U A0. 1896, Vrijdag 24 Januari, N°. 8966 KENNISGEVING. F e u I i e t o n. De strijd om het bestaan. N" egenenveertigste J aargang. Verschijnt dagel k?, uitgezonderd Dinsdag. UITGEVER? J. ODÉ. Sis II enlaiidsclie Ser ichtcii. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. - 0.10. RCREAP: BOTERSTBAAT 70. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courant1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. nrlohtfnsen «elke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van de firma WAL RAVEN, BEUKERS Co. oin vergunning tot oprichting van een giMpakkeriJ met gastkrachtmachlne. van 2 paardenkracht, in het pand aan de Westmolenstraat no. 31, kadaster sectie C no. 1069 Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 staatsblad, n". 95) Doen te weten Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op Ilondcrdag den Gden Februari a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuk-l gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van da., verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichtenen dat gedurende drie dagen vóór liet tijd stip hierboven genoemd, op do secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 23sten Jariua' i 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd VERSTEEG. De secretaris VERNÈDE. ENGELAND. liet bericht van het overlijden van prins Hemrich von Battenberg heeft aan het hof groote verslagenheid teweeggebracht. De prins, geboden 5 October 1858, wa-gehu vvd met de jongste dochter van koningin Victoria, prinses Beatrix, die hem drie zonen en eene dochter schonk. De prins, die de expeditie in Ashants medemaakte, werd door een zware koorts aangetast en zou tot herstel naar Madeira gaan, doch is aan boord van den kruiser Blonde, die hem daarheen bracht, tengevolge van een nieuwen aanval van koorts overleden. De minister van koloniën Chamberlain, sprekende aan een banket door Queenslan- ders te Londen aan lord Lamington, gouver neur der kolonie, aangeboden, zeideEnge land, in den laatsten tijd alleen staande, is van zijden waarvan het vriendschap en ach ting mocht verwacht hebben, met wantrou wen en zelfs met haat behandeld geworden onze liefde voor den vrede werd als een tee- ken van zwakheid beschouwd en onze moeilijk heden werden met nauwelijks verholen vol doening aangezien. Maar wij toonden dat wij, besloten onderwijl geheel aan onze verplich tingen te voldoen, e '■r.eens besloten waren onze rechten te handhaven. Uet rijk is nu verzekerd door de kracht van eigen hulp middelen en de trouw van zijne kinderen. De geestdrift in Australië en Canada toonen dat de Britsche harten over de geheele wereld eendrachtig kloppen. De heer Gosclien, eerste lord der admirali teit, sprekende aan een banket van Unionisten t.e East-Grinstead, wijdde uit over de snel heid, betoond in de uitrusting van het vliegend eskader en verklaarde, dat het geen ver zegelde orders mede had, maar slechts ge reed was voor elke gebeurlijkheidgeen bedreiging tegen eenig land was er mede bedoeld. Het vliegend eskader zal lieden, na door de lords der admiraliteit geïnspecteerd te zijn en voor de Koningin enkele manoeuvres te hebben uitgevoerd, zee kiezen. Het doel zijner reis wordt evenwel strikt geheim gehouden het eenige, wat men te weten heeft kunnen komen is, dat de schepen kaarten medenemen voor de Britsche en Iersche kusten, de Mid- dellandsche zee en de Noord-Amerikaansche en West-Indische stations. De Times verklaart zich niet ingenomen met het Fransch-EngeRch tractaat betref fende Siam, waardoor Engeland belangiijke rechten en aanspraken prijsgeeft, zonder er veel tastbare voordeden voor in de plaats te kiijgen. Volgens de Daily Chronicle loopt te Lon den het geiucht, dut lord Salisbury voor strenge maatregelen tegen den sultan van Turkije was, maar het Kabinet wilde niet tot het uiterste overgaan, en zoo werd ten slotte pen minder besliste politiek aangenomen. Hetzelfde blad meent dat de Biiiscbe re- g( "i'ing thans bereid is het grensgeschil met Venezuela langs scheidsrechterlijken weg te doen beslissen. De aaitsbi-schop van Canterbury heeft, ook uit naam zijner bisschoppen, aan de regeering verzocht een parlementaire commissie te be noemen tot het voorbereiden van wijzigingen in de wetten op den verkoop van sterken drank. DUITSCHLA.ND. Bij de Dinsdag in den Rijksdag voortge zette behandeling der begrooting van poste rijen drongen ook andere leden aan op uit breiding der Zondagsrust en trat-tementsver- hooging voor de bestellers. De minister Von Slephan vei klaarde ook de te geringe be zoldiging dezer beambten te betreuren, maar weet de schuld daarvan aan den Rijksdag zelf, die alleen de wedden der lioogere amb tenaren verbeterde. Aangenomen werd een voorstel der commissie om de bestelling van postpakketten op Zondag tot spoedbestellingen te beperken. Het Pruisische Huis van afgevaardigden begon Dinsdag met de behandeling der staats- begrooting. De heer Richter, van de vrijzin nige volkspartij, bestreed de onware begroo tingen der laatste jaren, en kwam op tegen de te zware belasting der steden ter ontlasting van liet