"i^ir^rirË G ii a a f. Gemengd o Her ie hl en. zij aan den haal gingen. Bij onderzoek bleek iiet dat genoemde personen een maatje bes senwijn van de schuit gestolen en in de nabijheid verborgen hadden. Toen de wed. Gerrits, wonende in de Groenelaan, Zaterdagavond, na eene afwezig heid van twee dagen, in hare woning terug kwam, bemerkte zij, dat er diefstal was gepleegd, daar laden en doozen door elkander in de woning verspreid waren en alles was doorzocht. Bij onderzoek ble-"k haar, dat gestolen waren1 gouden broche, 1 paar gouden oorbellen, 1 gouden slot met roode steentjes, 4 4-strengs bloedkoralen ketting m<*t gouden sluiting, 1 knip met zilveren beugel, 1 flacon met zilveren dop en dito voet en 1 snoer zwarte koralen. Door den storm, die Zondagmiddag uit het Zuidwesten woeckle, werd een gedeeite van de zinken dakbedekking van een pand, be- hooiende bij de woning van den heer J. M, van der Schalk aan de Lange Nieuwst raat weggeslagen en kwam door het netwerk van de teiephoondraden heen waardoor deze voor het grootste gedeelte afbraken in de Plantage terecht. Op verscheidene andere plaatsen woeien gedeelten van schoorsteenen en pannen van de daken. In de Schoolstraat woei een boom om. Door de politie alhier werd gisteren in een logement aan liet Roode Zand te Rotterdam aangehouden zekere J. A. R., die nog 4 maan den gevangenisstraf moest ondergaan. Hij hield hier verblijf, maar vernemende dat de politie hem zocht, is hij naar Rotterdam ver trokken, meenende daar veiliger te zijn. Gisteravond, terwijl de wed. Vraudeunt zich met bare kinderen naar de kerk had begeven, heeft men zich door middel van een vahchen sleutel toegang tot hare woning weten te verschaffen en daaruit ontvreemd 2 gouden ringen, een gouden ketting, een gouden kruis en een flacon met gouden stop. De minister van financiën maakt bekend, dat het saldo van 's njks schatkist op 23 dezer bedroeg bij de Nederlandsche Bank 631,257.5472 en bij de betaalmeesters- 4,955,519.36 Te zameu 2,586,776.9073 De gewone audiëntie van den minister van marine zal Vrijdag 29 dezer niet plaats hebben. II. M. de Koningin-Regentes heeft aan een gebrekkig joriginerisch te KielWindeweer, dat door het drijven van een kleine negotie, in zijn onderhoud voorziet, eene tegemoet koming van f 15 geschonken. De eerste kievitseieren zijn Zaterdag door den heer A. J. van Stanlduijnen te 's-Giaven- hage aan de Koninginnen aangeboden. Den 25sten Maait 1895 heeft aan het departement van buitenlandsche zaken de nitwhseling plaats gehad der akten van be krachtiging der op 10 Maart 4S94 te's-Gra- venhage gesloten overeenkomst tusschen Nederland en Pruisen tot verbetering van het grensgedeelte van den Ouden IJsel. Stct Bij de schade, die door de dynamiet-on!plof fing te Lobit is teweeggebracht, doet zich de vraag voor, wie verplicht zal zjjn de door de verschillende bewoners geleden schade te ver goeden, de brandverzekering- of de dynarniet- maatsehappij. De te Lobit en bij den Rija wonende Hollanders zullen, naar men ver neemt, de tusscbenkomst der Ilollandsche regeering inroepen om de geleden schade te herstellen. {A. G.) De storm, die vooral Zondagmiddag met .hevigheid zich deed gelden, heeft hier en daar belangrijke schade aangericht. Te Amsterdam werden op verschillende punten der stad stukken zink en schoor- steenen naar beneden geworpen, terwijl veie draden van het teiephoonnet gebroken zijn, zoodat het telephoonverkeer storing onder vond. Vooral op het tentoonstellingsterrein is de schade groot, 's Namiddags tegen 6 uur was het grootste gedeeite van de Woi Id's Bazar tegen den grond gewaaid en datgene, wat nog stond, zwiepte en kraakte, dat bet te vreezen stond, dat ook dit deel denzelfden weg zou g.tan. Dat deel van den »doolhof", dat reeds was getimmerd, is mede omgewaaid en ook een paar tier in aanbouw zijnde huizen van Oud-Holland",dicht bij de Ruysihvelkade, zijn door de kracht van den wind ingestort. Het hoofdgebouw heeft geen noemenswaardige schade geleden. Ook te Rotterdam, evenals in zoovele andere plaatsen, bezweken tal vanschoorsteenen, dak gedeelten, heiningen, lantaamruiten, enz. Een wafelbakker kreeg een paar zinken platen, die van zijn ki aam geslingerd werden, op den lin kerarm, waardoor deze bi ak en de man naar het ziekenhuis moest gebracht worden. Te Delft woei de fabrieksschoorsteen der Delftsche glasblazerij om; te Kuilenburg sloeg de gierpont van de reep. Toen de Nuordh. stoomtram, die 4.5 van Edam