Onder de Camorristen. A". 1895 Vrijdag 19 April. N°. 8770. KENNISGEVING. Feuilleton. Negenenyeertigate Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, Buitenland sell e Berichten. UITGEVER; T ODÉ. Abonnementsprijs, per kwartaal t 1.8b. Franco per post, door het geheels Rijk - 2.50. Jzunderlijke nominers - 0.10, BUREAU: BOTEEITRA.IT ff©. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal gepliatst wordt tegen tweemaal berekend. PROCES-VERBAAL van de opening derstem- briefjes, die ter benoeming van éen lid van den gemeenteraad, aftredende in 1897, den 17n April 1895 zijn ingeleverd. Op heden den achttienden April 1800 vijf en negentig, in de gemeente Schiedam, is door het bureau van stemopneming in de eerste afdeeling .(hoofdbureau) in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal plaats genomen, des morgens ten negen ure- Het bureau is samengesteld uit den heer HENDRIK. JACOB VERSTEEG, Burgemeester. Voorzitter, en de heeren /EG1DIUS ELZEVIER DOM en HENDRIK ADIUAAN MARIUS ROELANTS, leden van den Gemeenteraad, stemopuemers. De voorzitter plaatst op de tafel de stembussen, bij hem den zeventienden April 1800 vijf en negen- lig overgebracht uit de eerste afdeeling (hoofdbureau) •en uit de tweede afdeeling (onderbureau). De zegels van de bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn De bussen worden achtervolgens geopend en be vonden achthonderd drie en dertig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes liebbe ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn even groot als het getal dier kiezers. .'adat de briefjes zijn ondereengemengd, worden aij door den voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau beeft van onwaarde verklaard dertig briefjes, als zijnde niet ingevuld. Het getal Ier geldig uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest: Achthonderd en drie. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: J. M. van der Schalk Jr. 129 stemmen. Mr. YV. 11. Jansen 381 C. van der Vlies 65 J, L. Gouka 2 Dr. J. Eudtz 1 L. C. Ingenhoes 1 \V. F. Tak 15 F, van der Vlies Mz. 1 T. A. J. Zoetmulder 1 B. Scholte Jr. 1 C. F. A. Sas r Emond 1 J. F, Rozeatraten 1 YV. A. Beukers 1 J. C. de Mos 1 H, Dienske 1 Hebben alzoo de meeste stemmen bekomen de heeren Mr. IV. H. Jansen en J. M. van der Schalk Jr., over welke mitsdien zal muetcn worden herstemd zijnde overeenkomstig het bepaalde bij art. 11 der gemeentewet, de lijst daartoe onmiddellijk opge maakt, teneinde met de brieven van oproeping voor de herstemming aan de kiezers uitgereikt te worden. En is tegen deze opening van stembriefjes, door de in de zaal aanwezige kiezers bezwaar ingebracht door B. G. G. Verhoeve, die ongeacht den uit slag der stemming protest uitbrengt tegen de door het stembureau genomen beslissing om stembriefjes waarop uitsluitend J. M, van der Schalk vermeld staat, toe te kennen aan den candidaat J. M. van der Schalk Jr., hoezeer ook eerstgenoemde naam duidelijk een verkiesbaar persoon aanwijst. Hij acht deze beslissing buiten alle redelijk oor deel en beweert voorts lo. Dat ze in stryd is met de wet 2o. Dat wei bij koninklijk besluit bepaald is, dat bij herstemming eene mildere opvatting toegelaten is, doch niet bij eene eerste stemming. 