platteland. De minister Miquel en de vrij-conservatieve afgevaardigde Von Zedlitz bestreden hem. Volgens een particulier bericht, is een ont werp tot aanzienlijke uitbreiding der vloot op aansporing van den keizer reeds sedert langen tijd opgesteld, maar willen de Rijks kanselier en eenige ministers liet niet aan Rijksdag voorleggen, omdat het naar hunne meenirig toch zeker zal verworpen worden. Men spreekt om deze reden van de moge lijkheid eener kanseliers-crisis of eener ont binding van den Rijksdag. Van Friedrichsruh wordt van gisteren ge schreven De verbreide geruchten over een ernstige ongesteldheid van vorst Bismarck zijn beslist onwaar. De vorst heeft zooeven een bad ge nomen. F R A N K lï IJ K. In den ministerraad is gisteren besloten het mandaat van gemeenteraad-lid van drie op vier jaar te brengen. Verder is de tekst van de nieuwe wet op de verplichte poging tot minnelijke schikking bij werkstakingen goedgekeuid. Uit het geelbnek van Berthelot over de Siam-conventie blijkt, nu dat Fiankrijk noch Roman van Reinhold Ortmann. 23. TIENDE HOOFDSTUK. 't Was eene week vóór Pinkster. Lang had het lieve voorjaar zich laten wachten, maar nu was het in al zijne pracht en heeihjkheid te voor schijn getreden, dubbel welkom na zoo langdu rige». sirengen winter. Het oude beukenwoud, welks roosachtige stammen zich weeikaatsten in het blikkerende water van de Oostzee, pronkte in al de schoonheid van zijn smaragdgroen lentekleed. De vogels bezongen in alieilei toon aarden den lof der veijongde natuur en de zachte, zwoele oostenwind streek met zijn levenwekkenden adem over bosch en veld. Langs een smal pad, dat naar den hooggelegen -zee-oever voerde, schreed Ingeborg Wal troth door het ruischende woud. Zij had haar lichte hoofd deksel over den arm gehangen en nu en dan beroerden de lager hangende takken haar hoofd haar of haar kleed, zonder dat dit haar hinderde of haar opgewekte stemming verstoorde. Zij had al vooi tvvandelend reeds een goed eind weegs afgelegd. Het heerenhuis Van Lindow, waar zij sinds oemgo weken logeerde, lag wel op een uur afstands landwaarts in, aan den zoom van het woud, waaraan de goederen van den eigenaar paalden. Die eigenaar was verwant aan de overledene echtgenoote van den professsor en zelf kindei loos. De bejaarde lieden hadden Ingeborg reeds dikwijls uitgenoodigl eenige weken in het voorjaar ofin den zomer op hun schoon gelegen landgoed te komen dooi brengen, doch tot nu toe liad de professor niet kunnen besluiten zich zoo lang van zijne dochter te scheiden. Nu echter, nu zij op den dag barer verloving met Siegmund Artois harei wensch te kennen gegeven had voor ge- ruimen tijd naar Lindow te gaan, had haar vader daar niets tegen ingebracht. Alleen daartegen had hij zich verzet, dat Ingeboig nog vóór zijn huwelijk had willen afreizen, en toen had deze zich ook, hoewel noode. naar zijnen wensch geschikt. De door alle belanghcobenden met zorg hoewel in verschillenden zin verbeide dag was dan ook zonder merkbare stoornis afgeloopen. De jonggehuwde vrouw bad er eenigszins bleek en vermoeid uitgezien, maar was toch in haren bescheiden bruidstooi zoo schoon en wist zich zoo goed voor te doen, dat niemand aan de echtheid van haar geluk durfde twijfelen. De weduwe Van Manstein was met haar zachtmoe- digen glimlach en fraaie witte lokken de meest vereerenswaarde bruidsmoeder geweest, die ooit aan een bruiloftsdisch had aangezeten, en als slechts éen percent van al de goede wenschen, die in toost bij toost op het hoofd van professor Wallrolh en zijne jonge gade waren opgestapeld, tot vervulling kwem, dan mochten deze zich zeker levenslang tot de gelukkigste der sterve lingen rekenen. Niet gering was de verrassing der gasten ge weest toen de pasgetrouwde aan het einde van het feest, in aansluiting aan zijne woerden van hartelijken dank aan de vrienden de mededeeling deed van de verloving zijner doclucr. Zij werd echter, zooals zich denken laat, met zeer ver schillende gewaarwordingen ontvangen. Mejuf frouw Ingeborg, zoo werd algemeen gedacht, wachtte als eenige dochter van een beroemd man en als erfgenaam van een niet onaanzienlijk vermogen een si bitterend liu welijk. Hare verloving met een geheel onbekend en, zooals sommigen fluisterden, onbemiddeld jongmensch strookte weinig met die hooggestemde verwachtingen. Zoo meende men, maar de beleefdheid vorderde natuurlijk, dat men de mededeeling als een heuglijk nieuws opnam en men haar eigenlijk wel verwacht had. Een nieuwe stroom van toostea en gelukwenschen was losgebroken en bij de alge- meene geesidiift scheen niemand zich de moeite te geven het jonge meisje, dat het voorwerp dezer ovaties wc., éëns goed aan te zien, om ia onderzoeken of zij dit schoonste oogenblik baars levens wel recht genoot. Terstond na het bruiloftsmaal waren de jong-- getrouwden afgereisd om eenigen tijd aan een der meren van Boven-Itahé door te brengen. Niemand was setuige gvweest van het afscheid tusschen Ingeborg en hare stiefmoeder, niemand twijfelde aan de liefdevolle aanhankelijkheid dis

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1