was vertrokken, aan liet station Zun- derdorp zich zou aansluiten aan den personen trein komende van Purmerendwerden onverwachts twee waggons met passagiers door een krachtigen windstoot bij het afhaken teruggedreven in de richting naar Purmerend. De conducteur en verschillende passagiers schoten toe om dit te beletten, doch de krach tige wind verijdelde hunne pogingen, zoodat genoemde wagens met toenemende snelheid terugrolden en allengs aan het oog onttrok ken werden. Te Zmfen liepen een zestal ledige waggons op dood spoor; twee er van ontspoorden en werden beschadigd. Het jacht Victoria and Albert, dat Zondag middag half drie te Vlissingen arriveerde, moest op de reede ankeren, daar het door den storm niet in de haven komen kon. De keizerin-weduwe Friedrieh bleef aan boord. Het st, Chester sloeg te Charlois van een paal, ging op drift en liep op de Ruige Plaat vast; met hoogwater werd liet vaartuig afge bracht. Te Veere dreven drie vissciiersvaartuigen de haven uit; zij strandden tegen den wal van Noord-Beveland. Nabij Texel kwam Zondagavond de Egmon- der pink no. 4, de Bric Gezusters, in ontred derden toestand in 'tgezicht. De blazerschipper Jacob Kuiper Janszn met zeven kloeke vUschers aan boord, zeilde het vaaituig achterna en redde een uur be oosten de haven de zes opvarenden. De bom moest prijsgegeven worden. Te Wilhelminahaven werd de Holl. schoener Spruit, kapt. De Grootii, van haar ankers gesla gen; het vaartuig dreef tegen het havenhoofd het heeft de masten en den boegspriet verloren en is geheel wrak in de haven gesleept. Te Vlaardirigen is het bestuur der libe rale kiesverceniging Burgerplicht" afgetre den, omdat liet meende niet meer het ver trouwen der leden te bezitten. Men is er tot dusver niet in geslaagd een ander bestuur samen te stellen Op de reis naar Rotterdam is Zaterdag van de stoomboot Maassluis de kraan van het peiltoestel van den stoomketel gesprongen, waarbij de stoker hevige brandwonden in het aangezicht bekwam. De stoomboot Nieuwe Waterweg bracht den stoker te Vlaardingen en de passagiers naar Rotterdam. Door de politie te 's-Gravenhage zijn aan gehouden twee vrouwen, verdacht van koppe larij. De sergeant, die onlangs een klacht heeft ingediend tegen den kapitein van het regiment grenadiers en jagers, v. t. H., over mishan deling, is gestraft met 4 dagen provoost we gens het gebruiken van een ongepaste uit drukking in bedoelde klacht. Hij heeft ge noemde straf reeds ondergaan. Tusschen Brielle en Rozenburg wil men beproeven, een stoomboot in de vaart te brengen, evenals dat plaats heeft op het veer RozenburgMaassluis. Door onbekende oorzaak zijn gisterochtend van een goederentrein, bij liet binnenkomen op het station Ilelenaveen, acht wagens in het voorgedeelte van dien trein ontspoord, waar door beide sporen werden versperd. Er kwa men geen persoonlijke ongelukken \oor, maar de materieeie schade is aanzienlijk. Van het gezin, dat op den Arn^terdamschen straatweg te Utrecht door gas vergiftigd is en in het ziekenhuis verpleegd wordt, is gisteren de vrouw overleden. De man, die te Zeist zich door een pistool schot verwondde en in het ziekenhuis te Utrecht weid verpleegd, heeft gisteren die inrichting vei laten om zich in arrest te hegeven. Gistei ochtend werd op den spoorweg bij het station Vaiseveld het lijk gevonden van een boerenknecht uit Lintcio bij Aalten, De man is vermoedelijk door den laatsten trein van Deutichem naar Winterswijk overreden. Namens de burgerij van Lobit is aan den minister van buitenlandsche zaken bet vol gend telegsam verzonden: sSchepen, beladen met dynamiet, liggende op Pruisisch grondgebied, hier tegenover, vprkeeren in desol.iten toestand: vanituigen ongedekt, pationen open en bloot. Heden nacht geen wacht daar. Tot nog toe schijnen van Pruisische zijde geene maatregelen ge- tiofi'en te worden ter voorkoming eener tweede ontplolfing. Beleefd doch dringend verzoeken wij Uwe Excellentie langs telegra- fisclien weg vertoogen dienaangaande in te dienen ter bescherming van leven en eigen dommen van ons als Nedei landsche grens bewoners". De verleende vergunning tot invoer van de partijen dynamiet, welke alsnog bij Lobit aanwezig zijn, is door den commissaris der Koningin in Gelderland voorloopig ingetrok ken. Vlaardingen, Inbraak, gepaard met dief stal, komt bier tegenwoordig meermalen voor en liet gekste van het geval i% dat trots de ijverige bemoeiingen van de politie, de dadei of dadeis maar niet gevonden wenden. Zon dagavond is, tijdens de bewonvi*, afwezig waren, andermaal een bezoek gebracht aan een woonhuis in eene nog ai bevolkte buurt en liaaiuit medegenomen f25 en al bet voorhanden goud en zilver. 