""kennisgeving. A0. 1895 Zaterdag 4 Mei. N°. 8781 KENNISGEVING. KENNISGEVING. SCHUTTERIJ. egenenveertigfste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER; J. ODÉ. Terplaatsen kantoor van den Gemeente-ontvanger. Buitenl au dsche Gerichter Abonnementsprijs, per kwartaal franco per pose, door het geheele Rijk Mionderlijke nommers t 1.85. 2.50. 0.10. BliBKAD: BOTERiTBA AT 9 O. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant. f 1.10. Iedere gewone regel meer. - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal, berekend. Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat met ingang van Maan» -dag den 6n Mei a.s., het kantoor van den •Gemeente-ontvanger verplaatst is van het Raadhuis naar de woning van dien ambte naar, Hoogstraat no. 198, (grenzende aan liet Politie-bureau aan de Markt). Schiedam, den 3den Mei 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. JDe secretaris, VERNÈDE. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet hebbende op art. 7 van het koninklijk besluit van den 7nSeptember 1828(stortfsiladno. 5b), roepen bij dezen alle personen op, die als gehuwd of weduw- naais met kind of kinderen in het afgeloopen jaar, uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol dor schuttel ij zijn gebracht, doch sedert dien tijd, door het overlijden hunner rrouw of kinderen, de bevoegdheid verloren hebben om in die klasse te ver blijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene rol gerangschikt moeten worden, om van dusdanige verandering van omstan digheden kennis te geven, of wel zich daartoe ter secre- tarieJezer gemeente aan te melden vóór de aan te van gen inschrijving der si hutterij, des morgens van 10 tot 12 ureen dus uiterlijk op den 15a Mei aanstaandezul lende bij verzuim dezer aangifte, de belanghebbende, ingeval hij, dientengevolge niet op de bijzondere rol mocht zijn overgenomen, dadelijk volgens ait 8 van voornoemd besluit bij de schutterij worden ingelijfd, tegen ontslag van hem, die in zijne plaats is opge roepen, alles onverminderd de toepassing van de straf, bedreigd bij art. 1 der wet van 6 Maart 1818 (staats- ■blad, no. 12). Voorts wordt ter kennis van de belanghebbenden gebracht, dat zij, die hun 34ste jaar hebben vol eindigd en tot de reserve beliooren, alsmede van hen, die daarbij vijf jaar hebben gestaan, opgrond van de artikelen 25 en 26 der bovenaangehaalde wet, indien -Ü zulks verkiezen, kunnen worden ontslagen wes halve ieder, die van dit recht wenscht gebruik te naken, aangemaand wordt om zulks ter kennis van bet bestuur dezer gemeente te biengen, door eene verklaring, schriftelijk te doen, en ter secretaiie voornoemd te bezorgen, uiterlijk vóór 30 Juni aan staande, vermits zij, die zuiks niet mochten doen, gehouden worden voor vrijwilligers, die niet vroeger dan in de maand Juni van het volgende jaar hun ontslag op bovenstaande wijze kunnen aanvragen. Eu is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den lsten Mei 1895. Burgemeester en loethouders van Schiedam, VERSTELG. De secretaris, VERNÈDE Be burgemeester yan Schiedam vestigt, flP mtnoodiging van den heer Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, de aandacht van belanghebbenden op het navol gende bericht aan zeevarenden «ZO. Schietoefeningen te IJMtJIDEnV. Noordzee. 3de district. Volgens mededeeling van den Inspecteur over »het Loodswezen in het 3e district, dd. 25 April Dzuiien den 7den, 8sten, 9den en lOden Mei a.s., Dschietoefenïngen met het zware kustgeschut met ugranaten worden gehouden, van het fort te xlJmuiden, 3de district. Er zal geschoten wor- »den in N.W.lijke richting. (Zie B. a. Z. no. 85 ï(72G1895; Ned. krt. no. 8.)" Schiedam, 3 Mei 1895. