A0. 1896. Woensdag 4 Maart. N". 8994. Eerste Blad. AFKONDIGING. 1ST egeneny^ertigBtp T aargang. Verschijnt dagelijks, uitgezonderd Dinsdag, HITG EVE TL O D tJBEAV: BOTER^TBIAT ?0. Buitenlandsche Berichten. COURA Abonnementsprijs, per kwartaal f 1.85. Franco per post, door het geheele Rijk- 2.50. Afzonderlijke Hommers- 0.10. AnvERTENTlEPRUSvan 110 gewone regels met inbegrip van eene Courantƒ1.10. Iedere gewone regel meer0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien de artt, 6, 10 en 35 Ier wet van den 4den Juli 1850 staatsblad no. 37), zooals zij is ge wijzigd bij het Vilde additioneele artikel der grondwet Selet op het bepaalde bij koninklijk besluit van den 28sten November 1837, no. 14 {staatsblad no. 211); Doen te weten: dat de lijsten, bevattende de personen, die tot het kiezen van leden van de Ttceede Kamer de- Staten- Generaalvan de Provinciale Staten en van den Gemeenteraad bevoegd zijn, op heden zijn vastgesteld, en gedurende veertien dagen, van des voormiddags negen tot des namiddags hal/vier ure, op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage zijn uedergelegd, en dat daarenboven aan het raadhuis (achtergevel! eon exemplaar van die lijsten is aangeplakt, teneinde de desbevoegden in de gelegenheid te stellen hunne bezwaren daartegen in te brengen, onder uitnoodiging tevens, om die bezwaren, vóór of op den ltkien MAART aanstaande, bij verzoekschrift, op ongezegeld papiei, door de noodige bewijsstukken gestaafd, aan den Gemeenteraad in te dienen dat bij genoemde lijsten gevoegd zijn, en gedurende dea hierboven gestelden tet mijn op de gemeente secretarie ter inzage liggen, de vastgestelde schatting- stateu, bedoeld in het voorlaatste lid van art. G en de verslagen der ambtenaren, bedoeld in art. 13 van het aangehaald koninklijk besluit; en dat de aan den voet dezer gestelde namen zijn geschrapt van de in het vorig jaar gesloten kiezers lijsten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 2den Maart 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd ■VERSTEEG. Be secretaris, VERNÈDE. Namen der kiezers, die geschrapt zijn van de In het afgeloopen jaar gesloten kiezerslijsten. Abshnven. (Hendrik Christiaan vun Bakker. (Dr. Gerrit Bannet. (Joseph Borck. (Maitinus Bernoster. (liendrikus Bertels. (Gerardus Jo hannes Blom. (Johannes Barnar dus Boes. (Frederik Willem Bohemen. (Cornells Ja cobus van Bosman. (Pieter Boulonois. (Frans Bras. (Hendrik Bromelow. (Henry Brouwer. (Dirk Bruijn. (Cornelis de i'urki. (Arij Bquren, (Wilhelmus Bo- naventura van Bijll. (Johan Pieter van 'der Cousbé. (Willem Leen- dert irkzwager. (Arianus irkzwager. (Maarten Driesse. (Adrianus Dijk. (Antonius Theodo- rus yan Engers. (Izak van Frarkers. (Lodewijk Ja cob Johan Geene. (Hendrik van Geul. (Franciscus Petrus Gink. (Thomas van Ileinsbroek. (Johannes Petrus Heijgen. (Anthonie van Hoogendam, (Adriaan Marius Ilorman. (Cornelis Jurgens. (Matthijs Karreman. (Johannes Katwijk. (Johannes van Keiser. (Mr. Jan Harm Klein. (Jacob Kok. (Hendrik Kolkman. (Freuerik An tonius Petrus Kool Sr. (Frank Koorengevel. (Cornelis Kortland. (Arij Kouwenhoven. (Jacobus Krieken. (Cornelis Ma- rinus van Kruk. (Hendrik van der Lagerweij. (Machiel Ge rardus Lange. (Cornelis de Lauwerens. (Joannes Lingen. (Lambertus van Lourens. (Sebastianus Mak Sr. (Jacobus Mak (Pieter Johannes MelcherH. (Wilhelmus Johannes Mendel. (Pieter Jacobus Meulman. (Johannes Wilhelmus Mo bring. (Carel Monlanus. (Willem Adri aan Munmk. (Arij Naber. (Johannes Bar nardus Nauman. (Johannes Niebf'ig. (Franciscus Nieuwenhuizen. (Jan Nonrtwïjk. (Pieter van Nouhuijs. (Willem van Nuruan. (Frederik Eliza Ooijen. (Wouter Johan nes