A0. 1836. Vrijdag 13 Maart. ÏST. 9001. KENNISGEVING. KENNISGEVING. KENNISGEVING. Tweejaarlijksche herijk. Negenenyeertïgste Jaargang. Verschijnt dagelijks» uitgezonderd Dinsdag, nrrGe verï"ode. Bul en la 11 d scire n<' nHi ten. BHIEOU 81 IJ II RUT Adoknejientsprijs, per hwaitaal Franco per oost, door het geheele Rijk AKondcilijke uoinmers f 1.85. - 2.50. O.iO. B(l KEA Pi BOTERiTRA AT 70. Advertentieprijs van 110 gewone regels met inbegrip van eene Com aal1.10. Iedere gewone legel meer- 0.10. Driemaal geplaatst wordt tegen tweemaal berekend. Inrichtingen «elke gevaar, schade ot hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en wethouders van Schiedam Gezien het verzoek van J. A. M. JANSEN om vergunning tot uitbreiding zijner branderij aan tien Buitenhavenweg, no. 136, kadaster sectie L no. 144, met een stoom-" ketel, waarvan het verwarmingsoppervlak 0.50 M" bedraagt. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Juni 1875 (staatsblad u". 95) Doen te weten Dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd; dat op lïoïsdcrdag den SGsten Maart a.v., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven, om bezwa ren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen eu die mondeling of schriftelijk toe te lichten en dat gedurende drie dagen vóór het tijd stip hiei boven genoemd, op de secretarie dei- gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12deri Maart 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd, VISSER L.-B. De secretaris, VERNÈDE. Kleinhandel In sterken drank. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen, ingevolge art. 5 der wet tot regeling van den kleinhandel in sterken drank en tot beteugeling van openbare dronkenschap, staatsblad n°. 118 van 1885), ter openbare kennis, dat bij hen een verzoekschrift is ingekomen van J. B. WASMAN, om ver gunning tot verkoop van sterken drank in het klein, voor het huis, staande aan de Hoofdstraat no. 11. Schiedam, den 12den Maart 1896. Burgemeester en iveiJiottdcrs voornoemd, VISSER L.-B. De secretaris VERNÈDE. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gelet op het besluit van iieeren Gedeputeerde Staten dezer piovincie van 17 December 1895,110.1/4 Provblad no. 61) alsmede op de missive van den Uker, chef van dienst te Botterdam, van 10 Maart j.L no. 10/2, Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer ge meente o. dat het goedkeuringsmeik gedurende de jaren 1890 en 1897 bij den ijk en hei ijk van maten en gewichten te bezigen, zal zijn de letter^, in den ge wonen schrijfvorm 2). dat de in 1896 aan te vangen tweejaarlijksche HERIJK van de inhoudsmaten voor droge en natte waren, st rijkelslengtematen en gewichtenvoor de/e gemeente zal plaats hebben in liet daaivonr aan gewezen lokaal aan de Lange Nieuwst raat achter liet postkantoor alhier, no. 121, (de vioegeie gytn- nastiekscliool) van 14 April tot 30 Mei a.s., op eiken werkdag, van des vooi middags 10 tot des namid dags 4 uur; 3o. dat voor de ondei vei deeling der werk zaamheden van den bei ijk, tot beven (lering van de 01 de en den geregelde» gang van den dienst, aan de huizen der ijkplichtigen buefjes zuilen bezoigd wor den, houdende opgaaf van den dagen het uur, waarop zij hunne maten en gewichten tot het ondei gaan van den lieiijk zullen kunnen aanbieden; terwijl zij, die zoodanig briefje niet mochten ontvangen hebben, zich tot het bekomen daaivan op de boven aangewezen dagen en uren aan hot gezegde lokaal Kunnen ver voegen 4o. dat zij die van bovengenoemde zittingen geen gebruik gemaakt hebben, hunne