•A". 1895. Donderdag 10 Januari. N°. 8700. KENNISGEVING. i egenenveertigste -Taargaa». Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER: J. ODÉ. BUREAU: BiïEBSTIlAAT 9 O. i Buitenlaudsclie Berichten. pmnn 1445 m 63 T en net® bra il». n Abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijl I Afzonderlijke nominers f 1.85, - 2.50. 0.10. Advertentieprijs: van 110 gewone regels ma inbegrip van eene Courantf 1.10, Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam Doen te weten Dat door den raad in zijne vergadering van 8 Januari 11 lo. Overeenkomstig het bepaalde bij art. 54 der gemeentewet, de na te m 'Men vaste coin missiën zijner leden zijn benoemd, als A. Tot het ontwerpen der verordeningen, tegen wier overtreding straf woidt bedieigd, ter voldoening aan art. 177 der gemeentewet en ter loorbereidmg van hetgeen bij ait. 178 dier wet is bevolen, waar van de burgemeester als zoodanig voorzitter is Bestaande deze commissie uit: De heeren II. J. VERSTEEG, burgemeester, Mr. H. J. SCHUURMAN, Mr. 11. M. C. POORTMAN, IC. J. VAN ERPECUSl en M. KRANEN. B. Tot het herzien van alle plaatselijke belastin gen, de iechien, loonen en andeie gelden, in art. 238 der gemeentewet bedoeld, daaronder begrepen Bestaande deze commissie uit De heeren Mr. H. J. SCHUURMAN. A. KNAPPERT Lz, S. A. MAAS, G. VISSER Bz. en J. W 1. VAN IIARWEGEN DEN BREEMS, en tot hunne plaatsvervangers, wanneer deze zelfde j commissie optreedt als vaste raadscommissie, belast I met het onderzoeken der bezwaarschriften van aan- geslagenen over hunnen aanslag in de plaatselijke directe belasting naar liet inkomen De heeren M. C. M, DF GROOT, D. F. W. PRINS en I. H OOGEND AM. O. Tot het geven van verslag en het dienen van raad nopens de begrooting en de rekening en ver antwoording der plaitselijke inkomsten en uitgaven, ingevolge de artt 203 en 219 der gemeentewet door burgemeester en wethouders aan den raad aangeboden, en ten aanzien van de begrootingen en j rekeningen bij art. 148 dier wet bedoeld; Bestaande deze commissie uit: De heeren Mr. H. J. SCHUURMAN, D. F. W. PRINS er IC. J. VAN ERPECUM. 2o. Ingevolge art. 35 der verordening regelende de heffing der plaatselijke directe belasting binnen •deze gemeente, tot leden der commissie van controle, om burgemeester en wethouders in die commissie bij te staan, zijn benoemd De heeren C. .1. P. VAN DER SCIIALK, P. BRILLENBURG M. C M. DE GROOT, en I. HOOGENDAM. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den Oden Januari 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris VERNÈDE. F 11 A N K It IJ R. Brisson is gisteren tot voorzitter der Ka mer herkozen. In het departement Beaune is Zondag tot afgevaardigde gekozen de heer Ernest Car- hot, zoon van wijlen den vorigen president der republiek. De gewezen gouverneur-generaal van Cochin- China, De Lanessan, heeft tot de regeering een telegram gericht, waarin hij protesteert tegen de politieke en persoonlijke gevolgen van den maatregel, dien men te zijnen op zichte genomen heek. Vit een politiek oog punt wijst De Lanessan op den treurigen indruk, die door zijn terugroeping zoowel in Cochin-China als op de Europeesche machten, die in het oosten bezittingen hebben, ge maakt wordt. De Lanessan rechtvaardigt zich daardoor, dat hij verzekert, niets ondernomen te hebben, dat niet eerst door den minister van koloniën goedgekeurd is. Te Parijs hebben de revolutionnairen ge tracht eene betooging te houden op het kerkhof Père Lachaise ter gelegenheid van den verjaardag van den dood van Blanqui. De politie had echter