A0. 1894. Vrijdag 7 December. N°. 8677. KENNISGEVING. NATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. -A. cli tenveertigste Jaargang. Builenlan dsche Berichten. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UIT Cy E v"ER? Y. ODÉ. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. lo. van de firma DURY HAMMES om vergunning tot uitbreiding harer sotla- .fabiielc, staande aan het Slop van Makkers no. 1, kadaster sectie L no. 1599. 2o. van M. KRANEN, om vergunning tot uitbreiding zijner brander)} aan de Kethel- siraat no. 15, kadaster sectie A no. 1032, door plaatsing daarin van een stoomwerktuig van 4 paardenkracht en ketel met een ver warmend oppervlak van hoogstens 4M', ter vervanging van het bestaande stoomwerktuig met ketel. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken inel de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den 20sten December a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende drie dagen vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 6den December 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd, VISSER, m. B. Be secretaris, VERNËDE. DülïSCEIASB. In de troonrede, gisteren door den keizer tot opening van den Rijksdag uitgesproken, wordt Gods zegen afgebeden over het nieuwe gebouw. Verder wordt daarin gezegd dat het, bij de pogingen om de zwakkere klassen te be schermen en hen tot hoogere maatschappe lijke en zedelijke ontwikkeling op te beuren, geboden schijnt het verderfelijk optreden van hen, die het staatsbestuur in de vervulling van zijn plicht trachten te storen, krachtdadig tegen te gaan. Het daartoe in te dienen wets ontwerp wil voornamelijk door uitbreiding der strafbepalingen de bescherming der staats orde verscherpen. Voorts worden nog andere ontwerpen, waar onder ook met betrekking tot de geldmiddelen, aangekondigd. Het vooruitzicht op behoud des vredes, zegt de troonrede verder, is opnieuw versterkt. Toen naburige rijken onlangs door ontzettende gebeurtenissen werden bezocht, heelt Duitsch- land zich oprecht aangesloten by de alge- rneene deelneming, welke getuigt van de solidairiteit der menschelijke gevoelens en van ue wenschen tot behoud des vredes. In den overleden czaar Alexander III betreurt de keizer een vriend en beproefd mede-arbeider aan de werken des vredes. In de vergadering van den Rijksdag waren gisteren met den rijkskanselier en de Pruisi sche ministers 333 leden aanwezig. De voor zitter Levetzow stelde de verkiezing voor een nieuwen voorzitter in de vergadering van heden in het nieuwe Rijksdagsgebouw vast. Daarna nam hij in eene rede afscheid van het huis, waar de legislatieve bouw van het rijk voltooid was, waar de Rijksdag om de keizers Wilhelm en Friedrich getreurd had, waar de woordenstrijd wel dikwijls scherp was, maar altijd had toch op het huis de rijksvlag gewaaid en den Rijksdag bevestigd. Naar het nieuwe huis, zeide Levetzow, gaat met ons het voornemen altijd en overal het vaderland te dienen. {Bravo's.) De sluitsteen van het nieuwe Rijksdags gebouw werd gistermiddag te éen uur gelegd. De plechtigheid geschiedde geheel volgens het programma, in tegenwoordigheid des keizers, der keizerin en van de prinsen en prinses sen van den bloede. De rijkskanselier Hohen- lohe las eene oorkonde voor, en daarna over handigde de Beiersche gevolmachtigde Ler- chenfeld met eene toespraak den keizer het truweel waarmede deze kalk op de randen der koperen cassette legde. Den hamer ont ving de keizer uit handen van den voorzitter van den Rijksdag, Levetzow. Daarop maakte hij een aanvang met de traditioneele slagen onder het uitspreken der woordenpro gloria et patrio. De keizerin, de prinsen en prinsessen volgden op hunne beurt en gaven de hamerslagen, terwijl de muziek zich deed hooren. De heer Levetzow bracht een »hoch" uit op den keizer en hiermede was de ceremonie