maten en gewichten ook kunnen doen hei ijken aan het ijk kantoor te Rotter dam op eiken Dintdag en Vrijdagdes voor- middags van 10 tot 12 en des namiddags van i tot 3 me. Voorts wordt in herinnering gebracht: dat ztj verplicht zijn hunne maten en gewichten goed «acUooii en drong ten lienjk aan te bieden, ilat na liet eindigen van den teimijn van lieiijk, 1 September 1896, het gebruiken of voorhanden hebben van maten en gewichten, uiet vau de ver- eischte stempehnerken voorzien, verboden en straf baar is, en dat het laatst geplaatste goedkeurings- meik voortaan gedurende twee jaar ongeschonden moet bewaard blijven. Wordende mitsdien ieder, wie» zulks mocht aangaan, aangemaand, om zich ter voorkoming van kosten on bekeuringen, de hier voren vermelde tijdstippen ten nutte te maken. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 12den Maart 1896. Burgemeester en wethouders voornoemd VISSER L.-B. De secretaris VERNÈDE. ENGELAND. Het Lagerhuis heeft met 178 tegen 93 stemmen een motie aangenomen waarbij de openstelling der musea te Londen des Zondags verlangd wordt. In antwoord op een schrijven van sir Ho ward Vincent, waarbij deze de opzegging vraagt van de paragraaf in de handelsver dra gen met Duitschland en België, die aan Brit- sche koloniën verbiedt van Britsche goederen lagere rechten te heffen dan van buitcnland- sclie, verklaarde lord Salisbuiy dat, ofschoon ook liij het nadeelig karakter dier bepalingen erkent, welke Engeland nooit meer zou toe staan, hij toch niet bereid is die overigens kostbare verdragen op te zeggen, alvorens liem een bepaald plan wordt vooi gelegd, dat zoodanige zekerheid biedt voor eene uitbrei ding van den bande! binnen liet Britselie rijk, dat liet aan die opzegging verbonden vraag stuk daarin een behoorlijke schadeloosstelling vinde. Chamberlain heeft kolonel sir Richard Mar tin benoemd tot commandant-generaal van de politie in Bechuanaland, Malabeleland en Mashonaland. Sir Richard zal tevens gedepu teerd commissaris zijn onder den lioogen commissaris van Zuid-Afrika, maar alleen verantwoording schuldig zijn aan de Engelsehe regeering. Hij zal den -in April vertrekken. Dinsdag zijn dr. Jameson en zijtje officieren opnieuw voorden politie-reehternl Bowstreet te Londen verschenen. De beklaagden namen ditmaal geen plaats in de bank der beschul digden, maar in die der getuigen. Het open baar mmi-terie werd waargenomen door den advocaat-generaal sir li. Webster en den procureur-generaal sir R. Finlny. De gehoor zaal was geheel gevuld met bloedverwanten der beklaagden. De advocaat-generaal opende de debatten met een verhoor van sergeant Drummond Hay, van de politie in Dechuana- land, die verklaarde dat majoor Coventry hem op een avond, bij de parade der garde, had medegedeeld dat de mannen binnenkort naar Johannesburg moesten. Majoor Grey had daaraan toegevoegd dat het doel was, Enge- larnis oppergezag in Afrika te vestigen. De behandeling werd daarna verdaagd tot a.s. Dinsdag. Gladstone is van zijn uitstapje naar Zuid- I'rank rijk te Londen teruggekeerd. DUITSCHLAND. De Oostenrijksche minister van buiten- landsche zaken, graaf Goluchowski, nam Dins dag deel aan een te zijner eere gegeven feestmaal bij den Oostenrijkschen gezant, waar ook de keizer was genoodigd. Gisteren dejeu neerde hij met den keizer en de keizerin ten paleize, terwijl hij 's avonds soupeerde bij prins Luchnowsky. Heden is hij de gast van den staatssecretaris Yon Man-chall en den rijkskanselier prins Hoheulohehedenavond wordt te zijner eere een hoffeest gegeven. Morgen