8 A0. 1895. Zaterdag 19 October N°. 8900. KENNISGEVING. KENNISGEVING. ©geneaveertigat© Jaargang. herschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, IT G ïfv TT ODÉ. Buitenlandsche Berichten. Abonnementsprijs, per kwartaalf 1.85. franco per post, door het geheele Rijk- 2.50. Afzonderlijke nommers - 0.10. BCBEAl!: BOTEB3TRAAT 7 O. Advertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10* Iedere gewone r^gel meer- 0.10. Driemaal geplaatst woidt tegen tweemaal berekend. Collecte (en behoeve van liet onder steuningsfonds voor behoeftige oud-strijders. De bdrge meester van Schiedam, gezien een bij hem ingekomen schrijven d.d. 3 dezer tan het hoofdbestuur der vereeniging jTroutv aan Koning en Vaderland", waarin het mededeelt dat bij k.k. besluit toestem ming is verkregen tot het houden van een slgemecne collecte, Brengt ter openbare kennis dat die collecte binnen deze gemeente zal plaats hebben op Vrijdag den 25» dezer. Moge ieder, waar het geldt een plicht der dankbaarheid te vervullen tegenover zoovelen dier dapperen, die in hun jeugd hun leven voor Koning en Vaderland veil hadden en thans, aan den avond huns levens gekomen, in kommer en ellende verkeeren, zich weder beijveren te geven naar de mate zijner krach ten, opdat die meer dan SO-jarlgcn, waar van de luei- sten ten grav e neigen, de weinige dagen levens die hun nog geschonken zullen ■zijn, zoo draaglijk mogelijk zullen kunnen gemaakt worden. Schiedam, den 18n October 1895. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. De burgemeester van Schiedam bréngt bij dezen ter kennis van de ingezetenen dat het kohier voor de belasting op het personeel oo. 8 (lezer gemeente, oter het dienstjaar 1895/96, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den ICden October 1895 execu toir verklaaid, op heden aan den ontvanger der directe belastingen, ter invordering is ovei gemaakt. Voorts wordt bij dezen herinnerd, dat eenieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden roet te \oldoen; alsmede dat heden de termijn van drie maanden ingaat, binnen welken de reclames tegen dezen aanslag behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 18den October 1895. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. DUITSCIILAND. De keizer en keizerin hebben gistermorgen te Courcelles de inwijding van een protes- tantsche kerk bijgewoond. De keizer heeft aan den Russisclien minis ter van buitenlandsche zaken, prins Lobanoff, bij diens bezoek op het jachtslot Ilubertus- stock, zijn portret, voorzien van zijne hand- teekening, ten geschenke gegeven. Naar het heet, heeft prins Lobanoff voor zjjn vertrek uit Berlijn zijn volle tevredenheid t® kennen gegeven over zijn driedaagsch ver blijf in de hoofdstad. In die drie dagen heeft bjj ruimschoots gelegenheid gehad, en daarvan ook gebruik gemaakt, om met de leidende Duitsche staatslieden uitvoerig en vertrouwe lijk van gedachten te wisselen. Hij heeft zich daaibij ook uitgesproken over Ruslands ver houding tot Frankrijk en geen twijfel gelaten of ook hij het beschouwt als zijn voornaamste taak mede te werken tot handhaving van den Europeeschen vrede, terwijl hij op zijne beurt zich heeft kunnen overtuigen, dat ook in Duilschland de ernstige wensch bestaat, met Rusland goede, vriendschappelijke be trekkingen te onderhouden en dat zoowel de herhaaldelijk uitgestrooide praatjes van eene vijandige gezindheid jegens de leidende staats lieden van Rusland als die van een kruipen om Ruslands gunst te verwerven, niet den minsten grond bezitten. Zijn kortstondig ver blijf te Berlijn, waar hij geruimen tijd ge leden als legatie-secretaris werkzaam was, zal dan ook zeker aan de handhaving der goede betrekkingen tusschen beide rijken bevorder lijk zijn. De keizer heeft op voorstel van veldmaar schalk giaaf "Waldersee bevolen, dat twee forten gebouwd moeten worden tusschen Otterndoiff en Altenbruch. De batterijen van Cuxhaven worden onvoldoende geacht om alleen den ingang van liet Keizer-Wilhelm- kanaal te verdedigen. De Berlijnsche bladen deelen liet gerucht mee dat de staatsminister Von Botticher zijn ontslag heeft ingediend. Naar Wolff's bureau verneemt is in gezaghebbende kringen van een verzoek om ontslag van Von Botticher niets bekend, Het Beiersche leger zal bij de onthulling van liet gedenkteeken voor keizer Frederik te Worth vertegenwoordigd zijn door den minister van oorlog, den bevelhebber van het tweede legerkorps en den chef van den gene- ralen staf. De ingenieur Ludwig Pfeiffer, die te Keulen wegens landverraad gearresteerd is, werd op last van den rechter van instructie van het rijks-gerechtshof naar Leipzig vervoerd. De Freis. Ztg. meldt, dat een gei echtelijke vervolgiug is ingesteld tegen het socialistische Rijksdagslid Singer, wegens beleediging van de politie te Breslau. De Freis. Ztg. weet mede te deelen, dat het voornemen bestaat een nieuw Kartell op te richten tot kunstmatige opdrijving der brandevvijnprijzen. In het daartoe verspreide rondschrijven wordt medegedeeld dat tijdens den duur van de nieuwe brandewijnbelasting wet (dus tot 1901) de prijs van den brande wijn opgedreven zal worden van 33 a 34 Mk. tot 45 Rik. PltANK lllJK. De