van Ouden. (Adrianus den Penning. (George Ftede- rik Penning. (Willem Levi- nus Pennings. (Jan Piooij. (Nicolaas Pont. (Dr. Johannes Wilhelm Putters. (Jan Reus. (Hendrik de Reijntjes. (Cornells Rhijn. (Pieter van Rigiers. (Albeitus Jo hannes Rodi. (Gerrit Roelofs Jr. (Adrianus Roo. (Johannes Marti- nus de Rooch. (Cornelis Elisa de Roodenrijs. (Franciscus Adrianus Rijbroek. (Johannes Sanders. (Jan Paulus Schade van Westrum. (Richardus Johannes Sluis. (Adrianus van der Sluijs. (Klaas van der Temmink Jr. (Jan Tempel. (Leendert van den Timmerhans van Ab coude. (Jacob Karei Theodoor Ttoelstra. (Matten Vink. (Hendrik Vlies. (Frederik van der Vlist. (Johannes Antho- nius Maria van der Vlug. (Pieter Curnelis Vooren. (Cornelis Bas- liaan van Vrijenhoek. (Hendrik Wenneker. (Johannes Wiegel. (Johannes Wteringen. (Hendrik van Zoetmulder. (Josephus Johannes Zon. (Willem Johannes Zwaan. (Jan F R A N K R IJ K. Ter eere van president Faure werd Zondag iu het stadhuis te Lyon een feestmaal ge geven. In antwoord op den toost van den burgemeester, hield president Faure een warme lofrede op Carnot, en voegde er bij, dat de republiek moreele en materieeie veilig heid biedt. Om het steeds toenemend welzijn van de werkliedenklasse te verzekeren, is de gestadige ontwikkeling van de materieeie bedrijvigheid en van de onontbeerlijke kapi talen een voorwerp van onze aanhoudende zorg. Laten wij ons beijveren het ware Frank rijk, dat opgebouwd is uit eer en dapperheid, te doen kennen. Wij zijn verantwoordelijk voor zijn toekomst; laten wij liet in den vrede verdedigen, zoodat wij het in den oorlog zullen verdedigen. De president deed Zondag een rijtoer door Lyon en bezocht het hospitaal van het Roode Kruis. In weerwil van den regen was er veel volk op de been en werd de president overal met groote geestdrift begroet. De president hield een revue over de troepen. Op het déjeuner van de Kamer van koop handel sprak de vice-president dier instelling een rede uit, waarin hij de tussehenkomst van den staat gispte in zake werken van liefdadigheid en verzekering van werklieden. President Faure antwoordde hierop, dat de regeering geen stelsel wilde, waarbij de een boven den ander werd begunstigd. Zij wenschte de vrijheid te eerbiedigen, doch tussehenkomst was noodzakelijk ten behoeve der werklieden in steden minder rijk dan Lyon. De president bezocht vervolgens de uni versiteit. De president is gisteren te half 8 te Toulon aangekomen en werd ontvangen door den mi nister Lockroy en verschillende burgerlijke en militaire autoriteiten. In optocht ging het door de gevlagde straten der stad naar de prefectuur, waar ten half 10 receptie werd gehouden. In de straten, waar de president doortrok, werd door den veiligheidsdienst zorgvuldig een oog n het zeil gehoudenvooral de anarchis ten werden gestreng nagegaan. Verscheidene hunner verlieten hunne woning. De president bracht een bezoek aan het hospitaal en keerde te 12 uur in de prefectuur terug. Na een schitterend Venetiaansch feest is Faure aan boord van de Formidable gegaan met bestemming naar Cannes. Er heerschte groote geestdrift. De Kamer heeft gisteren het ontwerp tegen het knoeien in den boterhandel behandeld. Artikel éen is aangenomen. Het verbiedt den verkoop en het vervoer onder den naam van boter van elk bereïdsel, niet verkregen uit melk of room. Ook artikel twee is aangenomen en desgelijks artikel drie, dat verbiedt ter zelfder tijd boter en margarine te vervaardigen of te verkoopen. DÜITSCIILAND. Bij de gisteren in den Rijksdag aangevan gen behandeling van het suikerbelasting-ont- werp, spiak de minister Von Posadowski zijn leedwezen uit over de voorbarige en