kennisgeving. A". 1894. Zaterdag 22 December. N°. 8688 NATIONALE MILITIE. KENNISGEVING. Achtenveertigste Jaargang*. uitgever7~.j. odé. Buitenlandsclie Berichten. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, SOURAIIT. Abonnementsprijs, per kwartaal Snnco per pose, door het geheele Rijk Afionderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. BUREAU! BOTEKITHAAT 7 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels me inbegrip van eene Courant. 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Voldoende aan het bepaalde in art. 57 der verordenin" op de brandweer binnen die 56Ifl66nt6 j Brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van den 18n dezer, aan den brand meester M. VAN DEN BURGH, op zijn ver zoek eervol ontslag uit die betrekking ver leend is, met ingang van 1 Januari 1895. Schiedam, den 22n December 1894 Burgemeester en wethouders voornoemd, VISSER, L.-B. De secretaris, VERNÈÜE. Burgesieester EN WETHOUDERS VAN SCHIEDAM brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de militieraad in bet 2de district van Zuid-Holland, voor deze Gemeente, op Vrijdag dei 18n Januari aanstaande, des voormiddags ten 11 «re, zij no t il ede zit ting zal houden te ROTTERDAM, in het Oude-Mannen- huis aan de Hoogstraat aldaar, en brengen vooits in herinnering artikel 92 der wet betrekkelijk de nationale militie, van den 19n Augustus 1861 staats- Had 110. 72), laatstelijk gewijzigd bij de wet van den Aden Apnl 1892 staatsblad no. 56), luidende: In de tweede zitting van den militieraad wordt uit- Jfnuik gedaan omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hen, die alt PLAATSVER VANGER of NOMMERVERWISSELAAR verlangen op te treden. De loteling, omtrent wien de militieraad in zijne eerste zitting reeds uitspraak heeft gedaan, behoeft NIET in de tweede zitting te verschijnen. Zij herinneren mitsdien den lotelingen der lichting van 1895, die verlangen mochten zich voor den dienst der nationale militie te doen vervangen, dat zij voor gemelden militieraad ten bepaalden dage en ura moeten verschijnen, teneinde hunnen plaatsvervan ger of nommerverwisselaar te doen onderzoeken. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 21sten December 1894-. Burgemeester en wethouders voornoemd, VISSER, L.-B. De secretaris, VEKNÈDE. F It 1 S K li IJ R. In de Kamerzitting van gisteren heeft de heerBrissor. het voorzitterschap aanvaard. Hij bedankte de Kamer dat zij hem gekozen heelt tot leiding der werkzaamheden van be lastinghervorming en van de maatregelen van voorziening en sociale verbeteringen, daarbij zijn voornemen te kennen gevende om aller eerst eene goede financieele regeling tot stand te brengen. Hij doet een beroep op de Republikeinsche Unie, niet alleen om de reeds ingenomen «telling te behouden, maar om steeds voor waarts te gaan. De linkerzijde en de sociaal-democraten juichten hem levendig toe. Daarna werden de beraadslagingen geopend over het voorstel tot het toekennen van oen pensioen aan mevrouw Eurdeau. Poin- earé minister van financiën, ondersteunde het voorstel, waarvan de behandeling met overgroole meerderheid van stemmen »drin- gend" werd verklaard. De minister van marine heeft gisteren in de Kamer formeel tegengesproken dat de ko ningin van Madagascar de haar door Frankrijk gestelde voorwaarden zou aannemen. De zitting van den krjjgsraad gisteravond gesloten nadat alle getuigen <z charge waren gehoord. "Voor heden die a déchargeliet requi sitoir, de verdediging en de uitspraak. Van hetgeen er verhandeld wordt, lekt niets uitenkel wordt steeds stelliger verzekerd, dat kapitein Dreyfus schuldig zal worden ver klaard aan het hem ten laste gelegde verraad. Het correctioneele gerechtshof van de Seine heeft den onvindbaren Arton bij verstek veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens misbruik van vertrouwen en eenvou dige bankbreuk. BÜIÏSCKLAO, Bij den Rijksdag is een wetsontwerp in gediend tot regeling van de binnenlandsche scheepvaart. De Pruisische Landdag is tegen 8 Januari a.s. bijeengeroepen, zoodat hij dan weer gelijk met den Rijksdag zal vergaderen en tal van afgevaardigden, die van beide lichamen lid zijn, dan de zittingen van een daarvan niet zullen kunnen bijwonen. LUXEMBURG. De Kamer heeft met algemeene stemmen het wetsontwerp goedgekeurd waarbij de con cessie voor het aanleggen van den spoorweg tusschen Luxemburg en Pétange, gegeven wordt aan de Prins-Hendrik-spoorwegmaat- schappij. ENGELAND. De minister van koophandel, de heer Bryce, heeft Maandagavond te Aberdeen voor zijne kiezers het beleid der regeering verdedigd. Met name sprak de minister ten gunste van het tegenover Ierland gevoerde beleid en deed uitkomen hoe zegenrijk het bestuur des hee- ren Morley voor dat eiland geweest was spreker zag daarin het bewijs, dat het Iersche volk rechtvaardige en goede behandeling waardeerde. Betreffende de afschaffing van de staatskerk, zeide de minister, dat hierbij een voudig de vraag gold wat zou in dezen het beste zijn voor het Schotsche volk, bij de nieuwe toestanden, in de laatste twee eeuwen ontslaan Voorts loochende de heer Bryce, dat de kwestie van het Heerenhuis lichtzin nig door de liberale partij was te berde gebrachtde heeren hadden hen er toe ge noopt door hunne