J De burgemeester van Schiedam brengt bij dezen ter kennis van de ingezetenen dat het kohier ran de belasting op bedrijfs- en aadere inkomsten no. 2 dezer gemeente, over het dienstjaar 1895/96, dooi den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den lOden September 1895 executoir verklaaid, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invor dering is overgemaakt. A". 1895 Vrijdag 13 September. N°. 8874. KENNISGEVING. 4 kt Buitenlandsclieïierichten. egenenveertigste Jaargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag» uitgever! j. od;é. abonnementsprijs, per kwartaal franco per post, door het geheele Rijk Aftonderlijke nommers Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de .vet bepaalden voet te voldoen; alsmede dat heden de termijn van as taken ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12den September 1S95. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. F E U K K IJ K, President Faure is van Parijs naar Havre vertrokken, waar hij tot Zondag uitrusten zal. Dan gaat hij over Fontainebleau weer naar de groote manoeuvres te Remirecourt. De lord mayor van Londen valt te Bordeaux van de eene feestelijkheid in de andere. Eiken dag een groot banket, of een schit terende lunch. Natuurlijk veel toosten en recepties. Dinsdag was Sarah Bernhardt ter receptie verschenen. Ook de tentoonstelling is door hem bezocht, en het feest der cyclisten, die den mayor van het gebouw der prefectuur afhaalden op hun geïllumineerde fietsen. Sir Joseph Renals heeft een medaille ter zijner eer geslagen, ontvangen uit handen van den burgemeester van Bordeaux, en te geljjk heeft de minister Trarieux hem gelukkig gemaakt met het vooruitzicht, dat hem op zijn reis naar Londen te Parijs de insignia van het Legioen van Eer zullen worden aangeboden. De onderhandelingen tussclien Engeland en Frankrijk over de Mekong-kwestie schijnen wel aangevangen, maar wachten nu op de komst van den heer Pavie, die op het einde dezer maand te Parijs wordt verwacht. In- tusschen moeten de Fransche handelsagenten zich niet ontzien, zich te vestigen in het ge bied van Kianghoeng, aan de oostzijde van de Mekong-rivier. De Engelsche bezetting te Mongsin kan dit niet verhinderen. Het nationale werklieden-congres, dat te Eomilly gehouden wordt, heeft zich met alge- meene stemmen uitgesproken voor den alge- meenen vrede en de vertegenwoordigers in de Kamer verzocht, om voorstellen te doen om met alle landen verdragen te sluiten over bet geleidelijk verkorten van den diensttijd. De Parijsche vereeniging van oud-strijders in den Krimoorlog heeft de inneming van Sebastopol gevierd met een feestmaal te Neuilly. De voorzitter dronk op de verbroe dering van Frankrijk en Rusland. Door be middeling van den Franschen consul werd oen telegraphische groet gezonden aan me- ja$b f 1.85. - 2.50. 0.10. BUREAU: BOTEStlIBA AT S O. Advertentieprijs van i10 gewone regels met inbegrip van eene Courantƒ1.10. Iedere gewone iegel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. vrouw Lawroff, de weduwe van don gewezen gouverneur van Sebastopol. Ziehier dus een herinnering aan een oorlog, die op een verheerlijking van de tegenpartij uitloopt. De Daily Telegraph verneemt uit Port- Louis dat de Hova's den heftigsten tegen stand zullen bieden te Ibabahy, op 30 mijlen van Tananarivo, de hoofdstad van Madagascar. I! E L 6 I E. Er zal te Brussel een anti-vrijmetselaars congres gehouden worden en wel doorltali- aansche clericalen. Volgens de ïndêpendance zou hier meer achter zitten en zou de eigenlijke bedoeling van dit congres zijn, te protesteeren tegen ontneming van de wereldlijke macht aan den paus. Het blad meent, dat de Belgische regeering zulk een congres binnen baar landpalen niet mag dulden. Het landbouwcongres te Brussel heeft de besluiten van zijn sectiën over de voor behoedmiddelen tegen tuberculose, droes en besmettelijke longziekte goedgekeurd. Het congres nam vervolgens het voorstel aan van den Franschman Nocard, behelzende dat het stelselmatig gebruik van malle'ine liet zeker ste middel is om den droes te doen verdwij nen, en het stelselmatig gebruik van tuber- culine het eenige middel om tuberculose te voorkomen. Ook werd aangenomen het ont werp van een internationale gezondheids conventie ter bestrijding van besmettelijke ziekten. Te Gent en te Antwerpen zijn weer heftige vergaderingen gehouden om te protesteeren tegen de sluiting van de Belgisch-Hollandsche grens voor den vee-invoer. Zooals men weet, heeft de Belgische hooge geestelijkheid besloten in elk diocees katho lieke vereenigingen op te richten, die afge vaardigden zullen zenden naar een te Meche- len onder praesidium van den aartsbisschop te houden algemeene vergadering, waar de maat regelen zullen worden besproken, om meer eenheid in de katholieke partij in België te krijgen. Het hoofdorgaan van de christelijke democraten betoogt echter, dat deze laatste partij aan haar beginselen trouw zal blijven. D U I T S C II L A N D. De begroeting van keizer Wilhelm, den koning van Saksen en hun machtigen bond genoot keizer Frans Jozel, te Stettin, moet zeer hartelijk geweest zijn. Ook het publiek, dat de straten en zelfs de dakgoten vulde, waar de stoet der hooge gasten van het sta tion langs trok, liet