hare maatregelen geno men, zoodat samenscholingen en redevoeringen op get kerkhof konden worden belet. De betoogers moesten zich tevreden stellen met enkele kransen op het graf neer te leggen en in een naburig lokaal te gaan zeggen, wat hun op het hart lag. In grooten getale komen te Parijs jonge soldaten zich aanmelden om dienst te nemen naar Madagascar. Van de lichting van 1893 woidt echter niemand aangenomen, en even min personen beneden de 21 jaar. Ook taliijke oud-gedieuden en reservisten geven zich op aan het werfdepot. Zondagmiddag heeft te Reims een sociaal democratische vergadering plaats gehad onder eere-voorzitterschnp van Mirman. Verschei dene redevoeringen werden gehouden: o.a. heeft Jules Guesde geprotesteerd tegen het dienen van Mirman. Een motie, dienovereen komstig, werd aangenomen. B I I 8 C II t i N D, Zondag werd te Berlijn een ministerraad gehouden. Keizer Wilhelm woonde deze bij eenkomst, die een paar uren duurde, bij. De keizer hield eene toespraak, waarin hij den politieken toestand uiteenzette. Vooral wees de keizer er op, dat de landbouw recht heeft op bescherming, op grond van den ongunstigen toestand, waarin de landbouw, vooral in Pruisen, verkeert. In den Rijksdag werd gisteren bij de be handeling van de zoogenaamde Umsturzvorlaqe, de gebeele zitting in beslag genomen door eene drie uur lange redevoering van den sociaal-democraat Auer, die betoogde dat het ontwerp uitsluitend tegen de socialisten was gericht en voortsproot uit het gevoel, dat van boven en van onder alle stutten wrak waren geworden. De arbeiders, zeide Auer, rukken op met moed en koelbloedigheid, doch de aanhangers van het ontwerp marcheeren onder de hazenbanier. In de centrumpartij te Keulen heerscht groote opgewondenheid naar aanleiding van het plan om aan Bismarck, als eereburger dezer stad, op zijnen 80sten veijaardag een huldeblijk aan te bieden,' en vooral is men outstemd over do goedkeuring van dit plan door Braubacli, lid van de centrumpartij in den gemeenteraad. Braubacli, die ook afge vaardigde in den Rijksdtig is. zeide de hulde aan Bismarck op te vatten als zuiver gebracht aan zijne persoonlijkheid, zonder dat er eenig politiek karakter aan mag worden toegekend. Het centrum wil van deze spitsvondige onder scheiding in Bismarck-persoon en Bismarek- politicus niets weten en roept wraak over den centrumman, die het heeft durven wagen zïjn instemming te beluigen met het aanbie den van een huldeblijk aan hein ndie on noemelijke ellende heeft gebracht over de katholieken, over de bisschoppen en piiesters" en sdie de hoofdoorzaak is geweest dat te Keulen de grijze aartsbisschop Melchers in den kerker werd geworpen''. B E L G I E. Iu de Kamerzitting van gisteren verzocht Lorand, progressist, het gouvernement te interpelleeren over het gerucht omtrent het overnemen van den onafhankelijken Kongo- staat door België. Hij verlangde dat de regee ring een niet ver verwijderden dag voor deze interpellatie zou bepalen, teneinde perk. te stellen aan de buitensporige speculaties, door dat gerucht veroorzaakt. De minister van binnen!, zaken stelde Dins dag voor. Het was mogelijk, voegde bij er bij, dat de regeering deze interpellatie zou afsnij den door het doen van eene mededeeling te dezer zake. In dat geval zou hij deu heer Lorand er van verwittigen. Defuisseaux, socialist, verlangde dat de regeering aan de Kamer alle mogelijke finan- cieele, geografische en necrologische gegevens omtrent den Kongo verstrekken zou. De ministers van binnenl. en buitenl. zaken beloofden alle gewenschte