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. DUITSCHLAND. De Köln. Zeitg. bevat een telegram uit Berlijn van 2 dezer, meldende datdeJapan- Kclie gezant aldaar gisteren en lieden door den minister Von Marschall is ten gehoore ontvangen, Gister voormiddag ontving deze ook den Chineesclien zaakgelastigde. De Rijksdag heeft het ontwerp tot ophef fing der uitzonderingsbepalingen in zake de aanstelling van burgemeesters en onder-bur gemeesters in Elzas-Lotharingen bij eerste en tweede lezing aangenomen. De Rijksdag behandelde Woensdag bij eerste lezing het door de sociaal-democratische leden ingediende voorstel, tot invoering eener algemeene wet op het recht van vereeniging en vergadering, geldig voor het gansche rijk, in de plaats van de 25 of 26 verschillende wetten te dier zake, welke in de verschillende Bondsstaten bestaan en vooral ten aanzien der sociaal-democraten hemelsbreed uiteen- loopen. Uit den loop der debatten valt op te maken dat verschillende partijen het voorstel ontijdig achten en den nationalen tijd daar aan niet wensclien te verspillen, waar nog zooveel zaken van dringender aard op afdoe ning wachten. Het is dan ook niet waar schijnlijk dat het voorstel de tweede lezing zal overleven. De Rijksdag heeft gisteren het ontwerp tot wijziging van het tarief van invoerrech ten definitief aangenomen. Daarna werden verscheidene amendementen goedgekeurd, n.l. dat van de heeren Hammaeher en Von Saliseh om te bepalen dat de rechten, te heffen van anders tolvrije goederen, afkomstig uit landen die weigeren aan Duitschland behandeling op den voet van meest begun stigde natie toe te staan, niet meer zullen bedragen dan 20 pCt. van de waarde dier goederen voorts een amendement van den heer Werner, om het recht op alcohol-hou dende parfurmerieën van 200 tot 300 mark per 100 kilo te verhoogen, alsmede het be sluit tot heffing van een beschermend recht van quebrachohout, bestemd voor leerlooierij. Het nieuwe tarief zal met 1 Juli a.s. in werking treden. Naar beweerd wordt, heeft de regeering haar plan laten varen, om den Berlijnsehen gemeenteraad te ontbinden, tot straf voor zijne ongehoorzaamheid door het zenden van een adres aan den Rijksdag in zake het ontwerp tegen de omwentelingspartijen. Zij zou n.l. hebben ingezien dat zoodanige ont binding slechts ten gevolge zou hebben eene versterking van het democratische element in dien raad. De voorzitter van den gemeente raad, dr. Langerlmus, is, wegens de verzen ding van het adres, door den opperpresident, van Brandenburg tot 300 mark boete ver oordeeld. De gewoonlijk goed ingelichte correspon dent der Neue Freie JPresse te Rome verze kert, dat Duitschland, met het oog op ernstige complicaties in het verre Oosten, aan Italië heeft voorgesteld het Drievoudig Ver bond voor den tijd van zes jaar te verlengen. De Reichsanzeiger bevat de benoeming van majoor Von Wissmann tot gouverneur van Duitsch Oost-Afrika. In parlementaire kringen gaat bet gerucht dat de Poolsche fractie in den Rijksdag be sloten heeft tegen de besluiten van de com missie omtrent het omwentelingsontwerp te ommen. Prins Adolf zu Schaumburg hippe heeft het door den Landdag van Lippe aangenomen ontwerp in zake het regentschap bekrachtigd, zoodat hij voor het oogenblik als wettig regent erkend is. Aan imt Reiehsgericht is thans de taak, het vraagstuk der troonopvol ging uit te maken, maar eerst nog moet het daartoe bij eene rijkswet gemachtigd worden. Te Sydney is bericht ontvangen dat de inlanders van Nieuw-Ierland en een deel der Duitsehe kolonie in liet noorden van Nieuw- Guinea, met elkander oorlog voeren. Een groot aantal