onwet tige openbaarmaking van het ontwerp, welke oorzaak is van de heftige bestrijding. Het ontwerp heeft niet ten doel, de inkomsten des rijks te doen toenemen; integendeel strekt het tot verhooging der uitvoerpremiën en tot bepaling van de door de fabrieken te produceeien hoeveelheid suiker, en aan de andere zijde is het een progressieve bedrijfs belasting. De hoogere suikerprijzen van het oogenblik zijn in werkelijkheid slechts het gevolg van speculatiede berichten over eene sterke afname der suikerproductie op Cuba zijn over dreven zelfs is de productie over de g..,nsche wereld stijgende. Het verbruik van suiker hangt niet samen met lagere marktprijzen, maar met eene vermeerdering van weivaart. De suikerpremiën zijn slechts strijdmiddelen, die zich in de eerste plaats behooren te richten naar die van concurreerende landen. Bij den uitvoer naar het Oosten heeft Oos tenrijk op ons voor de goedkoopere transport middelen, terwijl Frankrijk een uitvoerpremie betaalt, die op ongeveer 7.45 mark kon wor den berekend. De thans voorgestelde premie- verhooging in Duitschland moet daarmede verband houden, teneinde bij latere inter nationale onderhandelingen over eene afschaf fing der sniker-premiën in compensatie te kunnen komen. Den contingenteering der fabrieken houdt een noodzakelijk verband met de vooi gestelde premiün-verhoogirig. Het ontwerp heeft niet alleen ten doel, verandering te brengen in den toestand der suiker-industrie maar ook om den landbouw betere prijzen te bezorgen. Ook in de Zuid-Duitsche staten is men in beginsel voor het ontwerp alleen om de hooge premiën zou men het verwerpen. De vertegenwoordiging van Elzas-Lotha- ringen heeft met 28 tegen 26 stemmen en éen blanco hare goedkeuring onthouden aan een voorstel tot het verleenen van een krediet van 180,000 mark voor den bouw van een keizerlijk jachtslot te Mutzig. ITALIË. Te Rome heeft men voor den koning een manifestatie tegen de in Afrika gevolgde poli tiek willen houden. De politie is er echter zonder moeite in geslaagd de manifestanten uiteen te jagen. Een Reuter-telegram uit Aden meldt dat de Italianen een nederlaag hebben geleden bij hunne uitvallen in de richting van Gundet. Weer heeft men op een groeten afstand van Kassala de ruiterij der Derwishen gezien. De Itaiianen hebben nu Kassala met Sagunda ver bonden door een optische telegraaf. S A N J E. Alle bladen protesteeren krachtig tegen de betoogen die in den Senaat der Vereenigde Slaten met betrekking tot Cuba zijn gehouden. De minister-president Canovas heeft in een nterview verklaard, dat de regeering nog voldoende hulpbronnen heeft voor de bestrij ding van den opstand op Cuba tot de maand Juni a.s. Daarna zal hij bij de wetgevende macht kredieten aanvragen. In Madrid heerschte Zaterdag groote opge wondenheid en herhaaldelijk wordt de kreet: "Weg met de Vereenigde Staten aangeheven. Tegen den avond was een betooging in de opera voorbereid tegen den gezant der Ver eenigde Staten, den heer Taylor, doch deze verscheen niet in den schouwburg. De studenten der universiteit waren tegen halfdrie bijeengeroepen tot het houden eener betooging, doch de regeering had de ver- eischte voorzorgsmaatregelen genomen. Het hotel van het Amerikaansche gezantschap werd door politie-agenten bewaakt en 150 gendarmes waren in de nabijheid van het gebouw geconsigneerd. Verscheidene kapiteins hebben zich aan geboden, om als kapers dienst te doen. De Liberal meldt, dat de regeering maat regelen heeft genomen tot verdediging van Spanjes rechten. Te Barcelona had Zondagmiddag een be tooging plaats, op touw gezet doer de hoofden

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1