A0. 1896 Woensdag 8 Januari. N°. 8954. Tweede Blad. Verschijnt dage!ijks, uitgezonderd Dinsdag, üITGEYERT J." ODÉ. De Dames- en Kindermode. Gemengdfl Berichten. Post en Telegraphie. Binnenlandsche Berichten. Letteren, Kunst en Wetenschap. Armenzorg. f 1 S3 - 2.50. - 0.10 B U S3 A C t BOTERiTRAAT Advertentieprijs: van 110 gewone regels met muegrip van eene Courant ledeie gewone iegel meer Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. 1.10. - 0.10. Ter gelegenheid van het eeuwfeest van het slnstitin de Fiance" zijn bevorderd tot offi cieren van het Legioen van Eer de heet en dr. P. Cnypeis, prof. M. I. de Goeje en prof F. Leenhof, en is benoemd tot offiuei prof. J. Kern. Dr. Emil Bebting, de Duitsche uitvinder van het keelsetum, is door de DuiDche regeeiing benoemd tot geneeskundig geheimraad. Men ziet in die hooge onderscheiding een bewijs, dat de regeering de wetenschappelijke waarde van Beh- ring's ontdekkingen eikent. Practlsche handleiding bij het ver vaardigen van boven- en onder goed voor Uanics en Hinderen. Onder Redactie van ALIDA. VERHOOP. (Uitgeveis: Nijgh&Van DitmarteRotteidam.) I II II O I] D _Aan onze Dames- Afd. Kinder kleedmg'10 Giavuies, voorstel lende: No. 1. Winteijuik vooi meisjes van 1112 jaar. No. 2. Jongenspak voor den leeftijd van 1214 jaar. No. 3. Pantalon voor meisjes van 1012 jaar. No. 4. Lange mantels voor meisjes. No. 5. Rond baby hoedje. No. 6. Kapel-hoeden voor babies. No. 7. Wandelcostuum voor meisjes van 1213 jaar. No. 8. Schaatsemijdsleis-costuum. No. 9. Flanel, op de schouders gesloten, voor meisjes van 911 jaar. No. 10. Kinderpakje voor den leeftijd van 34 jaai. Een Sup plement, w'aai op zich de knippatronen van boven staande modellen bevinden. Afd Dameshleedmg8 Giasures, vooi stellende: No. 1. Baltoiletten, No 2. Blouse met flu weel gegarneerd, voor jonge meisjes. No. 3. Mof van pluche. No. 4. Diner-toilet. No. 5 Sonéetoiiet voor dames van middelbaren leeftijd, No. G. Eenvoudige nachtjapon voor dames. No. 7. Fichu van zijden en mousse- 1 ne. No. 8. Costuum van wollen stof. Een Supplement, waai op zich de knippatronen van bovenstaande modellen bevinden. Modekroniek. Voldane aanvragen. Feuilleton. Conespondentie. Adver- tentidn. Inhoud van Bfo. 6 (I2e jaargang) van het Maandblad tegen de Fer- vntschingenonder redactie van dr. P. F. van Hamei Spiitsen. Levertraan. Anthiacietkool. Geetnailleei de voorwerpen. Sei vies van alboid- metaal. Zeep.) Zoogenaamde natuurboter van rondventende boeien. Veivalscht eiwit. Valsche muskaatnoten. Melkvervalsehmg. De Duitsche marginneuet. Korte Berich ten. Hygiëne en Industrie. Antiseptische stoffen in voedingsmiddelen. Besmetting door postzegels. Het steribseeren van tuberculeus vleesch. Opi uiming van afval uit de huis houding. Lichte en donkere kleedeien. Wanneer is een vertrek vochtig? liet con- serveeren van eieien. Tegen verspilling van drmkwatei. Het vei/iheien van glas. Tabaksverbmik in verschillende landen. Tegen het springen van kookfles-chen, retorten enz Feuilleton (Wat kost een vogelnest Wat huisrnoedeis moeten weten.Gekleurd licht bij ziekte. Ongelukken door electriciteit. Een bediogen vervalscher Cort cspondontie. Op den Fianscben Nooiderspooiweg is een sneltrein uit Rijssel in botsing gekomen met een locaaltiein. Negen menschen werden bij het ongeluk gewond. Bij het uitgaan eenei kerk te Tiszaved in Honganje zijn door drie dtonken jongelieden, de gebioeders Szec, 60 geweerschoten op de kerk gangers gelost. Dientengevolge werden 58 per sonen, grootendeels vrouwen, gevaarlijk gewond. De gelegenheid tot vervending dei conespon dentie naar New-Yoik (via Rotterdam) bestaat door middel van het stoomschip Werkendam. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rot terdam is bepaald op 8 dezer, des vooi middags ten 4 30 ure. De wijze van verzending behooit duidelijk op bet adres vermeld te woiden. De gelegenheid tot verzending der correspon dentie naar Bergen (Noorwegen) bestaat door middel van hot stoomschip Ingcrid. De laatste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op 10 dezer, des voormiddags ten 4.30 uie. De wijze van veizending behoort duidelijk op het adies vermeld te woiden. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers SCHIEDAM, 7 Januari 1896. Het eereteeken voor de deelneming aan de Lombok-expeditie is met net brevet thans aan de rechthebbenden toegezonden. Bij kon. besluit is bepaald dat de titel van den conti oleur voor de vervaardiging van postzegels enz. voortaan zal luidenscontro leur-magazijnmeester bij de posterijen en telegraphie". (Stct.) De minister van financiën maakt bekend, dat de formulieren voor aflossing, bedoeld bij het kon. besluit van 2 Januari 1896 (Stil. no. 1), zoomede afdrukken van de voorwaar den tot verwisseling van 3Vs tegen 3 pCts. staatsschuld, vastgesteld bij zijne resolutie van 2 Januari 1896, van den 7n Januari 1896 af kosteloos verkrijgbaar zijn bi; den agent van het mimsteiie van financiën te Amster dam en bij de betaalmeesters in de hoofd plaatsen der provincie en te Rotterdam. De minister van financien maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist op 4 dezer bedroeg bij de Nederlandsche Bank 4,263,102.34'/s en bij de betaalmeesteis -1,464,697.47 Te zamenf 5,727,799.8iVs Vanwege de militaire autoriteiten is aan de burgemeesters verzocht eene opgave te zenden van het getal paarden, wagens en karren, benevens dat der veldwachters en politiebeambten in elke plattelandsgemeente. Verder wordt gevraagd opgave ven het aan tal boden, verbonden aan post- en telegraaf kantoren, met mededeeling naar welke plaat sen zjj den dienst verrichten. Gedurende de afgeloopen week zijn den Nieuwen Waterweg ingekomen 90 schepen, waarvan 4 zeilschepenhiervan waren be stemd voor Rotterdam 90. Thans maakt men zich ook te Pernis on gerust over een sloep. De Eersteling, schip per B. van der Steen, is reeds 19 dagen in zee, wat natuurlijk voor een schelvischvaar- der veel te lang is. Ook deze sloep is bemand met 13 personen. Ben treurig voorval heeft zich Zaterdag middag te Amsterdam in een gezin op de Lauriergracht voorgedaan. De moeder was een boodschap gaan doen en had haar kind van vijf maanden alleen in de kamer achterge laten. Zij had het op een kussen op twee stoelen neergelegd en meende dat het in dien toestand veilig genoeg lag zoodat zij zich wel even zou kunnen verwijderen. "Wie schetst echter de ontsteltenis der arme vrouw, toen zij, weer thuiskomende, ontwaarde dat het wichtje van hut kussen was afgegleden en met het hoofdje terecht was gekomen in een tegen een der stoelen staande emmer met water, waarin het jammerlijk den dood had gevonden 1 Te Groningen wordt voor de wed. van den politie-agent A. van Vliet een concert gegeven, waarvoor reeds 1600 kaarten a f 1 genomen zijn. Te St. Maartensdijk is tegen zekeien B. proces-verbaal opgemaakt, daar hij beschul digd woidt geen pogingen te hebben aange wend tot ledding van den jongeling, die Zaterdag 28 December in het ijs vei dron ken is. Op het oogenblik, dat het ongeval voorviel, zou hij de gracht, waarin de dren keling lag, met een geladen kruiwagen zijn voorbijgei eden. In plaats van te trachten hulp te veileenen, zou hij zijn doorgereden en er zich toe bepaald hebben aan een paar personen, die hij kort na elkander ontmoette, mede te dpelen, wat op korten afstand ge beulde. Naar aanleiding van het nog al eens voor komen van brand bij het bereiden van de zoogenaamde wrijf- of boenwas herinnert een inzender m de JV. B. Gt. er aan, dat inland- sche bijenwas, mits zuiver, geheel oplosbaar is in koude terpentijn. Van vuur of licht be hoeft bij het gebruik daarvan nooit sprake te zijn; wat meer zegt, de was wordt door verwarming minder deugdelijk. Tevens raadt hij aan, wanneer brand ontstaat door was- oplossen, onmiddellijk te trachten den brand te blusschen door het werpen van ammonia liquida, welke vloeistof sneller een gunstig gevolg heeft dan water. 's-Gravenliage. De motie, Vrijdagavond aangenomen in de openbare vergadering van de Nederl. vereeniging tegen de prostitutie, den Nederl. Vrouwenbond ter verhooging van het zedelijk bewustzijn, afd. 's-Giaven- hage, en de Haagsche afdeeling van de Middernachtzendingvereeniging, zal by den gemeenteraad worden ingediend, ondertee kend doot den leider der vergadering, mr. H. giaaf van Hogendorp, en de voorzitters der bovengenoemde vereenigingen. Tevens zal van hare indiening kennis worden gegeven aan de ministers van binnen landsche zaken en van justitie. De nSociété Smico-Japonaise-', teParijs, heeft in hate zitting van 2 Januari professor G. Sclilegel, te Leiden, benoemd tot membre perpa- tuel, waarvan het getal tot twaalf leden beperkt is. Roos, te Amsterdam. De beweerde vervalschingen in verband met onzen buitenlandschen handel. Onderzoekingen van levensmiddelen en handelsartikelen gedaan aan het Bureau voor chemisch en microscopisch onderzoek, Keizeisgiarht 291, Amsterdam Direc teuren Dr. Van Hamel Roos en Harmens. Conlróle onderzoekingen(Geperste goi t. Bium brood. Veimicetli, Melksuiker. Boter. Java-Thee. Eikelcacao. Mosterd. Cognac. Roode Portwijn. Goudsche De Koningin heeft f250 doen toekomen aan de maatschappij tot opvoeding van weezen m het huisgezin. Het bestuur der veteemging nAimonzoig" te s-Gravenh.ige heeft namens de Koninginnen j eene gift van f300 ontvangen. 1111. MM. de Koninginnen hebben aan het bestuur van het genootschap Liefdadigheid naar

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 5