dorpen moeten geheel ontvolkt zijn, zelfs vrouwen en kinderen zijn verra derlijk vermoord. R A N K R IJ K. Ook te Parijs is de eerste Mei zeer kalm voorbijgegaan. In een paar meetings heeft men zich te goed gedaan aan wat revolution- naire phrases en toen zijn de Parijzenaars weer kalm naar huis gegaan. Volgens Fransche berichten uit Madagascar moet er in de gelederen der Howa's twee dracht heerschen tussehen de Europeesche en de iniandsche aanvoerders. Sherwington, die hoopte opperbevelhebber te worden, is gepasseerd en een zekere heer Ramaliatra is tot die hooge waardigheid be noemd. Dit heeft veel kwaad bloed gezet onder de vreemdelingen. De gezondheidstoestand der Fransche troe pen moet uitmuntend zijn. B E L G I E. Koning Leopold is, even leuk als hij een paar weken geleden zijne hoofdstad verliet om een snoepreisje te maken door Europa, te Brussel teruggekeerd. Gisternamiddag te 2 uur opende hij daar, vergezeld van zijne gemalin, prinses Clementine en generaal Strauch, de tentoonstelling der maatschappij van schoone kunsten iu het museum van hedendaagsehe kunst. Bijna twee uren brach ten de vorstelijke personen op de tentoon stelling door, waar zij zich met verscheidene schilders minzaam onderhielden. Den lsten Mei werden hier en daar op tochten en vergaderingen gehouden, maar ordeverstoringen kwamen niet veel voor. Tegen den afgevaardigde Callewaert is te Charleroi proces-verbaal opgemaakt, omdat hij zich verzette tegen het in beslag nemen van een roode vlag. Ook in Gent werd gewerktslechts een duizendtal personen hielden 's morgens een optocht. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft Harcourt gisteren de begrooting ingediend. De uilgaven worden geschat op 95,982,000, de inkomsten op 95,662,000 pond sterling, zoodal het tekort 320,000 pond bedraagt. Het buitengewoon recht van 6 pence per gallon op alcoholische dranken, het vorig jaar geheven, wordt niet meer geheven, maar opnieuw wordt geheven buitengewoon recht van 6 pence per okshoofd op bier, evenals het vorig jaar. Daardoor wordt het tekort in een overschot van 18,100 poud veranderd. In de wetgevende vergadering van Nieuw- Zuid-Wales heeft de arbeiderspartij, in ver eeniging met de oppositie, een Local Govern ment Bill ingediend, waarbij het beginsel seen man een stem" bij gemeenteverkiezingen in toepassing werd gebracht. De premier, Reid, verzocht Dinsdag de voorstellers, hun Bill in te trekken, ais onbillijk en onmogelijk. Na een beftigen woordenstrijd werd de regeering met vijf stemmen meerderheid verslagen. liet wetsvoorstel werd teruggenomen. Het Kabinet zal niet aftreden. Nauwelijks is de groote werkstaking der schoenmakers geëindigd verklaard, zonder aan de werklieden eenig voordeel te hebben opge leverd, of 2000 stukwerkers te Northampton hebben, uit ontevredenheid met de nieuwe voorwaarden, den arbeid opnieuw neergelegd. Een telegram aan de Pall Mall Gazette meldt dat bij de gevechten in Chitral 10,000 patronen in verzegelde rijkskisten werden buitgemaakt. Men vermoedt dat de vijand door ontrouw en oneerlijkheid in het bezit van deze patronen is gekomen. De zaak baart groot opzien. Volgens bericht aan de Times uit Simla heeft de opperbevelhebber van hetAfghaan- sche leger de bevelen van den emir betref fende Umra Khan gevraagd. Het is nog niet beslist of deze aan de Indische regeering zal worden geleverd of in Afghanistan worden geïnterneerd. ZWEDEN en NOORWEGEN. Te Christiania is door de verschillende groe pen der linkerzijde een vergadering gehouden ter beraadslaging over de nu tegenover het ministerie Stang aan te nemen houding, en

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1