regeering heeft nog het volgende tele gram van den diplomatieken agent bij het expeditiekorps op Madagaskar ontvangen. Het garnizoen is in de onbeschadigde stad ge bracht. Naar ik hoop zullen binnen weinige dagen de rust en kalmte weergekeerd zijn. Om met de ontwapening te kunnen door gaan, laat de generaal den eersten minister en eenige officieren voortdurend bewaken. De kardinaal-aartsbisschop van Parijs zal a.s. Zondag in Notre Dame een plechtig Te Dtum voor de inname van Tananarive laten zingen. De vijf groote monniken-orden van Frank rijk hebben besloten zich aan de nieuwe be lasting, die van nu af verschuldigd is (droit d'accroissement) te onderwerpen, in de hoop dat zij langs wettelijken en parlementairen weg spoedig van dezen last zullen worden on heven. De royalistische bladen zijn over dit besluit verontwaardigd, en de Gazette de France noemt deze onderwerping der reli gieuze orden »de grootste overwinning der vrijmetselaars sinds hun reorganisatie door Napleon III". 'en vei trouwt dat de vi ouwelijke orden nu ook dit voorbeeld zullen volgen. i<5 verdacht van den moordaanslag op den lieer ltes=éguier, directeur van de glasblazerij te Carmaux, is gearresteerd een socialistische kranten-venter Guillen, die vroeger glasblazer geweest is. In navolging van den Parijschen gemeente raad heeft de algemeene raad der Seine 10,000 francs bestemd voor de gezinnen der weikstakers van Carmeaux. B E L G I E. Morgen wordt het contract tusschen de ver schillende gemeenten voor Brussel-zeehaven geteekend en reeds in Januari zal met het wei k een aanvang gemaakt worden. De diiecteur van de stads waterwerken te Brussel, de heer Bocqué, is door een ont slagen werkman, op den hoek van de rue Vilain XIV en de avenue Louise aangevallen de moordenaar greep den heer Bocqué bij de keel en biacht hem met een driekantige vijl, waaraan een scherpe punt geslepen was, eenige steken toe in de zijde en in den pols. De moordenaar werd door eenige werklieden ge grepen, voordat hij zijn slachtoffer kon dooden. Volgens sommige bladen zou de moordenaar een anarchist, Sermon, zijn. De toestand van den gewonde is bevredi gend. Te Gent hebben afgevaardigden der werk stakers te kennen gegeven, dat zij aan de beslissingen van een verzoeningsraad zouden gehoorzamen, mits daarin patroons zitting hadden, die niets met de werkstaking uit te staan hadden. Men vreest dat de patroons deze voorwaarde niet zullen aannemen. De werkstakers aan de gasfabriek zijn weer aan het werk gegaan. In de nabijheid van Gent is een werksta king uitgebroken in de chemische fabriek van gebroeders Leerens. ENGELAND, Het bericht dat EngePciie troepen door Braziliaansch grondgebied naar Venezuela zijn getrokken, wordt stellig tegengesproken. Het blad, dat het eerste bericht de wereld inzond, vertelt nu dat het nieuwtje te Rio Janeiro is gebracht door officieren van een ongenoemd stoomschip, en dat deze officieren het weer gehoord hadden van Indianen Ook het verhaal van de Ke\c-YorJc Herald, als zou de regeering der Vereenigde Staten aan Engeland een ultimatum hebben gesteld, wordt gelogenstraft, en wel door den Ameri- kaanschen gezant te Londen, den heer Bayard. De dreigende groote werkstaking op de scheepstimrnerwenen te Belfast en aan de de Clyde zal waarschijnlijk voorkomen wor den. Terwijl de patroons hebben aangeboden, met ingang \an 1 M-art 1896 voor het tijd- werk 3 shilling loon p**r week meel te be talen, hebben de werklieden zich bereid ver klaaid genoegen te nemen met een voorstel van den secretaris van den ketelinakersbond te Newcastle dat de weekloonen met slechts 'i shilling zuilen r.'oiucji veruougu,''nats dan tevens liet loon voor stukwerk worde ver hoogd met 5 en beide verlioogingen zul len ingaan den ln Februari J89G. In eene heden te Glasgow te houden vergadering zullen de werfeigenaars over dit voorstel be raadslagen. In liet Ieisclie graafschap Keny zijn in de laatste twee maanden, sedert het optreden der nieuwe ïegeering dus, de agrarische misdrijven onrustwekkend toegenomen. Er is in dien tijd voor verscheiden duizenden pon den sterling schade berokkend en meestal bleven de dadeis onbekend. ITALIË. Men zegt dat de prins van Napels zich binnenkort zal verloven met een dochter van den prins van Wales. De minister van buitenlandsche zaken, baron Blanc, moet 1.1. Maandag een diploma tieke nota aan den bey van Tunis gezonden hebben over de hernieuwing van liet handels- tractaat. Generaal Baratieri heeft uit Antalo bericht, dat de vijand geheel verjaagd is door de hem achterna gezonden kolouuen. Generaal Ari- mondi is te Ambasalgi met Ras Sebath aan gekomen deze zal meegaan naar Antalo om aan generaal Baratieri hulde te bewijzen. Ras Mangascia is naar het zuidwesten ge vlucht. De ingenieur Capucci moet wel vrij zich bewegen, maar niettemin bewaakt worden, naar een gevangene verzekerd heeft. De Tribune heeft uit Massowah bericht ontvangen, dat generaal Arcinondi, ras Man gascia vervolgeude, bij de versterking Alagi een mitrailleuse heeft gevonden, die in Frank rijk was gemaakt, en een kist met kruit, die een merk had waaruit bleek dat het te Obok

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1