A0. 1898. Woensdag 29 Januari IM°. 8969. Eer si e Blad KENNISGEVING. üSTeg-enenveertig'st© Jaargang. Buitenlandschc Berichten Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, UITGEVER: I. ODÉ. C DURA 11. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het geheele Rijk Afzonderlijke nommers f 1.85. - 2.50. 0.10. BVB8AD: BOTERSfRA AT 70. Advertentieprijs: van 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantƒ1.10. Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Invoer van vee uit Frankrijk. DE BURGEMEESTER VAN SCHIEDAM brengt de volgende in de Staatscourant van 14 dezer geplaatste, door de ministers van finan ciën en van binnenlandsche zaken op H dezer genomen gemeenschappelijke beschikking, ter ken nis van belanghebbenden De Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën Gelet op het Koninklijk besluit van 8 Decem ber 1870 Staatsblad n°. 104); Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat afwijking van de verbodsbepalingen, vervat in het aangehaald Koninklijk besluit, wordt toegestaan ten aanzien van den invoer uit Frankrijk van rundvee en schapen, bestemd voor de slachtbank, daaronder begrepen de exportslauhterijen, op de volgende voorwaarden 1". dat aan het grensstation worden over gelegd eene ambtelijke verklaring van de over heid van de plaats van herkomst, binnen de laatste 8 dagen afgegeven, ten bewijze a. dat iu.r vee, wan van de leeftijd en het signalement te vermelden zijn, gedurende de laatste 20 dagen aldaar verblijf heeft gehou den, en b. dat aldaar, benevens binnen een afstand van 10 Km., in do laatsto 120 dagen geen besmettelijke longziekte en in de laatste 20 dagen geene veepest, geen mond- en klauwzeer en geene schaapspokken zijn voorgekomen 2°. dat het vee, bij aankomst aan het grens station, door den districtsveearts of een zijner plaatsvervangers zij gekeurd en ge/ond bevon den, ten bewijze waarvan door hem, die het onderzoek heeft verricht, eene aanteekening op de bovenbedoelde verklaring is te stellen 3°. dat het vervoer van het vee van liet grensstation naar de plaats van bestemming geschiede per spoor zonder overlading, in af zonderlijke, gesloten en verzegelde wagens; 4°. dat het vee op de plaats van bestemming onder politietoezicht zoowel ontladen ais ver voerd worde naar de slachtplaats, alwaar liet van ander vee afgezonderd is te houden en binnen 24 uren, mede onder politietoezicht, moet worden geslacht, alles onverminderd zoo danige voorzorgen van bij/.onderen aard, als ter wering van besmetting wegens plaatselijke omstandigheden door Harer Majestmts Commis sarissen in de onderscheidene provinciën boven dien mochten worden voorgeschreven. 's-Gravenhage, 11 Januari 189G. De Minister van Binnenlandsche Zaken "Van houten. De Minister van Financiën, Sprengeu van Eïk. Schiedam, 27 Januari 189(3. De burgemeester voornoemd, VERSTEEG. DUITSCIILiNB. De keizer ontving Zondagavond den Rus- sischen gezant, graaf v. d. Osten Sacken, tot het in ontvangst nemen van een eigenhan dig schrijven van den keizer van Rusland met gelukwenscli op Zr. Ms. geboortedag en als geschenk bij deze gelegenheid aanbiedend eene schilderij, voorstellende de haven van Kiel bij het openingsfeest van het Keizer (Wilhelmkanaal, op het oogenblik dat het keizerlijk jacht RoTiensolïem het Russische admiraalschip passeert. Een der eerste gelukwensehen, welke den keizer gistermorgen vroeg bereikten, was van vorst Von Bismarck uit Friedrichsruh. De keizer heeft, ter gelegenheid van zijn verjaardag, den kanselier Hohenlohe de ver sierselen van groot-commandeur der Hohen- zollern-orde