geëindigd. In de keizerlijke oorkonde, voorgelezen bij het aanleggen van den sluitsteen in het nieuwe gebouw voor den Rijksdag, wordt herinnerd aan den hoogen grondlegger des rijks, keizer Wilhelm I, en diens met roem bekroonden zoon, wien het niet gegeven was, de voltooiing te aanschouwen. Gelijk de keizer hunne na gedachtenis dankbaar in eere zal houden, zal ten allen tijde bij het volk dat aandenken voortleven. Ter eere van het vereenigd vader land worde steeds het getuigenis gegeven van Duitsche vlijt en Duitsche kracht en den geest van godsvrucht. Vaderlandlievende een dracht beziele de mannen, die geroepen zijn ter bevordering van het welzijn de« rijks. De nieuwe bouw strekke tot aanmaning om het door strijd verkregene aan te kweeken. De Münchener Allgemeine Zeitung bevat eene opwekking om als blijk van den rouw van het Duitsche volk over het heengaan der trouwe levensgezellin van den den ex-rijks kanselier, prins Bismarck, een monument op haar graf te plaatsen. Het blad wenscht dat zich voor dit doel in alle steden van Duitsch- land comité's zullen vormen. De czaar heeft het grootkruis van de St.- Andreas-orde verleend aan den president der Fransche republiek. De heer Mohrenheim, Russisch gezant te Parijs, zal het bij zijn terugkomst aldaar den heer Casimir Périer overhandigen. De groothertog van Saksen-Weimar-Eise- nach heeft aan president Casimir Périer het Grootkruis der orde van de Valk verleend als blijk van erkentelijkheid voor de eer, in Frankrijk bewezen aan het stoffelijk overschot van den erf-groothertog. In de Kamer werd Dinsdag de strijd over de financieele wetsontwerpen van den minis ter Poincaré voortgezet. Door den lieer Ca- vaignac werd de onvolledigheid dezer ont werpen betoogd, spr. zal er echter zijn stem aan geven. Daarentegen hield de heer Léon Say een heftige redevoering tegen alle con- cessiën van dezen aard. De regeering ziet niet in, meent spr., dat zij door het inkomen op deze wijze progressief te belasten, de deur openstelt voor het socialisme en eenmaal open gesteld, zal die deur niet meer te sluiten zijn. Door een dergelijk financieel ontwerp zou de minderheid verdrukt worden ten bate der meerderheid. De regeering ontleent aan de socialisten een deel van hun piogram. De minister Poincaré zette uitvoerig zijn belastingvoorstellen uiteen en gaf vervolgens een overzicht van den algemeenen stand der begrooting. De regeering ziet zich genood zaakt aan de Kamer 24 a 25 millioen nieuwe belastingen te vragentoch vei betert de financieele to> itand des lands aanmerkelijk. Bij het einde der zitting werd door den minister Hanotaux de ontvverp-overeenkomst ingediend betreffende de grensregeling in Midden-Afrika, tusschen de Fransche regee ring en die van den Kongostaat getroffen. Bij het verhoor van dagbladdirecteuren door den rechter van instructie (zaak-Poi talis) ver klaarden allen dat Trocard hun onbekend was of in elk geval hun geenerlei voorstellen ge daan heeft. Men verwacht nieuwe inhechtenis nemingen. BELGIE. De heer Furnémont heeft in de Kamerzit ting van Dinsdag het voorstel gedaan eene algemeene amnestie uit te schrijven voor werkstakingsdelieten gepleegd vóór 1 Januari G 0 U R AIT. Abonnementsprijs, per kwartaal J 1.8r. franco per pose, door het geheele Rijk2.50. Afzonderlijke nomraers- 0.10. BCttEIÜ: BOTBK8TUAAT ff O. Advertentieprijs van 110 gewone regels rae inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel meer. 