keert graaf GoluchowMcy naar Wee- nen terug. De Rijksdag heeft bij de Dinsdag voortge zette tweede lezing der »Gewerberiovelle"' aangenomen een artikel, krachtens hetwelk de bepalingen aangaande Zondagsrust ook van toepassing zijn op verbruiks- en andere ver- eenigingen, alsmede een voorstel om het straatventen door kinderen beneden '14 jaar te verbieden met bevoegdheid aan de politie om dit verbod op te heffen in sommige tijden, zooals tegen Kerstmis, jaarmarkten en derge lijke. De commissie uit den Rijksdag voor de suikorwet heeft met 13 tegen 7 stemmen de eei alinea van art. 80 volgens do lezing van Von l'uttkammer aangenomen, waarbij het jaailijksch contingent op 1700 millioen KG wordt vastgesteld. De Munchener petitie over de plaats dei- vrouw in het burgerlijk wetboek is weder verrijkt met 6000 handteekeningen, die aan den Rijksdag zqn opgezonden. Het aantal handteekeningen is tot dssver geklommen tot het cijfer van 12,000. In alle standen wordt zoowel door mannen als vrouwen druk propaganda gemaakt voor de vrouwenzaak. De Ilamburgsche bewonderaars van vorst Bismarck zijn voornemens, bij gelegenheid van zijn verjaardag op 1 April een fakkel optocht naar Friedichsruh te houden. Bis marck, vvien gezondheid niets te wensehen laat, heeft aan de commissie geantwoord dat hij de hoeren gaarne zou ontvangen. t' HANK K IJ li- De prins van Wales, die sedert eenige dagen te Parijs vertoefde en daar Maandag een particulier onderhoud had met president Faure, na afloop waarvan hij een bezoek bracht aan rlen Brit^clien gezant, is naar het zuiden van Frankrijk vertrokken. In den Senaat bracht een lid het feit ter sprake, dat tijdens de reis van president Faure weg met den Senaat."' geroepen is. Le Pro- vost de Launay voegde er bij dat bet minis terie de medeplichtige van deze beleedigers van den Senaat was geweest. De minister Mesureur kwam daar ernstig togen op hij noemde liet don Senaat onwaardig, notitie te nemen van deze enkele schreeuwers, terwijl miilioenen toeschouwers de grondwet en dd republiek hadden toegejuicht. De minister verzekerde dat de regeering er steeds voor zou zorgen dat de Senaat werd gerespecteerd. iWij nemen uwe verontschuldiging aan riep Durand, of.-choon de minister geen oogen- blik een excuus bedoeld bad. Het eskader heeft uit Nizza een tochtje in volle zee gemaakt, begeleid door bet jacht van den hertog van Leuclitenberg. De Russi sche grootvorst-troonopvolger bevond zich aan boord van de Formidable. DENEMARKEN. De koning gaat in Mei weer naar Wies- baden om een kuur te maken. De regeering heeft bij den Rijksdag een krediet aangevraagd van 100,000 kronen, teneinde de Deensche vee-verzekering te vrij waren tegen verliezen, door mond- en klauw zeer en miltvuur in vreemde quarantaine- stalien. RUSLAND. liet keizerpaar gaat na de kroningsfeesten te Moskou direct naar Petersburg en Peter hof. Eerst in de helft van Juni gaan de czaar en zijn gemalin naar Nisciinei Novgorod teneinde de opening der wereldberoemde mis aldaar bij te wonen. Na een verblijf van acht dagen in die stad wordt een rondreis gemaakt door het binnenland met Kiew als eindpunt. De gezant bij het Vaticaan, de heer Iswolski, heeft den paus een schrijven overhandigd van den czaar, waarin deze zijne vriendschap pelijke gevoelens uitspreekt en zich bereid verklaart de rechten der Roomsche kerk in Rusland te bespreken. De paus is voornemens zelf te antwoorden. Naar de Times uit Odessa verneemt gaat Rusland voort op groote schaal troepen naar

Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1