geschonken. Hammerstein-Loxten, de Pruisische minister van landbouw, kreeg den Rooden Adelaar le klasse, prof. Behring, de uitvinder der serumtherapie van diphthe- ritis, de kroonorde 2e klasse. Bij de beraadslaging in den Rijksdag over de rijkssubsidie aan het fonds tot uitkeering bij invaliditeit en op den ouden dag zeide de staatssecretaris Von Bütticher, dat de regee ring geneigd is op den ingeslagen weg voort te gaan en bestaande fouten te vet beteren. De desbetreffende wetten zijn daarom aan een onderzoek onderworpen. De door de pers op het tapijt gebrachte lundamenteele reorgani satie werd overwogen en in een conferentie is daarover van gedachten gewisseld. Dadelijk na de conferentie had spreker een wetsont werp tot herziening der verzekeringswet en andere voorstellen tot een algeheel: herzie ning aan de Pruisische staatsi'egeering voor gelegd het antwoord moet men nu afwachten. Wat den wensch der sociaal-democraten betreft dat aan alle werklieden reeds op 60- jarigen leeftijd een pensioen zal worden ver zekerd, betoogde de minister dat dit de uit gaven met 755 miliioen mark zou verhoogen. In antwoord op de klachten van verschil lende algevaardigden over leemten in het zalm traktaat met Nederland en de belemmeringen, welke <le Duitsche visscherij van de zijde van Nederland ondervindt, verklaarde de minister Von Bijllicher zich bereid, zich in betrekking te stellen met de zalmvisscherij- maatschappijen, om den toestand zooveel mogelijk te verbeteren. De National Ztg. verneemt dat de Bonds raad Donderdag j.l. het besluit van den Rijksdag van 16 Februari 1895 waarin de verbonden regeeringen werden uitgenoo- digd, zoo spoedig mogelijk andere regeeringen saam te roepen tot een conferentie, ter internationale regeling van het muntvraag- stuk heeft verworpen. EUELl D. De minister Chamberlain Zaterdagavond het woord voerende aan een feestmaal te Birmingham, zeide dat de betreurenswaar dige gebeurtenissen in Transvaal geen storing hebben gebracht in het streven naar een goede verstandhouding tusschen het Hollandsche en liet Engelsche ras in Zuid-Afrika. Hij ge loofde, dat een voorzichtige politiek er in sla gen zou de grieven der uitlanders weg te nemen, zonder de onafhankelijkheid der re publiek in gevaar te brengen. Ook bestaat er alleszins reden om te ge- looven dat de wolken, die Engelauds poli- tieken horizon hebben verduisterd, zullen wegdrijven. Enkele weken geleden, zeide spreker, werden wjj verrast door een buiten gewoon vijandige betooging van de zijde van üuitschland, te meer treffend, omdat zij vol komen onverwacht en ongemotiveerd was. Die vijandigheid is gaandeweg verdwenen en zij schijnt geen andere sporen na te laten dan de ook thans nog heftige aanvallen der Duitsche pers, welke ons tot versterking onzer weermiddelen hebben genoopt. Aangaande het verdrag in zake Siam ver klaarde Chamberlain dat Engeland daardoor blijk heeft gegeven van zijn geest van ver zoening, die door alle Fransche staatslieden is gewaardeerd. \vat net grensgeschil met Venezuela be treft, geloofde hij dat dienaangaande een misverstand lieersclit, zoowel in deVereenigde Staten als in Engeland. liet Engelsche volk betwist geenszins de Monroe-leer en verlangt geen duimbreed grottds in Amerika, die niet reeds rechtens aan Engeland toebehoort. Den toestand in Armenië noemde hij nog steeds dreigend en een schande voor Europa. De vertoogen van Engeland hebben evenwel geen vrucht gedragen omdat zij geen steun vonden. F It A. N K R IJ K. De Kamer heeft Zaterdag, beraadslagende over het ontwerp betreffende de leening van 80 