1895. Vrijdag 4 Januari. N°. 8696 KENNISGEVING. KENNI8GËVÏN G. Negenenveertigste Jaargan Versch nt dagel ks, uitgezonderd Dinsdag. Buitenlau dsclie Be rich ten. UITGEVER: J. ODÉ. WAARSCHUWING AANGIFTE VOOB DE BELASTING OP BE HONDEN. COUflA cr Aonnementspriis, per kwartaal I taneo per pose, door het geheels Rijk Afzonderlijke f 1.85., 2.50. 0.10. BUREAU: BOTBRITRAAT 9 O. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels me inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. 1 Burgemeester en wethouders van Schiedam Doen te weten Dat de raad der gemeente, in zijne openbare •vergadering van den 20sten November j.l., heeft vastgesteld het volgende BESLUIT tot heffing eener belasting voor het gebruik van de aan de gemeente behoorende terreinen der zoogenaamde werf nDe Nijverheid", tot het daaiop nederleggen van koopmansgoederen. Artikel 1. Te rekenen van den dag der afkondiging dezer verordening zal binnen de gemeente Schiedam, voor het gebruik van de aan de gemeente behoo rende en niet verhuurde terreinen der zooge naamde scheepstimmerwerf »de Nijverheid", kadastraal bekend onder sectie L nrs. 1525 ■1528, 15381545, en 1620 gedeeltelijk tot het daarop nederleggen van koopmansgoederen, eene Belasting geheven worden van Drie Gulden (f3. ""s weeks per honderd (100) centiaren. Art, 2. De grond wordt in gebruik gegeven bij opper vlakten van 100 centiaren te gelijk of het veel voud daarvan, en telkens gedurende minstens vier achtereenvolgende weken. Bij korter gebruik dan vier weken van eenige in gebruik genomen oppervlakte, is niettemin het volle bedrag der belasting over vier weken verschuldigd. Art. 3. De aanvraag om gebruik van den grond moet -schriftelijk aan burgemeester en wethouders worden ingediend, die, binnen 2 maal 24 uren «a de aanvraag, door of namens den directeur •der gemeentewerken de juiste plaats en grootte doen aanwijzen van de verlangde oppervlakte. Door of namens den genoemden directeur wordt daarvan aan den aanvrager een schriftelijk bewijs afgegeven, waarin tevens de datum van aanvang ■en einde van ingebruikgeving, zoomede het be drag der verschuldigde belasting, vermeld zijn. Art. 4. "Van het oogenblik der afgifte van het in art. 3 genoemd bewijs, is de belasting door den aan vrager verschuldigd voor de aangewezen opper vlakte en den tijd van 4 weken. Wanneer de koopmansgoederen na het verstrij ken van dien termijn niet van het erf verwijderd zijn, is de aanvrager de belasting telkens opnieuw verschuldigd. Vastgesteld Ier openbare vergadering van den gemeenteraad van Schiedam, den 20$ten No- venber 1894. De burgemeester, VISSER fd. n. De secretaris, VERNÉDE Behoort hij koninklijk besluit van 20 Decem ber 1894, no. 23. Mij bekend, De Minister van Binnenlandsche Zaken, (gel.) VAN HOUTEN. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken (get.) DIJCKMEESTER, Voor eensluidend afschrift, De Griffier der Provinciale Staten van Zuid Holland, F. TA VENRAAT. Dat in dezelfde openbare vergadering door den raad der gemeente is vastgesteld de volgende VERORDENING op de invordering eener belasting voor het gebruik van de aan de gemeente behootende teireinen dei- zoogenaamde werf »De Nijverheid", tot het daarop nederleggen van koopmans goederen. Artikel 1. De belasting moet vooruit, in eens betaald worden ten kantore van den gemeente-ontvan ger, op vertoon van het bewijs, genoemd in art. 3 van het besluit tot heffing; tet wijl het in ge bruik nemen van den grond niet mag plaats hebben vóór dat aan den havenmeester, die met liet toezicht op die terreinen belast is, de quitantie vertoond is. Art. 2. De invordering geschiedt door den gemeente ontvanger, overeenkomstig de bepalingen van de artikelen 258 tot en met 262 der gemeentewet. Vastgesteld ter openbare vergadering van den gemeenteraad van Schiedam, den 20sten No vember 1894. De burgemeester, VISSER fd. B. De secretaris, VERNÉDE. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 2den Januari 1895. Burgemeester en weihouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÉDE. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter kennis van de ingezetenen, dat met de afgifte aan hunne huizen van de beschrijvings- biljellen voor de plaatselijke directe belasting dezer gemeente, ingevolge de verordening voor die belasting, vastgesteld den 26sten Januari 1882, is aangevangen. Tevens herinneren zij de ingezetenen aan het bepaalde bij alinea 2 van art. 2 der verordening, regelende de invordering der genoemde belasting, houdende: dat de belastingschuldige die geen be- schrijvings-biljet ontvangen heeft, verplicht is er een op de gemeente-secretarie af te halen. En is hieivan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 3den Januari 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris, VERNÉDE. Burgemeester dn wethouders van Schiedam brengen den ingezetenen onder de aandacht, dat ingevolge het bepaalde bo de verordening tot heffing eener belasting op de honden, van 4 December 1873, ieder ingezeten, die éen of meer honden houdt, daar van aangifte moet doen bij den gemeente-ontvanger, vóór den loden Januari van ieder jaar. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 3den Januari 1895. Burgemeester cn wethouders voornoemd, VERSTEEG, J9e secretaris, VERNÉDE. FBA li K I! IJ K, Het hooger beroep van kapitein Dreyfus is verworpen. Zijn verdediger was niet versche nen, maar had schriftelijk verklaard, te ver trouwen op de rechtvaardigheid van den raad. De mail van den Congo bracht gisteren het bericht van het vermooiden van een Fransch onderofficier en 5 tirailleurs en van een Belgisch agent te Cetema, in het gebied der Boven-Ubangi, Een Nederlandsche han delsagent en 2 tiiailleurs konden naar nabu rige dorpen vluchten. Het dorp Cetema is terstond met den grond gelijk gemaakt, waarbij 100 inboorlingen gedood werden. Er is thans een post van 50 man gevestigd. Het Journal des Délats geeft nog de vol gende toelichliüg bij het besluit tot terug roeping van den heer De Lanessan. Bij de jongste post uit Tongkin bevond zich een pakket, met het zegel van den gouverneur- generaal gesloten, gericht aan Cattivel. Daar deze vervolgd wordt wegens de bekende af- dreigings-zaak, werd het pakket geopend, en men vond er het afschrift in van een ver trouwelijk staatsstuk. De huiszoeking bij Canivet leidde tot de ontdekking van andere dergelijke stukken. Tegen den socialistische afgevaardigde De- jeante wordt een instructie ingesteld wegens het verspreiden van het in Belgie verschij nende revolutiorinaire blad La Caserne. Te Algiers zijn acht anarchisten in hechtenis genomen. DUITSCHLAND. De koning van Wurtemberg zond den keizer een allerhartelijkst telegram van geluk- wensching bij de jaarsverwisseling. Hij dankte Z. M. daarin op de warmste wijze voor de onvergetelijk schoone dagen in Oost- en West- Pruisen doorgebracht. Moge het nieuwe jaar, zoo schreef hij, den keizer en het vaderland zegenrijke dagen brengen. Hem den koning verheugde de vernieuwde persoon lijke ontmoeting. De keizer dankte in zeer oprechte taal voor dat telegram, welks inhoud Z. M. met ware vreugd vervulde. Ook hij achtte de doorgebrachte dagen van trouwe kameraadschap onvergetelijk en hij hoopte op een weerzien in het nieuwe jaar. Ten slotte smeekte hij Gods zegen voor den koning en zijn land af. De Rijksdag zal terstond na de hervatting zijner zittingen de socialistenwet moeten be handelen. De Nordd. Allg. Zeit. bespreekt deze zaak en verklaart dat de regeering er niet aan denkt om den Rijksdag te ontbin den, indien er geen meerderheid voor deze wet mocht worden gevonden. Voordat de Rgksdag weer bijeenkomt, zal de rijkskanselier Hohenlohe aan Bismarck te Friedrichsruh een bezoek brengen. ENGELAND. Tusschen de regeering en Japan is eene regeling getroffen, waarbij het tijdpeik, vast gesteld bij protocol vau 16 Juli j.l., waarin bepaald werd, dat eene nieuwe conventie zou woiden gesloten voor de vet nadering der in voerrechten naar de waarde in specifieke in voerrechten, met twaalf maanden, dus tot 16 Juli 1895, wordt uitgestrekt. Deze regeling geldt de invoerrechten naar de waarde, vast gesteld bij het onlangs tot stand gekomen tractaat tusschen Groot-Brittannie en Japan. De Statist deelt mede, dat lord Salisbury den markies van Lorne heeft aangewezen als scheidsrechter in den wedstrijd voor het beste plan van een tolverbond tusschen Engeland en zijn koloniën, waardoor een prijs van 1000 guinea's is uitgeloofd. De zorgelijke toestand van lord Randolph Churchill blijft onveranderd. De Maharadja van Mysore is overleden. Hij laat twee minderjarige zonen na, zoodat de Indische regeering een regentschap zal moe ten instellen. De staat van zaken is in de beste orde. Deze Hindoe-vorst behoorde tot de zeer beschaafden. Hij was de eerste die meisjes scholen in zijn rijk deed oprichten. OOSTENRIJ K-B O N G A R IJ E. De ministerieele crisis in Hongarije heeft den invloed der leidende staatslieden in de liberale partij vergroot, heeft de partij zelve sterker gemaakt. In welonderrichte kringen te Buda-Pest wordt verzekerd, dat alle libe rale fraetien, die de Oostenrijksch-Hongaar- sche overeenkomst erkennen, voornemens zijn zich bij de liberale partij aan te sluiten. Graaf Apponnyi heeft den keizer verklaard, dat de nationale partij geneigd is hare chau vinistische eischen betreffende het leger op te geven. De voornaamste staatslieden van partijgroepen, die op hetzelfde staatsrechter lijk standpunt staan als de liberale partij, hebben zich voor een samensmelting met deze verklaard. Komt de vereeniging der fraction tot stand, dan zal, gelooft men, de vorming van een ministerie opgedragen wor den aan den lieer Koloman Szell, den leider der liberale partij. Latere berichten noemen evenwel den banus van Croatië, Khuen-Hedervary, als den ver- moedelijken voorzitter van het nieuwe mi nisterie. Uit wat men omtrent de beraadslagingen des keizers met de voornaamste staatslieden te Buda-Pest verneemt, valt wel op te maken, dat een reactie steeds minder waarschijnlijk wordt. Zelfs kardinaal Vaszary heeft den vorst de benoeming van een conservatief of een coalitie-ministerie ontraden. De keizer is Dinsdag naar Weenen terug gekeerd. Te Praag is op de beide Kerstdagen bjj tal vaa sociaal-democraten huiszoeking gedaan, welke tot verscheidene arrestatiën wegens hoogverraad en majesteitsschennis en de in beslagneming van compromitteerende stukken geleid heeft. I T A L I E. De koning heeft een vertrouwelijk onder; ."••fa f -

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1