's-Uravenliiige. II. M. de Koningin- Regentes bracht gistermiddag, oinstieeks 2 uur, vergezeld van een hofdame een vrij lang durig bezoek aan liet diaconie-oude-mannen- en vrouwenhuis der Ned.-lierv. gemeente aan den Zuid-Buitensingel alhier. Bij hare komst werd II. M. ontvangen door regenten en door den directeur van het gesticht. Begeleid door deze heeren doorliep de Regentes alle zalen, eetkamer, werkvertrek ken, slaapzalen enz., zich op Hare rondwande ling op minzame wijze onderhoudende met onderscheidene verpleegden. Met belangstel ling informeerde de Vorstin naar verschillende bijzonderheden, de werkzaamheden en den leeftijd van de oudjes. Tot de oudste ver pleegden, een man van 94 en een vrouw van ruim 90 jaar, richtte Hare Majesteit in 't bijzonder een hartelijk woordje. Ook in de ziekenzaal bleef zij telkens met verpleegden praten, belangstellend vragende naar hun toestand, en aan iedere zieke een bouquetje ter hand stellende. Voor Haar vertrek betuigde Hare Majesteit Hare ingenomenheid met de inrichting van het liuis en gaf de toezegging dat zij de oudjes in gedachte zou houdenzoodat den ver pleegden nog een extraatje wacht. De minister vaa marine, die in lichte mate aan influenza lijdt, moet nog zijne kamer houden, doch houdt zich thuis bezig met de afdoening der loopeude zaken van zijn departement. De heer Seret, die geruimen tijd ongesteld is geweest, was beden weder in de vergade ring der Tweede Kamer tegenwoordig. Ook de heer Beelaeits tan Blokland was heden weder hersteld in de veigadenng dei- Tweede Kamer aanwezig. Maastricht. De commis-aris der Koningin in Limburg beeft thans officieel ter kermis der ingezetenen tan dit gewest gebiacbt, dat het 11. M. de Koningin-Regentes behaagd heeft te besluiten met BI. M. de koningin in de tweede helft der maand Mei een bezoek te brengen aan de provincie Limbuig. HH. MM. zuilen in den n.m. van Maandag 20 Mei over Venlo en, du een kort oponthoud aldaar, alhier aankomen, en zullen deze stad en de provincie in den morgen van Vrijdag24 Mei tteder verlaten. Maastricht. -Het gevolg tan de Koningin nen tijdens haar verblijf in de provincie Lim burg zal samengesteld zijn als volgtbarones Van Haulenbro'k van 's Ileeraartsberg en Bergambacht, geb. gravin Van Limburg tSlirum, grootmeesteres tan II, Male Koningin- Regentes, jonkvrouwe F. L. M. van de Poll, •sur-intendante der opvoeding van IJ. M. de Koningin, E. G. barones van lUersum, lste hofdame van H. M. de Koningin-Regentes, miss Saxton Winter, Eugelsche gouvernante van H. M. de Koningin, mevr. Kreusler, lectrice van H. M. de Koningin-Regentes, C. M. F. graaf du Monceau, adjudant-generaal, clief van het Militair Huis tan 11. M. de Koningin, jlir. F. M. F, de Ramtz, kamerheer van II. M. de Koningin, part. secretaris ta,> II, M. de Koningin-Regentes, II.NV. J. E. baron Taets van Amerongen, kamerheer van El. M. de Koningin, C. A. baron Bentinck, adjudant i. b. d, en ie stalmeester van H. M. de Ko ningin, jlir. W, F. II. van de Puil, majoor, adjudant van H. M. de Koningin, jlir. inr. P. H. Gevers Deynoot, directeur tan 't Kabinet der Koningin, en 1-'. VV. J. Loudon, Ute luitenant ordonnaiis-oificier tan IJ. M. de Koningin. In do btiskrnilfabiiek te Ifet'eiUbaH nal.j Antwerpen heeft Zatenfaf» eone ontplultiiig pla.us gelutd, waardoor een gedeelte tier fabriek m puin is geiend. Een der weiMieden werd aan de band gewond. Prins Wilhelm van flessen heeft Vrijdag te Batmstad een vruuw, die zicli wilde verdrinken, uit het water gehaald, met gevaar van eigen leven. Zoodia de vtouw in veiligheid was melde de Prins de stad in, om haien man te halen. Te Titel in Hongarije, is een danshuis bedoten onder een lawine. In het gobontv bevonden rich 25 poisonen, die, naar men vreest, allen omgek.>- inen zijn. Reeds zijn eenige zwaar vei mink te lijken uit de puinfioopen te voorsrinjn gebracht, '«.«ïnVESHAKE, 26 Maart. Tweede Kamer. Besloten werd tot een tweede sectie-onderzoek van liet wetsontwerp omtrent de tekorten op de begrooting vau ooi log. Bij de behandeling van bet ontwerp op de verve ningen tverd aangenomen het amendement an Dedem om over de aanvragen tot ver vening de besturen der waterschappen of

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 3