miliioen voor Tonkin, met 325 tegen '165 stemmen het eerste artikel, dat machtiging tot het aangaan der leening verleent, aan genomen. Een amendement van Ilubhard, strekkende om het cijfer der leening te ver lagen tot de som die strikt noodig is om het passief te liquideeren, werd met 384 tegen 79 stemmen verworpen. Daaiop heeft de Kamer het ontwerp voor de Toulunsche lee ning in zijn geheel aangenomen. De regeei'ing heeft, teneinde liet beheer der geldmiddelen voor Indo-Cliina in het volle licht te brengen, besloten een commissie in te stellen die alle contracten, door het pro tectoraat van Tonkin aangegaan, zal hebben te onderzoeken. liet gerucht loopt dat Lefèbvre de Béhairie als gezant bij den H. Stoel naar Rome zal terugkeereu, daar de paus de voorstellen der regeering betreffende de bisdommen heeft ingewilligd, behalve ten aanzien van dat van Toulouse. EDSLiü D. De kroning van het keizerpaar is thans difinitief bepaald op 12 Mei a. s. en de feeste lijke intocht in Moskou op 6 Mei te voren. Uit Petersburg wordt gemeld, dat in goed onderrichte kringen aldaar het gerucht gaat van een spoedig te wachten uitbreiding van de persvrijheid in Rusland. Nog vóór de kroning van den czaar zal de censuur aan merkelijk worden verlicht. I T A t I E. Uit Adaga-Hamas zijn berichten van de Choaneezen gekome», die beweren dat overste Galliano uit gfakalle afgetrokken is met zijn bataljon, wapens, munitie, gewonden en bagage. Ras Makonnen en de ontdekkings reiziger Felter zouden de kolonne volgen. Feller schreef aan Baratieri op den 23sten wij vertrekken lieden met de kolonne Gal liano en een brief van Menelik. Binnen vier dagen zullen we te Maimeghetta aankomen. Volgens een ander bericht zond Makonnen tenten aan de Italiaansclie officieren en 300 muilezels aan de gewonden en de bagage. Algemeen gelooft men dat de Choaneezen naar vrede verlangen. Een trdogram uit Mnssowah van 25 dezer meldt dat het koning Menelik was, die, door tussclienkomst van den ontdekkingsreiziger Felter, aan de bezetting van Makalle aan bood die plaats te verlaten met wapenen, munitie en bagage. De ontdekkingsreiziger Felter is in het katnp te Maimeghetta aangekomen en heelt brieven medegebracht van Menelik. waarin de negus aan de Italiaansclie regeering ver zoekt een gevolmachtigde te benoemen otn de vredesvoorwaarden te regelen. Men zou denken dat geheel Italië, na de grootmoedige ridderlijke daad van negus Menelik, die het garnizoen van Makalle zon der eenige voorwaarden heeft laten trekken, nu vol bewondering zou zijn voor deze daad en dat er algetneene voldoening en verlangen naar vrede zou heerschen. Niets van dit alles. De regeering heeft zoo uitstekend de publieke opinie weten te misleiden, dat thans bijna de geheele pers de oorlogstrom pet steekt. »Over vrede kan niet onderhandeld worden, mits Italië zicit definitief in Tigré vestigt en het protectoraat over Abessinie verkrijgt," zoo heet liet van den kant der overwonnenen. De edelmoedige overwinnaar wil dat echter tot geen prijs. in Erythrea", zoo zegt hij, umaar noch in Tigré noch in Abessynie zal er macht der Italianen zijn". De koning heeft Zaterdag een decreet geteekend, waarbij de landen, afhankelijk van Erythrea, in staat van oorlog worden verklaard. Galliano heeft de verdedigingswerken ver nield, alvorens Makalle te verlaten. S F A K J E. De ministerraad heeft gisteren beraadslaag over de Uening van 50 miliioen en over middelen tot het opleggen van een oorlogs- belasting op Cuba. Het plan zal nog nader overwogen worden.

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1