handelwijze. Het Hooger- huis was een slechte Twiede Kamer, omdat er klasse- en partijgeest heerschten. Wat de iegenstanders der regeering verlangden was, zeide de minister, de voortdurende invloed der Tory-partij, zoo mogelijk in het Huis der gemeenten, en, indien dit niet gelukte, in het Heerenhuis. Dit spelletje waren de liberalen moede. De heer Bryce besloot met het be toog, dat de eenige doeltreffende wijze om de kwestie af te doen was, het Hoogerhuis de vleugels te fnuiken door zijne macht, om wetsvoorstellen te verwerpen, te beperken. O O S T E N B U K-H O N G A It IJ E. De minister-president Wekerie, en de minister van koophandel Lukacs zijn gisteren uit Buda-Pest te Weenen aangekomen. Wekerie heeft ontslag ingediend en ge kregen. Het ministerie zal de loopende zaken af doen tot na Kerstmis. Te Weenen is Woensdag een vergadering van werkloozen gehouden, die door 2000 per sonen werd bijgewoond en een stormachtig verloop nam. De politie dreigde herhaaldelijk de vergadering te zullen sluiten. Na afloop trokken de werkloozen door de straten, onder de kreten »Geef ons arbeid, algemeen slem- recht 1" Ten slotte werden zij door de politie verspreid, die drie der aanvoerders in hechte nis nam, ITALIË. Verscheidene afgevaardigden der oppositie trachten een wettige betooging op touw te zetten tegen het aanblijven van het kabinet- Crispi. De vrienden van het ministerie beweren dat de heer Crispi er niet aan denkt, ontslag te nemen, daar hjj steeds het volle vertrou wen des konings geniet; daarentegen zou in het begin van Januari het besluit tot ontbin ding der Kamer te verwachten zijn. Vooral in het M'Hansche moeten ernstige betoogingen worden voorbereid. De leiding der oppositie tegen de regeering bevindt zich in handen van den afgevaardigde Cavallotti. Naar aanleiding der onthullingen, in de nu openbaargemaakte stukken van den lieer Tanlongo, oud-directeur der Banca Romana, vervat, doet het Journal des Debate opmer ken het eerst, een paar jaar geleden, een schrijven van baron Reinach te hebben ge publiceerd, waarin gemeld werd dat 50,0001. aan den heer Crispi waren verstrekt. Men bracht de zaak toen in verband met het inci dent-Cornelius Ilerz, en dit verwekte destijds eenig opzien. Naar de Jtiforma mededeelt, heeft de com missie uit den Senaat besloten, geen inzage te nemen van de documenten der Banca Romana, ook omdat de heer Gioiilti de her komst dezer documenten niet heeft aange wezen. Volgens de Fanfulla wordt met het proces van Crispi tegen Gioiitti ijverig voortgemaakt tal van personen zijn, in verband met deze zaak, reeds in verhoor genomen. Te Rome zijn gisteren nieuwe troepen aan gekomen om het garnizoen op effectieve sterkte te brengen. In strijd met hetgeen de Fransche dagbla den beweren, wordt officieus ontkend dat er tusschen Engeland en Italië een tractaatzou bestaan betreflende het gemeenschappelijk optreden der twee staten in Soedan. Een telegram uit Massowah gisteren te Rome ontvangen, meldt dat zes compagnieën Italiaansclie troepen in de buurt van Halai Batago het stamhoofd der Okuleskusai heeft aangevallen en verslagen, waarbij de vijand met ontzaglijke verliezen werd op de vlucht geslagen. De Italianen bekwamen 10 dooden en 22 gewonden, allen inboorlingen. SPANJE. De douanebeambten hebben in den laatsten tijd zooveel moeilijkheden berokkend aan de Fransche importeurs, dat een gezamenlijk protest der handelsagenten bij de regeering er het gevolg vau geweest is. Dientengevolge besloot nu de minister van biDnenlandsche zaken, nieuwe inslruetiën te verschaffen aan de douane; groote hoeveelheden koopwaren zijn te Hendaye en andere grensplaatsen op gestapeld, in afwachting der oplossing van het coullict. T R K IJ E. Volgens een bericht uit Konstantinopel, moet de sultan, tengevolge van overmaligen arbeid en zware zorgen, vrij ernstig ongesteld fijn. Neuralgische pijnen zouden hem thans allen arbeid beletten. Naar de Standard uit Konstantinopel ver neemt, dringt Cleveland er op aan, dat de consul der Vereenigde Staten te Siwas de vergaderingen van het comité tot onderzoek der Armenische gruwelen zal bijwonen on danks de weigering van den sultan. EGYPTE. De "Wetgevende Raad heeft zijne goedkeu ring gehecht aan het verslag der begrootings- commissie, waarin veriangd wordeneene inkrimping van het getal der ambtenaren, het staken van den aanleg van openbare werken, en onderhandelingen met de mogend heden teneinde te verkrijgen dat de besparin gen gebe/igd worden tot verbetering van het lot der fellaheen. AMERIKA. Uit het onderzoek in zake de keurkorpsen bij de politie te New-York moet o. a. gebleken zijn, dal er een georganiseerde bende bestond, met een Congreslid aan het hoofd, die over vrijspraak en veroordeeling van alle voor den politierechter gedaagde personen beschikte. Naar de Times verneemt, heeft DaGama tegen het einde der maand een inval van de opstandelingen in Rio Grande aangekondigd. CHINA. Volgens bericht uit Shanghai acht de over heid te Peking thans de eigen maatregelen ter bescherming van de buitenlandsclie iega- tiën en Christenkerken afdoende verzekerd in verband met de bijzondere Chineesche wach ten en stiaatpatrouilles. Er zijn zestig tenten

Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 1