A". 1895. Woensdag 20 November. N°. 8922, Eersle Blad KENNISGEVING. KENNISGEVING^ egenenveertis st© Jaarsran®. Verschijnt dagelijks, «Jïgezonderd Dinsdag. Bultenlandsche Berichten. UITGËTEÜ: odé. 3 Abonnementsprijs, per kwartaal f 1.85. franco per post, door het geheele Rijk- 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. IIBKAU: BOfiiküSTRAAX ff O. 3 Inrichtingen irclbe gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek lo. ran J. T, WITTKAMPF, om vergun ning tot uitbreiding zijner branderij aan de Nieuwe Haven no. 67, kadaster sectie M no, 796, door plaatsing daarin van een stoomwerktuig van 3 paardenkracht en ketel met een verwarmingsoppervlak van 4 M>, ter vervanging van het bestaande stoomwerk tuig met ketel 2o. van de firma A. DE ROODE Co. om vergunning tot oprichting van een vetsmeltcrij ter bereiding van olie en loog, in het achtergedeelte van het pand aan de Ileridrwasfraat no. 13, kadaster sectie M no. 603 Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad n". 95) Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd; dat op Dinsdag den 3den December a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen vóór het tijd stip liiei boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 19den November 1895. JBurgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris VERNÊDE. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Sciiie am, Gelet op art. 8 der wet van den 2den Juni 1875 (Staatsblad no. 95) Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden de navolgende vergunningen zijn ver leend lo. aan W. VAN DER MOST en zijne rechtverkrijgenden, tot oprichting van een slachterij, in het pand aan den Langen Achterweg no. 24, kadaster sectie B, no. 1036 Advertentiepbijs van 1—10 gewone regels met inbegrip van eene Courant1,10' Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. 2o. aan de firma DURY HAMMES en hare rechtverkrijgenden, tot uitbreiding harer sodalabriek, staande aan het Slop van Makkers no. 1, kadaster sectie L no. 1599 3o. aan M. J. NOORDAM te Delft en hare rechtverkrijgenden, tot oprichting van een huldenzoutery in een pakhuis, kadas ter sectie A no. 848, staande achter het pand aan de St.-Anna-Zusterstraat no. 13 alhier. Schiedam, den 19den November 1895. Burgemeester en wethouders voornoemd, VERSTEEG. De secretaris VERNÊDE. F R A N K R IJ K. In de Kamerzitting van gisteren verweet Millerand het vorige Kabinet, niet genoeg gewicht gehecht te hebben aan de kwestiën van zuivering van de politieke atmosfeer. Deschanel vroeg wien men de doorgevoerde hervormingen te danken heeft. Bourgeois ant woordt, dat hij in zijn program al de hervor mingen, van een radicaal kabinet te wachten, heeft aangewezenhij zal trouw woord hou den. Hij verwerpt de eenvoudige motie om over te gaan tot de orde van den dag en neemt aan een motie, waarin de handelingen èn de verklaringen der regeering worden goedgekeurd. De Kamer neemt deze motie aan met 493 tegen 10 stemmen. Men weet dat de minister van oorlog Ca- vaignac, toen hij nog rapporteur voor oorlog in de begrotingscommissie was, eenige hoofd officieren van de intendance ernstige on regelmatigheden heeft toegeschreven. Thans heeft de rapporteur, minister geworden, deze heeren gestraft. Twee zijn er op non-activi teit gesteld en een is er verplaatst, Men begrijpt welk een indruk deze maat regelen in Frankrijk maken, waar legerorga- nisatie nog meer dan in andere landen een kruidje-roer-mij-niet is. Ook de minister Lockroy schijnt ernstig te willen hervormen. Hij heelt verklaard het vechtend en construeerend element in de marine scherp van elkaar te zullen onder scheiden. Hij wil bovendien een duidelijker comptabiliteit en meer nut trekken voor de handelsvloot. Volgens de Eclair zou de minister van justitie van plan zijn, aan de Kamer zooda nige maatregelen voor te stellen, waardoor de instructie van de zaak der Zuider-spoor- wegmaatschappjj meer publiek zou kunnen worden. De beruchte Emile Arton, bekend uit de Panama-schandalen, die in 1893 bij verstek tot 20 jaar dwangarbeid werd veroordeeld, maar die sedert spoorloos verdween, is Zater dagnamiddag nabjj het Clapham-spoorweg- station te Londen door de politie gearres teerd. Arton, die zich uitgaf voor Henri Newman, van beroep handelsagent, viel al spoedig door de mand toen een Fiansch inspecteur van politie verklaarde hem te herkennen. Op zijn verzoek werd hij in een rijtuig naar Bowstreet gebracht, waar de politierechter hem onmiddellijk in verhoor nam. Hij wc-igert evenwel iets mede te dee- ïen. Vermoedelijk zal hij in de helft der volgende maand aan de Fransehe justitie kunnen woid^n uitgeleverd. Andrieux heeft aan een redacteur van de Agence Nationale verklaard dat men altijd heel goed geweten heeft waar Arton was, maar dat men hem niet heeft willet pres toeren, omdat hij de lijst der afgevaardigden, die deelgenomen hadden aan de Panama- knoeieiijen, bij zich had. 