inlichtingen aan de Kamer te verstrekken. K U S L A H I). Uit Petersburg wordt gemeld, dat het ge rucht loopt, dat weldra de ober procura tor der Heilige Synode, Pobedonoszew, zal aftreden. Naar aanleiding van de in het buitenland gepubliceerde uitvoerige berichten omtrent de begrooting, wordt authentiek meegedeeld dat er tegenwoordig slechts een voorloopig begrootingsontwerp bestaat, hetwelk nog defi nitief uitgewerkt en vastgesteld dient te wor den. Derhalve zijn alle thans openbaar ge maakte bijzonderheden èf onjuist óf op onvol ledige gegevens gegrond. O O S T E N It IJ K-H O N G A It IJ E. Graaf Khuen Hedervaiy heeft aan verschei dene personen portefeuilles aangeboden, doch voor alle geen titularissen kunnen vinden. Het gevoel van onzekerheid is algemeen. ITALIË. Verscheidene verkiezingen voor de Kamer hebben Zondag in Italië plaats gehad. Het aantal uitgebrachte stemmen was overal zeer gering, daar iedereen overtuigd is, dat de gekozenen slechts zeer kort of misschien in het geheel niet zitting zullen hebben, wijl de ontbinding van het parlement voor de deur staat. Te Rome is de ministerieele candidaat bij herstemming gekozen, te Camerino die der radicalen. Te Palermo komt Bosco, een der veroordeelden tengevolge van de jongste Siciliaansche onlusten, in herstemming. De Popoio Romano verneemt uit goede bron, dat Giolitti zekere belangrijke docu menten ontdekt heeft, die deze besloten heeft, te pubüceeien, wanneer de worsteling tegen Oispi hem er toe verplicht. De Giornale bevat, naar aanleiding van het terugroepen van den Italiaanschen gezant Ressmann uit Parijs, allesbehalve vleiende opmerkingen voorzekere vreemde diplomaten. De aanvallen van liet blad worden, evenmin als die van de Tribuna, in politieke kringen goedgekeuid. De Standard verneemt uit Rome: In wel ingelichte staatkundige kringen wordt ver zekerd, dat de regeering spoedig een beroep op de stembus zal doen. De Times verneemt uit Rome: De terug roeping van den Italiaanschen gezant Ress mann te Parijs geschiedde, omdat de Italiaan- sche regeering overtuigd was, dat al hare pogingen om met Frankrijk tot eene ver zoening te geraken vergeefsch waren, waar de Franscbc regeering gereedstond den Fran- schen gezant te Rome Billot terug te roepen. Uit Rome wordt van gisteren gemeld Eene officieele nota logenstraft het bericht in het Journal des Dchats betreffende eene nederlaag der Italianen in Afrika, T D R K IJ E. De Standard verneemt uit Konstantinopel De lezing van een telegrafisch overzicht van Gladstone's toespraak aan de Armeniërs heeft den sultan zoo verrast en vertoornd, dat Z. M. geheel omgeslagen en nu een woedende Angelofaag geworden is. De Engelsche gezant heeft nu nog meer moeilijkheden te overwin nen. EGYPTE. Voor den doodzieken Ismaïl-Pacha, oud- khedive van Egypte, is door diens oudsten zoon aan den legenwoordigen khedive verlof gevraagd naar Egypte te mogen terugkee- ren om daar te kunnen sterven. Daar de khedive voor de inwilliging van dit verzoek is, maar de ministerraad er tegen', zal de beslissing worden gelaten aan den sultan. AFRIKA. Uit Kaapstad wordt van 7 dezer gemeld dat de Portugeescbe regeering haar verzet tegen den voortbouw van de transcontinentale telegraaflijn heeft gestaakt. Men denkt dat de lijn in deze maand tot de Zambesie gereed zal komen. De Times verneemt uit KaapstadEr heerscht te Lourengo Marquez eene paniek op het gerucht, dat de muiters op de stad aan rukken. De regeering heeft hun per spoor troèpen tegemoet gezonden.

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1