij zijn optreden afgelegd, waarhij hij de verzekering gaf, dat het denk beeld, om ook voor den werkmansstand eenige zetels in de Kamer beschikbaar te stellen, algemeen gunstig was ontvangen, terwijl hij verder verklaarde, dat de regeering beieid is in onderhandeling te treden met de andere klassen, die daar nog niet vertegenwoor digd zijn. ZWITSERLAND. De regeering heeft twee Iimiaansche anar chisten uitgeleverd. Dit feit heeft niet geringe ontsteltenis teweeggebracht onder de tan ijke Italiaansche anarchisten, die in Zvvitseiland hun toevlucht hadden gezocht. Velen van hen zijn thans weder naar andere landen uitgeweken. S P A N .1 U. Een koninklijk besluit is venHieren. ge contrasigneerd door den minister van^u-miio, waarbij de openbare terecnU'ell'ngen v onien bepeikt, en bepaald, dat deze voortaan zullen plaats hebben binnen den kring van het ge- vangenisgebouvv en slechts in tegenwoordig heid van magistraten, priesters, een notaris, benevens van de personen die de veroordeelde, na bekomen toestemming van den president van het gerechtshof, speciaal zal hebben aan gewezen.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1