't Zou dus aan het radicale ministerie te danken zijn, dat Arton gevat is, en zeker zuilen er onthullingen komen, die tot nieuwe vervolgingen aanleiding zullen geven. Generaal Duchesne heeft uit Tananarive geseind, dat er in de hoofdstad thans een aanzienlijke hoeveelheid levensmiddelen is en dat de algemeene toestand goed is. B E L G I K. In geheel België hebben Zondag de ge meenteraadsverkiezingen plaats gehad vol gens de nieuwe wet, welke de evenredige vertegenwoordiging der partijen toelaat door candidaten, die niet bij de eeiste stemming zijn gekozen. De uitslag der verkiezingen is een neder laag voor liberalen en progressisten en een overwinning voor de socialisten en vooral ook voor de katholieken. Terwijl tot nu toe in de grooto gemeenten de raden nagenoeg geheel liberaal waren, is er thans overal een sterke katholieke min derheid. Zoo waren er te Brussel 26 liberalen, 3 progressisten en 2 socialisten, terwijl er voortaan 13 liberalen, 10 katholieken en 8 socialisten zullen zijn. In de oud-liberale veste Luik werden 10 liberalen, 12 katholieken en 9 socialisten ge kozen; in Gent 11 liberalen, 10 katholieken en 10 socialisten (de liberale burgemeester Lippens is er zelfs gevallen) en in Antwerpen, waar de liberalen hoopten dat ze dadelijk de volstrekte meerderheid zouden verkrijgen, zijn 16 liberalen en 15 katholieken verkozen. "Verder werden er o. a. te Verviers 10 soc., 9 lib. en 6 kath. gekozen, heeft te St. Josse ter Noode de liberale paitij gezegevierd, zijn te Scliaetbeek 8 lib. gekozen, hebben te Laeken de liberalen gezegevierd, terwijl zij te Etter beek zelfs drie plaatsen onverwacht innamen. Te Molenbeek St. Jan daarentegen, waar de gemeenteraad geheel liberaal was, zijn geko zen: 10 lib. 8 soc. en 7 kath. Te Mechelen en Bergen hebben de libera len gezegevierd. DÜHSCHEASD. De Russische grootvorst Wladimïr is Zaterdagavond te 1-1 uur naar Petersburg teruggekeerd de keizer vergezelde hem tot het spoorwegstation te Cliailottenburg. De Pruisische regeering is, volgens de Voss. Zeitgvoornemens gemeentelijke arbeids beurzen op te richten. Zij overweegt of de werkgevers door de wet gedwongen kunnen worden aan deze beurzen aangifte te doen van de open plaatsen. Te Metz zijn twee Luxemburgers in hech tenis genomen, die in een publiek lokaal een borstbeeld van keizer Wilhelm hadden ver nield. EMGELA5D. Volgens de Review of Reviews loopt het gerucht, dat lord Salisbury de portefeuille voor buitenlandsche zaken zou willen over dragen aan loid Dufferin of aan .sir Edward Malet. De Fall Mall Gazette meldt, dat de regee- riag be.ï'oten beeft het expedifiekorps, dat tegen de Ashanti's ten strijde zal trekken, te versterken. Het troepenschip Malabar, dat op weg is naar Indië met een bataljon van het Yo> ksliire regiment, heeft bevel ontvangen dit regiment naar Akkra over te brengen. Verder zullen uit Engeland nog 500 man van verschillende wapenen naar de Goudkust woiden gezonden. Het eerste transport expeditietroepen is reeds Zaterdag aan boord van de Angola uit Liverpool naar Afrika vertrokken. Den 23n November zal een tweede afdeeling, 153 man steik, scheep gaan op de Loanda. De gouverneur der Goudkust heeft ge weigerd de gezanten van koning Prempeh ta ontvangen, omdat hij vreesde, dat zij slechts tot nem waren gekomen om te spionneeren. De beide mannen zijn ondergeschikte ambte naren en niet behoorlijk van geloofsbrieven voorzien. De minister van koloniën, Chamberlain, heeft een deputatie van suikerplanters uit Wcst-lndië ontvangen, die hun beklag kwa men inbrengen over de door andere regee ringen verleende uitvoerpremiën op suiker en hem kwamen verzoeken represaille-maat regelen te willen nemen. De heer Chamberlain vei klaarde, dat hij niet geloofde dat het Lagerhuis zijne goedkeuring zou geven aan een dergelijken maatregel en verwachtte ook weinig heil van een poging om de bewuste regeeringen over te halen, hare uitvoerpremiën af te schaffen. De minister vreesde dat de regeeringen daartoe niet zouden besluiten. Hij deed opmerken dat enkele koloniën wel zouden doen, zïclu niet te beperken tot den aanbouw van suikerriet. OOSTENRÏJ K-H O N G A R IJ E. Het Oostenrijksche Huis van afgevaardigden beeft Zaterdag zonder wijziging de cijfers

Schiedamsche Courant | 1895 | | pagina 1