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN SCHIEDAM, Gezien het verzoek BliRGEMEESTCU EN WETHOUDERS VAN SCHIEDAM herinneren bij dezen alle belanghebbenden aan hunne verplichting tot het doen van aangifte ter inschrijving «uiw ds nationale militie, in de maand Januari 1895. De bepalingen der wet betrekkelijk de nationale militie van den !9den Augustus 1801 (staatsblad no. 72) waarbij cie inschrijving is geregeld, zijn de volgende: Art 15. Jaarlijks worden voor de militie ingeschreven, alle mannelijke ingezetenen, die op den Isten Januari van het jaar hun 19de jaar waren ingetreden. Foor ingezeten wordt gehouden lo. Hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overleden, wiens voogd ingezeten is volgens de wet van den 28sten Juii 1850 staatsblad no. 44); 2o. Hij, die geen ouders of voogd hebbende, gedurende de laatste, aan het in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tijdstip voorafgaande, achttien 1 mden in Nederland verblijf hield; 3°. Hij. van wiens ouders de langstlevende ingezeten vas, al is zijn voogd geen ingezeten, mits hij binnen het rijk verblijf houdt. oor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling, ushoorep.de tot eenen slaat, waur de Nederlander met aan den verplichten krijgsdienst is onderworpen, of waar ten aanzien der dienstplichtigheid liet beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. Art. 16. De inschrijving geschiedt lo. Van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of is deze oveileden, de moeder, of, zijn beiden overleden, de voogd woont; 2o. h an een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente waar hij woont do. Van hem. die geen vader, moeder of voogd heeft door dezen is achtergelaten, of wiens voogd aiten i lands gevestigd is, in de gemeente, waar luj woont; 4o. 1 an den buitenslands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van's lands dienst in een vieemi land woont, in de gemeente, wiar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Art. 1 7. Voor de militie wordt niet ingeschreven lo. De in een vreemd rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is 2o. De in een vreemd rijk verblijf houdende ouder- iooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten; 3o. De zoon van den Nederlander, die ter zake van s lands dienst in 's rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Art. 18. Elk, die volgens art. 15 behoort te worden ingeschreven, is verplicht zich daartoe bij Burgemeester ei wethouders aan te geven tusschen den lsten en den 31sten Januari, Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is zijn vader, of, is deze overleden, zijne moeder, of zijn beiden overleden, zijn voogd tot liet doen van die aan gifte verplicht. De wijze, waarop van het doen van de aangifte blijken snoet wordt door Ons bepaald. Art. 20. Hij, die eerst na het intreden van zijn 19de jaar, doch vóór het volbrengen van zij n 20ste, ingezeten wordt, is verplicht, zich, zoodia dit plaats heeft, ter inschrijving aan te geven bij Burgemeester en wet houders der gemeente, waar de inschrijving, volgens art. 16, moet geschieden. Daarbij geiden de bepalingen der 2de en 3de zin sneden van art. 18. Zijne inschrijving geschiedt in het register van het jaar, waai toe hij volgens zijnen leeftijd behoort. Dientengevolge wordt aan aile mannelijke ingezete nen, die geboren zijn in den jare 1876, kennisgegeven, dat ten raadhuize, op dagen en uren hieronder ver meld, tot liet doen dier inschrijving meer bepaaldelijk gelegenheid zal worden gegeven, te weten: op ZATERDAG den 5n Januari 1895 en MAANDAG den 7n Januari 1895, telkens van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Het register van inschrijving zal bovendien geopend blijven tot den 31sten Januari daaraanvolgende des na middags ten vier urewanneer het voorloopig zal worden gesloten. Voorts worden belanghebbenden nog opmerkzaam gemaakt, dat met eene boete van ten hoogste honderd gulden worden gestraft zij, die verzuimen zich in de maand Januari voor de militie te doen inschrijven. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 6den December 1894. Burgemeester en wethouders voornoemd VISSER, Fd. B. Be secretaris, VERNÈDE. F R A N K K IJ K.

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1