3o. dat de beslissing van het stembureau in strijd is met vroegere antecedenten alhier, toen door het stembureau in geheel tegenovergestelden zi n uitspraak gedaan is, waartoe hij o. a. wijst op de genomen beslissing bij de verkiezing tot raadslid van den heer J. H. Houtman. En is na afloop van dit een en ander proecs-ver- baal opgemaakt, in tegenwoordigheid van allen, die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Schiedam, den achttienden April 1895. VERSTEEG," Voorzitter, .13. ELZEVIER DOM, 1 c. H. A. M. ROELANTS, Sieni0Pnemers- PROCES-VERBAAL van de opening der stem briefjes, die ter benoeming van een lid van den gemeenteraad, aftredende in 1895, den 17n April 1895, zijn ingeleverd. Op heden den achttienden April 1800 vijf en negentig, in de gemeente Schiedam, is door het bureau van stemopneming in de eerste afdeeling (hoofdbureau) in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal plaats genomen, des morgens ten negen ure. Het bureau is samengesteld uit den heer HENDRIK JACOB VERSTEEG, Burgemeester, Voorzitter, en de heeren JEG1DIUS ELZEVIER DOM en HENDRIK ADRIAAN MARIUS ROELANTS. leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. De Voorzitter plaatst op de tafel de stembussen, bij hem den zeventienden April 800 vijf en negentig overgebracht uit de eerste afdeeling (hoofdbureau) en uit de tweede afdeeling (onderbureau). De zegels der bussen worden onderzocht en be vonden ongeschonden te zijn De bussen worden achtereenvolgens geopend en be vonden achthonderd negen en twintig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben ingeleverd vergeleken zijnde, is gebleken te tij even groot als het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn ondereengemengd, worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorgelezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard zeven eu veertig briefjes, als zes en veertig welke niet ware»1 ingevuld en éen dat geen persoon duidelijk aanwijst. Het getal der geldig uitgebrachte stemmen is mitsdien geweestzevenhonderd twee en tachtig. Van di getal zijn uitgebracht op de heeren: YV F. Tak 313 stemmer J. L. Gouka 73 11. Dienske 338 YV. A. J. Wittkampf 2 Mr. YV. II. Jansen 12 J. M. van der Schalk Jr. 13 C, van der Vlies 6 J. J. G Nolet 2 s Dr. J. Endtz 1 G. YV. Snel 1 a T. A J. Zoetmulder 1 Th VVeber i 1'. J. Lagerweij 2 Van der Schalk 1 YV. A. van Dolder Dz. 1 - GEE. N. Tak 1 YV. A. Beukers 5 Jan Y'ormer 1 C. Dienske 2 C. de Lange Sr. 1 t JuiTermans 1 v YV J. A. Roidanns 1 r> C. van der Most Az. 1 J. A. J. Nolet 1 r P. J. van Dijk van Matenesse 1 Hebben alzoo de meeste stemmen bi komen de heeren II. Dienske en YV. F. Tak, over welke mits dien zal moeten worden herstemd zijnde overeen komstig het bepaalde bij art. 11 der gemeentewet, de lijst daartoe onmiddellijk opgemaakt, teneinde met de brieven van oproeping voor de herstemming aan de kiezers uitgereikt te worden. En zijn tegen deze opening van stembriefjes, door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces verbaal opgemaakt, in tegenwoordigheid van allen, die zivh in de zaal bevonden. Gedaan te Schiedam, den achttienden April 1895. VERSTEEG, Voorzitter. .-E. ELZEVIER DOM, H. A. M. ROELANTS. BURGEHEESTER EN YVET1IOUDERS VAN SCHIEDAM, Gezien art. 09 der wet van 4 Juli 1850 (staatsblad no. 37) Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de processen-verbaal van de op den 17den dezer plaats gehad hebbende verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad, ter inzage zijn nederge- legd op de secretarie en dat afschriften daarvan zijn aangeplakt aan het raadhuis. En s hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18den April 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. Be secretaris, YERNÈDE. )°M, 1 w NTg j Stemopnemers. DDITSCHLAÏID. De onthulling van het monument voor keizer Frederik op het slagveld van Worth is door den keizer bepaald op den verjaardag zijns vaders, 18 October. Behalve de keizer zullen keizerin Frederik, prins Hendrik van Pruisen en de meeste Duitsche vorsten de plechtigheid bijwonen. De regeering heeft eene premie van 3000 mark uitgeloofd voor de aanwijzing van den vervaardiger of opzettelijk verspreider der in omloop zijnde valsche banknoten van 50 mark, In zake de »Umsturz-VorIage" verklaart nu plotseling weer de Nord-Dentsche Allg. Zei- tung, dat de regeering geenszins gebonden is, al de commissie-amendementen in clericalen geest daarop gebracht, goed te keuren, zoodat de aanvankelijk verkregen overeenstemming tusschen regeering en centrum weer verbro ken schijnt. Ook de prins-regent van Beieren zal, op uitnoodiging des keizers, de feestelijke opening van bet Noord-Oostzeekanaal bijwonen. Roman van WALDE MAR URBAN. 