zich niet onbetuigd: de Oostenrijksche monarch moest zelfs op het balkon verschijnen om zich te laten huldigen. Bij het feestmaal, door den keizer aan de provincie Pommeren aangeboden in het slot te Stettin, werden geen toosten uitgesproken. Dinsdag zijn de groote manoeuvres aange vangen, waaraan liet 2e, 3e en 9e legerkorps, benevens twee cavalerie-divisiën, te zamen bijna 100,000 man, deelnemen, en welke ook door den keizer van Oostenrijk en den graaf van Turijn, als vertegenwoordiger van zijn oom, den koning van Ita!'b, worden bijge woond. ENGELAND. De regeering heeft aan het bestuur der Kaapkolonie bevel gezonden niet in onder handeling te treden met het kafferhoofd Gungunhaua, die reeds bijna eenjaarophet oorlogspad is tegen de Portugeezen, en zijne boodschappers, die op weg zijn naar Kaap stad om hulp te vragen, niet te ontvangen. Kardinaal Vaughan heeft op het katholie- lcencongres te Bristol verklaard, dat alle po gingen in het werk zullen gesteld worden, om te geraken tot de door den paus zoo vurig verlangde aansluiting der Engelsche kerk bij Rome. Van de zijde van Rorne is echter, zoo voegde hij er bij, niet de minste schikking te verwachten ten aanzien der dogma's. Sir West Ridgeway, luitenant-generaal van het eiland Man, is benoemd tot gouver neur van Ceylon, in de plaats van sir Arthur Havelock, die gouverneur van Madras is ge worden. RUSLAND. De Duitsehe rijkskanselier HohenJohe is gisterochtend om halltwaalf op Peterhof door den keizer ontvangen, in een lange audiëntie, en daarna door de keizerin. Om vier uur kreeg de rijkskanselier een tegenbezoek van prins Lobiinof, en om zes uur maakten de besturen van alle Duitsehe vereenigingen hun opwachting bij hem. Om halfacht begon het diner bij Lobanof ter eere van Hohenlohe. Daarbij zaten aan prins Radolin, minister Doernowo. de adjunct van den minister van buitenlandsche zaken Sjisjkin, de Engelsche en Oostenrijksche ambassadeurs en de gezant van Beieren. OOSTENRIJ K-U O N G A R IJ E. De toestand van den vermoedelijken troon opvolger, aartshertog Frans Ferdinand van Este, geeft reden tot bezorgdheid. Van tijd tot tjjd geeft de aartshertog, wiens moeder ook aan tering is gestorven, bloed op. Op aanraden zijner geneesheeren zal hij het najaar en den winter op Madeira gaan doorbrengen. Er begint in Oostenrijk een beweging te ontstaan tegen de wettelijke Zondagsrust. De Weener bakkers hebben besloten om afschaf fing van de bepalingen betreffende het ver keer op den Zondag te vragen, en te dreigen met een werkstaking gedurende 36 uren. De kruideniers en kleine handelaars hebben al lang over die wettelijke bepalingen geklaagd, die zij in strijd achten met hun belangen. Het publiek schijnt wel met de opheffing der gedwongen Zondagsrust ia te stemmen, die vjjftien jaren geleden door de conserva tieve en clericale meerderheid van den Rijks dag werd ingevoerd. SPANJE. In het ministerie moet er nogal groote on- eenigheid bestaan tussclien den minister van justitie Romero Robledo en de overige leden van het kabinet, en daaronder vooral de minis ter van koloniën Castellanos. Deze laatste schijnt zich met Martinez Campos te ver zetten tegen de eischen der reactionnairen, die gaarne aan hun nepotisme den vollen teugel zouden vieren. De regeering heeft 30000 Mauser-geweren in het buitenland besteldze moeten alle vóór Mei afgeleverd zijn. Volgens een telegram uit Havana gisteren- te Madrid ontvangen hebben de opstande lingen een bom geworpen op een trein die Spaansche troepen vervoerde. Twee man werden gedood, en zeven gewond. PORTUGAL. De minister van buitenlandsche zaken Lobo d'A.vila is overleden. Hij was nog geen 35 jaar oud, en had ook eenigen naam als beoefenaar der Porlugeesche letterkunde. A 11 E E 1 E A. Naar de Times meldt, hebben de regee ringen van Chili en Argentinië een protocol geteekend, waarbij zij zijn overeengekomen dat de regeling der grenskwestie den Ion November weder zal worden opgevat. CHINA. De keizer heeft het plan tot den aanleg van een spoorweg van Peking naar Chin- kiang goedgekeurd. Indien het overbruggen der Jangtze niet te kostbaar blijkt, zal de lijn waarschijnlijk tot Shanghai worden doorge trokken. Men zal dan gemakkelijk een zijtak kunnen aanleggen naar Nanking. Volgens een bericht uit Shanghai neemt de opstand in de provincie Kansu gevaarlijke afmetingen aan. Het leger, dat alleen op het papier groot is, werd gemakkelijk door de oproerlingen overwonnen. De oproerlingen van den stam der Doen- gans die den Mohamedaanschen godsdienst belijden, hebben zich reeds van verschillende steden meester gemaakt, o. a. van Suan Huo Ting. De Chineesche gouverneur dier stad heeft zich met zijn gansche gezin van het leven beroofd, uit vrees van in handen der muiters te vallen. Uit vele provinciën moeten berichten komen van aanvallen op vreemdelingen en christenen. Op vele plaatsen ruit de overheid de bevol king tegen de vreemdelingen op. JAPAN. Eenige invloedrijke Japansche financiers waarschuwen tegen het overmatig opdrijven der nijverheid en het prikkelen van den han del, met eene herinnering aan de ondervin ding die men in Duitschland heeft opgedaan in de eerste jaren na den oorlog met Frankrijk. - j& 1 iS. i f vf Ij* i,

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1