40. Op een der vooruitspringende, bijna over de zee uitstekende rotspunten lag Checco, de voort vluchtige visscher van Positano. Met donkere blikken staarde hij naar benedennaar de klotsende, schuimende golven, die tegen den voet der rots braken. Hoe dikwijls was in den laatsten tijd reeds bet denkbeeld bij hem opge komen, dat bet voor hem maar best zou zijn ■een einde aan zijn leed te maken door een ■enkelen, forschen sprong naar beneden. Het leven was hem tot last, de menschen, de wereld hem tot een walg. Sinds hij uit een schrijven van Don Luigi had vernomen, dat Oarmela voor hem verloren was, dat men te Positano niets van hem wilde weten, sinds was hem alles onverschillig geworden. Zonder woonplaats, zon der vrienden, zonder Carmela, wat waarde had het leven meer voor hem 7 Hij had het aan Carluccio te danken, dat hij hier een onderkomen en verzorging genoot van lieden, die in dezelfde of in nog erger conditie verkeerden dan hij. Zij noemden zich herders, doch Checco had tijdens zijn verblijf in het gebergte zeer goed opgemerkt dat zij nog wel iets anders dreven dan veehoederij, zelfs hoofd zakelijk bestonden van dieverijwaartoe de omgelegen hofsteden hun gelegenheid gaven. Geitemelk, geitevleesch en vruchten was hun dagelijkse!) voedsel, een hol hun verblijf en ontoegankelijke rotskloven hun toevlucht. Wat moest er van hem groeien in zulk ge zelschap 7 Een dief en straatroover natuurlijk. En menigmaal gevoelde bij werkelijk lust om tot dit bedrijf over te gaan uit wraak op eene maatschappij, die hem onschuldig uit haar midden gebannen had. Dan echter kwam zijn rechtschapen karakter weder legen die neiging in verzet en zou hij zich liever in zee werpen dan zulk een bestaan leiden. 't Was nog vroeg in den morgen. De zon, die hem van achteren bescheen, wierp nog lange, breede schaduwen over de rotsen en over de zee. Daar naderde hem, zonder dat bij het merkte, van rots op rots springende, een Sciosciaro I) met korten mantel, bont kamizool, spitsen Cala- brischen hoed en een dolkmes in zijn gordel. «Heiklonk het scherp en bevelend. Checco keerde zich om. Dien man kende hij. Hij was eerst sedert kort in het gebergte ver schenen, werd door zijne gezellen met grooten eerbied behandeld en door hen kortweg Ti genoemd. Ti scheen gekomen om het bevel over hen te voeren en allen gehoorzaamden hem zonder tegenspraak. Wat is er vroeg Checco. «Ben jij uit Positano 7" «Ja." tela bent dus bekend met het oord 7" 1) De naam van allen, die in Italië sandalen dragen. «Natuurlijk. Ik ben er geboren en getogen." «Ook met de ligging van het slot Dei Tibaldi 7" «Ja, ook daarmee. Het ligt onmiddellijk bij het dorp." «Goed. Je kunt niet begeeren, dat wij je voor niets den kost geven." «Wat moet ik doen om dien te verdienen 7" vroeg Checco. «Dat zal j'e gezegd worden. Maak je maar gereed. Met een uur breken wij op." Waarheen 7" «Naar Positano." «Maar «Geen praatjes. Je zult ons den weg wijzen. Je hebt niets te vreezen. Denkelijk zijn we reeds voor den avond terug." «Wat zijt ge van plarn 7" «Dat zal je we! zienkom maar mee." Ti draaide zich om en liep vooruit. Checco had moeite hem bij het bestijgen der rotsen te volgen. Tegenspreken durfde hij niet meer, want hij wist al dat Ti niet met zich liet spotten. In het hol aangekomen, waar zij gewoon

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1